CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > zpoplatneni konektivity do CZFree.Net
« 6789101112131415161718
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kabelnet
Old Post 19.02.2004 01:43
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 177 
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Re: Re: czfree pateř Příspěvek č. 178 

__________________

Old Post 19.02.2004 v 10:54
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzus
Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 387

Re: Re: Re: czfree pateř Příspěvek č. 179 

__________________

Dzus - Spojovaci.Net (Strasnice)

Old Post 19.02.2004 v 11:18
Dzus je offline   Click Here to See the Profile for Dzus   Find more posts by Dzus   Click here to Send Dzus a Private Message   Click Here to Email Dzus   Visit Dzus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Pročetl Příspěvek č. 180 

__________________

Naposledy upravil kabelnet 23.03.2004 v 23:29

Old Post 23.03.2004 v 22:51
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oto
Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 332

Re: Pročetl Příspěvek č. 181 

__________________

oto, oto@valek.net

Old Post 23.03.2004 v 23:32
oto je offline   Click Here to See the Profile for oto   Find more posts by oto   Click here to Send oto a Private Message   Click Here to Email oto     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 182 

Oni ty připojený body už ani k ničemu nejsou - jednoho takovýho jsem se ptal jestli se k němu můžu přípojit a on řekl že bez dovolení správce AP na sebe nikoho připojovat dalšího nesmí.

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 24.03.2004 v 09:42
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzus
Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 387

Re: Re: Pročetl Příspěvek č. 183 

__________________

Dzus - Spojovaci.Net (Strasnice)

Old Post 24.03.2004 v 10:23
Dzus je offline   Click Here to See the Profile for Dzus   Find more posts by Dzus   Click here to Send Dzus a Private Message   Click Here to Email Dzus   Visit Dzus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oto
Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 332

Re: Re: Re: Pročetl Příspěvek č. 184 

__________________

oto, oto@valek.net

Naposledy upravil oto 24.03.2004 v 12:00

Old Post 24.03.2004 v 11:47
oto je offline   Click Here to See the Profile for oto   Find more posts by oto   Click here to Send oto a Private Message   Click Here to Email oto     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mlha
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 94

Příspěvek č. 185 

KARLE Filipe, muzu se jen zeptat kolik node jsi postavil a kolik spravujes? Rad bych vedel zdali vis o cem mluvis ci jsi jeden z tech kteri nezafinancovali ani jedine AP ale mysli si ze maji patent na rozum a presne vi jak by to ti druzi meli delat.

diky za odpoved

Mlha

Jen pro Tve info par bodu:
2,4GHz neni pasmo jen pro CZF, ale i pro jine, napr. i komercni subjekty a je temito subjekty hojne vyuzivano jak v FH tak v DS. Prosim po(o)prav si ten "svuj uhel pohledu".

32kbit/s zdarma nema jen ops. Severni mesto, ma to skoro kazda druha iGW. Nechapu proc te to rozciluje :-)

Old Post 24.03.2004 v 12:39
Mlha je offline   Click Here to See the Profile for Mlha   Find more posts by Mlha   Click here to Send Mlha a Private Message   Click Here to Email Mlha     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzus
Old Post 24.03.2004 13:00
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 186 
oto
Old Post 24.03.2004 13:27
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 187 
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Odpoved pro mlhu Příspěvek č. 188 

1)Takže co mne rozčiluje na 32 kbps konektivitách za prvé u ops neexistuje žádná free konektivita. Jinak pro každého človeka který chce normální připojení k inetu opakuji normální je 16 nepoužitelná a 32 skoro nepoužitelná. Nebudeme zde rozebírat co je jak použitelný na sosání je to na nic na stažení e-meilu možná. Pardon ale, to je pak snad lepší Telecom.

2) Slyšel jsi někdy o názvu v telekomunikačním zákoně o tzv. CB čili "citizens' band". Jedná se o kmitočty vyhrazená zvlášte pro veci která nejsou komerční slyšel jsi snad že, by nekdy nekdo byl na 27 MHz komerční nebo na 145 MHz případně na volných kmitočtech v pásmu 80 MHz atd. atd. ano jsou tam ale, vetšinou ti co tam byli dříve před GL. 2,4 GHz je zajímavé pásmo tak na to každý kašle.
dále k tomuto bodu vysvětli mne jak je možné tedy že: Generální licence č.GL-12/R/2000 v bode č.3) hovoří o hodnotách záření platné pro všechny předložím li ti náhodné měření odkudkoliv snaží se toto dodržet pouze lidi z CZFree. komerčáci pálí o stošest. Proto tedy ta averze ke komerci z výše uvedených důvodů.
Zamysli se přijde ti normální že, když nekdo vybere dvounásobek toho za co koupil blokuje kanály lidem kteří si platí konektivitu bez dalších zisků.
Jinak osobně GL platí pro všechny a nechápu co i nekteré komerčáky velké např. Eurotel opravňuje to pálit tak že ruší pomalu 20km kolem AP.

Kolik node jsem postavil v první řadě svůj kde jsem se podílel na akci Jablonka.cz kabelováním Ethernetové sítě atd. Dále jsem pomohl rozbehnout aktivity v Horních Mecholupech připojení a stavbu linku Raptik<>Thundernet Háje. Kontaktuji lidi za účelem se připojení do cloudu severovýchod. Tedy např. Clock z Čimic a další není mojí povinností se ti spovídat nech to jít a časem uvidíš. a to celkem brzo. Kolik jsi provolal konkrétně ty penez na sehnání co nejlevnejší konektivity zeptej se třeba Petra Simandla nebo lidí v mecholupech říčanech a dalších. CZF není jen o stavění AP ale, i o spojování cloudů a lidí v nich kteří tyto AP postaví. Pod čarou mám "samozvaný vyjednavač výstavby linků" a zatím si stojím. mohlo by tam být i ADMIN connected fora cloudu mecholupy a okolí ale, nemusím se vším hned chlubit. o přednášky dalším nestojím řekl jsem jen svůj názor a na otázku odpovím. Každopádně z minula jsem jezdil třeba na závody radioamatérů, stavel jsem i mmds antény, což je o nejakých 0,3 GHz níž než Wi-Fi. Co se týče linků topografické znalosti a jejich využití v terénu jsou pro mne dostatečné a najezdil jsem u kvůli tomu hezkých pár stovek km kolem Prahy ale, i v Praze zkus mne říci co jsi pro propojování cloudů udelal ty. Výstavba linků může být nedoceněná práce ale, důležitá pro sblížení komunit, cloudů a hlavně lidí v nich.

A co se týká financí dobře není jich mnoho přípspěvek na Jablonku.cz různé drobnosti konektory, koaxy, Držáky antén apod. do mecholup které jsou ode mne tak daleko že, by mne do nich nic nemelo být ale, je. a naposled ukaž mne kdo tady je na pracáku a z pár ušetřenejch kaček ze dřív profinancovává stavby linků. Máš stále pocit že, si jen snad cintám triko a nic nedelám??

A je videt že, jses asi neobtěžoval číst můj profil a natož příspěvky. Takto kritických příspěvků píšu hodně málo jinak jde většinou o uopozornění na vznik AP v cloudech mne blízkých rady a porady nováčkům atd. deláš něco podobného?

__________________

Naposledy upravil kabelnet 25.03.2004 v 07:17

Old Post 25.03.2004 v 04:27
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mlha
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 94

Příspěvek č. 189 

Naposledy upravil Mlha 25.03.2004 v 09:46

Old Post 25.03.2004 v 09:40
Mlha je offline   Click Here to See the Profile for Mlha   Find more posts by Mlha   Click here to Send Mlha a Private Message   Click Here to Email Mlha     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 190 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 25.03.2004 v 10:10
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Takže Příspěvek č. 191 

ad1) pokud mne odkazuješ na stránky severního mesta s tím že má volnou 32 tak prosím bych si rád nechal ukázat kde?? pokud jsem koukal tak 32/16 tedy 16=288 Kč mesíčně to je volnost??? Jinak pokud jsme u volnosti Free=znamená ptát se co budu kde a koho připojovat pokud jsem v ops Bohnice??

ad2) je jen dobrá ukázka toho že, v cb hodne časem vyšumělo - lidi se přestali zajímat a hlavně nešlo fyzicky o CB ale, papírová stránka Věci a zde jsi mimo mísu bohužel ty.
Základní problém je že, pokud se zastáváš takovéhoto podniku nemůžeš být a asi jsi nikdy nebyl skalní CZFree pouze jeden z mnoha vydělávajících to ti přeju o tom spor nevedu vedu ho o podmínkách provozu.
1) Nepřihlásí se nikdo nikde k AP pokud ano rád bych vedel kde?
2) Není zde možnost tranzitu. Cloud je striktne uzavřenýa to až ad další bod
3) Připojeným členům se zakazuje připojovat další lidi.

ad zbytek) Řekl bych že, než podnikání v internetu bych ti doporučoval lékařskou praxi tedy ordinaci. Sám se divím co se mne honí hlavou a to že mne řekneš co tam mam je hodno Zkušeného laboranta RTG, či klinického psychologa. Dík za upozornění. tato debata mne přijde zavádející a připomíná mne tak dvouleté rozmazlené dítě které kope kolem sebe a mlatí protože nedostalo to co chtelo. Tedy my dva se určitě nedohodneme moje vize je ta pokud se bohnice o.p.s. budou chovat tak jak seprezentují na svých stránkách měli by vrátit IP rozsah včetně statutu CZF a v obchodním rejstříku se přejmenovat na Bohnice o.p.s. stále jsem si nevšiml na Vašich stránkách co pro mne uděláte na Proseku, Kobylisích, Ďáblicích. proto ani nechápu to "severní město". Jinak co se týká mých aktivit pokud to bude pro mne zajímavé jakože , nekdy ano mám v Čimicích příbuzné kteří vlastní nekolik objektů a dále mnoho známých ve zdravotnických zařízeních mile rád jim poskytnu sít CZFree k užívání bez toho aniž by mne někdo něco zakazoval a podobně. Jinak tato debat mne zabrala asi tolik času kdy jsem mohl minimálně 3 nováčkům poradit s připojením. Jinak ještě antény ani nekomentuji stačí si přečíst co píšu v předchozím příspěvku dále nereaguji je to skutečně offtopic.

__________________

Old Post 25.03.2004 v 10:46
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
Old Post 25.03.2004 10:48
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 192 
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:48.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 6789101112131415161718  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz