CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 5 > Anděl
123456
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Příspěvek č. 1 

Old Post 18.01.2002 v 18:21
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Příspěvek č. 2 

Old Post 24.05.2002 v 04:20
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Cool Fakt pekny Příspěvek č. 3 

Hezka kombinace krasne stare strechy a moderni technologie.
Vidis taky vpravo od Bohnic masiv Cimickeho haje a nad nim
vystupovat nejakou strechu panelaku v Cimicich (chce to dalekohled)?
Pochybuju, ze bychom byli schopni se pripojit, to bysme museli mit radioteleskop, abysme tu dalku proti ty vsesmerovce ¨udelali¨, a pak by stejne prijel CTU ze jsme prekrocili 100mW EIRP.

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 25.05.2002 v 17:50
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Příspěvek č. 4 

Clock > Koukal jsem tam, ovšem paneláků je tam docela hodně. Spíš bych se kouknul někdy z vašeho paneláku, to budu vědět hned - nyní připojuji dalšího člena v kopci nade mnou, a ten možná vidět bude.
Nemyslím si, že by bylo nemožné se propojit, a ČTÚ bych se nebál už vůbec - my přece EIRP nepřekračujeme

Old Post 27.05.2002 v 01:41
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Node #1 Updates - Otevření veřejnosti Příspěvek č. 5 

Old Post 27.05.2002 v 02:02
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
minos
Newbie

Registrován: 22.04.2002
Příspěvků: 95

Příspěvek č. 6 

Dnes jsem si byl dnes vyzkouset pripojeni k bodu Andel.
Zacal jsem v parku Skalka, kde jsem se na detskem hristi
pripojil plnou rychlosti 11 Mbit a zacal stahovat linuxovy kernel. Pak jsem sel parkem dolu a pri soucasnem stahovani kernelu dosel az na autobusove nadrazi Na Knizeci. Rychlost se menila od 11Mbit az k 1 Mbitu. Sila signalu od pocatecnich 80-90% klesala az k nule a jak jsem sel dal, prubezne se zvysovala a zase klesala. Tak jsem dosel az mezi autobusy a sila signalu byla porad dostatecna i pro rychlost 2, 5,5 Mbit. Vzdalenost v tu chvili byla asi 300 m.

Testovani jsem delal s notebookem a PCMCIA kartou CISCO Aironet 350. Tato karta ma pouze integrovanou antenu.

Jako doplnek jsem take meril s handheldem iPAQ, vybaveny stejnou kartou V pripade iPAQu byla kvalita signalu horsi a ztratil jsem ho driv. Asi se na tom take podepsaly baterie, nicmene to fungovalo take dobre.

Overil jsem kompatibilitu Orinoco s kartou Cisco, takze se nemusim bat ji koupit domu pro pristupovy bod Suchdol a bude mi to chodit i s notebookem na zahrade.

Takze pokud mate moznost, tak si to take zkuste. Je to docela komedie, protoze na mne koukala polovina lidi na autobusovem nadrazi jak na blbce, ktery tam prochazi po plose mezi autobusy s otevrenym notebookem a porad do nej kouka, ale stalo to zato. Diky Deu.

Old Post 28.05.2002 v 19:49
minos je offline   Click Here to See the Profile for minos   Find more posts by minos   Click here to Send minos a Private Message   Click Here to Email minos   Visit minos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Příspěvek č. 7 

Old Post 29.05.2002 v 13:00
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Update Příspěvek č. 8 

Otestovali jsme maximální rychlost propojení bodů Deu <> JBohac, a dostali jsme se na rychlost výborných 3,8Mbit/sec.

Old Post 03.06.2002 v 02:08
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Další testy konektivity z bodu Anděl Příspěvek č. 9 

S rootem jsme dnes otestovali signál ze sektorové antény ASH16, 60 stupňů, 16,5 dbi. Místem testu se stal Nuselský most, vzdálený 2km. Signál jsme bez problémů zachytili anténami A240002 a A240003, 17 a 20dbi. Obě antény přijímaly zhruba stejnou sílu signálu, rozdíl byl v dosaženém příjmu jejich signálu sektorovou anténou - výsledný zisk byl ovlivněn spíše zarušením pásma, než parametry antén. Přenosová rychlost se u obou antén pohybovala mezi 400-450kbyte/sec, tedy okolo 3,2Mbit/sec. Při měření signálu jsme zachytili i signál zařízení jbohace (anténa ASU14, 32/32 stupňů, 14dbi), zisk byl obdobný jako z bodu na Andělu, nebylo však možné změřit přenosovou rychlost, na zařízení nebyl k dispozici účet.
Test potvrdil přítomnost dostatečného signálu v oblasti Vyšehradu, Vinohrad a části Nuslí, a dále pak v okruhu 2km od bodu Anděl. Test též ověřil výborné vlastnosti sektorové antény ASH16. Bod u jbohace se ukázal jako ideální místo pro instalaci 2x ASH16 a anténního slučovače, signál by pokrýval sektor 180 stupňů se ziskem 13,5 dbi nad významnou částí Prahy.

Old Post 03.06.2002 v 17:53
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Node Anděl - Update technologie Příspěvek č. 10 

Na všesměrovou anténu jsme nainstalovali místo karty Avaya access point OEM ZCOM XI 1500. Připojeným členům ihned vzrostla přenosová rychlost, AP má větší vysílací výkon. Instalací AP byly rovněž odstraněny problémy se vzájemným zarušením Peer To Peer nodů - mód Peer To Peer má značný packet loss v případě, že na sebe jednotlivé Peery nevidí - nedohodnou se a vysílají najednou, a vznikne packet loss. Pro zatíženější nody proto doporučujeme instalaci access pointu.
Pro zájemce o mobilní připojení přikládám novou wireless konfiguraci:
Network Name: CZFree.Net
Mode: Access Point
Channel: 11

Old Post 17.06.2002 v 09:37
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 11 

Zrovna jsme se tady dohadovali s lidma na obede ve skole, jakou pristupovou metodu to pouziva. Je to tak, ze AP pouziva pridelovani do slotu (neco jako round-robin) a Peer-to-peer mode CSMA/CA? Pokud pri PtP modu pakety zkoliduji, poslou ty karticky samy paket znovu? Nebo retransmit musi zajistovat az TCP vrstva?

Pak dal: vidis na Bohnice, na levy okraj Cimickeho Haje? Mas silny dalekohled? Je nad tim hajem nebo vlevo od nej mezi domy videt couhajici budka od vysokeho panelaku v Cimicich? Melo by to bejt videt zhruba mezi 2 panelakama v dalce, ale jeste jsem se nedostal na prislusnou strechu. Je to ulice Korycanska.

Pak, pokud by bylo videt, bylo by mozny nainstalovat k tobe na komin optickou anteny od Ronji, velikosti mikrovlnne trouby a maly laser (na velmi pevnem uchytu)? Nebo pripadne, smerovou antenu (parabolu) pro WiFi? Neprekroci se 100mW EIRP pokud se pouzijou 2 paraboly proti sobe? Je to 8km. Dopichnou na sebe ty paraboly?

Pokud by tam sel WiFi PtP, tak predpokladam bez rozbocovace, s extra kartou...

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 17.06.2002 v 12:19
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Příspěvek č. 12 

Old Post 17.06.2002 v 15:45
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 13 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 17.06.2002 v 18:17
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrej.Tesar
Junior Member

Registrován: 12.04.2002
Příspěvků: 256

tak s plosnakama ne, jo? :-( Příspěvek č. 14 

Tak to mi teda drz palce. :-(
Z tech tvejch stranek jsem teda nepochopil, ze na plosnaku kterej tam vystavujes to nefunguje.
Mas nejake tipy, PROC to na tom plosnaku nechodi? At se na to muzu dusevne pripravit....
Ondra

Old Post 17.06.2002 v 19:19
Ondrej.Tesar je offline   Click Here to See the Profile for Ondrej.Tesar   Find more posts by Ondrej.Tesar   Click here to Send Ondrej.Tesar a Private Message   Click Here to Email Ondrej.Tesar   Visit Ondrej.Tesar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kuci
Newbie

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 50

Příspěvek č. 15 

Zdravim
nemate nekdo zkusenost s prijmem na Holeckove ulici. Bydlim na Holeckove 93 s vyhledem na jih, ale bohuzel v 2 patre. Primo pred sebou vidim baraky nahore na Bertramce, ale zatim jsem je presne nedovedl lokalizovat. Rek bych ze jsem uspesne ve stino ode vsech moznych pripojnych bodu :-(

Old Post 18.06.2002 v 09:58
Kuci je offline   Click Here to See the Profile for Kuci   Find more posts by Kuci   Click here to Send Kuci a Private Message   Click Here to Email Kuci   Visit Kuci's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Tistaky Příspěvek č. 16 

Ne, s tistakama ne. Co to chodi Andryskovi, ten to ma taky bez tistaku. A s jbohacem to budeme bastlit bez tistaku. Tistaky v zasade maj prilis velky parazitni kapacity, nemoznost mit draty dost od sebe, a jak to tam chodi tak ruzne zaklikacene, tak to leckes chyta zpetnou vazbu. Tistaky maj taky dvojnasobny pocet letovanych spoju takze jsou 2x nachylnejsi na studenaky.

A u prijimace neni mozne na tistaku poradne udelat ty prihradky, takze tech mnoho decibelu zisku a vysoka vstupni impedance tam budou jen tak neoddeleny... Idelani kombinace, aby se to nahodne rozkmitavalo nebo to melo divokou frekvencni charakteristiku, ci fazove posouvalo signal (zvysi deterministicky jitter, snizi dosah).

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 18.06.2002 v 10:13
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:14.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz