CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Prosek
« 17181920212223242526272829 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
VladimirG
Newbie

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 13

Příchod Příspěvek č. 353 

Dobrý večer
Nějakou dobu se snažím se k Vám do prosecko-střížkovské společnosti CZFree dostat, ale potřebuju víc času (problémy s hlavou).
Jsem nový příchozí, bydlím v Litvínovské proti škole 500, 7.p.
Donedávna jsem dělal profi vhf a nyní bych rád na inet levněji než přes dial-up, ale hlavně co chodí rychleji než 33kbps.
Mám mít dost času a rád bych pomohl. Vidím celou Prahu, stejně jako pan Kozel.
Měl by někdo čas, kdo by šel na pivo (třeba do Polly na Střížkov)?
Děkuju předem.
Vladimir

__________________

OK
ICQ 203018896

Old Post 20.04.2003 v 23:04
VladimirG je offline   Click Here to See the Profile for VladimirG   Find more posts by VladimirG   Click here to Send VladimirG a Private Message   Click Here to Email VladimirG     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 95

Nováček pro nováčky Příspěvek č. 354 

Old Post 21.04.2003 v 09:25
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VladimirG
Newbie

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 13

To Antonín Příspěvek č. 355 

Vážený pane - udělal jsem obrovský skok v informacích - díky Vám - ten manuálek je skvostný. Dík také panu Simandlovi (jeho FAQ's je pro blbý a tudíž procítěně přijatelné z mé strany).
Chytá mě děs nad sebou samým, protože jsem ráčil ještě před rokem zapojovat internet profi přes satelity a vím, jak vypadá TCP/IP a ID i maska a co se děje po cestě, ale komunita mladých dobrovolníků je spíš blízká mým pacholkům, co je učím prvním rokem elektrotechniku na IT průmyslovce. Takže se pomalu orientuji, ale půjde to protože musí.
Od mládí jsem radioamatér a profi jsem celý život dělal leteckou a po 90tém užitou radiotechniku.
Tak se seberu a půjdu koupit kartu WiFi a uvidíme - ještě jednou dík a někdy nashle.
Jestli se tahle society někde schází, tak tam budu nabeton ten nejstarší.
VladimírG

__________________

OK
ICQ 203018896

Old Post 21.04.2003 v 21:14
VladimirG je offline   Click Here to See the Profile for VladimirG   Find more posts by VladimirG   Click here to Send VladimirG a Private Message   Click Here to Email VladimirG     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

tak Příspěvek č. 356 

2 antonin: díky za upozornění. Je to opravdu 3. kanál a ten je blízko 6. z jablonecké.jz takže by bylo dobrý ho změnit aby se to nerušilo. Když jsou kanály na kartách v jednom routeru moc blízko, tak klesá průchozí rychlost, a to znatelně.

2 johanka: nastavil jsem routování tak, abys jela spíš přes orgj a kasika, ale ode mě to přes kasika nikdy nastavit asi nepůjde. To by se musel rozpojit link mezi náma. Co s ním je otázka. Pokud by se objevil někdo ve stínu orgj tak by se možná u tebe ap hodilo. Uvidíme jaký budou zkušenosti s kasikem.
Ty výpadky internetu byly asi v hloubi thundernetu a jak jsem koukal, tak asi postihly bohužel celou czfree. Je to zaznamenaný v lozích na routerech 10.33.0.2 a 10.33.0.3 kde je hotsanic nastavený na pingání ven do inetu.

2 all: možná by stálo za to se sejít s programem, který navrhla johanka. Co třeba v pondělí 28.4. někde u restauračního zařízení se zahrádkou?

hezký den

__________________

Old Post 22.04.2003 v 13:26
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

prosek je plný klonů Příspěvek č. 357 

routeru jablonecka. Šetří mi to čas a tak jaja a kasik se mohou pyšnit tím, že na nich má johanka konto
Nechceš udělat nějaký skript který by se spustil z jednoho stroje a postupně, přes nějaké konto vytvořené na všech routerech a klíče, automaticky posbíral různé info o všem možném? Pro začátek by stačil seznam kanálů a zbytek se už doplní.
Na yenikovi jsem ti udelal johanku s heslem stejným jako máš pro ospfd na zireael.

__________________

Old Post 22.04.2003 v 14:00
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
macros
Network Operator
zastupce cloudu 10.13


Registrován: 16.07.2002
Příspěvků: 397

Re: prosek je plný klonů Příspěvek č. 358 

__________________

All your base are belong to us.

Old Post 22.04.2003 v 23:16
macros je offline   Click Here to See the Profile for macros   Find more posts by macros   Click here to Send macros a Private Message     Visit macros's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Re: Re: prosek je plný klonů Příspěvek č. 359 

__________________

Old Post 22.04.2003 v 23:19
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
macros
Old Post 22.04.2003 23:21
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 360 
Kozel
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 61

Příspěvek č. 361 

Tak se mi po 4 dnech podarilo rozbehat router a sem connected juchuu.
Sejit se v Polly je dobrej napad, maj tam zahradku a znam sefa

__________________

Kozel ¤ ICQ#71252479

Old Post 22.04.2003 v 23:27
Kozel je offline   Click Here to See the Profile for Kozel   Find more posts by Kozel   Click here to Send Kozel a Private Message   Click Here to Email Kozel   Visit Kozel's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Old Post 23.04.2003 00:08
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 362 
Jana.Q
Newbie

Registrován: 23.04.2003
Příspěvků: 2

Připojení (jak jinak) Příspěvek č. 363 

Ahojky , bydlím na začátku Letňan, mám blíž na Prosek než k Letňanům. Prosím připojí mě někdo? Pomůže mi někdo?. Na monitoru je už i zaregistrovám soused (tedy podsoused) jako Jan Marek, Koukněte prosím zda bych u Vás neměla šanci. Díky Jana

Old Post 23.04.2003 v 12:28
Jana.Q je offline   Click Here to See the Profile for Jana.Q   Find more posts by Jana.Q   Click here to Send Jana.Q a Private Message   Click Here to Email Jana.Q     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

jana Příspěvek č. 364 

Tak už si mě našla a probíráme to :-) Kdyžtak jí navedu na yeníka, k němu by to mělo být bez problému, kdyby to nevyšlo sem ke mě.

Old Post 23.04.2003 v 13:24
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

sraz czfree Příspěvek č. 365 

Ahoj lidi,
vůbec nic asi nezkazíme když si dáme sraz tohle pondělí v Polly na střížkově. Já jsem tam nikdy nebyl a nevím kde to je a tak bych poprosil někoho z místních aby sem napsal ulici a podobně. Možná by stálo za to rezervovat místo pro 10 až 15 lidí.
Takže v pondělí 28.4. v 19:00 se sejdem v restauračním zařízení na Střížkově jménem Polly.
Program:
- vítání nových občánků
- internet
- přehled frekvencí a topologie
- jak na sdílení dat, hlas a video, hraní her a podobně
- různé

hezký den

__________________

Old Post 23.04.2003 v 14:22
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VladimirG
Newbie

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 13

Ta Polly Příspěvek č. 366 

má dobrou zahrádku i vnitřnosti. Dá se tam sníst i cosi se švestkovou omáčkou, což je docela kulinářský zázrak.
Dobrý večer,
dneska jsem si prohlédl velmi pěknou anténu Johanky d´Prosek a anténní systém pana Kozla, jehož bratra jsem Mitsubishi zákazník.
Prosím o radu resp. souhlas - hodlám koupit WiFi kartu XI-626 - má někdo závažný poznatek proč ne tuto a příp. kterou jinou?
Za rady děkuji předem. Antény mám pro fix "Long Yagi" a "Californian TV"
Ta Polly bude toho 28.4.? V kolik?
S pozdravem všem na Proseku
VG

__________________

OK
ICQ 203018896

Old Post 23.04.2003 v 19:35
VladimirG je offline   Click Here to See the Profile for VladimirG   Find more posts by VladimirG   Click here to Send VladimirG a Private Message   Click Here to Email VladimirG     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Polly Příspěvek č. 367 

Old Post 23.04.2003 v 23:40
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

nód yenik Příspěvek č. 368 

jede bez maškarády a tak všichni mají svoje ip (jsou v rozsahu 10.33.5.0/24) Zebra a dhcp jede a zdá se že je všechno v pohodě. Default routa už není napevno, ale nastavuje jí zebra.

2 vlada & kozel: dík za mapu a rezervačku

2 all: na routeru jablonecka jede ftp server a na něm jsou softy, které by mohly být užitečné. Třeba vnc může sloužit k ovládání počítače na dálku a tak pokud si někdo spustí vnc server u sebe na winech, tak ten kdo zná heslo a má vnc klienta, může na dálku pomoci s instalací nebo opravou nějakého problému. Netřeba říkat že vnc server by měl běžet jen když je potřeba.
Co tam zatím chybí je firewall pro winy. Pokud někdo na něco narazí, rád bych to tam vystavil. Nejlíp i s návodem. Podmínkou je samozřejmě že to nesmí být kradené. Takže shareware, freeware a GPL.

__________________

Old Post 24.04.2003 v 09:00
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:52.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 17181920212223242526272829 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz