CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Prosek
« 13141516171819202122232425 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
lofr
Newbie

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 5

Re: Re: Ahojky Příspěvek č. 289 

Old Post 21.03.2003 v 06:52
lofr je offline   Click Here to See the Profile for lofr   Find more posts by lofr   Click here to Send lofr a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
orgj
Newbie

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 36

Re: Re: Re: Ahojky Příspěvek č. 290 

Old Post 21.03.2003 v 08:19
orgj je offline   Click Here to See the Profile for orgj   Find more posts by orgj   Click here to Send orgj a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lofr
Newbie

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 5

AP orgj Příspěvek č. 291 

Old Post 21.03.2003 v 08:56
lofr je offline   Click Here to See the Profile for lofr   Find more posts by lofr   Click here to Send lofr a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 292 

Old Post 21.03.2003 v 09:11
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

anténa u Orgj Příspěvek č. 293 

__________________

Old Post 21.03.2003 v 09:37
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
orgj
Newbie

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 36

Problemy se signalem Příspěvek č. 294 

Mame ted s Johankou nejake problemy se signalem.
Ja uz dva dny mam na kozla signal blizky nule (mezi 0-8) a to v predchozich dnech byl kolem 30-40 - Kozel ani ja jsme s nicim neotaceli, nic jsme nemenili.

Johanka pry ted ma signal na Jabloneckou take velmi slaby (tam ale nemuzu
rict jestli nahodou nedoslo k nejake zmene).

Kazdopadne existuje nejaky zpusob jak proverit link mezi mnou a kozlem, pripadne johankou a jabloneckou?
Napadlo me, jestli treba nejaky provider (u kozla v ulici je nejake "obri" AP) si nemysli, ze ho rusime a ucinil protiutok. Nebo to neni mozne?

BTW u kozla ted interface s antenou na me vypada takto (u me je stav podobne smutny)
wlan1 IEEE 802.11b ESSID:"CZFree.Net.kozel"
Mode:Master Frequency:2.447GHz Access Point: 00:60:B3:6A:5E:39
Bit Rate:11Mb/s Tx-Power=15 dBm Sensitivity=1/3
Retry limit:20 RTS thrff Fragment thrff
Encryption keyff
Power Managementff
Link Quality:0 Signal level:0 Noise level:0
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:437 Invalid misc:36873 Missed beacon:0

Old Post 21.03.2003 v 10:02
orgj je offline   Click Here to See the Profile for orgj   Find more posts by orgj   Click here to Send orgj a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

rušení je možný Příspěvek č. 295 

ale to se nemůže takhle říct. Chce to udělat skeny okolí. Nedělám si iluze o tom že někomu nelezem do zelí. Kanál č. 8 u Kozla jsem vybral já podle scanu, který jsem udělal těsně předtím co jsem to ap rozběhl. Kanál č. 8 byl "nejvolnější". Ani by mě nenapadlo to nastavit nějak konfliktně.
Jak říká Vláďa můžem ještě zkoušet měnit polarizaci našich antén a to nám dá "dalších 13 kanálů".

Chce to se někdy domluvit a nad mapou rozdělit kanály. Předpokládám že to tu čtou i ISP v okolí a tak nás můžou lehce kontaktovat. Je to jejich zaměstnání a v jejich oboru se děje něco nového, takže pokud to tu nečtou, je to zanedbání jejich pracovních poviností Pokud nepřijdem proč a jak máme horší signál tak si půjčíme breeznet a oskenujem to ještě na tuhle technologii. Na všechno přijdem, zatím jsem nenarazil na problém který by nás zastavil

Zatím skenujte okolí a? víme co se děje. Není nic co by nám usnadnilo práci se zpracováním logů, jestli se na to někdo cítí, tak by se hodila databáze, která by evidovala logy. Zatím. A postupně se může plnit logama a až bude čas tak se nad tou databází může rozjet nějaký php který ukáže třeba grafy a mapy a podobně.
Aspoň pro Prosek.

__________________

Old Post 21.03.2003 v 10:23
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 296 

Nevím, s XI626 nemám zkušenosti, ale rušení by se snad mělo projevit na hodnotě "Noise level"? Teda aspoň ve chvíli kdy tam nějaký signál je.

Spíš bych hledal problém u nás. Večer zkusím jestli jede Kozel (mám od něj signál, i když slabý) a můžem udělat i scan u orgje. Může to být v HW, ale i v nastavení a to na obou stranách.

Old Post 21.03.2003 v 10:43
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
orgj
Newbie

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 36

Příspěvek č. 297 

Old Post 21.03.2003 v 10:47
orgj je offline   Click Here to See the Profile for orgj   Find more posts by orgj   Click here to Send orgj a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lofr
Newbie

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 5

anténa u Orgj Příspěvek č. 298 

Old Post 21.03.2003 v 11:04
lofr je offline   Click Here to See the Profile for lofr   Find more posts by lofr   Click here to Send lofr a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yenik
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 84

jsem mimo do 30.3. Příspěvek č. 299 

...pokud vinou toho něco vázne, velmi se omlouvám a upřímně mě to mrzí.

Jsem na dlouhé služební cestě. Sice jen v Brně (někteří jezdí do Johanesburgu , ale jsem mimo. Jak je uvedeno v subj, budu zpátky 30.3.

Jen tak dále, držím nám palce. Jste všichni velmi šikovní a milí lidé.

Old Post 21.03.2003 v 12:15
yenik je offline   Click Here to See the Profile for yenik   Find more posts by yenik   Click here to Send yenik a Private Message   Click Here to Email yenik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 300 

Ahoj vsichni,

problem se signalem od Kozla jsme vcera vyresili - bylo to v pripojeni H1000 na rozkuchanou antenku. Zrejme v tom spoji byl napnelismus a cin postupne povolil, takze se odpojil stredni vodic.

Jsem pripojenej pres Kozla (pripojovat se na orgj mam docasne zakazano - shazuju mu AP ). Taky mi to tady dela psi kusy - treba na connected forum mi to jde pres jabloneckou, i kdyz Kozel tvrdi ze jeho link na jarov je OK. Ale jsem rad ze jsem konecne in a verim ze se to nejak vyladi.

Old Post 23.03.2003 v 17:55
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Junior Member

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 124

Zmena Příspěvek č. 301 

Zdarec fsychni...

pravdepodobne v pondeli nebo v utery nebo ve stredu...=zalezi na Frodovi=... se bude menit board a procak do myho routeru "jew", pac karty XI626 sou delany na PCI 2.2. Uvidime, jestli se to bude sekat dal, nebo jestli to pobezi :-)

Old Post 23.03.2003 v 19:25
r-man je offline   Click Here to See the Profile for r-man   Find more posts by r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Click Here to Email r-man     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ropacek
Junior Member

Registrován: 15.12.2002
Příspěvků: 134

Re: K problemum se signalem Příspěvek č. 302 

__________________


--
Ropacek
University of Life :-) , Pilsen

Old Post 23.03.2003 v 19:52
Ropacek je offline   Click Here to See the Profile for Ropacek   Find more posts by Ropacek   Click here to Send Ropacek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

ahojky Příspěvek č. 303 

ad dns: ted jsem na to koukal a docela jsem byl prekvapenej jak se ujal prosex. Ja to totiz navrhnul se srandy Nikoho nechci omezovat a kdo chce at si pouziva co je libo. Jen bych prosil pro sebe aby tam byl zaznam jablonecka.prosek.czfree.net protoze ledy se hnuly a asi budem sitovat u nas ve vchode a ja bych nerad svym 60ti letym sousedum diktoval ze vsechno je vysvetlene na webu prosex....
Ja vim ze je to srabarna, ale snad to chapete
Myslim, ze nemusime mit jednu spolecnou poddomenu a spis bych doporucil aby se pouzivaly nazvy jako prosek, strizkov, letnany a cakovice. Ono to je asi i prehlednejsi. Nehlede na to, ze na proseku mame i cirkevni zarizeni a pan farar by asi tezko nesl na vizitkach domenu fara.prosex.czfree.net
Jedna se jenom nazev a je mozny to mit jak je libo takze kdo chce prosex ma ho mit.

ad routovani: na to co se deje prijdem. Ten firewall u johanky je asi v pohode, ale chtelo by to zkusit ho pri zkouseni vypnout. Aspon si budem jisty ze to tim neni.

ad ip: kobylky maji nasledujici
ip 10.33.0.11/32 rozsah 10.33.11.0/24 kobylky

ad jablonecka: na router se nalogujete jako driv, ale ne tak na roota. Takze pokud ti co maji roota budou chtit, tak nejdriv na usera a pak pomoci su na roota. To je o heslech. Klice chodi stale rovnou.
Do /etc/ssh/sshd_config jsem pridal
PermitRootLogin without-password

__________________

Naposledy upravil simandl 25.03.2003 v 08:55

Old Post 24.03.2003 v 14:28
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Tak trochu OT... Příspěvek č. 304 

Ahoj lidi,

na posledním srazu několik lidí nabízelo UTP kabel, ale už nevím kdo. U bráchy ve Vršovicích se taky rozjela czfree akce a bude se drátovat asi 7 lidí v několika sousedních domech. Bude potřeba možná až 400m, záleží co seženou ostatní. Bude to 100Mbit sí?.

Taky bude potřeba několik 8mi port 10/100 switchů.

Jestli někdo něco máte nebo můžete levně sehnat tak se mi prosím ozvěte třeba na ICQ 179687206 nebo do pošty.

Old Post 27.03.2003 v 11:18
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:30.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 13141516171819202122232425 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz