CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Prosek
« 12131415161718192021222324 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

víkend Příspěvek č. 273 

byl perný. U kozla a Johanky je o kartu navíc a Orgj má router s dvouma kartama v chodu. Zvláš? neděle byla dost perná, ale nakonec když jsme s Vláďou kráčeli v půl jedný od Kozla a na cestu nám psychidelicky vyhrával netstumbler a na LCD byly tři sítě a všechny začínaly CZFree.Net tak sem si říkal, že to k něčemu bylo.
Nachytali jsme CZFree.Net.kozel, CZFree.Net.kobylky a CZFree.Net.orgj.test
CZFree.Net.kozel a CZFree.Net.orgj.test jsou nově spuštěná AP a pokud nikdo nebude klást odpor, tak se snad už dneska rozběhne osa kozel-orgj-johanka-jablonecka
Zatím nejede routování.

Velký dík patří Vláďovi, bez kterého by se to nepovedlo.

AP u kozla míří na orgj a na pajika
rozsah 10.33.1.128/26
gw 10.33.1.129
maska 255.255.255.192
dns 10.55.1.1

AP u orgj míří na johanku a na pajika a nastavení ještě není jisté ale bude asi
rozsah 10.33.7.128/26
gw 10.33.7.129
maska 255.255.255.192
dns 10.55.1.1

Tím se propojí celý Prosek napříč a budem moct začít s bgp a vytvořit si vlastní routovací oblast.

2 pajik: čteš to tu? Nějak se mi ozvi a? hnem i s tebou. Konečně by byl online i Smile Inside.

2 sinda: zebra u yenika by se mohla spustit. Nějak se mi nedaří se na ten stroj narootovat a už mě moc nebaví se o to konto doprošovat. Zatím jsem všechno potřebný dotáhnul na simandla k yenikovi ale tady moje čáry končí. Mám málo času a buď mi vysvětlíš jak se mám logovat na yeníka nebo se na to vyprdnu a pustím se do toho až budu mít čas na hovadiny (tzn. nikdy).

Berte si příklad z Johanky. Ta mi napsala jak vytvořit klíč a jak to použít a já s tím neztrácel čas.

Pokud někdo (sinda, orgj) cítí, že můžem něco dělat lépe ohledně bezpečnosti, tak prosím napište postup a já vám seženu rooty od zbylých strojů na Proseku a nastavíte ty stroje tak aby to bylo lepší. Na sepsání postupu a nastavení trvám protože aspoň to nebudem muset dokola vysvětlovat nováčkům.

Myslím že root by se neměl mít možnost logovat z venčí ale na stroj by se mělo jít nalogovat i bez klíče, jen s heslem.

Něco jako společnou bezpečnostní politiku by Prosek potřeboval jak prase drbání.

Hezký den.

__________________

Old Post 17.03.2003 v 14:46
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

router jablonecka Příspěvek č. 274 

na routeru jablonecka dnes v noci ve 12:00 přečíslím ip rozsahy
Týkat se to bude hlavně obou AP
10.33.2.128/26 wlan1 AP jz
10.33.2.192/26 wlan2 AP sv

v dhcp to přepíšu takhle
#jablonecka.jz
host kaspi { hardware ethernet 00:60:B3:6A:73:7D; fixed-address 10.33.2.130; }
host mac { hardware ethernet 00:60:B3:6A:5D:18; fixed-address 10.33.2.131; }
host jura { hardware ethernet 00:0a:50:11:17:9b; fixed-address 10.33.2.132; }
host sluk { hardware ethernet 00:60:B3:6A:99:7C; fixed-address 10.33.2.133; }
host johanka { hardware ethernet 00:60:B3:6A:5D:F7; fixed-address 10.33.2.134; }
host yenik { hardware ethernet 00:60:B3:6A:99:84; fixed-address 10.33.2.135; }

#jablonecka.sv
host maska { hardware ethernet 00:40:05:af:4c:3b; fixed-address 10.33.2.194; }
host kuba { hardware ethernet 00:60:B3:6A:5E:65; fixed-address 10.33.2.195; }
host antonin { hardware ethernet 00:60:B3:6B:10:2C; fixed-address 10.33.2.196; }
host neodavid { hardware ethernet 00:60:B3:6A:99:50; fixed-address 10.33.2.197; }
host had { hardware ethernet 00:60:b3:6a:db:ee; fixed-address 10.33.2.198; }

příjemnou zábavu

__________________

Old Post 17.03.2003 v 18:47
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

databáze Příspěvek č. 275 

je bezva, ale běhá mi mráz po zádech z těch mail adres. Je jen otázka času kdy to někdo použije ke spamování.
Já bych radši viděl ty adresy nějak takhle"simandl at mujmail tecka cz"
a nebo bych je vystavil jen connected lidem.
Sice to nebude klikací ale komu někdy přišel spam, tak jistě bude souhlasit.

__________________

Old Post 18.03.2003 v 10:07
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 276 

<sranda> Dos? bolo Proseka! Trvám na tom aby Střížkov byl v názvu uveden a to s velkým písmenem na začátku a s pomlčkou mezi Prosekem a Střížkovem. Svobodu Střížkovu! </sranda>
<vážně> Anexi připouštím. </vážně>

Old Post 18.03.2003 v 13:56
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
johanka
Big Sister

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 67

Příspěvek č. 277 

Taky to muzeme zkratit na ps, prst nebo prostr, ale to uz budi takovy nejaky nechutny asociace, kdo by co kam strkal Dalsi moznost je neutralni nazev treba SimaLand

Old Post 18.03.2003 v 14:00
johanka je offline   Click Here to See the Profile for johanka   Find more posts by johanka         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

já teda Příspěvek č. 278 

navrhuju, na základě bedlivé rozvahy nad mapou, pojmenovat náš prostor ProStříLetČak a používat toto jako odlišení od ostatních, zcela normálních, částí czfree. DNS záznam by pak pro můj router byl jablonecka.prostriletcak.czfree.net což by jistě všichni uvítali, poněvadž by si ihned udělali obrázek odkud že to vlastně lítají moje pakety. Při anexi dalších území našeho dominia by se postupovalo jednoduchým připojením tří písmen nové provincie za stávající název. Již brzy tedy budem do dns přepisovat záznamy na prostriletcakbohkobcim a Johanka, která se sama nabídla aspoň bude mít co dělat. Poslední slabinu tohoto systému by odstranilo zrušení pevného pořadí jednotlivých částí. Navrhuji rotaci po týdnech a příští týden by tedy dns měla mít tvar cakprostrilet.czfree.net a tak dále. Rotování po měsíci se mi nezdá tak š?astné řešení protože by se určitě strhla hádka o tom, že některé měsíce jsou delší a podobně. Taky by mužstvo žbrblalo, že se to vleče a že už by zas chtěli přenastavovat všechny bookmarky.

Je tu taky určitě možnost, že budem dns plnit záznamy blabla.prosek.czfree.net, blabla.strizkov.czfree.net, blabla.letnany.czfree.net a tak dál. Ale uznejte sami, tak to budou dělat přece všichni a to je průměr se kterým není žádná zábava....

__________________

Naposledy upravil simandl 18.03.2003 v 16:40

Old Post 18.03.2003 v 16:37
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frodo
Úlet

Registrován: 01.08.2002
Příspěvků: 726

Re: :))))))))))))))))) Příspěvek č. 279 

Old Post 18.03.2003 v 17:34
frodo je offline   Click Here to See the Profile for frodo   Find more posts by frodo   Click here to Send frodo a Private Message   Click Here to Email frodo   Visit frodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kozel
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 61

Příspěvek č. 280 

__________________

Kozel ¤ ICQ#71252479

Old Post 18.03.2003 v 19:29
Kozel je offline   Click Here to See the Profile for Kozel   Find more posts by Kozel   Click here to Send Kozel a Private Message   Click Here to Email Kozel   Visit Kozel's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

osa kozel-orgj-johanka-jablonecka Příspěvek č. 281 

je funkční. Konečně to jede. Problém byl asi na více místech a postupnými iteracemi se podařilo vše rozjet.
Chtěl bych poděkovat všem zůčastněným, a to zejména Vláďovi, Orgj a Johance, a doufám že nám tenhle spoj už bude jen sílit.
Jak kozel tak jablonecka mají link na jarov takže při výpadku jarova jsme bez zbytku czfree, ale my se uvidíme dál. inet jde přes kozla-djdodo-kobylky a nebo přes jarov na anděl. Bez inetu budem jen pokud současně vypadnou jarov a djdodo nebo kozel.
Pokud vypadne libovolný stroj tak ostatní budou mít přinejmenším inet. Výhoda provozovat router je tedy zřejmá. Koncové body by se měly vycvičit v chytání více ap v případě výpadku Už teď nódy kuba, antonin a neodavid mají na výběr alespoň ze dvou ap (yenik, jablonecka, rman)

V plánu jsou routery pajik a kaspi. Dále link na kobylky buď od orgj a nebo od kaspiho nebo od obou současně. To se uvidí.

Nechce někdo rozjet server pro H323? Prý to pak zvládá videokonference s metmeeting a gnomemeeting. Aspoň ušetříme za telefon

Ještě mi nedá a docela bych navrhnul k posouzení, že by nebylo asi špatný používat prosex.czfree.net . Rozhodně to zvažme, nebo? vo tom to vlastně je (že jo, Freude....) Rozhodně by naše weby měly tu nejvyšší návštěvnost z czfree.

__________________

Naposledy upravil simandl 19.03.2003 v 01:22

Old Post 19.03.2003 v 00:58
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 95

osa kozel-orgj-johanka-jablonecka Příspěvek č. 282 

Old Post 19.03.2003 v 05:24
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

přidal jsem do hotsanicu kozla a orgj Příspěvek č. 283 

__________________

Naposledy upravil simandl 20.03.2003 v 12:48

Old Post 19.03.2003 v 09:15
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sinda
Newbie

Registrován: 08.01.2003
Příspěvků: 12

precislovani ap sv.yenik Příspěvek č. 284 

AP sv.yenik ma novou adresu 10.33.5.1 (subnet /26). Jede na nem DHCP, tak by nemel byt problem se pripojit. Pokud by nekdo chtel do DHCP stalou IP, necht me kontaktuje na 602825911 nebo 283881344 asi tak do pulnoci. Stejne tak pokud by mel nekdo problem s pripojenim.
Precislovani bohuzel bylo provedeno neplanovane, jelikoz momentalne neni dobry fyzicky pristup k routeru (a vcera zrovna byl).

Old Post 19.03.2003 v 16:49
sinda je offline   Click Here to See the Profile for sinda   Find more posts by sinda   Click here to Send sinda a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kozel
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 61

Prosex rulez Příspěvek č. 285 

Slovo prosex pouzivam dost casto v souvislosti s prosekem, nevim proc me to jeste nenapadlo, jsem pro!

__________________

Kozel ¤ ICQ#71252479

Old Post 19.03.2003 v 23:14
Kozel je offline   Click Here to See the Profile for Kozel   Find more posts by Kozel   Click here to Send Kozel a Private Message   Click Here to Email Kozel   Visit Kozel's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lofr
Newbie

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 5

Ahojky Příspěvek č. 286 

Zdravim vsechny, jsem cerstvy novacek. Sidlim kousicek od orgj (stejny panelak) - jsme skoro sousede, ale on ma vyssi patro = lepsi pozici. Hodil jsem se do mapy.

lofr

Old Post 20.03.2003 v 08:08
lofr je offline   Click Here to See the Profile for lofr   Find more posts by lofr   Click here to Send lofr a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
amiandrew
Newbie

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 73

Question WiFi newbie Příspěvek č. 287 

Nazdar lidi.
Jsem uplny novacek a potreboval bych poradit, jak si zaridit WiFi domu.
Kde bydlim: ulice K Lipam 292 (byt s okny na m. skolku)
HW: PPC Amiga

Co by pro me bylo asi nejlepsi: nejaky levny nejjednodusi AP (kvuli Amize, nepredpokladam, ze bych v ni rozchodil PCMCIA WiFi, sitovku mam).

Muze mi nekdo z teto oblasti poradit, kde dane veci sehnat a jak je nakonfigurovat?

__________________

Ondrej "AndreW" Zima

Naposledy upravil amiandrew 20.03.2003 v 23:20

Old Post 20.03.2003 v 11:56
amiandrew je offline   Click Here to See the Profile for amiandrew   Find more posts by amiandrew   Click here to Send amiandrew a Private Message   Click Here to Email amiandrew   Visit amiandrew's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kozel
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 61

Re: Ahojky Příspěvek č. 288 

__________________

Kozel ¤ ICQ#71252479

Old Post 20.03.2003 v 19:55
Kozel je offline   Click Here to See the Profile for Kozel   Find more posts by Kozel   Click here to Send Kozel a Private Message   Click Here to Email Kozel   Visit Kozel's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:20.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 12131415161718192021222324 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz