CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha venkov & blízké okolí Prahy > Hostivice a Sobín
1234567
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
IJK
Member
zastupce cloudu 10.66


Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 56

Propojeni Praha -> Hostivice Příspěvek č. 33 

Jak dopadlo to jednani na srazu? Pomohl by vam retranslacni bod v Sobine (jeden z nejvyssich bodu tam), dobra viditelnost Zlicin, Repy i Hostivice...?

__________________

IJK
Simuv axiom: Libovolny signal se zlepsi, pripojime-li antenu!

Old Post 22.11.2002 v 17:48
IJK je offline   Click Here to See the Profile for IJK   Find more posts by IJK   Click here to Send IJK a Private Message   Click Here to Email IJK   Visit IJK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoch
Newbie

Registrován: 14.09.2002
Příspěvků: 49

Sobín Příspěvek č. 34 

to IJK
Urcite napis kde presne v Sobine bydlis - vyzkousim vyhled. A kdyztak zanes bod do mapy.
POte se uvidi jakou mas vzadlenost a pokud by byla zase o neco kratsi bude tady vetsi sance se napojit na nejakou budouci vsesmrovku na Repich´- bez nutnosti instalovat dalsi antenu k nim. Videl jsem fotky z bodu Wentasah a vyhled na Hostivice je nadherny.
Dalsi moznosti je ze na svem bode pocitam se vsesmerovkou (laka me vyzkouset vyrobu te vsesmerovky z koaxu - naklady nulove a mala by mit okolo 6 dBm) a pote by ses mohl na ni napojit (muze to byt max 1km) at uz jako cesta Praha-Sobin-Hostivice a nebo Praha-Hostivice-Sobin
Divoch

Old Post 25.11.2002 v 12:39
Divoch je offline   Click Here to See the Profile for Divoch   Find more posts by Divoch   Click here to Send Divoch a Private Message   Click Here to Email Divoch   Visit Divoch's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peat
Newbie

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 33

PPPPP Příspěvek č. 35 

Mluvil jsem s panem Junou z PPPPP a rikal ze planuje rozjet v Hostivicich pripojeni k internetu pro domacnosti do konce roku. Zatim nic konkretniho nevim, rikal ze az neco bude ze se ozve.

Old Post 25.11.2002 v 16:37
peat je offline   Click Here to See the Profile for peat   Find more posts by peat   Click here to Send peat a Private Message   Click Here to Email peat   Visit peat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoch
Newbie

Registrován: 14.09.2002
Příspěvků: 49

Příspěvek č. 36 

V tom pripade jde o to co s CZFREE - ma cenu o nem vubec uvazovat v Hostivicich, protoze 1) pan Juna zabere pasmo - podle me pojede taky na 2.4GHz a 2 zda lidi budou mit chut neco budovat sami kdyz budou mit nabidku si to nechat udleat na klic???
Ja se budu urcite snazit dal o pripojeni na Repy.
Nabidky internetu bude vic nez dost at jak uz pasl Java nebo se bude neco shanet special pro Repy a nebo jednou mozna pripojeni pres DEU. Navic CZFREE ma vyhodu vice pripojenejch lidi a tim i vetsi moznosti - a nejde jen o internet
Ale to vsechno souvisi s tim co pan Juna nabidne....
D.

Old Post 25.11.2002 v 16:52
Divoch je offline   Click Here to See the Profile for Divoch   Find more posts by Divoch   Click here to Send Divoch a Private Message   Click Here to Email Divoch   Visit Divoch's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peat
Newbie

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 37 

Nevim moc jak fungujou mikrovlny, ale domnivam se ze Juna pokryje s nejakou jednou vsesmerovkou jeden kanal, takze jestli to neplanuje rozjet opravdu ve velkem (hodne anten, prip. na vic mistech v Hostivici), tak doufam tu bude jeste celkem cistej vzduch ;-) (za predpokladu ze je ted, coz take nevim). V pripade ze bychom si navzajem rusili signaly (CZFree a ppppp) porad jeste je mozne vzit do jedne ruky pajku a do druhe Clockuv navod a jet ;-)). Takze s tim pripojenim do Rep to urcite nevzdavej, pokud se zadari tak se pripojuju k tobe ;-).

Hodne zalezi na tom jake pan Juna nabidne ceny. Ja pujdu do CZFree i kdyz budu mit levny internet od PPPPP, pokud to bude vyzadovat na me strane pouze koupeni anteny+karty pripadne spajeni ronjy - predpokladam tedy ze propojeni s CZFree bude rychlejsi nez pripojeni na inet. Zridit AP jsem rovnez stale ochoten bude-li to mit smysl. Ovsem obavam se ze zajem lidi v Hostivici o CZFree bude dost maly, dodrzi-li pan Juna slovo :-(.

Old Post 25.11.2002 v 18:43
peat je offline   Click Here to See the Profile for peat   Find more posts by peat   Click here to Send peat a Private Message   Click Here to Email peat   Visit peat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peat
Newbie

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 33

ppppp Příspěvek č. 38 

Old Post 09.12.2002 v 15:24
peat je offline   Click Here to See the Profile for peat   Find more posts by peat   Click here to Send peat a Private Message   Click Here to Email peat   Visit peat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kane
Newbie

Registrován: 23.09.2002
Příspěvků: 9

Happy New Year Příspěvek č. 39 

Cau vsichni, predem bych vam vsem chtel poprat jen to nejlepsi do novyho roku, ale hlavne, aby se nam konecne podarilo sehnat lidi a vybudovat kvalitni sit.
No a taky se chci zeptat, jak to vypada s panem Junou a PPPP?

Old Post 04.01.2003 v 12:45
Kane je offline   Click Here to See the Profile for Kane   Find more posts by Kane   Click here to Send Kane a Private Message   Click Here to Email Kane   Visit Kane's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cybershark
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 40 

Zdravim vsechny Hostivicaky. Taky se pidim po informacich o pripojeni pres firmu PPPP, ale na jejich strankach nejsou zadne informace. Prosim pokud jste nekdo ve spojeni s touto firmou a mate nejake novinky, tak je tady pls zverejnete at vim jestli to mam pustit z hlavy, nebo jeste vyckat. Diky moc za jakekoliv info.

Old Post 16.01.2003 v 10:13
cybershark je offline   Click Here to See the Profile for cybershark   Find more posts by cybershark   Click here to Send cybershark a Private Message   Click Here to Email cybershark     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kane
Newbie

Registrován: 23.09.2002
Příspěvků: 9

PPPPP Příspěvek č. 41 

Cau vsichni, nevim kolik P presne skyta nazev tyhle firmy, ale podarilo se mi zjistit par zaijmavosti.
Pres Peata sem vypatral, ze pan Juna ( tj. firma PPPPP ) se chysta vybudovat v Hostivicich sit ve verejnym pasmu 2.4 GHz, coz uz vite. Taky vite, ze udajne ma nejaky anteny uz rozmisteny, ale z posledniho telefonatu, ktery provedl Peat mimochodem , bych usuzoval, ze to tak zhavy nebude. Pan Juna sice tvrdi neco o tom, ze poskytuje uz internet pro firmy v Hostivicich, ale to taky neni overeny.
Jedina novejsi a nadejnejsi informace je, ze by se koncem tejdne melo neco stat, tak bud sledujte stranky PPPP, nebo este lepe tady forum.
Az se mi neco podari zjistit, napisu to sem.

Takze se mejte.

Old Post 16.01.2003 v 19:39
Kane je offline   Click Here to See the Profile for Kane   Find more posts by Kane   Click here to Send Kane a Private Message   Click Here to Email Kane   Visit Kane's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cybershark
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 42 

Diky za info .... uvidime jak se to vyvine

Old Post 17.01.2003 v 07:43
cybershark je offline   Click Here to See the Profile for cybershark   Find more posts by cybershark   Click here to Send cybershark a Private Message   Click Here to Email cybershark     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peat
Newbie

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 33

p...p Příspěvek č. 43 

Komunikoval jsem minuly tyden s panem Junou a dozvedel jsem se nasledujici: Funguje antena na kostele a je mozne se k ni pripojit. Porizovaci naklady 15-20kkc. Dale planuje jeste jednu antenu nekde jinde, ta ovsem zatim neni. Porizovaci naklady pro pripojeni k teto antene by mely byt nezanedbatelne nizsi (bavili jsme se o mem pripojeni - bydlim u nadrazi - ovsem myslim ze zadnou dalsi antenu stejne Juna nema).
Pripojeni ktere mi pan Juna nabidl bylo nasledujici: 200mb/500kc, 500mb/1200kc mesicne. O rychlosti jsme se nebavili. Kdyz jsem mu rekl ze 500mb mesicne je pro me malo, tak vysolil 3gb/7kkc, Takze se nedostal ani pod 2.30 za 1mb. Rikal ze sestavi nejaky cenik - zpoplatneni dat navic a mozna jeste nejaky dalsi "tarify" - a pry mi ho posle (pry "v pondeli nebo v utery")... tak jsem zvedavej.

Urcite bude jedine dobre, kdyz pan Juna uvidi ze nejsem jedinej v Hostivicich kdo ma zajem o pripojeni. Takze pokud na nej nekdo chcete telefon, poslete mi maila nebo PMko. Nevim kolik on plati za data, ale prijde mi ze si chce vydelat na pekny duchod. Ja mu ho preju, ale 2.40kc/1mb je prilis. (nemam problem udelat 500mb za mesic pres modem, kamos kdyz byl kdysi v testovacim provozu ADSL tak platil 1kc za 1mb a nadaval na to (musel se prej hodne snazit aby se za mesic nedostal moc nad 2gb).

Az mi Juna posle ten cenik tak to sem napisu. Jinak mu volejte, volejte, volejte... A snazte se tu cenu za 1mb dostat niz, imho kdyby ji snizil tak na tom vydela on i my... Nerad bych kombinoval Junu se satelitem, ale jeden znamej uz mi psal i ze mozna zkusi gprs+satelit - je holt rozmazlenej Prahou a stehuje se pryc :-)

Jeste neco. Nevim jestli mi nerikal blbosti, nezda se mi ze by mel byt rozdil v porizovaci cene podle toho ke ktery antene se pripojim. Mel jsem za to ze "format toho zareni mezi tema antenama" je standardizovanej. Ale o wifi jsem jeste pred pul rokem nevedel vubec nic (coz neni moc daleko od toho co vim o wifi ted). Netusite nekdo co muze byt pricinou jine ceny?

Old Post 20.01.2003 v 19:05
peat je offline   Click Here to See the Profile for peat   Find more posts by peat   Click here to Send peat a Private Message   Click Here to Email peat   Visit peat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cybershark
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 44 

Zdravim,
jak tak sleduji vyvoj okolo pana Juny, mam pocit, ze tudy cesta nevede :( Zrizivaci poplatek 15-20k K0c ... lol
To uz je mnohem lepci pripojit se pres TELE2 s tarifem NIGHT LINE za 3,6k. Takze budu dal patrat po nejake alternative. Jsem ochotnej utratit za pripojeni do 1,5k mesicne, protoze kdyby to melo byt vic, tak se mi vyplati zustat na modemu. Zkusenost mam takovou, ze kdyz jsem byl v prumeru denne 2,5h na UO mimo spicku tak se vlezu do 2,5k za mesic a to se pohybuji tak na 1,5GB prenesenych dat.

peat >> ten telefon na p.Junu sem klidne hod, taky ho poskadlim, treba zlevni

Preji pekny den

Old Post 21.01.2003 v 07:56
cybershark je offline   Click Here to See the Profile for cybershark   Find more posts by cybershark   Click here to Send cybershark a Private Message   Click Here to Email cybershark     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kane
Newbie

Registrován: 23.09.2002
Příspěvků: 9

Something new? Příspěvek č. 45 

Cau, koukam, ze vyvoj czfree v hostivicich pekne zamrz. kdyby nahodou nekdo neco byt i mene podstatnyho zjistil, napiste to sem prosim. Uz pro ten pocit.

Old Post 26.02.2003 v 20:51
Kane je offline   Click Here to See the Profile for Kane   Find more posts by Kane   Click here to Send Kane a Private Message   Click Here to Email Kane   Visit Kane's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IJK
Member
zastupce cloudu 10.66


Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 56

Hostivice, Sobín Příspěvek č. 46 

Taky mám pocit, že se nerozhejbe, dokud nezačneme reálně něco dělat. Přitom si myslím, že to neřešitelné není.
Dneska jsem znovu procházel toto fórum + Řepy. Bezpečně vidím alespoň 2 nody v Řepích, pravděpodobně i jeden Zličín, dále Dědinu (ale tam by bylo kratší spojení přímo do Hostivic). V dosahu kabelu by byl Fulda (zatím neprojevoval žádnou aktivitu) a nejméně dva další zájemci, přímá viditelnost Divoch a Peat.
Zvažte, zda by nestálo za to někde sednout a probrat to...
V Sobíně je příjemná hospoda Na hrázi, většina Hostivičáků kolem jezdí autobusem ze Zličína. Navrhněte datum a čas, nejméně s týdenním předstihem, aby bylo možno zajistit co největší účast (to fórum se moc nehýbe, takže aby se zájemci stačili včas dozvědět, vyjádřit, naplánovat).

__________________

IJK
Simuv axiom: Libovolny signal se zlepsi, pripojime-li antenu!

Old Post 06.03.2003 v 09:40
IJK je offline   Click Here to See the Profile for IJK   Find more posts by IJK   Click here to Send IJK a Private Message   Click Here to Email IJK   Visit IJK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peat
Newbie

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 47 

Old Post 10.03.2003 v 10:34
peat je offline   Click Here to See the Profile for peat   Find more posts by peat   Click here to Send peat a Private Message   Click Here to Email peat   Visit peat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fulda
Newbie

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 4

Angry Sraz na hrazi Příspěvek č. 48 

Nedalo by se nejak pohnout s datumem? Ja mam bejt v 8 na zvonarce a o pulnoci v Krumlove - to bych tam byl asi 3 minuty.

Muzu do 19.3. a od 24.3.

FULDA

Old Post 12.03.2003 v 16:12
fulda je offline   Click Here to See the Profile for fulda   Find more posts by fulda   Click here to Send fulda a Private Message   Click Here to Email fulda   Visit fulda's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:09.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz