CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Prosek
« 9101112131415161718192021 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
orgj
Newbie

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 36

Re: testy Příspěvek č. 225 

Old Post 06.02.2003 v 06:52
orgj je offline   Click Here to See the Profile for orgj   Find more posts by orgj   Click here to Send orgj a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

zkouska Příspěvek č. 226 

ahoj, jestli vas muzu poprosit reknete mi presny cas zkousky vysilani. Ja vylezu v letnanech na node bratrK (webpark.cz/bratrk) a pokusim se vas uvidet. Jestli tedy svenknete antenou na letnany :-).. Muzu vas jen videt, mam totiz pouze USB adapter, takze nejake spojeni je nemozne, ale pro srandu... proc to nezkusit zejo?

Old Post 06.02.2003 v 11:13
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yenik
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 84

2 bratrk Příspěvek č. 227 

klient s ESSID: "CZFree.Net.yenik.sv" s antenou biquad (8-12 dB) do Letnan kouka uz TED, jeste ho v 17:15 natocim vic na tebe, konfigurace AdHoc (peer -to- peer) bude přesně v 22:00. Na stroji CZFree.Net.yenik (na tve strane IP 10.10.125.20) pobezi ftp s anonymnim userem (user=anonymous, heslo cokoliv nebo nic)
yenik 608-702-517

Old Post 06.02.2003 v 15:48
yenik je offline   Click Here to See the Profile for yenik   Find more posts by yenik   Click here to Send yenik a Private Message   Click Here to Email yenik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fen
Junior Member

Registrován: 03.02.2003
Příspěvků: 234

Smile Už... Příspěvek č. 228 

Už se blížím Příspěvek č. 1

Nazdar, jsem novej modrej puntík v Novoborský 647 na Proseku se jménem FEN_Prosek. Pravděpodobně v půlce příštího týdne vsunu do notebooku picmic wifinu a rozhlídnu se po Vás. Protože jde zatím pouze o notebook budu chvilku jen "konec", ale výhledově není problém narvat na střechu nějaký dráty a nějaký železo pod ní. Jak ale koukám na mojí polohu, nikomu moc nepomůžu. Z balkónu vidím krásně Rmana, a ze střechy trošku víc, ale náš boďák je nizoučkej a paneláčky okolo vysoký. Nejsem na tom časově nejlépe, ale jsem cca 20 hodin denně na netu, takže můžeme komunikovat přes ICQ takřka furt. Po přečtení celého proseckého fóra vím skoro vše, takže až budu bezdrátovej ozvu se. Rád bych dorazil na nějakej srázek, protože ač to zní blbě, je pro mě docela důležitá konektivita (i třeba malilinkatá GPRS není to NEJ :-), takže bych rád probral tuhle oblast propojení CZFREE se světem. Pokud máte něco jsem na ICQ 158431914. Nebo 608-300433.
ČUS FEN

Old Post 08.02.2003 v 21:02
fen je offline   Click Here to See the Profile for fen   Find more posts by fen   Click here to Send fen a Private Message   Click Here to Email fen     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
orgj
Newbie

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 36

Signal Příspěvek č. 229 

Zdar,
tak jsem poslednich par dni trosku experimentoval a vysledky jsou zhruba takove:
spojeni kozel-orgj: quad antena 10dB, stabilni signal 50/92 (a s trochou stelovani by to bylo i lepsi), ping kolem 2-3ms, ztratovost 0-0 nic
spojeni djdodo-orgj: plechovka s trychtyrem od Vladi, signal od 18-24/92, ping 2-3ms, ztratovost do 1% (spis min, to 1% kdyz zafoukal vitr a odval mi spatne uchycenou plechovku)
spojeni yenik-orgj: plechovka i quad, signal 0/92, ztratovost 100%

jeste jsem chtel vyzkouset johanku, ale nedokazal jsem se s ni domluvit
(>johanka: Mozna jestli by jsi se treba dnes vecer rekneme ve 22:00 na chvilku mohla stat master a napsat mi essid, kanal a ipcko nebo se prepnout na adhoc)

zahada/otazka: kdyz jsem jel pres djdoda nedokazal jsem se pripojit do connected fora a mel jsem pocit, ze to je routovanim. Je to mozne?

Old Post 10.02.2003 v 07:54
orgj je offline   Click Here to See the Profile for orgj   Find more posts by orgj   Click here to Send orgj a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

koukam Příspěvek č. 230 

ze to postupuje.

2 Orgj Je to docela zasadni prulom. Jestli by chodil link orgj-kozel tak se na nej uz muzes pripojit. Ale ted je u nej pouze klient na Jarov a klient na Doda. Zatim by sla vyzkouset wds a uvidime. Popis wds je na mem webu.

2 Fen nejak se nam utlo v sobotu icq (jedu pres czfree - a to nebyva stabilni )

Ohledne konektivity do inetu na Proseku se zatim rysuji dve mozna reseni a je na kazdem z Proseka jak se rozhodne. Czfree je (nebo spis teprve bude) prostupna takze kdo se kam pripoji na inet bude na nem.

Je tu nod kon-1 (Smile inside) a ten bude mit 2MiB/s a bude rad kdyz mu nekdo pomuze s naklady.
Dale je tu nod Cerneho kde by mohl byt az 1Mb/s (cerw) a mel by mit prime propojeni na nod rman.

Co se me tyce ja se zatim soustreduju na wifi anteny a co nejrychlejsi a nejkvalitnejsi propojeni lidi na Proseku. To je moje priorita cislo 1.

Zatim "jede" konektivita do inetu pres Andel a to je casto dost poruchovy, ale aspon neco. Na icq se pouzit da

Sit je zatim v dezolatnim stavu (podle me).

__________________

Old Post 10.02.2003 v 10:28
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Re: koukam Příspěvek č. 231 

__________________

Old Post 10.02.2003 v 10:56
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

jejda Příspěvek č. 232 

To bylo samozrejme hodnoceni prosecke site. (i kdyz ...)
Na proseku jsou zatim v provozu routery rman, maska jablonecka a kozel. Koncovy bod ktery jede stale je zatim jen u Johanky. Ostatni jsou koncove body. Rozjizdi se Yenik a Orgj a mozna Johanka povysi na router. Smile inside (kon-1) je zatim sam vojak v poli - neni na nej link od nikoho (snad bude pres pajika).

Je to zatim jen torzo a je pred nami jeste velky kus prace.

Do tohohle dezolatniho stavu nelze s cistym svedomim pustit jakoukoli komercni aktivitu typu prodej konektivity na inet od kohokoliv.

Napriklad rman nejede ted vubec (ma rozebranej router) a maskovi stale chybi jedna karta, co odesla do vecnych lovist (bylo ji brutalne pomozeno )

To se samozrejme zmeni a vsichni pracujeme na tom aby to tak nebylo. Chce to cas protoze to delame ve svem volnem case.

Hodne ctete a kdokoli bude mit dojem ze muze pomoct, necht tak udela. Jak materialne tak financne nebo i jen staranim se o nove prichozi.

__________________

Old Post 10.02.2003 v 11:56
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kozel
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 61

:) route na jarov Příspěvek č. 233 

> orgj: tezko ses mohl dostat na connected forum kdyz si byl pripojenej na me, pac ten spoj na tebe byl vyrobenej prepojenim spoje na jarov , mam jenom dve karty...

__________________

Kozel ¤ ICQ#71252479

Old Post 10.02.2003 v 12:34
Kozel je offline   Click Here to See the Profile for Kozel   Find more posts by Kozel   Click here to Send Kozel a Private Message   Click Here to Email Kozel   Visit Kozel's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fen
Junior Member

Registrován: 03.02.2003
Příspěvků: 234

Druhý pokus Příspěvek č. 234 

Už jsem Vás trošku vokouk, takže protože chci aby to na Proseku šlapalo, a protože nejsem excelentní elektrotechnik můžu ku prospěchu nabídnout: pomoc při založení neziskové organizace (už jsem založil, a 5 let v ní pracuji), můžu zajistit (téměř zadarmo) konferenční sál pro 336 lidí s prezentační technikou, mám docela zásadní kontakty v pražských médiích, a v neposlední řadě mám možnost velmi levného nákupu PC železa, teď jsem zrovna objednal XI-325 a bude mě stát cca 2.600 včetně DPH. Pokud máte potřebu napište co potřebujete (přesné označení prosím) a já zjistím za kolik to umím sehnat. A to asi vše co pro vás zatím mohu udělat. Ve středu zasunu wifi do no?asu a dál se uvidí.

Zdarec FEN

FOR FUN:Mladík jede v kupé s neznámou slečnou. Když ho dlouhé ticho přestane bavit,
osloví ji: "Proč pořád mlčíte, slečno?" "Mlčím, protože chci",
odsekne slečna. Mladík vyskočí a spráskne rukama: "Tak vona chce - a
mlčí!"

Old Post 10.02.2003 v 13:28
fen je offline   Click Here to See the Profile for fen   Find more posts by fen   Click here to Send fen a Private Message   Click Here to Email fen     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kozel
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 61

XI-626... Příspěvek č. 235 

...ma jeste naky Smile inside. Myslim ze je ma dokonce tady na proseku za vice nez konkurence schopnou cenu (naposled sem slysel 2500).

Johanka>>
Diky za otisteni (da li se tomu tak rict) meho eklovniho zvraceciho walkthrough koshtovani parecku
Za cca mesic k nam pribude clovek, ktery bydli tady u me v tom novem VELIKEM dome. Bude mit no problem pristup na strechu ktere snad i kus vlastni takze OK. Bude se asi pripojovat pres me nebo Pajika > Smile inside with prosekIGW 2Mbit. Nezapomente ze sem nelezu takze radsi na ICQ. Zatim se mejte krasne jedu na hory na SNB.

__________________

Kozel ¤ ICQ#71252479

Old Post 11.02.2003 v 00:46
Kozel je offline   Click Here to See the Profile for Kozel   Find more posts by Kozel   Click here to Send Kozel a Private Message   Click Here to Email Kozel   Visit Kozel's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krata
Newbie

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 21

Cool Zase tady... Příspěvek č. 236 

Nazdárek! Zdravím všechny, o víkendu jsem se vrátil z hor , takže jsem si říkal, že už otestujem toho r-mana, mělo to jet už o víkendu, ale bohužel zatím nejede no uvidíme... a čekáme dál . Mějte se fajnově!! Krá?a

Old Post 11.02.2003 v 12:29
Krata je offline   Click Here to See the Profile for Krata   Find more posts by Krata   Click here to Send Krata a Private Message   Click Here to Email Krata     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

rman jede Příspěvek č. 237 

__________________

Naposledy upravil simandl 11.02.2003 v 15:06

Old Post 11.02.2003 v 14:46
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krata
Newbie

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 21

Question R-man Příspěvek č. 238 

Pojede to teď nepřetržitě? Abych jsme to zas netestovali když to bude vyplý .

Old Post 11.02.2003 v 17:46
Krata je offline   Click Here to See the Profile for Krata   Find more posts by Krata   Click here to Send Krata a Private Message   Click Here to Email Krata     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Junior Member

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 124

JO Příspěvek č. 239 

Jo, ted to do patku do asi 18:00 pojede nepretrzite, pak budem zebrovat. ted se da otestovat pouze signal, na Inet se nedostanete...zatim

Old Post 11.02.2003 v 19:08
r-man je offline   Click Here to See the Profile for r-man   Find more posts by r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Click Here to Email r-man     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krata
Newbie

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 21

Thumbs up Výsledky.... Příspěvek č. 240 

Tak jsme včera zkoušeli signál na r-mana... vypadá to celkem nadějně když to žádná sláva není (to se ale dalo čekat). Jediný co jsme mohli vyzkoušet je signál (ten byl asi na 20%, ale možná to ještě o fous výš půjde vyladit) a ping přímo na r-mana... ten se pohyboval kolem 10ms. Zkoušeli jsme to taky přímo v tom softu ke kartě... ten tam sází jeden za druhým, dokud se to nevypne... packet loss byl pak kolem 5 %.... Chtělo by to ale zkusit něco reálnějšího ... třeba ftp... no uvidíme jak se s tím o víkendu pokročí... Držíme palce!

Old Post 12.02.2003 v 10:02
Krata je offline   Click Here to See the Profile for Krata   Find more posts by Krata   Click here to Send Krata a Private Message   Click Here to Email Krata     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:16.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 9101112131415161718192021 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz