CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > Celé fórum bylo napadeno spamovacím botem!
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
JF
Junior Member

Registrován: 23.02.2005
Příspěvků: 107

Angry Celé fórum bylo napadeno spamovacím botem! Příspěvek č. 1 

Old Post 21.09.2017 v 09:25
JF je offline   Click Here to See the Profile for JF   Find more posts by JF   Click here to Send JF a Private Message   Click Here to Email JF   Visit JF's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 2 

Zdravím mne osobně je z toho smutno kam, až celá tato aktivita dospěla. Z fora je spamovací prostor a forum jako takové je několik let dávno mrtvé. Podstatné je, že není problém se třebas do mne navážet jak z tohoto fora profituji. Jak? Nijak. Jak by totiž mělo jít z tohoto fora profitovat když je dávno mrtvé a nikdo krom těch co sem dříve chodili již nechodí. Dannymu se povedlo, že do všech co sem chodili prudil tak dlouho, až sem opravdu nikdo už nezavítá. Byl to záměr? Zřejmě ano Zkomerčnění czfree a odstavení skalních příznivců je více než patrné. Nebo snad příspěvek 400 Kč je nekomerční když jiné spolky to dělají za 150 Kč? Ono stačilo, že svého času JMNet měl na stránkách "ceník příspěvků" Tak a ted mne tu z jMnetu vynadejte a pak někdo další vysvětlete jak jsme blbý a komerční a vy jediní jste ti co tomu rozumí nejlépe a děláte to pro lidi nejlépe.

__________________

Old Post 21.09.2017 v 14:28
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 3 

JF taky jsem na to dříve upozorňoval a nic se nedělo. Bootů se tu ukazují mraky. To jen ukazuje na to, že se tady o to nikdo nijak zvlášť nestará. Bohužel.

__________________

Old Post 21.09.2017 v 14:31
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JF
Junior Member

Registrován: 23.02.2005
Příspěvků: 107

Re: Celé fórum bylo napadeno spamovacím botem! Příspěvek č. 4 

Kdybych měl moderátorská prava tak alespoň zabanuji IP adresu toho bota a účet zakážu. Ale je vidět, že to nikoho nezajímá. Možná to nechce jen moderátorská práva, ale fyzicky bloknout IP adresu spam bota v /etc/hosts v OS.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Mám v neblahé paměti úplně jinak zaměřené nejmenované fórum, kde nějaký prudič s moderátorskými právy chtěl bezdůvodně hlasovat o mém vyloučení. A bezdůvodně mazal moje příspěvky. Nějaký smyšlený důvod se vždy najde.
Bohužel obyčejný uživatel je proti trollovi s moderátorskými právy naprosto bezbranný a když většina mlčí, je osud diskutujícího na fóru spečetěn.

Jak se mám bránit administrátorovi, když mi bezdůvodně napíše VYPADNI! Já píšu jen vlastní názory a s nikým se nechci hádat. Takovéto jednání vypadá "pěkně" - udělá si pořádek, ale nakonec způsobí naprostý rozvrat a zůstane na fóru sám.

Trochu jsem to zjednodušil. Ve skutečnosti mi jeden moderátor bezdůvodně vymazal příspěvek (nebylo to poprvé, co mi někdo něco bezdůvodně smazal). Když jsem se ohradil v samostatném vláknu, tak jiný chtěl hlasovat o mém vyloučení a namísto toho aby se mě někdo zastal jsem byl bloknut. Ten první se mi později omluvil, ale to už jsem tam účet neměl ....... Když je to přes několik lidí, tak už to není průhledné. K takovému fóru pak mám automaticky naprostý odpor a nechuť tam cokoliv psát.

To je tak, když na fóru vznikne uzavřená skupina vyvolených a ti si bezdůvodně rozdají moderátorská práva. A takový vyvolený diskutující už nevidí rozdíl mezi napsáním svého názoru a nebo poškozováním/mazáním cizího textu. A ohradit se proti někomu z vyvolených je už automaticky vina diskutujícího. To už se ani ověřovat nemusí, co kdo skutečně napsal. Administrátor/moderátor by si měl zachovat nějaký odstup.

---------------------------------------------------------

Tohle fórum jsem sledoval jen po očku, možná asi tu došlo k podobné situaci, dle toho co píšeš.

Naposledy upravil JF 21.09.2017 v 15:39

Old Post 21.09.2017 v 14:54
JF je offline   Click Here to See the Profile for JF   Find more posts by JF   Click here to Send JF a Private Message   Click Here to Email JF   Visit JF's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:51.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz