CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Brno > Brno
123456789
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 97 

Zarathustro, na jižní stranu mám výhled tak asi 150-250 m a můj pohled naráží na stěnu bývalého lomu. Sorry. :(

__________________

J.

Old Post 23.12.2002 v 02:13
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 98 

Vzkaz pro Michala z Botanické 30:
Michale zaprvé ti nemám jak odpovědět, krome této možnosti, protože jsi mi na sebe nedal spojení a zadruhé jsme si asi nerozuměli; ta nabídka těch přípojných bodů znamená, že je možnost je tam vybudovat v případě, že by to někomu pomohlo. A to, jestli jsi v dosahu nejake WiFi sítě se musí zjistit na místě.

__________________

J.

Old Post 23.12.2002 v 13:58
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
michalt
Newbie

Registrován: 23.12.2002
Příspěvků: 1

re Jiri Sima Příspěvek č. 99 

Ja jsem to prave myslel tak nejak teoreticky kdyby se tam ten pripojny bod na bazi Wifi zridil tak zda by to dosahlo ke mne...
(roh susilova-botanicka) vzdusnou carou cca 600 metru na Konecneho namesti.. hm no jeste je to ve druhem patre a to, ze bych budoval neco na strese si neumim vubec predstavit, ale kdyby se to vsechno dalo nejak za nejaky rozumny peniz vyresit...
jde mi hlavne o internet

Old Post 23.12.2002 v 18:00
michalt je offline   Click Here to See the Profile for michalt   Find more posts by michalt   Click here to Send michalt a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 100 

Myslím, že si pořád nerozumíme. Já nemám na Konečného nám přípojný bod ani možnost připojení na net. Ani v těch dalších místech. Je tam jen možnost toto udělat pro někoho, kdo by potřeboval bod v tomto místě, aby se přes toto místo mohl připojit jinam, kde by snad už měl net zajištěný. Možná, že to je něco, co je nepochopitelné ale je to tak.
Navíc já sám nechci zjiš?ovat kdo je kde v okolí, to si musí zjistit, ten, kdo by chtěl této mojí nabídky využít a navíc a? si uvědomí, že by zřízení toho bodu musel zaplatit. Já sám zájem na jeho vybudování momentálně nemám.
Jinak, 600 m na přímou viditelnost neni daleko. To by šlo. Mohlo by to jít i když tam přímá viditelnost nebude (záleželo by jak by byly ty antény moc "utopené" pod "obzorem". Ja samozřejmě počitám s tím, že by se anténa umístila na střechu. Je tam anténní stožár, na který by se dala přidělat.

__________________

J.

Old Post 26.12.2002 v 21:15
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ondy2
Newbie

Registrován: 05.01.2003
Příspěvků: 1

Stred Brna Příspěvek č. 101 

Zdravim vsechny.
Chtel bych se pripojit v centru Brna (ulice Orli). Co musim udelat, aby to bylo mozne? Kde jsou vubec nejake podminky k precteni?
Diky moc.

__________________

Ondy

Old Post 05.01.2003 v 22:09
ondy2 je offline   Click Here to See the Profile for ondy2   Find more posts by ondy2   Click here to Send ondy2 a Private Message   Click Here to Email ondy2   Visit ondy2's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mata
Newbie

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 1

Hoblikova - Cerna Pole (u dets. nemocnice) Příspěvek č. 102 

chtel jsem se optat jak to vypada s czFreeNet v okoli dets.nemocnice?
rad pomuzu jak to pujde ) ale potreboval bych naoplatku nejake pripojeni

Mata

Old Post 07.01.2003 v 14:24
Mata je offline   Click Here to See the Profile for Mata   Find more posts by Mata   Click here to Send Mata a Private Message   Click Here to Email Mata     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 103 

Mně to chvíli trvalo ale už jsem si asi uvědomil v čem je problém: ti co se tady ptají a mají jakýsi zájem o připojení na CZ FreeNet v Brně nemají ve valné většině možnost připojení na net. Byl bych rád, kdyby se tady ozvali ti, co mají možnost připojení na internet a jsou ochotni ho za nějakých podmínek poskytnout ostatním. Bylo by asi dobré, kdyby to dali jasně najevo, abychom věděli odkud lze takové připojení brát, protože o to tady fakticky jde. Dík
P.S. Je to i můj případ (či spíš toho na koho jsem připojený já, protože i já mám zprostředkované připojení) a ten přípojný bod je v Kamenné čtvrti v Brně.
Teď se ukáže co jsme zač.

__________________

J.

Old Post 07.01.2003 v 23:34
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alprop
Moderator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 114

sraz Brnaku 16.1. v Hamletu Příspěvek č. 104 

Old Post 08.01.2003 v 11:32
alprop je offline   Click Here to See the Profile for alprop   Find more posts by alprop   Click here to Send alprop a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alprop
Moderator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 114

Příspěvek č. 105 

Old Post 08.01.2003 v 12:33
alprop je offline   Click Here to See the Profile for alprop   Find more posts by alprop   Click here to Send alprop a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

xgf Příspěvek č. 106 

hngh

__________________

J.

Old Post 10.01.2003 v 12:32
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdenal3
Newbie

Registrován: 11.01.2003
Příspěvků: 1

Příspěvek č. 107 

Mam zajem se pripojit ale bydlim na ulici Vyhon 51, coz je dost v doliku. Vidim na par panelaku na ulici Vetrna a jeste na nejake panelaky na druhe strane ulice Vyhon.

__________________

zdenal3

Old Post 11.01.2003 v 12:06
zdenal3 je offline   Click Here to See the Profile for zdenal3   Find more posts by zdenal3   Click here to Send zdenal3 a Private Message   Click Here to Email zdenal3     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zmatik
Junior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 131

Masarykova čtvr? Příspěvek č. 108 

Mam zajem o připojeni jako klient, ale v pripadě potřeby jsem
ochoten vybudovat a provozovat i uzel sitě.
Lokalita: Masarykova čtvr? - Lerchova - blízko křižovatky s Kampelíkovou.
Výhled na Špilberk, střed města, Líšeň, Vinohrady, Černá pole
(MZLU a kasárna), Palackého vrch a velká část okolí (SV strana
kopce od Barvičovy dolů až po Kraví horu).

Zkusím se dostat pozítří na sraz.

Old Post 14.01.2003 v 16:57
Zmatik je offline   Click Here to See the Profile for Zmatik   Find more posts by Zmatik   Click here to Send Zmatik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alprop
Moderator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 114

Re: sraz Brnaku 16.1. v Hamletu - zapis Příspěvek č. 109 

co bylo v hamletu 16.1.:


podarilo se nam se sejit v obdivuhodne vysokem poctu, odhadoval bych cca 30 lidi, seslo se par starych znamych, zda se ze nastava opet zlata era pocitacu a siti (do kompletu 141.ZO schazel jen liskar a gregor)

jako prvni bod probehlo seznameni, protahlo se na cca pul hodiny, potom jsem rekl par slov pro nove cleny, vetsinou klienty

dalsi body jsem si nestacil vykricet, je nutne pouvazovat o schopnejsim moderatorovi se silnym hlasem, tak jen napisu jaky je stav a oteviram k nim diskuzi

Co noveho v tomto roce ??

V brne by jsme se meli konecne zridit nekolik funkcnich nodu a propojit se navzajem, za timto ucelem shanim stary hardware aby se mohlo postavit nekolik routeru z darovanych soucastek. Moje predstava je ze po sestaveni a zahoreni cca 5-7 sestav, vymysleni image pro router bude stacit rozvest pocitace tem kdo chteji delat nod a zasunout kartu. Nemohu uspokojit vsechny zajemce, takze budu postupovat na budovani trasy smerem z vychodu na zapad, tj Lisen, Vinohrady, Zidenice, Cerna Pole, Zabovresky atd. Pokud je schopen nekdo delat severo jizni trasu at se ozve.

Tento rok by mel byt ve znameni ronji nejenom v prazskem czfree. Je to super napad, jen ta realizace nam pokulhava, clockovo reseni funguje, ale pro vetsi pouziti by to chtelo neco opakovatelnejsiho. Vyzivam vsechny bastlice ku pomoci at udelame aspon par prototypu. Ukazka ronji se neuskutecnila, ale masinka se blizi uspesnemu dokonceni elektroniky.

Pravidla czfree z fido - doporucil bych vsem si precist fido pravidla, zverejnene na czfree.net (hledej vyraz FIDO), bohuzel jsme se nikam neposunuli, ale je jasne ze bez pravidel to v budoucnu nepujde, mozna budou vznikat za pochodu, aby nebyla dopredu prilis svazujici

nakupy karet a anten - bud resit tim ze nekdo zacne vyrabet balicky, nebo se domluvi par lidi co se zna a nekdo zajede do prahy nebo objedna poslani postou, pokud se nekdo chce stat dodavatelem v Brne, podobne jako byl Deu v praze je zde moznost otevrena, ja sam to delat nehodlam, proto se na mne s nakupem NEOBRACEJTE

propojeni testovacich nodu - v seznamu nodu neni napsano ze vetsina nodu vubec jeste nefunguje, zaradim dalsi seznam testovaci a funkcni nody, kde bude popis jak se pripojit a kde testovat, (sorry radku ale stacilo poslat mail)

propojeni s czfree Praha - byla domluvena gateway do prazske site pres internet abychom mohli nahlednout a prispivat do connected fora (interni forum nepristupne z internetu)

mapa, web, redakcni system - pokud ma nekdo dost schopnosti aby se neceho z tohoto ujal budu jen rad, da se vyuzit forum a databaze v praze brno.czfree.net je zatim jen mirrorem, podobne jako v praze web dela carlos, ktery muze pripadnemu spravci webu brnenske casti rict vice o moznostech doporucil bych tydyta, nebo PES pro spravce webu v Brne, mapa podobne

diskuze se rozebehla hned po seznameni (omlouvam se ale nejak jsem to neubrzdil) a koncila az po mem odchodu (doufam ze nezustal nejaky dluh, pokud ano at se prihlasi kdo jej uhradil a ten kdo jej zpusobil, nebo zavedeme placeni pri odberu a nebo se nesejdeme)

tot zatim vse, ale vidim ze s lidmi ze 141 a dalsimi se budu muset sejit separatne, protoze to budou predpokladani tahouni czfree brno

alprop

Old Post 17.01.2003 v 09:28
alprop je offline   Click Here to See the Profile for alprop   Find more posts by alprop   Click here to Send alprop a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zmatik
Junior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 131

Příspěvek č. 110 

Ac uplny novacek na czfree.net, dovolil bych si zahajit
diskusi nekolika poznamkami.
- Ronja: jako kdysi davno byvaly bastlir jsem se podival na ta schemata a musim
rict, ze tam je spousta prohresku proti reprodukovatelnosti.
Nemam uz prehled pres rozptyl parametru dnesnich soucastek
a podobne, ale myslim, ze by to chtelo upravit. Bohuzel se toho
sam nemohu ujmout,.
- web, mapa a pod. Dobrou mapu pokladam za informacni zaklad
ke kazdemu bodu by melo byt receno, zda je to
-vyhradne klient
-klient s moznosti vybudovani uzlu
- pristup k internetu v danem bode
- ktera z techto moznosti je funkcni/budovana/zamyslena
- kontaktni osoba pro dany bod, mail ci jine spojeni.
Asi by to slo jeste vylepsit, ale tyhle informace pokladam
za nezbytne.

Preji vsem tripelivost a pevnou vuli.

Zmatik

Old Post 17.01.2003 v 12:14
Zmatik je offline   Click Here to See the Profile for Zmatik   Find more posts by Zmatik   Click here to Send Zmatik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
polymorph
Newbie

Registrován: 03.02.2003
Příspěvků: 17

Sí? Příspěvek č. 111 

Zdravím, tak jsem se při svým dial up internetovým putování dostal až sem, no a konečně snad vidím trochu šanci k rozumnýmu I-připojení. Chcu se tada zeptat jak to vypadá s Líšeňskou sítí a jestli je možný se na ní bezdrátem připojit. Na líšeň vidím poměrně úplně slušně. Díky za odpověď. Polymorph.

Old Post 03.02.2003 v 13:07
polymorph je offline   Click Here to See the Profile for polymorph   Find more posts by polymorph   Click here to Send polymorph a Private Message   Click Here to Email polymorph     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldanimal
Junior Member

Registrován: 03.12.2002
Příspěvků: 143

Re: Stavba Ronji a html odkaz Příspěvek č. 112 

Old Post 03.02.2003 v 14:22
oldanimal je offline   Click Here to See the Profile for oldanimal   Find more posts by oldanimal   Click here to Send oldanimal a Private Message     Visit oldanimal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:53.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz