CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > OvisLink 5420g - problem s transparentnosti
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
posvanc
Newbie

Registrován: 25.10.2004
Příspěvků: 3

Unhappy OvisLink WL-5420AP - problem s transparentnosti Příspěvek č. 1 

Naposledy upravil posvanc 09.11.2004 v 10:00

Old Post 25.10.2004 v 14:17
posvanc je offline   Click Here to See the Profile for posvanc   Find more posts by posvanc   Click here to Send posvanc a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JirCan
Newbie

Registrován: 25.09.2004
Příspěvků: 62

OL5411AP Příspěvek č. 2 

Nechtel bych byt zlym prorokem, ale vypada to hodne podobne jako OL1120AP a o tom se uz ve foru nekdy diskutovalo. Problem je v zabezpeceni pres MAC adresu. Kdyz se slevi z pozadavku na bezpecnost, tak to bude nejspis fungovat.

__________________

Nic neumim, nic neznam, dejte mi lidi a ja to udelam
Jirka

Old Post 28.10.2004 v 08:28
JirCan je offline   Click Here to See the Profile for JirCan   Find more posts by JirCan   Click here to Send JirCan a Private Message   Click Here to Email JirCan   Visit JirCan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pihhan
Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 493

Příspěvek č. 3 

Ovislinky 5420 jsou na tom oproti 1120 o krok dal co se tyce nepropousteni IP adres. Nepotrebuji pokud vim mit adresy na stejnem rozsahu jako bcka 1120, a nepotrebuji MAC klonovani. Co ale urcite potrebuji je mit spravne nastavenou gateway. Sice by to nemelo mit vliv, ale klasika na ovislinku proste to vliv ma.
Ja mel napr. 2 5420ky v modu adhoc, a pro pristup za ten spoj musim mit nastaveny gateway na tech APckach u kazdeho na router pripojeny k APcku kabelem, ne pres ten bezdratovy spoj. Potom se to chovalo jako jakysi NAT - tam to jelo, odtam ne. Myslim ze mod ethernet / wlan nemel prilis vliv. Zkus si pohrat s timhle, treba to neco bude delat.

Old Post 28.10.2004 v 22:49
pihhan je offline   Click Here to See the Profile for pihhan   Find more posts by pihhan   Click here to Send pihhan a Private Message   Click Here to Email pihhan   Visit pihhan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
posvanc
Newbie

Registrován: 25.10.2004
Příspěvků: 3

Brána - Gateway Příspěvek č. 4 

Ahoj potvrzuji funkčnost pokud vyplním adresu routeru, jedeto! Ale nějak divně ale jede, a myslím že je to nějak jednosměrný přesně jak popisuješ.

Takže APs mám v rozsahu 192.168.1.x sí? je v rozsahu 192.9.210.x a na IP 192.9.210.10 je router do sítě 192.9.200.x a do internetu. Pokud vyplním jako gateway 192.9.210.10 tak to začne chodit - má to ale pár divných háčků.

A hlavně další věc po delším čase laborování jsme přišli na to že se začnou tyto Ovise zpomalovat (lagovat), je to asi dáno tím že toto AP není pro firemní sitě, my máme na jedné straně 20 PC a na druhé asi 60 PC - zkušebně jsem použil AP od SMC (používá orinoco chipsety) a jede to krásně.
Pokusíme se tyhle AP vykuchat z krabičky a předělat do větší bedny a případně použijeme nějaký pasiv na chlazení nebo větráček páč ten procak se pěkně hřeje.

Old Post 29.10.2004 v 08:49
posvanc je offline   Click Here to See the Profile for posvanc   Find more posts by posvanc   Click here to Send posvanc a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: Brána - Gateway Příspěvek č. 5 

Naposledy upravil cipis 31.10.2004 v 21:08

Old Post 29.10.2004 v 16:57
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
posvanc
Newbie

Registrován: 25.10.2004
Příspěvků: 3

Další testy Příspěvek č. 6 

Ahoj,
tak jsem vsemozne testoval transparentnost těchto APs, v řežimu AP - client a Ad-hoc (bridge,point-to-point) nejsou tyto zařízení plně průchodné,ale v režimu AP - AP pomocí WDS jsou plně ve všech směrech průchozí, vřele doporučuji používat 802.11g je to o dost svižnější a chytá to míň bordelu, v řežimu WDS i v režimu Bridge jsem nedostal z AP při kopírování 440MB souboru víc jak 1700 kbytes/s - což mi ale stačilo, bylo to stabilní. Testoval jsem přes 2 kanceláře asi 15m od sebe přes 3 cihlové zdi na malé všesměry (nevím jestli byli u nich ale asi jo). Takže asi tak, nasazuji je na ostrý provoz tak pak uvidíme, určitě tady napíšu další poznatky. Btw ve vnitř tohodle AP je malá miniPCI karta od Prism nejspíš.

Old Post 09.11.2004 v 10:01
posvanc je offline   Click Here to See the Profile for posvanc   Find more posts by posvanc   Click here to Send posvanc a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Re: Další testy Příspěvek č. 7 

Old Post 09.11.2004 v 20:27
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 8 

Tak jsem zkoušel tu dvojici doma přepnout na AP a zapnout WDS. První dojmy dobré - přenosovka 2 MB/sec jedním i druhým směrem.
Hmm, ale to je asi tak všechno. Při kopírování cca. 4 GB souboru se to po 1,5 GB hryzlo - pomohlo jen vyp/zap, ani reboot nezabral. Při běžné práci (www, mail, ..) to vytuhlo během dne (cca. 4-6 hodin).
To vytuhnutí při zátěži jsem asi uspíšil tím, že jsem začal kopírovat i z druhé strany- rychlosti klesly na 1 MB/sec, chvílu to jelo, pak zásek ....
Dám to ještě kámošovi, ale nevím nevím, asi bude chyba v těch krámech ....

Old Post 14.11.2004 v 20:52
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TrUs
Newbie

Registrován: 05.02.2003
Příspěvků: 64

Příspěvek č. 9 

je nejaka nova zkusenost s temito AP ??

__________________

Old Post 14.01.2005 v 12:32
TrUs je offline   Click Here to See the Profile for TrUs   Find more posts by TrUs   Click here to Send TrUs a Private Message   Click Here to Email TrUs   Visit TrUs's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 10 

Old Post 14.01.2005 v 13:48
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:56.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz