a jeste si dejte bacha na breeze. je to takovej ksindl, ze vetsinou zarusi vse ostatni.
proxim, kterej jede na stejny technologii jako breeze muze klidne byt na stejnym stozaru jako orinoco atd., ale breeze vetsinou nefunguje ( resp. ty ostatni nefungujou )
FHSS - mene citlive zarizeni, nizssi prenosova rychlost, mala sirka zabraneho pasma (1MHZ vs 22MHz) a podstatne vetsi odolnost vuci ruseni. Tam kde Lucent nefunguje a musi se zvedat vykon muze Breezenet klidne bezet.
Je tedy jasne, ze kde funguje Breezenet, ketry vyuziva cele pasmo, ale po 0,1vterine !!! hure funguje Lucent. Tam kde se potkaji frekvence proste spoj vypadne. Ale logicky vypadne jak Breezu tak Lucentu
tak ja si taky jeste prikecnu ..
dsss technologie ma u nas 13 kanalu a kazdy kanal je o 5mhz vyse ( 2412, 2417, .. - 2472, 2484(jen japan-14 kanal ))
a s tim rusenim jsem to myslel trochu jinak. proxim funguje jako breeze na fhss, ALE S NIM PROBLEMY NEJSOU, kdezto s breezem ANO. tohle tvrzeni neni teorie, ale praxe. .. a nejspis se to tyka jen ap od breezu, ponevadz sp breeze mi funguje na jednom stozaru s ap orinoco bez problemu
Jenze pokud jakekoliv zarizeni funguje na principu FHSS tak proste musi byt vzajemne kompatibilni pokud je defaultne nastevene aby behalo v celem pasmu. U Breeze existuje jeste moznost, ze se naprogramuje jen cast jeho skoku. Proste si muzes vybrat jen tu cast pasma, ktera je v dane oblasti nezarusena. Pak ale muze jen Breez rusit jineho Breeze, kterej je nastaven jako od vyrobce a beha po celym pasmu.
Breez se da koupit za 12.000,- bez DPH. Orinoco je levnejsi to je fakt, ale ma podstatne mensi odolnost vuci ruseni. Orinoco zabira neustale 22MHz, takze muzou zarit do jednoho smeru jen 3ks, kdezto breez sice projiszdi cele pasmo, ale kazdou 0,1vteriny zabira pouze 1MHz.