CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > WRAP-2E / Voyage Linux / NewCS v1.17 RC10 / Phoenix
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
d4d1k
Newbie

Registrován: 02.12.2004
Příspěvků: 64

WRAP-2E / Voyage Linux / NewCS v1.17 RC10 / Phoenix Příspěvek č. 1 

Ahojky, asi to sem přímo nepatří, ale snad mě neukamenujete a někdo mi poradí... Udělal jsem si doma z WRAPu-2E domácí AP a cardserver na sdílení cryptoworksové karty. Ve WRAPu mi běží Voyage Linux (distro založený na Debianu určený pro WRAPy) a rozjel jsem na něm poslední verzi cardserverového programu NewCS v1.17 RC10.
Vše včetně AP a cardshasharingu chodí v pohodě, až na jediný zásadní problém. Pokud mám čtečku cryptoworksové karty- Phoenix připojenou k /dev/ttyS0 (COM1) během zapnutí a nabíhání WRAPu, tak se WRAP vůbec nerozjede (ani neodpovídá na ping). Pokud Phoenixe připojím k již nastartovanému WRAPu a spustím cardserver, tak vše funguje jak má. Problém je v tom, že po výpadku proudu WRAP nenastartuje a musím ručně odpojit čtečku, zapnout WRAP, počkat až naskočí a pak připojit čtečku, což bych rád obešel.

Nenapadá někoho řešení? Neřešil jste někdo podobný problém?

Zkoušel jsem již vše možné, ale marně. Myslím si, že když při nabíhání zjistí přítomnost nějakého zařízení na /dev/ttyS0, myslí si že je to terminál a čeká na příkazy. Ale taky to může dělat něco jiného... Je cesta jak to obejít?

Old Post 22.08.2006 v 14:11
d4d1k je offline   Click Here to See the Profile for d4d1k   Find more posts by d4d1k   Click here to Send d4d1k a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Re: WRAP-2E / Voyage Linux / NewCS v1.17 RC10 / Phoenix Příspěvek č. 2 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 22.08.2006 v 18:03
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: WRAP-2E / Voyage Linux / NewCS v1.17 RC10 / Phoenix Příspěvek č. 3 

Old Post 22.08.2006 v 19:13
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
d4d1k
Newbie

Registrován: 02.12.2004
Příspěvků: 64

Příspěvek č. 4 

Díky za reakce, problém je již vyřešen. Po vypnutí seriové konzole v BIOSu už to najíždí v pohodě a já mám po starostech (o:

-------------------------------------------------
Kdyby to ještě někdo někdy potřeboval, tak postup je následující:

Připojit WRAP k PC přes seriový null-modem kabel, v Hyperterminálu nastavit na připojení COMx - 38400 / 8 / Žádná / 1 / Žádná. Připojit napájení k WRAPu a během načítání paměti stisknout S (cca. do 5ti vteřin) pro vstup do BIOSu.

Výpis je asi následující:

PC Engines WRAP.2B/2C v1.09
640 KB Base Memory
64512 KB Extended Memory

01F0 Master 848A SanDisk SDCFB-64
Phys C/H/S 490/8/32 Log C/H/S 490/8/32

LILO 22.6.1 Loading Linux.......................
BIOS data check successful
PC Engines WRAP.2B/2C v1.09
640 KB Base Memory
64512 KB Extended Memory

01F0 Master 848A SanDisk SDCFB-64
Phys C/H/S 490/8/32 Log C/H/S 490/8/32

BIOS setup:

(9) 9600 baud *3* 38400 baud (5) 57600 baud
*C* CHS mode (L) LBA mode
(E) Etherboot enable
(U) USB enable
*R* Serial console enable
(X) Xmodem upload (Q) Quit

-------------------------------------------------
Poté zmáčknout R (nastaví vypnutí sériové konzole), pak dát Q (Quit) a pak jen potvrdit Y (Ano) následující hlášku:

WARNING: Serial console disable selected.
The only way to re-enable serial console will be to
boot from CF card and reprogram the BIOS !
Save changes Y/N ?

Old Post 22.08.2006 v 23:32
d4d1k je offline   Click Here to See the Profile for d4d1k   Find more posts by d4d1k   Click here to Send d4d1k a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:23.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz