CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Zvláštní ping.
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Zvláštní ping. Příspěvek č. 1 

Cca 3/4 roku bylo vse v poradku - ping, ale najednou je tomu jinak. Ping od klientu na AP je 1-2 ms, ale vzdy cca 20 ping je strasne vysoky 200-800 ms a pak zase 1-2 ms. Zkouseli jsme tedy na to prijit a prvni co me napadlo bylo, ze by to mohl zpusobit novy firmware na AP, tak jsem tam vratil ten stary a pretrvavalo to porad. Tak jsem badal dal a zjistil jsem ze minuůly tyden si zridil jeden provider u nas vysilac a ze by to mohlo byt nim. AP se vsesmerovou antenou je od nej pres 1 km, neni na nej prima viditelnost (stromy). Kdyz jsem zkousel u klientu, jestli jej najdou pres network stumbler, tak jej nasli a meli docela i silny signal na nej (55 procent), pritom na me maji cca 75-80 procent (vzdalenost 150-200m). NApadlo me jestli se s tim nesral a neprekracuje limit, protoze se to zacalo dit v okamziku kdy to k nam zavedl. Samozrejme to muze byt jen shoda nahod a chyba muze byt uplne jinde. Pri tom pingu ke ztrate paketu nedochazi a pokud dojde tak je to max. 1 procento, pritom nikdy drive se pakety neztracely. Dale jsem jeste uvazoval jestli problem nemuze byt v ovladacich k wifi kartam, ktere se rovnez aktualizovali - sice zvysili silu signalu o 5 procent (z 70-75 na 75-80-rovnez se to projevilo na rychlosti ktera se zvysila az o 400 kbytes ve WinComman.) ale zhorsili se kvalita signalu (ze 100 procent na 70-85 podle vzdalenosti klienta). Zde se rovnez nabizi otazka, co je lepsi? Jak to bylo puvodne se 100% kvalitou signalu ale mensi silou signalu a nebo mensi kvalitou a vetsi silou.

Old Post 09.08.2004 v 06:58
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Re: Zvláštní ping. Příspěvek č. 2 

Tak jsem se nakonec dopatral k tomu, ze to byva dost casto chyba windows XP. Volal jsem jednomu providerovi a ten mi rikal, ze se s tim uz setkal, ale ze se mu zatim nepodarilo tento prpblem odstranit. Mate nekdo zkusenosti? Ze Vam ping drive jel v poho a najednou se timto zpusobem zmenil?

Old Post 09.08.2004 v 11:20
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
samaell
Master Lama
zastupce cloudu 10.43


Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 226

Příspěvek č. 3 

Pokud sou ty skoky vyssich pingu pravidelne, tak to vypada na ruseni od breeznetu. ten pouziva frequency hooping a tim na par vterin zarusuje vsechna pasma ve svem dosahu vzdy v pravidelne se opakujicich skocich.

__________________

V den, kdy vás očistím ode všech vašich nepravostí, osídlím města, a co je v troskách, bude vystavěno.

Old Post 10.08.2004 v 06:55
samaell je offline   Click Here to See the Profile for samaell   Find more posts by samaell   Click here to Send samaell a Private Message   Click Here to Email samaell   Visit samaell's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Příspěvek č. 4 

Old Post 10.08.2004 v 09:33
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:32.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz