CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > jak dostat signál z balkonu ke compu?
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
arbi
Newbie

Registrován: 19.05.2004
Příspěvků: 33

jak dostat signál z balkonu ke compu? Příspěvek č. 1 

Old Post 30.07.2004 v 15:25
arbi je offline   Click Here to See the Profile for arbi   Find more posts by arbi   Click here to Send arbi a Private Message   Click Here to Email arbi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fusion
Newbie

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 2 

Old Post 30.07.2004 v 19:13
fusion je offline   Click Here to See the Profile for fusion   Find more posts by fusion   Click here to Send fusion a Private Message   Click Here to Email fusion   Visit fusion's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
arbi
Newbie

Registrován: 19.05.2004
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 3 

mnohé mnohé díky... hned to jdu prubnout

__________________

Jsem lama!!!

ale pracuju na zlepšení

Old Post 30.07.2004 v 19:46
arbi je offline   Click Here to See the Profile for arbi   Find more posts by arbi   Click here to Send arbi a Private Message   Click Here to Email arbi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
arbi
Newbie

Registrován: 19.05.2004
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 4 

__________________

Jsem lama!!!

ale pracuju na zlepšení

Old Post 30.07.2004 v 21:05
arbi je offline   Click Here to See the Profile for arbi   Find more posts by arbi   Click here to Send arbi a Private Message   Click Here to Email arbi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 5 

__________________

B!

Old Post 31.07.2004 v 13:35
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
arbi
Newbie

Registrován: 19.05.2004
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 6 

Kolik dB útlumu má koaxiální kabel na 6m ??? Moh bych tedy udělat i to, že bych si pořídil (asi spíš koupil já jsem takovej pat a mat v jedmom )) koaxiální kabel s r-sma konektorma a šoupnul ho rovnou do wifikarty a na konci bych tam namontoval tu anténku co byla u tý wifi karty??

Já myslel že na r-sma koaxiální kabel nejde namontovat protože je moc tlustej...

__________________

Jsem lama!!!

ale pracuju na zlepšení

Old Post 03.08.2004 v 13:30
arbi je offline   Click Here to See the Profile for arbi   Find more posts by arbi   Click here to Send arbi a Private Message   Click Here to Email arbi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 7 

__________________

B!

Old Post 03.08.2004 v 13:46
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
arbi
Newbie

Registrován: 19.05.2004
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 8 



"zreguluj si, prosím, vyzářený výkon podle limitů ČTÚ"

To chceš říct, že když tam dám nějakou 5dB nebo 10dB (třeba PAN10) že můžu překračovat nějaký normy??? já myslel že o to by se měli starat výrobci (prodejci) těch antén ne? aby ta anténa co prodávaj byla v pohodě...
Ale jasně jestli je to jak řikáš tak to víš že žádný normy porušovat nechci... ale jak to zjistim???

A ještě dotaz (sory ale jsem fakt lammer a vůbec se nevyznám, takže ocenim pomoc)

1/ nevíš kolik dB má ta anténka u té mé sí?ovky (info o sí?ovce viz. můj první doztaz na začátku)
2/ jsou dB rozhodující pro kvalitu signálu??? Myslím tím tohle - je rozdíl pro kvalitu přijímanýho signálu popř. přenosový rychlosti, když budu mít 5dB anténku a za ní drát H155 se ztrátou 3dB, takže mám 2dB "rezervu" nebo když tam budu mít 10dB anténu a rezervu 7dB??? ono totiž 5dB anténku koupm za 120,- zatim co 10dB za víc než 500,-

díky

__________________

Jsem lama!!!

ale pracuju na zlepšení

Old Post 03.08.2004 v 14:09
arbi je offline   Click Here to See the Profile for arbi   Find more posts by arbi   Click here to Send arbi a Private Message   Click Here to Email arbi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 9 

__________________

B!

Old Post 03.08.2004 v 14:31
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
arbi
Newbie

Registrován: 19.05.2004
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 10 

Už si připadám jak odborník ještě před čtrnácti dny jsem o wifi věděl jen to, že je to propojení vzduchem a teď tady mrskám termíny který sem nedávno ani neznal :-)))))))))))

Když na mě je PAN10 moc drahá :-( Já abych se přiznal, hledám nejlevnější řešení. Takže z toho co jsem se dočet a pročet a dozvěděl a vyzvěděl jsem přišel na nějaká pravděpodobná (snad) řešení mýho problému.

1/ koupím 5m kabel s r-sma na obou stranách co prodávaj na i4 a k němu připojim 5dB anténku za 120, kč. Problém je, že jsem nikde nevyčet co je to za kabel takže nevim ty ztráty. Pokud by to byl ten H155 tak bych měl ztráty cca 2,5dB. To myslim že by bylo v pohodě, protože bych to zase mohl vyvést až na kraj balkonu a tim bych měl v podstatě přímou viditelnost a vysílačem takže lepší signál. Ale pokud je to jinej kabel tak je to v háji a potřebuju silnější anténku

2/ přemejšlim že bych si tedy anténku vyrobil aby mě to vyšlo levnějc. směrovou z plechovky... jenže jednak nejsem nijak echt zručnej, ale snad bych to zvlád, ale halavně - našel jsem sice několik návodů ale žádnej nebral v potaz úplný začátečníky... já prostě nevim co je to lambda a co je to sonda a neznám vzorečky kterejma to vypočítám a upřímě mě ani neláká se to učit... já prostě chci aby mi chodila sí?, zabejvám se úplně jinejma věcma než jekonstrukce antén. tak jestli někdo nevíte o nějakym návodu fakt pro blbý...

3/ poslední možnost je taková dost vyfantazírovaná. nešlo by z té mé malé 2dB anténkyudělat nějakou lepší??? jako že bych za ní dal nějakou desku a zvedl jí tak dB nebo tak něco? myslim tim že bych jí dal třeba do nějaký tý plechovky jako střed nebo tak... 8)


a ještě poslední věc k těm limitům -

4/jakej je rozdíl (resp. co to je) dB (to budou asi decibely?) dBi ??? a dBm???

5/ co to jako znamená když má karta výkon 15dB to je výkon kterým vyílá?

6/ Jak se to dá vlastně zregulovat??? Když tedy budu mít kartu 15 anténku 5 a útlum na kabelu 3 tak se do normy vejdu... ale když budu mít kartu 15 anténu 10 a útlum 3 tak už normu o 2 překračuju... a co s tím??? to mám jako koupit jinou anténu nebo udělat delší kabel? ))

díky moc za trpělivost

__________________

Jsem lama!!!

ale pracuju na zlepšení

Naposledy upravil arbi 03.08.2004 v 15:03

Old Post 03.08.2004 v 14:59
arbi je offline   Click Here to See the Profile for arbi   Find more posts by arbi   Click here to Send arbi a Private Message   Click Here to Email arbi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 11 

__________________

B!

Old Post 03.08.2004 v 15:29
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
arbi
Newbie

Registrován: 19.05.2004
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 12 

__________________

Jsem lama!!!

ale pracuju na zlepšení

Old Post 03.08.2004 v 15:59
arbi je offline   Click Here to See the Profile for arbi   Find more posts by arbi   Click here to Send arbi a Private Message   Click Here to Email arbi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 13 

__________________

B!

Old Post 03.08.2004 v 16:50
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
arbi
Newbie

Registrován: 19.05.2004
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 14 

tak jsem dom zkoušel tu plechovku (jen provrtat a šoupnout tam tu anténku a nějak to nešlape :-( resp. v podstatě žádná změna... a jestli tak spíš k horšímu. je cca 7,5cm průměr cca11 cm vysoká a 6,5 cm odedna jsem vyvrtal (no spíš pomocí hřebíků a šroubů prorazil) díru na anténu...

__________________

Jsem lama!!!

ale pracuju na zlepšení

Old Post 03.08.2004 v 23:16
arbi je offline   Click Here to See the Profile for arbi   Find more posts by arbi   Click here to Send arbi a Private Message   Click Here to Email arbi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 15 

__________________

B!

Old Post 03.08.2004 v 23:53
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maly.Princ
Newbie

Registrován: 30.07.2004
Příspěvků: 7

odkazy Příspěvek č. 16 

Old Post 06.08.2004 v 16:16
Maly.Princ je offline   Click Here to See the Profile for Maly.Princ   Find more posts by Maly.Princ   Click here to Send Maly.Princ a Private Message   Click Here to Email Maly.Princ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:34.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz