CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Ztráta paketů
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
bruxman
Member

Registrován: 14.06.2004
Příspěvků: 344

Příspěvek č. 17 

zkusil sem tam hodit 24dB sito ANDREW a dela mi to taky !

Old Post 09.07.2004 v 14:07
bruxman je offline   Click Here to See the Profile for bruxman   Find more posts by bruxman   Click here to Send bruxman a Private Message   Click Here to Email bruxman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
neo10
Senior Member

Registrován: 06.10.2003
Příspěvků: 535

Re: Ztráta paketů Příspěvek č. 18 

__________________

Old Post 10.07.2004 v 08:13
neo10 je offline   Click Here to See the Profile for neo10   Find more posts by neo10   Click here to Send neo10 a Private Message     Visit neo10's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pajan
Newbie

Registrován: 04.06.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 19 

tak me tohle dela uplne to samy, jsem v Praze pripojenej pres 17dB yagi na nejakych 30% pod win, jsem mel dojemm ze tohle je jako u wifi normalni obcas nejaky vypadky, tak se jeste podivam jak to chodi na vesnici, kde neni v okoli ruseni, a pak to delalo i u kamose kterej je pripojenej na AP 50m pres ulici, jsem si myslel jestli neni chyba v AP, tak za to asi muze ruseni...

Old Post 10.07.2004 v 08:15
pajan je offline   Click Here to See the Profile for pajan   Find more posts by pajan   Click here to Send pajan a Private Message   Click Here to Email pajan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruxman
Member

Registrován: 14.06.2004
Příspěvků: 344

Příspěvek č. 20 

Kabel mám koupenej originál RSMA - F male a vypadá hodně dobře ubastlenej. Navíc je krátkej 3m a novej a na jiným APčku mi to nedělá.

Old Post 10.07.2004 v 08:19
bruxman je offline   Click Here to See the Profile for bruxman   Find more posts by bruxman   Click here to Send bruxman a Private Message   Click Here to Email bruxman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vítek
Newbie

Registrován: 26.01.2003
Příspěvků: 58

Packet loss Příspěvek č. 21 

Měl jsem podobný problém, jen že mi před tím jelo bezchybně 4 měsíce, tak zřejmě tam je rušení od jiné WIFI. Zkošel jsem přeladovat na různé kanály a pomohlo to. Musel jsem také zvýšit vysílací výkon, původně jsem měl na Andrew 24dBi -5dB, kvůli tomuto rušení jsem ten výkon musel zvedat na 0dB. Momentálně je de to bez ztráty packetu. Doufám, že mi do toho kanalu někdo už neleze.

__________________

Vitek

Old Post 10.07.2004 v 13:45
Vítek je offline   Click Here to See the Profile for Vítek   Find more posts by Vítek   Click here to Send Vítek a Private Message   Click Here to Email Vítek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Old Post 10.07.2004 14:20
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 22 
dj-bobr
Old Post 10.07.2004 19:11
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 23 
VAS
Junior Member

Registrován: 10.10.2002
Příspěvků: 105

Příspěvek č. 24 

zkuste si dat natvrdo neakou rychlost treba i mensi, to vypadavani by mohl delat automat ktery se prepne chvilkove na 5,5 pak zas skoci zpet na 11ctku. Jinak ja u asusu pozoruji to ze mi pravidelne vypadava kazdy 60ping a to tak ze jeden den to dela a druhy ne. Jeste jsem ho nezkousel ale mohl by pomoct beta driver od minitaru(stejny chipset jak ausus) jelikoz ten od asusu je celkem obstarozni a jaksi se nemaji k tomu vydat neco novsiho.

Old Post 10.07.2004 v 19:23
VAS je offline   Click Here to See the Profile for VAS   Find more posts by VAS   Click here to Send VAS a Private Message   Click Here to Email VAS     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruxman
Member

Registrován: 14.06.2004
Příspěvků: 344

Příspěvek č. 25 

To APcko je hozeny porat na 2mbity schvalne kvuli stabilite.
A neskace mi to takze to v tom asi taky nebude.
Ale! Ted jak to sleduju den co den, tak se obcas - vetsinou vnoci stane, ze ten vypadek treba 5minut se nevobevi.
Takze?

Old Post 10.07.2004 v 19:58
bruxman je offline   Click Here to See the Profile for bruxman   Find more posts by bruxman   Click here to Send bruxman a Private Message   Click Here to Email bruxman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Naj Satah
Newbie

Registrován: 30.04.2004
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 26 

Mel jsem stejny problem. Ale neresil jsem ho protoze kdyz jsem pingoval na AP tak sem tam taky vypadlo. Ale jakmile jsem zvysil velikost packetu z 32bajtu na jinou hodnotu tak jsem nemel zadny PL. Jsem v nezarusene oblasti takze ruseni nepripadalo v uvahu. Driv nase AP bylo Dlink 900AP+ ale ted je tam PC a ping PL je nulovy vzdicky.

Old Post 10.07.2004 v 21:05
Naj Satah je offline   Click Here to See the Profile for Naj Satah   Find more posts by Naj Satah   Click here to Send Naj Satah a Private Message     Visit Naj Satah's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Příspěvek č. 27 

__________________

Old Post 10.07.2004 v 21:56
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruxman
Member

Registrován: 14.06.2004
Příspěvků: 344

Příspěvek č. 28 

- Vysilaci vykon snizit nemuzu, karta to neumi
- Jak jsem psal, jedu na snizenejch 2mbit a neprelazuje se to
- na AP visim vnoci sam, dela to stale, nikdo nic nestahuje - snifnul sem to
- dela to i vnoci
- stahovanim to urcite nebude, to poznam jak se to chova kdyz je to vytizeny a ztracej se pakety

Old Post 11.07.2004 v 00:58
bruxman je offline   Click Here to See the Profile for bruxman   Find more posts by bruxman   Click here to Send bruxman a Private Message   Click Here to Email bruxman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Příspěvek č. 29 

Preladit na jinej kanal? Posunout antenu jinam?
Asi bych to dal resil ve spolupraci s adminem danyho APcka. On by mohl zkusit pouzit jyne AP, nebo pouzit sektorovku miso vsesmerovky, otestovat zda to dela i ostatnim, co jsou konektli na stejny AP, atd.

__________________

Old Post 11.07.2004 v 07:46
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeleny panter
Newbie

Registrován: 24.05.2004
Příspěvků: 47

paket loss Příspěvek č. 30 

Ja mam na to takyto nazor:

To iste robi nam. Ci uz je to komunikacia medzi AP a jednym klientom alebo tam bude klientov trebars 10 tak vzdy tam budes mat paket loss nechrobis cokolvek pokial tam budes mat AP za par korun ( to iste plati o klientoch ).

Mne sa podarilo rozchodit komunikaciu medzi dvoma AP Ovislink vzdialenych 15m s nejakymi antenkami temer bez paket lossu ( mozno 1-2 pakety z 1000 ) ale to bola situacia idealna a nie realna v terene ( inak je ten paket loss horsi ked mas nejaku WIFI kartu oproti AP, ako ked mas AP v mode klient oproti AP - tak to funguje aspon mne ).

Samozrejme paket loss narasta ked sa zvacsuje pocet klientov ( presnejsie ked sa zvecsuje pocet prenesenych dat , co logicky s poctom klientov narasta, ale pocet klientov samotny az tak neovplivnuje paket loss az tak velmi ).

Nam to ide normalne s AP s 10 klientami ( vsetci bezia na YAGI 15db + Ovislink 1120AP - klient , jeden bezi na 24db site, AP je na vsesmer 10db) vo vzdialenosti tak do 1km pricom na tom 24db site a ovislinku je zavesenych dalsich 15 ludi na pevnej sieti. AP je Wline2000 ( nic moc - strasna sumka ( pre tych co nevedia )) a je v rezime 11Mbps. Mame tu este dve siete ,ktore nie su sice priamo v lokalite nasej siete, ale rusia nas aj tak. No a ping je pri nevelmi vytazenej sieti ( povedzme pondelok rano ) v pohode 1-4ms, paket loss cca. 0.8%. Pri mierne zatazenej sieti ( povedzme v nedelu vecer ) je to 2-10ms a paket loss je cca. 1-2%. Tieto udaje platia pri pingovani z jednej masiny na druhu nie z masiny na AP. Pri velmi vytazenej sieti ( ked niekto sikovny taha 500MB subor ( film ) z jednej strany na druhu a popripade este niekto sa tam do toho miesa ) tak je to vsetko v r....No nie az tak velmi ale aj tak je to dost.

vyplivajuce ponaucenie:

nech sa nikto laskavo nestazuje na to ze mu ide WIFI zle a ze ma paket loss neviem aky ... Pokial nie su komponenty pouzite znackove ale za par korun a LOW-END tak to NIKDY, opakujem NIKDY nemoze chodit dobre. Pokial clovek chce aby mu to chodilo OK nech tam da napr Orinoco AP600 (16.000 Sk) a ako klientov vylucne Orinoco Ggold Card ( alebo kartu podobnej kvality ). Keby to ani potom neslo tak ako by som ja chcel ( kolko do toho vrazim tak tolko od toho ocakavam ) tak to by som sa na to teda pozrel. Ale zas ani tieto spomenute komponenty niesu najlepsie a daju sa tam pouzit este lepsie veci .... Takze prosim nech sa nikto nestazuje ze mu to ide zle alebo nieco take ... kolko do toho clovek da tak tak to bude chodit !!!! Aj my sme do toho vela nedali a aj tak nam to chodi ( ale aj tak som spokojny ).

Prajem vela zdaru pri budovani WIFI sieti.

__________________

Old Post 11.07.2004 v 23:31
zeleny panter je offline   Click Here to See the Profile for zeleny panter   Find more posts by zeleny panter   Click here to Send zeleny panter a Private Message   Click Here to Email zeleny panter     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruxman
Member

Registrován: 14.06.2004
Příspěvků: 344

Příspěvek č. 31 

Vsechny komponenty v siti jsou znackove.

Old Post 12.07.2004 v 00:29
bruxman je offline   Click Here to See the Profile for bruxman   Find more posts by bruxman   Click here to Send bruxman a Private Message   Click Here to Email bruxman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeleny panter
Newbie

Registrován: 24.05.2004
Příspěvků: 47

Příspěvek č. 32 

__________________

Old Post 12.07.2004 v 00:36
zeleny panter je offline   Click Here to See the Profile for zeleny panter   Find more posts by zeleny panter   Click here to Send zeleny panter a Private Message   Click Here to Email zeleny panter     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:06.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz