CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Jakou antenu a od jakýho výrobce pouzivate
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Jakou antenu a od jakýho výrobce pouzivate Příspěvek č. 1 

Nazdar vsichni

Nemate nekdo skusenosti s InWiFi 18dBi antenou?
Zdá se mi, že s ní nedosahuji takovych vysledku.

Raději bych použil Pacific Wireless PW-19 která je o cca 400,- drazsi

Všude v okolí taky vidim tyhle Pacific Wireless anteny. Sou lepsi nebo proc je pouzivaj.

Dik.

__________________

ja to nebyl

Old Post 17.06.2004 v 18:30
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyra
Junior Member

Registrován: 26.09.2002
Příspěvků: 258

Anténa Příspěvek č. 2 

Ano je to tak ta anténa nedosahuje psaného zisku.Krom jiného pacifik wireless je tady delší dobu na trhu.Nejlepší zkušenost máme s 18 dB Andrew a pak plné paraboly od Tyhanu.

__________________

www.wiracom.cz bezdrátová počítačová sí? v Rakovníku a okolí.

Old Post 17.06.2004 v 20:20
lyra je offline   Click Here to See the Profile for lyra   Find more posts by lyra   Click here to Send lyra a Private Message   Click Here to Email lyra   Visit lyra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Anteny Příspěvek č. 3 

A třeba na vzdálenost 5-6 km by si doporucil jakou.

Kde se sezenou ty 18 dB Andrew anteny nebo plne paraboly od Tyhanu.

__________________

ja to nebyl

Old Post 17.06.2004 v 20:34
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chipper
Newbie

Registrován: 09.08.2003
Příspěvků: 12

Re: Anteny Příspěvek č. 4 

Old Post 18.06.2004 v 15:30
Chipper je offline   Click Here to See the Profile for Chipper   Find more posts by Chipper   Click here to Send Chipper a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vydrat
Senior Member

Registrován: 12.12.2003
Příspěvků: 736

Příspěvek č. 5 

Tak máme u nás 2* Inwifi 18db a fungujou jako plechovka s trychtýřem... tj moc se nepovedly.... snad jen ta směrovost je lepší... není nadto si anténu udělat sám a za 200 kč.......

Old Post 19.06.2004 v 13:05
vydrat je offline   Click Here to See the Profile for vydrat   Find more posts by vydrat   Click here to Send vydrat a Private Message   Click Here to Email vydrat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

InWiFi 18dB Příspěvek č. 6 

a co rikate na vysunovani dipolu.

Je to vubec k necemu dobry.

Nema nekdo vyzarovaci charakteristiku tyhle anteny....?

__________________

ja to nebyl

Old Post 20.06.2004 v 23:52
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vydrat
Senior Member

Registrován: 12.12.2003
Příspěvků: 736

Příspěvek č. 7 

Co se týče délky zářiče od síta tak se anténa standardně dodává s zářičem na minimu (asi kvůli transportním rozměrům...) tuším okolo 20cm. takhle jsme jí namontovali. Signál byl 26/20 (poor) v monitoru co je u 626ky pro win Xp. Tak jsme laborovali s dýlkou, pozicí atd a žádný výrazný zlepšení nenastalo... Nejlepší se zdála poloha okolo 31 cm.... ale jak jsem předeslal tak to maximum je špatně nalezitelný protože je nevýrazný. Signál na serveru tuším 9/92 - tedy špatný. Zkusil jsem vyměnit síto za mojí plechovku s trychtýřem a signál na 626 v podstatě stejnej... jen na serveru 6/92 takže moje plechovka není až tak špatná. Nakonec to dopadlo tak že jsme 626ku vyměnili za Dlink 520+ a signál je v Dlinku 75/90 (strenght/quality) - což je "blbost" ale na serveru je 25/92. takže to vypadá na nepovedenou 626 - půjde na reklamaci - jsem zvědav na výsledek. Jinak co se týče podmínek tak výkon nepřekračujem protože je tam 19M H155, (- 10db, -1db na konektorech a -2 na bleskojistce. Karta by měla bejt +16 db) tj součet je 20 db. Protistrana je asi 800 m vlastnoručně dělaná sektorovka (quadroquad - 4*4 - čtyři sestry) a hostAP626. No nakonec tam stejně zůstalo to síto... Tak to jsou moje zkušenosti.....

Naposledy upravil vydrat 21.06.2004 v 05:38

Old Post 21.06.2004 v 05:35
vydrat je offline   Click Here to See the Profile for vydrat   Find more posts by vydrat   Click here to Send vydrat a Private Message   Click Here to Email vydrat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 8 

ja pouzivam vyhradne anteny od LEOANT .. konkretne sektorku SEV2400 (10db) ... mam jich jiz umistenych po meste pres 30 ... jsou jak na bodech tak u klientu ... vyhovujou me maximalne ... nejdelsi link mam 3km .. bez problemu a v norme ... drive jsem pouzival na bodech i vsesmerky od tehle firmy ... ale ty uz jsem vymenil za tri sektorky bo vsesmerka byla silene zahlcena ... no proste v nasem meste je provideru mnoho a ne kazdy jede v norme ... cili ruseni dost silene .... ale nastesti sem zatim vzdy nasel relativne volny kanal .... tedy zhrnme to ty sektorky jsou podle mne uplne super .. cena prima .. a dostupnost vzdy kdys si vzpomenu do druheho dne je mam ...

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 27.06.2004 v 21:52
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:01.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz