CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > DWL-700AP, DWL-900AP+, OvisLink 1120AP v jedné síti, problémy ve spojeních, vhodnost
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jalinet
Newbie

Registrován: 28.05.2004
Příspěvků: 4

DWL-700AP, DWL-900AP+, OvisLink 1120AP v jedné síti, problémy ve spojeních, vhodnost Příspěvek č. 1 

Již nějakou dobu zápasím se stavbou menší sítě.
Na začátku je linux router s WIFI kartou 626 v režimu soft AP. Na ni je připojen 2x OvisLink v režimu Client, jeden běží od začátku na 100%. S druhým jsou ale neustále potíže. Nejhorší je, že na začátku to nějakou dobu šlo - asi 2 hodiny. Pak začaly problémy. Vyzkoušel jsem tam oba modely DWL, ale bez větších úspěchů. Vždy to chvilku zdánlivě šlo a pak se to zastaví. Vdálenost je asi o 300m kratší, než k druhému OvisLinku, který asi na 1800m běží v pohodě. Je přímá viditelnost, dokonce lepší, než u druhého, kde signál "líže" o stromy. Jediný rozdíl v delším kabelu cca 11m RLA-10. Zkoušel jsem vyměnit zařízení na obou stranách, propojení DWL-900+ proti DWL-900+, ale většinou se to chová tak, že sí? je vidět, spojení se provede, ale nedochází k žádné komunikaci - nejde ping, ani web rozhraní. V logu se vypisuje stále dokola Disconect a mac adresy PC za klientem. Na jednom DWL-700 jsem zaregistroval při použití jako AP, že se po odeslání 21 paketů vynuluje počítadlo, jako kdyby se restartoval. Loss přitom je 0. Napadlo mne, že by to mohlo být nějaké rušení, ale na 2,4GHz jsem tu skoro sám, pouze jediné AP na kanálu 6 s vertikální polarizací. Většinu pokusů jsem prováděl s horizontální polarizací. Ten druhý spoj běží stejně spolehlivě na obou. Nevíte o nějakém konkrétním zařízení, které dokáže odhalit příčiny mých problémů?
Myslel jsem, že by se mohli ovlivňovat zařízení, která jsou těsně u sebe, mám Clienta se sítem a kousek vedle 180° anténu jako AP, kanály 1 a 11. Kabely jsou svedeny na půdu do společné krabice, kde je jeden Ovis a DWL jako AP. Měl jsem tam 2x DWL, položené na sobě a stalo se mi, že se ten vrchní přehřál a zatuhnul, tak jsem je dal vedle sebe svisle a zdálo se to dobré. Celé je to v plastové krabici IP55. Napadlo mne ještě, jestli to nemůže nějak ovlivnit střecha, která je netypicky z hliníku, ostatní mám na ocelové střeše nebo z boku domu na zdi. Už mne nic nenapadá, vyměnil jsem i kabel na půdu, napájecí adaptéry, anténu jsem dal 24db.
Dá se nějak přeměřit, jestli neodešel WIFI výstup?

Už mne nic nenapadá, budu vděčný za každý tip.

Předem díky Mirek

Old Post 28.05.2004 v 21:13
jalinet je offline   Click Here to See the Profile for jalinet   Find more posts by jalinet   Click here to Send jalinet a Private Message   Click Here to Email jalinet   Visit jalinet's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

zjiš?ování... Příspěvek č. 2 

je nezbytně nutné mít jedno přenosné zařízení a notebook s PC kartou a pár vhodných kablíků na laborování. Jednak je nutné monitorovat prostor kvůli cizím signálům, měnit případně kanály a pokud část funguje, přenést na postižené místo a opakovaně ověřit.

Old Post 30.05.2004 v 06:19
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jalinet
Newbie

Registrován: 28.05.2004
Příspěvků: 4

Re: zjiš?ování... Příspěvek č. 3 

Old Post 30.05.2004 v 13:58
jalinet je offline   Click Here to See the Profile for jalinet   Find more posts by jalinet   Click here to Send jalinet a Private Message   Click Here to Email jalinet   Visit jalinet's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 4 

a s no?asem a wifinou se připojíš bez problémů?
jinak bych to viděl na ten kabel, že ho máš blbě ....
nenapsal jsi, jaké antény používáš ..

Old Post 31.05.2004 v 15:15
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jalinet
Newbie

Registrován: 28.05.2004
Příspěvků: 4

Antény Příspěvek č. 5 

Antény jsem tam zkoušel různé. AP na které se připojuji má 180° 10 db, na DWL zapojeném v modu klient, byla 18db (inwifi), teď tam je stejná, ale 24db. K druhému DWL v režimu AP je připojena stejná 180° 10 db, tady jsem už také natáhl nový kabel a na ni je směrovaná asi ze vzdálenosti 600m další klientská. Nejdřív jsem tam hodil PAN10 - 10 db, předpokládal jsem, že na tu vzdálenost to musí chodit, ale sotva se to chytlo a chybovost přes 90%. Tak jsem tam vrazil směrovku 13 db CSAT, jenže to bylo skoro stejný. Teď tam mám síto 18 db, packet loss je kolem 30%. Všechny antény mají H polarizaci, jediný cizí vysílač je V polarizovaný a vzdálenost od posledních dvou propojených bodů je cca 500m. Dělá to takový trojúhelník. Vzájemný úhel mých antén je asi 90°.
Sesmolil jsem náčrt, jak to asi vypadá. Snad se to z toho dá pochopit. Viditelnost je jen mezi body, kde blesk naznačuje šíření signálu. Pouze cizí vysílač je na výškové budově a je vidět snad ze všech míst.
Dnes mi přišla nová PCMCIA tak se tam vydám a zkusím to vše znovu prozkoušet. Na co si mám dávat pozor, co mám hlavně vyzkoušet?

Dík za tipy Mirek

Ten obrázek dávám zvláš?, vadí mi, jak se to s ním zobrazuje.

Old Post 31.05.2004 v 19:37
jalinet je offline   Click Here to See the Profile for jalinet   Find more posts by jalinet   Click here to Send jalinet a Private Message   Click Here to Email jalinet   Visit jalinet's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jalinet
Newbie

Registrován: 28.05.2004
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 6


Obrázek

Old Post 31.05.2004 v 19:40
jalinet je offline Click Here to See the Profile for jalinet Click here to Send jalinet a Private Message Click Here to Email jalinet Visit jalinet's homepage! Find more posts by jalinet Upravit/Smazat Příspěvek Odpovědět s Citací
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:54.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz