CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Klánovice
« 8910111213141516
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
VladaV
Newbie

Registrován: 26.03.2004
Příspěvků: 88

To Habakuk Příspěvek č. 209 

No je to sranda, protože mám stejné problémy při bezdrátovém připojení, je zde asi chyba v AP, pokud to do pondělí 3.1. potvrdíme, tak to celé vrátím a vezmu nové věci od ASUSu... to je sranda, protože jinak to chodí...je občas potřeba aktualizovat, ale to nebude ten problém...škoda, že se neozval Goofy12. A zítra budeme chytřejší, pokud se s Petrem propojíme..
s pozdravem VladaV

Old Post 29.12.2004 v 21:18
VladaV je offline   Click Here to See the Profile for VladaV   Find more posts by VladaV   Click here to Send VladaV a Private Message   Click Here to Email VladaV   Visit VladaV's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
habakuk
Newbie

Registrován: 25.04.2003
Příspěvků: 25

Příspěvek č. 210 

už jedu asi 20kb/sec :-)

Old Post 29.12.2004 v 21:30
habakuk je offline   Click Here to See the Profile for habakuk   Find more posts by habakuk   Click here to Send habakuk a Private Message   Click Here to Email habakuk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
habakuk
Newbie

Registrován: 25.04.2003
Příspěvků: 25

Příspěvek č. 211 

a stim uz jsem spokojenej ;-)

Old Post 29.12.2004 v 22:39
habakuk je offline   Click Here to See the Profile for habakuk   Find more posts by habakuk   Click here to Send habakuk a Private Message   Click Here to Email habakuk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
capy
Newbie

Registrován: 09.07.2002
Příspěvků: 93

ufffffff Příspěvek č. 212 

tak jsem se tim celym procetl... to byla fuska

1) link mezi VladaV a Petr211 je funkcni (ne moji zasluhou) a jak to ted testuju pomoci pravidelnych pingu a zatezovych testu, tak i celkem stabilne, casem by se nasel nejaky vhodnejsi retranslacni bod.

2) dle zprav od VladaV je jiz aktivni pripojeni do internetu, bohuzel zatim jen z AP od VladaV, na zbytku se pracuje.

3) pokud se kdokoliv s kymkoliv domluvi, tak neni problem cokoliv zaparit v ramci cele site, mam ted otestovano ze to funguje...

4) v pondeli budu k sobe kupovat switch a trosku si tu prenastavim svoji lokalni sit a dam k dispozici svuj lokalni server jako web server se strankama o statusu site, tak doufam ze se mi to podari prenastavit v historicky kratke dobe

5) sraz ohledne platebni politiky si myslim neni vubec potreba, rozhodnuti o tom jakym zpusobem se bude platit, zda to bude vstupni poplatek+inet nebo inet+clenstvi, pripadne jine varianty, je na vlastnicich APecek, diky nimz budou mit ostatni moznost byt pripojeni do komunitni site popripade do internetu...

6) pomalost pripojeni do netu lidi pres AP se vyresi, dejte tomu cas, chyba bude pravdepodobne nekde v nastaveni, chvilku potrva nez to vsechno odladime

7) zadam vsechny aby si laskave uvedomili ze tech par lidi co se tu snazi o udelani komunitni site tohle dela ze sveho volneho casu, MY NEJSME ISP a to ze vas pripojime do internetu je jen tresnicka na dortu...

7) hodne stesti do noveho roku ))))

Capy ;o)

192.168.1.183 - moje prozatimni IP adresa

__________________

S úsměvem jde všechno lépe. ;o)

Old Post 31.12.2004 v 14:09
capy je offline   Click Here to See the Profile for capy   Find more posts by capy   Click here to Send capy a Private Message   Click Here to Email capy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VladaV
Newbie

Registrován: 26.03.2004
Příspěvků: 88

RE uffffff Příspěvek č. 213 

Ahoj Vašku, díky za obsáhlý článek, máš opravdu v mnohém pravdu, jen bych se přimlouval za to, aby se politika dělala v rámci naší sítě jednotně. Myslím, že by to bylo fér. U mne asi bude nejspíš ještě vada v tom novém routeru, který jsem před 3 týdny vyměnil... pokud ANO, tak to poletí a přijdou jiné věci a s tím bude opět souviset výpadek sítě. Bohužel nemáme AP/router na zkoušku na výměnu. Jinak inet chodí a není problém se přihlásit a zkoušet. zatím opravdu pomalu, což mne štve, ale nevím proč. Z vnitřní sítě to chodí super. Moc by pomohly WWW stránky, ale to je nad moje schopnosti...max. zaplatit za pronájem. Ještě by pomohl asi vlastní server na síti pro výměnu informací jak jsi říkal. Mám nějaké komponenty kdyby bylo potřeba něco navíc. To? asi vše hodně úspěchů do nového roku a naší síti zdar!!
s pozdravem VladaV

Old Post 31.12.2004 v 16:40
VladaV je offline   Click Here to See the Profile for VladaV   Find more posts by VladaV   Click here to Send VladaV a Private Message   Click Here to Email VladaV   Visit VladaV's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
capy
Newbie

Registrován: 09.07.2002
Příspěvků: 93

Re: RE uffffff Příspěvek č. 214 

asi jsme se spatne pochopili, s tim placenim jsem myslel jako ze to mezi sebou dohodnou vlastnici APecek a s tou politikou se pak pujde na verejnost, zda se mi zbytecne aby do toho kecala hromada lidi, kteri na siti nehnuli ani prstem a jen vysedavaji a cekaji az to bude hotove...

proste majitele APecek+pomocnici hodi nejakou seanci nad pivkem, domluvi jednotnou financni politiku a tu pak predstavi jako oficielni stanovu komunitni site Klanet...

ohledne serveru: jak jsem rikal tak muzu poskytnout svuj server, ale az nekdy pristi tejden az dokoupim switch a redukci na CFka a trosku prestavim domaci sit, tak mi tu zbyde jedna masina

hodil bych na to:
1) ftypko na fileshare
2) webserver (diskusi, chat, status site, vnitrni stanovy a dalsi zverejnitelne veci pro vnitrni pouziti)
3) asi nejaky IM kecatko (Jabber, IRC, nebo neco podobneho) pro lokalni pouziti
4) prakticky na tom muze bezet pripadne i nejaky game server, vykonu je na masine dost

capy

__________________

S úsměvem jde všechno lépe. ;o)

Old Post 31.12.2004 v 17:25
capy je offline   Click Here to See the Profile for capy   Find more posts by capy   Click here to Send capy a Private Message   Click Here to Email capy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VladaV
Newbie

Registrován: 26.03.2004
Příspěvků: 88

Příspěvek č. 215 

Fajn, máš pravdu, no a já potřebuji vyzkoušet, jestli ještě další uživatelé mají stejný problém s rychlostí, protože u mne to vzduchem chodí zvláštně. No a potom jak to prokonektit. Snad za rok budeme moudřejší. A jak to plánuješ, se mi zdá super. Tak opravdu ahoj a vše nejlepší!!!
VladaV

Old Post 31.12.2004 v 22:06
VladaV je offline   Click Here to See the Profile for VladaV   Find more posts by VladaV   Click here to Send VladaV a Private Message   Click Here to Email VladaV   Visit VladaV's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
capy
Newbie

Registrován: 09.07.2002
Příspěvků: 93

Příspěvek č. 216 

VladaV: zkus odpojit tu antenu na tom smeru na Petr211 a dej si tam tu malinkou a zkus se napojit tam jako by jsi byl Petr211 a zkus zda to poleti do netu, pokud ano, tak dalsi laborovani je tady u Petr211... ostatne nevis co je s AP Petr211??? ted jsem se tak nejak probudil a nemuzu se na nej dostat...

jinak zdravim v Novem roce....

Capy

__________________

S úsměvem jde všechno lépe. ;o)

Old Post 01.01.2005 v 10:50
capy je offline   Click Here to See the Profile for capy   Find more posts by capy   Click here to Send capy a Private Message   Click Here to Email capy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr211
Newbie

Registrován: 15.05.2003
Příspěvků: 23

re Příspěvek č. 217 

To ze se ke me nedostanes to je dost divny. ja tu na tom apcku porad vidim patrika takze to fungovat musi. ale ten asus ma tam malej vykon ze je dost mozny zes me nechytal kuli tomu. Psal si ze se bude u me laborovat. Uz teda vis kde je ten problem?

Old Post 01.01.2005 v 15:28
Petr211 je offline   Click Here to See the Profile for Petr211   Find more posts by Petr211   Click here to Send Petr211 a Private Message   Click Here to Email Petr211   Visit Petr211's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
capy
Newbie

Registrován: 09.07.2002
Příspěvků: 93

Příspěvek č. 218 

ne netusim, nemam zadnou odezvu od VladaV, tak netusim zda to uz otestoval ci ne, je potreba, aby te odstrihl a napojil se sam jako by si tam byl ty a zkusil zda se pripoji na net, pokud to bude, tak je problem nekde u tebe...

jo s tim ASUSem asi bude problem... pokud to tak bude nadale, tak se asi sezene jeste jeden OVISLINK a da se tam misto nej...

Capy

__________________

S úsměvem jde všechno lépe. ;o)

Old Post 01.01.2005 v 15:47
capy je offline   Click Here to See the Profile for capy   Find more posts by capy   Click here to Send capy a Private Message   Click Here to Email capy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VladaV
Newbie

Registrován: 26.03.2004
Příspěvků: 88

Příspěvek č. 219 

Nazdar v Novém roce, takže jednu chybku jsem "objevil" u sebe, chyběla mi MAC adresa Petrova linku. Takže teď se sice pingnu až k CAPYmu a Petrovi211, ale obráceně to nejde. Holt to nastavení není taková sranda.
s pozdravem VladaV

Old Post 01.01.2005 v 19:40
VladaV je offline   Click Here to See the Profile for VladaV   Find more posts by VladaV   Click here to Send VladaV a Private Message   Click Here to Email VladaV   Visit VladaV's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
capy
Newbie

Registrován: 09.07.2002
Příspěvků: 93

Příspěvek č. 220 

__________________

S úsměvem jde všechno lépe. ;o)

Old Post 01.01.2005 v 20:34
capy je offline   Click Here to See the Profile for capy   Find more posts by capy   Click here to Send capy a Private Message   Click Here to Email capy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WarHawk
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 38

HOSI DEKUJEM!!! Příspěvek č. 221 

HOSI DEKUJEM!!! Gratuluju vsem sikovnejm (hlavne Vladovi a Capymu) :-)))

Old Post 02.01.2005 v 17:01
WarHawk je offline   Click Here to See the Profile for WarHawk   Find more posts by WarHawk   Click here to Send WarHawk a Private Message   Click Here to Email WarHawk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WarHawk
Newbie

Registrován: 21.10.2003
Příspěvků: 38

Příspěvek č. 222 

Jeste jednou diky a doterna otazecka: jaky je smtp?

Old Post 02.01.2005 v 17:11
WarHawk je offline   Click Here to See the Profile for WarHawk   Find more posts by WarHawk   Click here to Send WarHawk a Private Message   Click Here to Email WarHawk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
capy
Newbie

Registrován: 09.07.2002
Příspěvků: 93

INTERNET Příspěvek č. 223 

Takze po dnesnich bojich a zajimave rosade zarizeni u Vladi se podarilo rozbehat pristup do internetu. Huraaa huraaa huraaa, komu, no to uz necham na vas

Hlavni je ze to funguje!!!

A ted par pravidel:

1) nejsme ISP!!! Jsme komunitni klanovicka sit s tresnickou na dorte a tou je pripojeni do internetu.
2) sdileni dat a poskytovani jakychkoliv sluzeb v ramci komunitni site je povoleno, ovsem nesmi to nasi sit pretezovat, zatim zkousime, tak nevime co to vsechno muze natropit.
3) pripojeni do internetu je zatim volne pro kazdeho, ale zase jako v minulem bode, nepretezujte linku, casem to budeme sledovat...
4) kdokoliv chce pripojit, necht kontaktuje mne na cisle 776 171 994(vecerni hodiny) nebo ICQ 120268957(kdykoliv) nebo VladaV

PS. smtp zatim k dispozici zadne nase vlastni neni, tak zkus najit nejaky verejny otevreny, tusim ze smtp.seznam.cz lze pouzit. Mozna zapracuju na nasem vlastnim...

Capy

__________________

S úsměvem jde všechno lépe. ;o)

Old Post 02.01.2005 v 17:44
capy je offline   Click Here to See the Profile for capy   Find more posts by capy   Click here to Send capy a Private Message   Click Here to Email capy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VladaV
Newbie

Registrován: 26.03.2004
Příspěvků: 88

Re sí? a inet Příspěvek č. 224 

Nazdar pánové, myslím, že hlavní podíl na tom má CAPYho invence. Bohužel ty HW Wifiny si občas asi žijí vlastním životem!
Takže zatím úplně otevřená sí? s tzv. volným přístupem. To nebude trvat dlouho....Je zapotřebí ještě vychytat drobné věci jako je stálost připojení apod. Upozorňuji, že jsme na bezdrátové síti a výpadky jsou a budou. Byl bych nerad, aby někteří horlivci volali v době nočního klidu o nahození inetu! Jak už CAPY zmínil, nejsme ISP. Jsme komunitní sí? a ten inet je opravdu něco navíc a zatím zadarmo. Předběžně jsme s CAPYm a Petrem211 domluveni na sedánce o budoucnosti sítě Klanet. A dále o stanovení závazných pravidel, které budou muset všichni uživatelé dodržovat. Holt jinak by to nešlo!!
s pozdravem vše nejlepší nejen v Novém roce VladaV

Old Post 02.01.2005 v 18:11
VladaV je offline   Click Here to See the Profile for VladaV   Find more posts by VladaV   Click here to Send VladaV a Private Message   Click Here to Email VladaV   Visit VladaV's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:12.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 8910111213141516  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz