CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Přeřvávání antén
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Melf
Newbie

Registrován: 22.02.2003
Příspěvků: 65

Unhappy Přeřvávání antén Příspěvek č. 1 

V síti se nám vyskytl následující problém:
Sí? vypadá asi takto:
Jsme připojeni na AP
/D-link 900 AP+ C2/ s všesměrovou anténou, které je bridgem připojeno dál a do internetu.
Je nás na něm zatím 5, já asi na 300 - 400 metrů přez domy /plechovka, D-link 900 AP+ C2/, druhý člověk stejným směrem asi o 100 metrů blíž na přímou viditelnost /feedhorn, D-link 900 AP+ C2/,
třetí člověk je asi padesát metrů od APčka /originální pendrek, D-link 900 AP+ C2/, čtvrtý člověk je asi 200 metrů opačným směrem než 3 předchozí lidé /malá pidiparabolka, D-link 900 AP+ B1 FW 2.3/ a pátý člověk je asi kilometr daleko /síto, D-link 900 AP+ revizi teď nevím/. Bohužel zatím nemáme kartu do na?asu s externím výstupem,tak sou antény zamířené dost "od oka".

Stává se nám to, že se na ap dost nepředvídatelně zhoršují pingy. Zajímavým jevem je, že když je rychlost ode mě kolem 50 kB ven či dovnitř, sou mnohem horší pingy, než když se rychlost skokově zvýší na 100 na up nebo na 300 na down /víc se mi ze špatně namířené plechovky dostat nepodařilo/. :-) Proto ani limitování tarafiku nic neřeší....zřejmě půjde ne o zátěž, ale o to, že AP při vyšší rychlost odbyvuje pakety rychleji. Mám podezření na to, že se buď AP přepne na rychlost nejpomalejšího klienta, nebo že mě přelušují ostaní silnější nebo bližší antény :-(( Ještě dodám, že na AP je zapnut 4x mod, který by mohl také dělat svinčík.....
Dokázal by mi někdo poradit, popřípadě odhalit skryté souvyslosti ?

Old Post 21.04.2004 v 19:30
Melf je offline   Click Here to See the Profile for Melf   Find more posts by Melf   Click here to Send Melf a Private Message   Click Here to Email Melf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

Re: Přeřvávání antén Příspěvek č. 2 

ta skryta pricina by me taky zajimala.. myslim, ze muzem vyloucit turbo mod (4x mod), ten by nemel mit vliv, kdyz neni klient, kterej by ho podporoval (coz HW AP 900AP+ v modu klient neni). klidne ho vypnete.

__________________

Old Post 21.04.2004 v 23:27
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Melf
Newbie

Registrován: 22.02.2003
Příspěvků: 65

Příspěvek č. 3 

Všim sem si, že to asi v klientu nepude....ale je divný, že meníkovi co je těch padesát metrů od toho a má toho C2 d-linka to jede rychlejc, když je tam ten 4x mod :-) Možná to bude tou fragmentací....ale díky tomu pendreku co tam má to může být čímkoli.

Jina se zatím asi potvrzuje jedna z příčin, protože teď, kolem jedný jsou všichni klienti pryč a rychlost se skokově zvyšuje na 400 kB a pingy ujdou....mohlo by to být tím, že AP slyší jen mě a ostatní mě nepřehlušují.

Old Post 21.04.2004 v 23:42
Melf je offline   Click Here to See the Profile for Melf   Find more posts by Melf   Click here to Send Melf a Private Message   Click Here to Email Melf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:43.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz