CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > 10 nebo 24 GHz
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 1 

Old Post 09.10.2002 v 23:27
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 2 

Old Post 10.10.2002 v 09:25
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 3 

Mněl by se k tomu vyjádřit někdo skušenější než jsem já.

Podle schématu jde o příjimací část, která sestává z dvou mezifrekvencí a FSK demodulátoru + AFC a vysílací část, která je jen linkový přijímač a FSK modulátor s LM317.

Stava by asi nemněla činit potíže. Mněl by stačit VHF generátor, VF milivoltmetr a čítač.

Old Post 10.10.2002 v 09:35
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flaxa
Newbie

Registrován: 04.09.2002
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 4 

Nejake Gunnplexery bych mel, takze pokud nekdo chce, muzu prenechat.

Old Post 11.10.2002 v 12:36
flaxa je offline   Click Here to See the Profile for flaxa   Find more posts by flaxa   Click here to Send flaxa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ondra_cdj
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 37

Příspěvek č. 5 

zapomente na gunplexery je rok 2002 !! dneska neni problem cokoliv udelat normalne. gasfety a hempty sou dneska za par korun. jeste jednodusi je treba prebastlit normalni satelitni konvertor vstup (ziskas DRO, michac a vstup)a mas RX z druheho otocenim trenazistoru udelas vysilac a mas tak 10-30mW na 10GHz. Je treba jen vyresit mezifrekvenci ktera je kolem 1200MHz (zese da se pouzit vstup co mas v satelitnim RX). Takze vlastne je nutne vyresit jen mudulator a tu digitalni cast.

Ondra

Old Post 23.10.2002 v 09:02
ondra_cdj je offline   Click Here to See the Profile for ondra_cdj   Find more posts by ondra_cdj   Click here to Send ondra_cdj a Private Message   Click Here to Email ondra_cdj   Visit ondra_cdj's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 6 

Samozřejmě, dnes jde udělat skoro všechno s potřebným vybavením neni problém ten satelitní konvertor upravit, ale já třeba takový vybavení v životě mít nebudu. S Gunplexery je jednodužší práce, ale mají svoje mouchy....

Old Post 23.10.2002 v 09:10
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ondra_cdj
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 37

Příspěvek č. 7 

jo ale jakokliv VF na mikrovlnach bez vybaveni nejde.. to je normalni ducharina a ztrata casu...

Old Post 23.10.2002 v 09:34
ondra_cdj je offline   Click Here to See the Profile for ondra_cdj   Find more posts by ondra_cdj   Click here to Send ondra_cdj a Private Message   Click Here to Email ondra_cdj   Visit ondra_cdj's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
babuc
Newbie

Registrován: 08.11.2002
Příspěvků: 2

Lightbulb 10MB jede. Příspěvek č. 8 

Hojte přátelé.
Pokusničil jsem a 10MB jde pustit přez satelitní tuner od SHARPů. TX je oscilátor jenž je FM rozmítán signálem z TP ethernetu a do RX páru se tlačí přez VF trafo signál z SAT RX zesílený NE592 tuším. Je to za babku a pokud si někdo k tomuto udělá konverzi kamsi kde to nebolí %CTU tak NO PROBLEMA.
Chodí to tu v Kytlicích a ani na kilák neruším satelity.
ANT 10el. yagi a PWR cca 150mw (PA BFR96)
Toliko. P.

Old Post 10.11.2002 v 15:58
babuc je offline   Click Here to See the Profile for babuc   Find more posts by babuc   Click here to Send babuc a Private Message   Click Here to Email babuc     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 9 

hmm, jsi prostě machr.... Gratuluju...

Old Post 10.11.2002 v 16:44
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 10 

Takže jen stačí udělat oscilátor s PLL aby to trochu drželo kmitočet a pak ho rozmítat...

Mno, mněl by stačit ten BFR96 oscilátor a nějaká dělička do 1,3GHz. K děličce PLL.

A hlavně několik měřících přístrojů..

Old Post 10.11.2002 v 16:58
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ondra_cdj
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 37

Příspěvek č. 11 

to by me zajimalo... muzes sem hodit nejaky detailnejsi popis ????? zadny dalsi PLL uz neni potreba, kazda vstupka ho obsahuje staci to jen vhodne naprogramovat. Jak mate udelalnou tu modulaci ?? modulujete tu smycku PLL ??? Jinak pokud by tohle chodilo neni az takovy problem to prekonvertit treba na 10GHz...

cus Ondra

Old Post 10.11.2002 v 19:11
ondra_cdj je offline   Click Here to See the Profile for ondra_cdj   Find more posts by ondra_cdj   Click here to Send ondra_cdj a Private Message   Click Here to Email ondra_cdj   Visit ondra_cdj's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
babuc
Newbie

Registrován: 08.11.2002
Příspěvků: 2

Lightbulb SHARP.... Příspěvek č. 12 

Ahojte. Dík za zájem.
Popis dotlačím, jakmile bude nějaký hotov.
Hi. Já jsem to udělal dost chlívsky. To jest bez závěsu jen tak naladěno aripotama podle čítače a na největší signál z indikátoru tuneru. Tunery sou to starý ale dobrý. Nechaj se sehnat po stokoruně ze starých sat. receiverů. NE592 funguje jako zesilovač a převodník na symetrický výstup. SAT tuner SHARP je široký cca 27MHz a tak jsem si opravdu nebral servítky.
Signál do TXu jsem převedl VF trafem na nesym. a po?ákem udávám velikost modulace. Tu vedu z po?áku na varikap v oscilátoru. Jeho zapojení neznám , respektive ubastlil jsem ho podle nějakého datového TRX pro packet radio a on kmital a fungoval. No a za nim je dvoustupňový zesík s BFR96. laděný tyčovými obvody.
nic složitého. 150mW to dá jako prd. mezi PA a ANT je třítyčová propust a na vstupu RX je místo na předzesilovač, ale na kilák to není třeba.
Pokusím se dát dohromady nějaký popis, ale dosud nic takového nemám. Nevím jak v praze s kmitočty, ale jako mezifrekvence by vám to mohlo stačit.
Pokud tam budete cpát PLL tak možná budete mít problémy s šíří pásma. Já je něměl a tepelná závislost mi také nevadí. Sedí to a od spuštění cca před 3/4 rokem to jede. A 10MB.
Toliko tedy. Jsem dialista a tak se jdu věnovat svým problémům. Mějte se moc fain.
73!! Pavel.

Old Post 15.11.2002 v 18:50
babuc je offline   Click Here to See the Profile for babuc   Find more posts by babuc   Click here to Send babuc a Private Message   Click Here to Email babuc     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:59.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz