CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > Linux a 626
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kyled
Newbie

Registrován: 21.12.2002
Příspěvků: 68

Linux Mandrake a 626 Příspěvek č. 1 

Prosím,
už nevím jak dál:
Mám Mandrake 9.0,1,2 a 626. Nainstaloval jsem tam linux-wlan-ng, hostap, kismet, wlan extension 16.
Když dám iwconfig a chci kartu přepnout do monitor modu, píše to, že příkaz není podporován - jaké verze musím mít, popř. co a v jakém pořadí instalovat. Zkoušel jsem to v několika kombinacích , myslím, že by to mělo být jedno, ale stále to nefunguje. Ze stejného důvodu mi nefunguje i Kismet.
Budu vděčen za každou radu, nikde jsem na tento problém toti6 nenarazil
Jinak karta normálně funguje v módu Ad-Hoc a Managed

Naposledy upravil kyled 16.02.2004 v 12:31

Old Post 15.02.2004 v 11:41
kyled je offline   Click Here to See the Profile for kyled   Find more posts by kyled   Click here to Send kyled a Private Message   Click Here to Email kyled     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RabuKate
Member
zastupce cloudu 10.20


Registrován: 27.01.2004
Příspěvků: 144

zvol jinou distibuci linuxu... Příspěvek č. 2 

...to je prvni krok, drak je fakt naho..o a je jenom v pohadkach...

__________________

Old Post 21.02.2004 v 16:49
RabuKate je offline   Click Here to See the Profile for RabuKate   Find more posts by RabuKate   Click here to Send RabuKate a Private Message   Click Here to Email RabuKate   Visit RabuKate's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kyled
Newbie

Registrován: 21.12.2002
Příspěvků: 68

Uz vim cim to je, ale... Příspěvek č. 3 

No objevil jsem, ze jsem blbec zapomnel zamenit ovladace, takze mi karta beyela pod orinoco driverem. Ale kdyz jsem to nahradil, pise to cosi, ze IRQ je v konfliktu, ci co, takze budu patrat dale.

Old Post 23.02.2004 v 09:38
kyled je offline   Click Here to See the Profile for kyled   Find more posts by kyled   Click here to Send kyled a Private Message   Click Here to Email kyled     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D-Evil
Junior Member

Registrován: 27.05.2003
Příspěvků: 240

Příspěvek č. 4 

Já teda nevim, ale na co přepínat kartu do módu monitor ? Kismet si to udělá sám a jinak to potřeba neni ne ? Jinak mám Mandrake 9.2, HostAP 0.1.2 a neměl jsem jedinej problém (kromě konfigurace Kismetu, ale ten už mi taky chodí).

Old Post 23.02.2004 v 23:52
D-Evil je offline   Click Here to See the Profile for D-Evil   Find more posts by D-Evil   Click here to Send D-Evil a Private Message   Click Here to Email D-Evil     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kyled
Newbie

Registrován: 21.12.2002
Příspěvků: 68

Příspěvek č. 5 

Old Post 24.02.2004 v 07:58
kyled je offline   Click Here to See the Profile for kyled   Find more posts by kyled   Click here to Send kyled a Private Message   Click Here to Email kyled     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hyvris
Member

Registrován: 06.05.2002
Příspěvků: 468

Příspěvek č. 6 

__________________

Petr 'Hyvris' Ludera

Old Post 24.02.2004 v 15:03
Hyvris je offline   Click Here to See the Profile for Hyvris   Find more posts by Hyvris   Click here to Send Hyvris a Private Message   Click Here to Email Hyvris   Visit Hyvris's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D-Evil
Junior Member

Registrován: 27.05.2003
Příspěvků: 240

Příspěvek č. 7 

Já používám HostAP 0.1.2 + jbohac patch (mam velkej utlum na kabelu, 20 metru udela dost, tak jsem to trosku vokouril, abych vic smazil) v Mandrake 9.2 (původně je tam tušim 0.0.4), Kismet jsem nainstaloval, zkonfiguroval a spustil bez problémů. Musim ho ale pouštět z /usr/local/etc/, jinak si nedokáže vytvořit logy. Ale to mě netrápí. Jak je to s orinoco driverama nevim (nemám), pro HostAP je nutná tahle konfigurace (aspoň mě to s ní jde, jestli to jde i jinak jsem nezkoumal) v /usr/local/etc/kismet.conf :

suiduser : d-evil <- Sem dej usera, pod kterym to poběží, s rootem to nefachá (jde to zkompilovat aby jo, viz readme)
source hostap,wlan0,prism2source

Nic jinýho jsem neměnil a šlape to. Možná je nutná novější verze HostAP, možná hraje roli i jbohac patch. Jak je to s orinoco driverama nevim, ty jsem zahodil okamžitě po instalaci (čistě z principu jsem chtěl zkusit HostAP, jednou chválenej, podruhý zatracovanej, prostě výzva, adrenalin:p

Kažopádně ale tak jak radí ostatní, zkus odinstalovat orinoco drivery (podivej se do /etc/modules.conf, já tam mám alias wlan0 hostap_pci a podobnou věc pro sí?ovku realtek, orinoco tam bude asi mít alias ethX orinoco_pci, už přesně nevim, ale s nima ti HostAP nepojede, jsou to prostě dva různý ovladače pro stejnej kus železa.

Old Post 24.02.2004 v 22:38
D-Evil je offline   Click Here to See the Profile for D-Evil   Find more posts by D-Evil   Click here to Send D-Evil a Private Message   Click Here to Email D-Evil     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D-Evil
Junior Member

Registrován: 27.05.2003
Příspěvků: 240

Příspěvek č. 8 

Old Post 24.02.2004 v 22:43
D-Evil je offline   Click Here to See the Profile for D-Evil   Find more posts by D-Evil   Click here to Send D-Evil a Private Message   Click Here to Email D-Evil     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D-Evil
Junior Member

Registrován: 27.05.2003
Příspěvků: 240

Re: zvol jinou distibuci linuxu... Příspěvek č. 9 

Old Post 24.02.2004 v 22:48
D-Evil je offline   Click Here to See the Profile for D-Evil   Find more posts by D-Evil   Click here to Send D-Evil a Private Message   Click Here to Email D-Evil     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Re: Re: zvol jinou distibuci linuxu... Příspěvek č. 10 

__________________

Old Post 24.02.2004 v 23:12
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lyon667
Junior Member

Registrován: 14.05.2003
Příspěvků: 116

Příspěvek č. 11 

__________________

www.pvfree.net

Old Post 01.03.2004 v 14:20
lyon667 je offline   Click Here to See the Profile for lyon667   Find more posts by lyon667   Click here to Send lyon667 a Private Message   Click Here to Email lyon667     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kyled
Newbie

Registrován: 21.12.2002
Příspěvků: 68

diky moc Příspěvek č. 12 

Tak uz mi to funguje.
Jen se chci zeptat, muzu si v Kismetu stanovit, aby mi data z ruznych siti oddelil, on je v tom docela zmatek, kdyz jsou vsechny v .dump.
A neni mi jasne, jak mi u nejake site muze ukazovat, ze max. rate je 36.0 Mbps, neni to blbost? Je to D-link. Premyslel jsem, jestli to neni g, ale to cislo je divny...

Old Post 02.03.2004 v 09:39
kyled je offline   Click Here to See the Profile for kyled   Find more posts by kyled   Click here to Send kyled a Private Message   Click Here to Email kyled     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D-Evil
Junior Member

Registrován: 27.05.2003
Příspěvků: 240

Re: Re: Re: zvol jinou distibuci linuxu... Příspěvek č. 13 

Old Post 02.03.2004 v 19:34
D-Evil je offline   Click Here to See the Profile for D-Evil   Find more posts by D-Evil   Click here to Send D-Evil a Private Message   Click Here to Email D-Evil     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D-Evil
Junior Member

Registrován: 27.05.2003
Příspěvků: 240

Příspěvek č. 14 

Old Post 02.03.2004 v 19:40
D-Evil je offline   Click Here to See the Profile for D-Evil   Find more posts by D-Evil   Click here to Send D-Evil a Private Message   Click Here to Email D-Evil     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RabuKate
Member
zastupce cloudu 10.20


Registrován: 27.01.2004
Příspěvků: 144

MDK vs DEB Příspěvek č. 15 

Uplne jsem na tento thread zapomel...

...ale vidim, ze jste si odpovedeli sami, opravdu, MDK je dobra desktop distribude pro Workstation, ale stale se drzim zasady ze je lepsi poridit si za 1000 kc nejake stare pentium 120 s 32 MB RAM a do nej dat 626, samo ze distr. Debian bez desktop a vsechno pres prikazovou radku. To info o tom ze MDK je nahovno jsem psal v reakci na problemy s rozchozenim 626, aby bylo jasno. Jsem pravdepodobne (tzn. urcite) lama co se tyce linuxu, ale je to asi jako by se uzivatel v prvnim prizpevku ptal, jak rozchodit ve WME FTP, HTML, SMTP, DHCP, DNS a Cluster server...taky bych mu rekl ze pro tento ucel je WME nahovno a at tam da neprodlene aspon W2k...

...proste ta distribuce (MDK) na to neni pripravena, tak jako WME jsou urceny pro domaci pracovni stanice...

...takze pro dany ucel se stale drzim nazoru (vyzkouseno) *DEBIAN* RULEZ....

...jo a ve svem prvnim prizpevku jsem o DEBIANu nepsal, ale chytil sem se toho co psal DJ84

...a tim bych asi tak nejak zacal...

__________________

Naposledy upravil RabuKate 24.04.2004 v 18:51

Old Post 24.04.2004 v 13:50
RabuKate je offline   Click Here to See the Profile for RabuKate   Find more posts by RabuKate   Click here to Send RabuKate a Private Message   Click Here to Email RabuKate   Visit RabuKate's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D-Evil
Junior Member

Registrován: 27.05.2003
Příspěvků: 240

Příspěvek č. 16 

Ta distribuce je na to připravená úplně stejně, jako jakákoliv jiná, která používá jen kosmeticky upravenej kernel z kernel.org. Obsahuje wireless extensions, wireless tools, součástí kernelu je i hostap, nevidim důvod, proč by měla v tomhle směru bejt míň připravená než Debian.

Old Post 03.05.2004 v 12:52
D-Evil je offline   Click Here to See the Profile for D-Evil   Find more posts by D-Evil   Click here to Send D-Evil a Private Message   Click Here to Email D-Evil     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:38.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz