CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > Nefunkční HTB
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Thunder.m
Junior Member

Registrován: 23.03.2003
Příspěvků: 197

Nefunkční HTB Příspěvek č. 1 

Vím že už se to tady asi řešilo, ale nikde jsem to nenašel, jakto, že mi nejde spustit HTB?
Mám Debiany 2.4.23 patchnutý (iptables) a zapnutou posporu v jádře, napíšu tam tohle: tc qdisc del root dev eth1
a ono mi to hodí chybu: RTNETLINK answers: No such file or directory
Nevíte někdo čím by to mohlo být, i třeba jak orpavdu zjistím, že mám zapnuté v jádře vše, co opravdu potřebuji, a nebo správnou verzi iproute?

Old Post 14.02.2004 v 22:43
Thunder.m je offline   Click Here to See the Profile for Thunder.m   Find more posts by Thunder.m   Click here to Send Thunder.m a Private Message   Click Here to Email Thunder.m     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p_a_l_o
Newbie

Registrován: 31.05.2002
Příspěvků: 61

Příspěvek č. 2 

Odpoved z jednoho FAQ:
RTNETLINK answer: No such file or directory: handle does not exist

Lidove bych to rekl tak, ze se snazis na rozhrani eth1 vypnout HTB, ktere tam nikdo nenastavil.

Old Post 15.02.2004 v 08:04
p_a_l_o je offline   Click Here to See the Profile for p_a_l_o   Find more posts by p_a_l_o   Click here to Send p_a_l_o a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D-Evil
Junior Member

Registrován: 27.05.2003
Příspěvků: 240

Příspěvek č. 3 

Přesně tak. Pokud si hraješ s HTB podle článku na root.cz, tak věz, že první řádek pouze vymaže nastavení qdisců, aby se mohlo použít HTB (což je tam tušim někde i napsaný). Vzhledem k tomu, že qdiscy jsi asi zatím nepoužil, tohle tě nemusí znepokojovat.

Old Post 15.02.2004 v 22:40
D-Evil je offline   Click Here to See the Profile for D-Evil   Find more posts by D-Evil   Click here to Send D-Evil a Private Message   Click Here to Email D-Evil     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thunder.m
Junior Member

Registrován: 23.03.2003
Příspěvků: 197

Příspěvek č. 4 

Old Post 15.02.2004 v 22:50
Thunder.m je offline   Click Here to See the Profile for Thunder.m   Find more posts by Thunder.m   Click here to Send Thunder.m a Private Message   Click Here to Email Thunder.m     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ondraxx
Newbie

Registrován: 26.04.2003
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 5 

Old Post 16.02.2004 v 06:49
ondraxx je offline   Click Here to See the Profile for ondraxx   Find more posts by ondraxx   Click here to Send ondraxx a Private Message   Click Here to Email ondraxx     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzus
Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 387

Příspěvek č. 6 

__________________

Dzus - Spojovaci.Net (Strasnice)

Old Post 16.02.2004 v 16:02
Dzus je offline   Click Here to See the Profile for Dzus   Find more posts by Dzus   Click here to Send Dzus a Private Message   Click Here to Email Dzus   Visit Dzus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thunder.m
Junior Member

Registrován: 23.03.2003
Příspěvků: 197

Příspěvek č. 7 

Old Post 16.02.2004 v 17:58
Thunder.m je offline   Click Here to See the Profile for Thunder.m   Find more posts by Thunder.m   Click here to Send Thunder.m a Private Message   Click Here to Email Thunder.m     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MiraCT
Junior Member

Registrován: 01.11.2002
Příspěvků: 276

IMQ Příspěvek č. 8 

prosim prosim pomozte mi nekdo.............
HTB mi funguje, ale nedari se mi rozjet IMQ. Data tim lezou, ale nejak to nedeli rychlosti podle Ip, ale jen podle default.
Mam wlan0 do internetu a eth0 s wlan1 pro local net, kam chci rovnomerne rozdelovat rychlost. Na wlan0 je nat a vse odchozi se maskuje za jednu verejnou IP. Pokud shapuju primo eth0 nebo wlan1 tak to jede jak ma, ale stim IMQ uz nevim.

/usr/local/sbin/iptables -t mangle -A PREROUTING -i wlan0 -j IMQ --todev 0
/sbin/ip link set imq0 up

musim jeste krom htb nejak markovat jednotlive ip?

...
tc filter add dev imq0 protocol ip parent 1:0 prio 2 u32 match ip dst 192.168.2.140 flowid 1:101
...

V jadre mam asi vse OK, neb pres imq0 data tecou (jako pres wlan0)

Pomuze mi nekdo prosim? Ale neco jako hleden IMQ nebo tak sem ani nepiste, neb uz jsem v googlu prosel snad vse.

Predem dekuji.

Mirek

Old Post 16.02.2004 v 21:05
MiraCT je offline   Click Here to See the Profile for MiraCT   Find more posts by MiraCT   Click here to Send MiraCT a Private Message   Click Here to Email MiraCT   Visit MiraCT's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dzus
Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 387

Re: IMQ Příspěvek č. 9 

__________________

Dzus - Spojovaci.Net (Strasnice)

Old Post 16.02.2004 v 23:11
Dzus je offline   Click Here to See the Profile for Dzus   Find more posts by Dzus   Click here to Send Dzus a Private Message   Click Here to Email Dzus   Visit Dzus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MiraCT
Junior Member

Registrován: 01.11.2002
Příspěvků: 276

Příspěvek č. 10 

Dekuji to dobra vílo )

Jinak na serveru proxy uz nejede. Je tam jen smtp a pop3, ale stejne smtp vyuzivame od ISP, tak tem vlastne nic nebezi, a vsici komunykuji primo do netu. Testnu to a uvidim. Ja jsem nekde neco o tom natu taky zaslechnul, ale uz jsem nebyl schopnej najit kde. Tusim ze se to tam resilo nejak pomoci iptables, ale to je asi vse co si pamatuju a nejsem si jist, ze to resilo prave tento problem.

Ale kazdopadne dekuji, a kdyby neco, tak se zese ozvu

Mirek

Old Post 17.02.2004 v 16:45
MiraCT je offline   Click Here to See the Profile for MiraCT   Find more posts by MiraCT   Click here to Send MiraCT a Private Message   Click Here to Email MiraCT   Visit MiraCT's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thunder.m
Junior Member

Registrován: 23.03.2003
Příspěvků: 197

Příspěvek č. 11 

Vím, že je to už asi offtopic, ale to neva, stejně se zeptám Jaké máte zkušenosti se skriptem WonderShaper? Popřípadě co doporučujete na omezování rychlost stahování bez snížení latence.

Old Post 17.02.2004 v 19:16
Thunder.m je offline   Click Here to See the Profile for Thunder.m   Find more posts by Thunder.m   Click here to Send Thunder.m a Private Message   Click Here to Email Thunder.m     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pihhan
Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 493

Příspěvek č. 12 

na snizeni latence pri stahovani doporucuje pouzit prioritu. Vsechno ma vysokou prioritu (hry, ssh aj. jeste vyssi), jenom na stahovani se dostane pouze kdyz zbytek byl odeslan. Dokud neni zaplneny AP, tak to funguje docela slusne.

Old Post 17.02.2004 v 20:17
pihhan je offline   Click Here to See the Profile for pihhan   Find more posts by pihhan   Click here to Send pihhan a Private Message   Click Here to Email pihhan   Visit pihhan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thunder.m
Junior Member

Registrován: 23.03.2003
Příspěvků: 197

Příspěvek č. 13 

Old Post 17.02.2004 v 20:34
Thunder.m je offline   Click Here to See the Profile for Thunder.m   Find more posts by Thunder.m   Click here to Send Thunder.m a Private Message   Click Here to Email Thunder.m     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:27.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz