CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > M0n0wall a nastaveni OPT1 a OPT2. Prosim pomozte.
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
gandalf1
Newbie

Registrován: 16.08.2004
Příspěvků: 47

M0n0wall a nastaveni OPT1 a OPT2. Prosim pomozte. Příspěvek č. 1 

TAk drive nez zacnu tak musim pochvalit m0n0wall, vypada fakt dobre, i kdyz jsem mel nejdrive s nim problemy ted uz se v nem orientuju. Nemuzu ovsem prijit jak zprovoznit obe OPT. Mam v PC 2 PCI sitovky, jednu ISA sitovku a jednu XI626. Wifi sitovka mi jede, i v rezimu BSS (infrastructure), aspon se to tak zatim tvari, firmware 1.3.6 nebo tak nejak. Rovnez mi jeou sitovky zbyvajici, ale vzdy pouze dve. Ne vsechny tri. Chtel bych jednu nastavit na LAN, coz se povedlo, druhou mam na OPT1, rovnez OK a treti bych chtel na OPT2, ale tu uz nastavit nemuzu. Kdyz zapnu pc s m0n0wall a dam volbu 1, na otazku vlan dam no, tak se mi zobrazi vypis sitovek a to:

ep0: xxxxxxxxxx
ed0: yyyyyyyyyy
wi0: zzzzzzzzzz

ale nikde neni ta ctvrta, pritom jeji funkcnost mam vyzkousenou. ep0 je na LAN, ed0 na OPT1 a wi0 na WAN. Nevite nekdo kde muze byt problem??

Sitovka LAN bude zapojena do AP, sitovka OPT1 do druheho AP, WI0 bude prijimat internet a na OPT2 bych chtel pripojit switch, za kterym jsou 4 PC. Poradi mi nekdo jak z toho ven.

Schema:

--------AP---(LAN)PC s m0n0wall(OPT1)---AP----------
/ \
/ \
WI0 OPT2
inet switch


Predem moc dekuju.

Old Post 15.12.2004 v 06:33
gandalf1 je offline   Click Here to See the Profile for gandalf1   Find more posts by gandalf1   Click here to Send gandalf1 a Private Message   Click Here to Email gandalf1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gandalf1
Newbie

Registrován: 16.08.2004
Příspěvků: 47

Re: M0n0wall a nastaveni OPT1 a OPT2. Prosim pomozte. Příspěvek č. 2 

Omlouvam se ale to WI0 (inet) a OPT2 (switch) mam byt pod tim pc s m0n0wall.

Old Post 15.12.2004 v 06:34
gandalf1 je offline   Click Here to See the Profile for gandalf1   Find more posts by gandalf1   Click here to Send gandalf1 a Private Message   Click Here to Email gandalf1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bakula
Newbie

Registrován: 02.01.2005
Příspěvků: 4

sietovka Příspěvek č. 3 

Neni ta sietovka co tam nie je zrovna ta ISA ?

Old Post 06.01.2005 v 07:22
bakula je offline   Click Here to See the Profile for bakula   Find more posts by bakula   Click here to Send bakula a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gandalf1
Newbie

Registrován: 16.08.2004
Příspěvků: 47

Re: sietovka Příspěvek č. 4 

Ano je. Nakonec jsem prisel na to, ze i kdyz ji PC najde, ze nakonec jede nejak spatne. Proto jsem nakonec jinou grafiku prehodil do ISA slotu a do volneho PCI jsem dal uz PCI sitovku. Tak se problem vyresil. Mel jsem za to, ze kdyz me m0n0wall vypise MAC adresu a v zalozce interface je napsano up, ze sitovka jede. Hmm ale nejela. Ted uz jen resim jak udelat to, aby uzivatele na inet meli nastavene sdileni urcite rychlosti min. a max. Problem v nastaveni nejake pevne hodnoty neni. Nevim jen, jak to nastavit kdyz se pripojeni k ISP ruzni. napr. min 128 a max. 256. Chtel bych to tak, aby se vzdy rychlost delila pimerove. Tedy aktualni rychlost / poctem uzivatelu. Neporadil bys mi s timhle.

Old Post 06.01.2005 v 07:30
gandalf1 je offline   Click Here to See the Profile for gandalf1   Find more posts by gandalf1   Click here to Send gandalf1 a Private Message   Click Here to Email gandalf1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bakula
Newbie

Registrován: 02.01.2005
Příspěvků: 4

Re: Re: sietovka Příspěvek č. 5 

Old Post 06.01.2005 v 08:23
bakula je offline   Click Here to See the Profile for bakula   Find more posts by bakula   Click here to Send bakula a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gandalf1
Newbie

Registrován: 16.08.2004
Příspěvků: 47

Re: Re: Re: sietovka Příspěvek č. 6 

ANo diky, tohle nejak zvladam a mam to tak nastavene. Ne sice podle jednotlivych ip, ale podle jednotlivych segmnetu. S tim max. rovnez problem neni, s tim min. ano jak rikas. Protoze nikdy nevim jakou rychlosti to pojede. AZ bude v nasi siti garantovana pevne nejaka rychlost od ISP ,tak pak to problem nebude. Dekuju moc.

Old Post 06.01.2005 v 09:00
gandalf1 je offline   Click Here to See the Profile for gandalf1   Find more posts by gandalf1   Click here to Send gandalf1 a Private Message   Click Here to Email gandalf1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:40.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz