CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Satalice
1234567891011
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 65 

__________________

Old Post 11.09.2004 v 16:26
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pianik
Newbie

Registrován: 25.06.2003
Příspěvků: 4

Nova zastavba - navrh schuzky Příspěvek č. 66 

Ahoj,

ozyvam se po delsi dobe (naposledy jeste v puvodni threadu Satalice AP) a tez po otresne zkusenosti s "komercnimi" poskytovateli pripojeni (mykey, marconia).

Mezitim byl uspesne priveden signal do "Nove zastavby" a ja bych mel eminentni zajem na tom zprovoznit u nekoho AP v teto lokalite, nebot ja bydlim tak blbe, ze se nenapojim ani na "Sherwood" ani na Radonice.

Proto bych si dovolil navrhnout setkani lidi z "Nove zastavby" (specialne tech, co nekam vidi - bratrK a ansk) a prodiskutovat moznost zrizeni AP. Tim nechci rici, ze vyzeneme nekoho, kdo zde nebydli.

Navrhuji za tyden - ve ctvrtek v 19:00 (v Pa se jezdi pryc, ze), hospoda "U haje". Zkusim domluvit "salonek".


Pokud se nekomu nehodi, dejte vcas vedet, at to prehodime.

Tomas

Old Post 17.09.2004 v 12:58
pianik je offline   Click Here to See the Profile for pianik   Find more posts by pianik   Click here to Send pianik a Private Message   Click Here to Email pianik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IOJ
Junior Member

Registrován: 05.11.2003
Příspěvků: 192

navrh schuzky Příspěvek č. 67 

Net v Radonicích chodí dobře, s cca 2 výpadky za měsíc. Pokusím se na schůzi přijít.

__________________

admin oblasti Repna pola
vaslepsi.net - 724 76 68 17
Nejlepsi zesilovac je ANTENA ! Pp=Pv+Gv+Gp-Lfsl-L Lfsl=32,45+20logf(MHz) +20logR(km)

Old Post 17.09.2004 v 19:48
IOJ je offline   Click Here to See the Profile for IOJ   Find more posts by IOJ   Click here to Send IOJ a Private Message   Click Here to Email IOJ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MaD
Newbie

Registrován: 15.01.2003
Příspěvků: 26

Příspěvek č. 68 

Ahoj

Jelikož jsem na dlouhodobé služební seste mimo ČR (až do poloviny listopadu) tak se nebudu moc zučastnit žadných setkání ohledně signálu či AP v nové zástavbě (což mně mrzí), každopádně mám zájem také se podílet na aktivitách spojených s rozšířením signálu v nové zástavbě a napojení se na něj, na mapě CZFree označen bod DaJ (první barák nové zastavby ul. K rokli) a pokud bude moc být využit jakoliv, nebude problém na něm zřídit s vaší pomoci cokoliv ;-)

David

Old Post 20.09.2004 v 07:16
MaD je offline   Click Here to See the Profile for MaD   Find more posts by MaD   Click here to Send MaD a Private Message   Click Here to Email MaD     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 69 

__________________

Old Post 20.09.2004 v 23:42
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

Příspěvek č. 70 

Ahoj, tak jsme se dneska snazlili zasejc zprovoznit node Empr, ale nepovedlo se. Zitra bude treti (tentokrate uspesny) pokus :-).

Jinak s uzaviranimkolecek to vypada kolecko prez radonice. Ale az po instalaci sloupu na strechu ( jak jsem psal)...

Old Post 21.09.2004 v 22:05
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IOJ
Junior Member

Registrován: 05.11.2003
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 71 

Jinak s uzaviranimkolecek to vypada kolecko prez radonice. Ale az po instalaci sloupu na strechu ( jak jsem psal)...

Tecnicky to není problém,místo nějaké na střeše ještě je a přímá viditelnost je též doržena. Na měření mohu zapůjčit síto určitě 24db aby se ten signál dobše našel. Nebo je možno přidat směrovou anténu jen pro Satalice. Vše záleží na zájmu.
Na nových stánkách mám foty se střechy (asi mimo směru na Satalice).

Zatím 73 !

__________________

admin oblasti Repna pola
vaslepsi.net - 724 76 68 17
Nejlepsi zesilovac je ANTENA ! Pp=Pv+Gv+Gp-Lfsl-L Lfsl=32,45+20logf(MHz) +20logR(km)

Old Post 24.09.2004 v 20:37
IOJ je offline   Click Here to See the Profile for IOJ   Find more posts by IOJ   Click here to Send IOJ a Private Message   Click Here to Email IOJ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pianik
Newbie

Registrován: 25.06.2003
Příspěvků: 4

Setkani "Nove zastavby" Příspěvek č. 72 

Ahoj,

zde je shrnuti, pro ty, co me pozadali, abych o prubehu podal zpravu.

Budu strucny. Prisel pouze "ansk", takze jsme se dohodli, ze AP bude bud u nej nebo u "empr", pokud bude souhlasit. V uvahu by prichazel i "DaJ", ktery ma lepsi polohu nez "ansk" a ktery by souhlasil (viz. jeho prispevek vyse). Cilem samozrejme je mit AP s nejlepsim signalem a s viditelnosti na vice jinych AP (Radonice, H. Pocernice). Dokud se nedohodneme na tom, kde AP bude, nema zatim prilis cenu diskutovat o dalsich vecech jako hw, nastaveni, sdileni nakladu, kdo, co atd....

Protoze je "MaD" (node "DaJ") dlouhodobe pryc, budeme sledovat "bratraK", jak se mu dari se zprovoznovanim nodu "empr" (a budeme mu drzet palce) a az budou nejake vysledky, tak uvidime jak dal.

BratreK dej vedet!!!

Zdravim, Tomas

Old Post 27.09.2004 v 13:24
pianik je offline   Click Here to See the Profile for pianik   Find more posts by pianik   Click here to Send pianik a Private Message   Click Here to Email pianik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MaD
Newbie

Registrován: 15.01.2003
Příspěvků: 26

Návrat Příspěvek č. 73 

Ahoj
Tak jsem se už vrátil ze služebky a přestěhoval do Satalic.
Pokud ještě přichází v úvahu moje střecha tak jsem k dizpozici ;-)
David
ICQ: 149-676-102 Davler

Old Post 29.11.2004 v 12:57
MaD je offline   Click Here to See the Profile for MaD   Find more posts by MaD   Click here to Send MaD a Private Message   Click Here to Email MaD     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 74 

Ahoj,
zachytil jsem tu část debaty o uzavírání koleček tedy propojení s okolním světem.
Stále chybí východní propojení taková zadní vrátka. Takže předběžně jsem mluvil s Pacínkem na černém mostě 2 měl by vidět k Vám do Satalic. Takže je to jen na Vaší úvaze zda máte zájem se do CZFree propojit i touto cestou z druhé strany to uleví i Proseku a případně v případě výpadků na Proseku to může jet i přes Vás.
Zdravím Karel

__________________

Old Post 29.11.2004 v 23:53
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IOJ
Junior Member

Registrován: 05.11.2003
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 75 

__________________

admin oblasti Repna pola
vaslepsi.net - 724 76 68 17
Nejlepsi zesilovac je ANTENA ! Pp=Pv+Gv+Gp-Lfsl-L Lfsl=32,45+20logf(MHz) +20logR(km)

Old Post 30.11.2004 v 10:42
IOJ je offline   Click Here to See the Profile for IOJ   Find more posts by IOJ   Click here to Send IOJ a Private Message   Click Here to Email IOJ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 76 

Měl jsem na mysli klasický link. Propojovat AP mne nepřijde jako vhodné.
Obecně BratrK neustále zdůraznuje že, to je u něho docela přetížené. Navíc v momentu výpadku BratraK jste odříznutý proto jsem navrhl propojení směrem na Jih např. Pacínek. Radonice by bylo vhodné propojit např. s Počernicemi kde to ale, může být docela problém. Přijde mne docela hloupé budovat link z Proseka na Pacínka nebo do Počernic když je ta možnost u Vás a je to logičtější. Nic méně nutit Vás nechci a ani nemůžu. Je to jen o tom hledat tu cestu jinudy třeba to dlouhou linkou. Vzhledem k tomu že, to jde na Počernice skoro směrem přes Vás poprosil bych jen o její tolerování obdobně jako Vinoř toleruje link Jablonka<>Zápy.
Zdravím Karel

__________________

Old Post 01.12.2004 v 04:27
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IOJ
Junior Member

Registrován: 05.11.2003
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 77 

Link je z Radonic na Zapy dalsi z Radonic do Vinore. Link do Pocernic neni problem kdykoli pridat. Funkguje, prakticky odzkouseno.

__________________

admin oblasti Repna pola
vaslepsi.net - 724 76 68 17
Nejlepsi zesilovac je ANTENA ! Pp=Pv+Gv+Gp-Lfsl-L Lfsl=32,45+20logf(MHz) +20logR(km)

Old Post 01.12.2004 v 07:09
IOJ je offline   Click Here to See the Profile for IOJ   Find more posts by IOJ   Click here to Send IOJ a Private Message   Click Here to Email IOJ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 78 

Do Počernic ke komu? Bufallo bill tuším odpadl. Takže do úvahy přichází jedině JirkaF ten je docela vysoko ale, mohou mu vadit paneláky. Zjistím to. Karel

Takže jsem to dal do monitoru a Jirkovi tam skutečně vadí jeden panelák nehledě k tomu že, to je přes kopec. Obávám se že, tudy cesta asi nepovede. Až se na to koukneš tak tu linku na svém node zruš díky Karel

__________________

Naposledy upravil kabelnet 01.12.2004 v 07:50

Old Post 01.12.2004 v 07:36
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MaD
Newbie

Registrován: 15.01.2003
Příspěvků: 26

Příspěvek č. 79 

Ahoj
Tak jsem v nedělu 19.12. po 12:00 zkusil chytit nějakej signál a občas se mi podařilo chytit "sherwood".
Hodnoty z Netstumbleru 82-86. Dos často jsem ho ale ztrácel. (v cestě mám dva vysoké jehličnany).
Antenu mám PAN10 a moje MAC 00:08:A1:60:38:06

Jak to jinak vypadá s "ansk" či "empr"?

David

PS.: jo ještě, když jsem byl na střeše a pak se vrátil ke compu tak jsem v Netstumbleru záznam "radoniceAP", ale pak už jsem je nechytil.

Old Post 13.12.2004 v 06:46
MaD je offline   Click Here to See the Profile for MaD   Find more posts by MaD   Click here to Send MaD a Private Message   Click Here to Email MaD     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ansk
Newbie

Registrován: 28.07.2004
Příspěvků: 15

Příspěvek č. 80 

Já jedu jako klient bez větších problémů na plechovku, kterou mám na půdě. Signál sice není slavný, ale 11 mbps to většinou udrží. Jak je na tom empr nevím, anténu na střeše má, ale v mapě je pořád "in testing".

Old Post 13.12.2004 v 07:20
ansk je offline   Click Here to See the Profile for ansk   Find more posts by ansk   Click here to Send ansk a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:28.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567891011  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz