CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Satalice
12345678910 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
IOJ
Junior Member

Registrován: 05.11.2003
Příspěvků: 192

ANT Příspěvek č. 49 

Anténu jsem testoval, výše foto, chodí líp než plechovka, pak tu mám jednu jetou plechovku-tu taky někdo chtěl. K montáži mohu přispět radou nebo i pomocí - zatím jsem těch ant. vyrobil 6 a 2 už jsou u uživatlů a jinak stále hledám po Satalicích místo na převaděč-kdo by o něčem věděl, budu jen rád.

__________________

admin oblasti Repna pola
vaslepsi.net - 724 76 68 17
Nejlepsi zesilovac je ANTENA ! Pp=Pv+Gv+Gp-Lfsl-L Lfsl=32,45+20logf(MHz) +20logR(km)

Old Post 02.07.2004 v 19:09
IOJ je offline   Click Here to See the Profile for IOJ   Find more posts by IOJ   Click here to Send IOJ a Private Message   Click Here to Email IOJ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
washeck
Newbie

Registrován: 23.08.2002
Příspěvků: 59

AP sherwood Příspěvek č. 50 

Node "washeck-satalice" byl prejmenovan na "sherwood". Zaroven jsem na pude polozil antenu (od IOJ), na ktere vysilam na 9. kanale s ESSID CZFree.Net.sherwood smerem ke konecne autobusu a k nove zastavbe.

Bohuzel nemam vubec cas dodelat to to do nejake rozumne podoby, protoze odjizdim na 12 dnu na dovolenou a pak hned na pul rok studovat v cizine. Nevylucuju, ze na dalku budu schopen udelat nejake konfiguracni zmeny, ale rozhodne nebudu moct provadet nejake hard-core zasahy nebo fyzickou manipulaci s AP

Pri zkusebnim mereni jsem na antenu integrovanou v notebooku chytil signal u konecne autobusu za cca -78, coz je mysli docela dost. Pokud to bude fungovat i v takovemhle stavu, muze te se zkusit pripojit. IP rozsah vi kolo (AP Venosek), heslo na router nejspis sdelim nekolika vybranym jedincum.

Enjoy

Old Post 13.08.2004 v 19:12
washeck je offline   Click Here to See the Profile for washeck   Find more posts by washeck   Click here to Send washeck a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ansk
Newbie

Registrován: 28.07.2004
Příspěvků: 15

nova zastavba Příspěvek č. 51 

Tak jsem vcera zkousel pripojeni na Sherwood. Jsem z nove zastavby. Vysunul jsem na tyci PAN 10 nad uroven strechy, chytal jsem leccos, ale Sherwood jsem nechytil. Jakou pouzivate polarizaci? Mozna trochu cloni obora, spojnice na Sherwood vede akorat po kraji obory ulici K Radonicum, stinej tam trochu stromy u konecny autobusu a mozna je problem s nizko polozenym AP (kdyz je na pude). Taky ta PAN 10 je slabota, ale na druhou stranu kdyz jsem na ni chytil jiny veci, tak az zas tak zla asi nebude.... Nevim, zatim jsem holt neuspesnej.

Old Post 25.08.2004 v 08:20
ansk je offline   Click Here to See the Profile for ansk   Find more posts by ansk   Click here to Send ansk a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
washeck
Newbie

Registrován: 23.08.2002
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 52 

Dneska jsem konecne zakrytoval antenu od IOJ (viz o par prispevku vys) a prohodil ji se sektorovkou, pres kterou jsem doposud jel na venoska (btw, kvalita signalu se vubec nezmenila).

Sektorovka 11dB je ted na strese a miri na novou zastavbu. Jestli budes mit cas o vikendu, urcite to promer a dej mi vedet, treba pres ICQ. Ja jsem to chytil na zahradce hospody U Ulrychu za -80, ale kvuli podelanym XP-ckum se mi nepodarilo se asociovat, takze nevim, jestli to vubec funguje. Melo by tam bezet dhcp, ale to ze stejneho duvodu neni vyzkouseno. Pokud vse funguje tak, jak si myslim, ze jsem to nastavil, melo by byt mozne pingnout skrz sherwood az na venoska (10.33.21.1). Dal to asi nepujde, dokud u venouska nenahodime statickou routu na mne.

V pondeli definitivne mizim, takze co nestihnu o vikendu, bude asi muset nejakou dobu pockat.

Old Post 27.08.2004 v 20:42
washeck je offline   Click Here to See the Profile for washeck   Find more posts by washeck   Click here to Send washeck a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
washeck
Newbie

Registrován: 23.08.2002
Příspěvků: 59

AP sherwood funkcni (jako street access) Příspěvek č. 53 

Omlouvam se Microsoftu, chyba nebyla ve WinXP, ale v zastaralem OpenBSD. Vcera v noci jsem preinstaloval router na OpenBSD 3.6 beta, ktere obsahuje 802.11 framework z Free/NetBSD a uz to funguje. Routa u venouska byla nastavena.

Celou noc mi jel ping na notebooku v prizemi (uplne mimo uhel anteny) a z 30.000 paketu poslanych na BratrK se jich ztratilo jen 3%.

Na routeru bezi dhcp, takze se vesele pripojujte.

Old Post 29.08.2004 v 17:48
washeck je offline   Click Here to See the Profile for washeck   Find more posts by washeck   Click here to Send washeck a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IOJ
Junior Member

Registrován: 05.11.2003
Příspěvků: 192

AP Příspěvek č. 54 

Gratuluji. Kdyby chtěl někdo ant. mám tu verzi 2,0 Full nerez.

__________________

admin oblasti Repna pola
vaslepsi.net - 724 76 68 17
Nejlepsi zesilovac je ANTENA ! Pp=Pv+Gv+Gp-Lfsl-L Lfsl=32,45+20logf(MHz) +20logR(km)

Old Post 01.09.2004 v 21:09
IOJ je offline   Click Here to See the Profile for IOJ   Find more posts by IOJ   Click here to Send IOJ a Private Message   Click Here to Email IOJ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ansk
Newbie

Registrován: 28.07.2004
Příspěvků: 15

Příspěvek č. 55 

Tak jsem dnes zkusil PAN 10 z nove zastavby na Sherwood a funguje! Takze u Sherwoodu to presunuti anteny na strechu urcite pomohlo. No nicmene IP mi DHCP pridelil, ale nepingnu nic jineho nez Vasi branu - 10.33.21.129 , nedostanu se ani na Venoska. Kdyz zkousim tracert, tak brana vzdy vypise, ze cil neni dostupny. Kde je problem? Neni problem nekde u Venoska nebo to nejak blbe routuje? Bohuzel jsem nemel moznost, aby to opingal nekdo z druhe strany, kde je "preseklej drat". Taky jsem koukal, ze na brane bezi Apache, kde se objevi nejaka pripojovaci stranka na internet - co to je?

Old Post 02.09.2004 v 21:30
ansk je offline   Click Here to See the Profile for ansk   Find more posts by ansk   Click here to Send ansk a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
washeck
Newbie

Registrován: 23.08.2002
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 56 

Gratuluju k pripojeni, konecne mam nejakeho klienta na AP ))
Jeste si, prosim, rekni BratroviK nebo Simovi, aby ti zmenil stav nodu na mape na functional a naklikej spojeni na Sherwood, at v tom mame poradek.

Doufam, ze uz to routuje spravne. Alespon ja jsem se na Sherwood z dostal bez problemu z BratrK.

Ten Apache, to je stranka se skriptama pro nahozeni modemu z doby, kdy jsem jeste nebyl pripojenej do CZF (ted je to tam jako zaloha). Samozrejme, ze to nema byt pristupny z venku Uz podruhy jsem zapomnel, ze kdyz pridam interface, musim zmenit konfiguraci firewallu . Ted uz to doufam pristupny neni.

Old Post 06.09.2004 v 14:31
washeck je offline   Click Here to See the Profile for washeck   Find more posts by washeck   Click here to Send washeck a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ansk
Newbie

Registrován: 28.07.2004
Příspěvků: 15

Příspěvek č. 57 

Problem s routovanim do CZFree byl nakonec v zatuhlem AP Venosek. Pak to uz fungovalo, krome DNS serveru. Takze jsem nakonec jako DNS server nastavil BratrK a pak uz vse chodilo jako hodinky. Zatim nejsem "functional", tohle byla jen zkouska, HW jsem mel pujceny a bylo to v konfiguraci, jak bych to nastalo provozovat nemohl (antena na tyci vysunuta z okna). Az budu fungovat, zaridim zmenu stavu sveho node. S tou webovou strankou - tusil jsem, ze to bude nejakej modem, jen mi nebylo jasny, jaktoze to je pristupny.

Old Post 07.09.2004 v 11:02
ansk je offline   Click Here to See the Profile for ansk   Find more posts by ansk   Click here to Send ansk a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

Příspěvek č. 58 

Pristi tyden v pondeli 13.9. budem pripojovat node empr.. take v nove zastavbe. Signal mame zmreny, takze uz jde jen o to pridelat nejakou konzolku na strechu, coz je taktorochu husarsky kousek, protoze si empr jaksi nenechal namontovat stozar na anteny :-(...

node ansk jsem uz zmenil, to ze se budes pripojovat pozdeji jsem prehledl. tak to mas holt dopredu :-)

Old Post 07.09.2004 v 22:17
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IOJ
Junior Member

Registrován: 05.11.2003
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 59 

__________________

admin oblasti Repna pola
vaslepsi.net - 724 76 68 17
Nejlepsi zesilovac je ANTENA ! Pp=Pv+Gv+Gp-Lfsl-L Lfsl=32,45+20logf(MHz) +20logR(km)

Old Post 08.09.2004 v 05:55
IOJ je offline   Click Here to See the Profile for IOJ   Find more posts by IOJ   Click here to Send IOJ a Private Message   Click Here to Email IOJ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lukáš160
Newbie

Registrován: 22.10.2003
Příspěvků: 15

Příspěvek č. 60 

vidím, že vývoj pokračuje slibně. Zkusím též otestovat

Old Post 08.09.2004 v 08:00
Lukáš160 je offline   Click Here to See the Profile for Lukáš160   Find more posts by Lukáš160   Click here to Send Lukáš160 a Private Message   Click Here to Email Lukáš160     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ansk
Newbie

Registrován: 28.07.2004
Příspěvků: 15

ansk Příspěvek č. 61 

Ja tedy Radonice nechytil, ale asi je to tim, ze jsem mel slabou antenu. Empr, dejte vedet, jak jste to tam namontovali, ja resim celkem podobnej problem (stozar by se sice namontovat dal, ale ne bez problemu, hlavne kdo ma lyzt po ty sikmy strese :-(). Planujete dat HW AP, nebo router na pude, nebo dlouhej koax az k pocitaci?

Old Post 08.09.2004 v 08:29
ansk je offline   Click Here to See the Profile for ansk   Find more posts by ansk   Click here to Send ansk a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

Příspěvek č. 62 

Old Post 09.09.2004 v 00:05
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IOJ
Junior Member

Registrován: 05.11.2003
Příspěvků: 192

HELP Příspěvek č. 63 

Neni problem, mohl bych klidne pomoct s tim stozarem.
Jinak na me strane je 14dBi sektor, ktery vysila smerem Satalice-Vinnor-Prezletice. Mam na strese 100cm parabolu, tak to mohu presne dotocit na mereni v Satalicich

__________________

admin oblasti Repna pola
vaslepsi.net - 724 76 68 17
Nejlepsi zesilovac je ANTENA ! Pp=Pv+Gv+Gp-Lfsl-L Lfsl=32,45+20logf(MHz) +20logR(km)

Old Post 09.09.2004 v 08:57
IOJ je offline   Click Here to See the Profile for IOJ   Find more posts by IOJ   Click here to Send IOJ a Private Message   Click Here to Email IOJ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

Re: HELP Příspěvek č. 64 

Old Post 09.09.2004 v 18:15
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:29.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678910 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz