CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Vinoř
123456789 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Tornado
Newbie

Registrován: 24.02.2003
Příspěvků: 15

Příspěvek č. 33 

Hele bratreK, tys to sem hodil takovym zpusobem, ze si nekteri mohou rici, ze jsem to o Samellovi napsal doslova s pohrdanim, coz neni pravda. Nerad bych, aby to tak vypadalo. Ale jinak diky za odpovedi.

__________________

Resistance is, and always has been futile...

Old Post 13.01.2004 v 13:27
Tornado je offline   Click Here to See the Profile for Tornado   Find more posts by Tornado   Click here to Send Tornado a Private Message   Click Here to Email Tornado     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Exclamation Zmena ID Příspěvek č. 34 

Chtel bych jen upozornit, ze ID Tornado jiz nebudu pouzivat. Vzhledem k tomu, ze pripojeni cele nasi LAN Tornado do site CZ Free bylo diky zamitavemu postoji jejich clenu zamitnuto, budu zde jiz vystupovat pod svou pravoplatnou prezdivkou, a ne jako zastupce lokalni site.

Old Post 13.01.2004 v 14:24
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sovicka2001
Newbie

Registrován: 08.03.2003
Příspěvků: 63

Příspěvek č. 35 

Nazdar ... jsem amater a nevim o czfree.net nic, ale potrebuju vedet:

prestava mi stacit dialup a adsl zde bude tipuji tak za 20 let...
Proste potrebuju pripojeni (klidne i pomaly - 64kb) , ktery by bylo bez limitu a hlavne staly...
Mozna bych to nasdilel se sousedem.... ale platba by byla optimalni kolem 600 Kc/mesicne....

A tak se ptam: Kdyz si koupim kartu a antenu a pripojim se na APVINOR, kdy se budu moci pripojit k netu vyse udanym zpusobem?

P.S. kolik je ted na APVINOR uzivatelu???

P.P.S. Za rucicku vodit nepotrebuju... ale stale nechapu jak to s CZFree chodi....

Old Post 24.01.2004 v 18:43
sovicka2001 je offline   Click Here to See the Profile for sovicka2001   Find more posts by sovicka2001   Click here to Send sovicka2001 a Private Message   Click Here to Email sovicka2001   Visit sovicka2001's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
czfogg
Newbie

Registrován: 06.01.2004
Příspěvků: 9

Jojo Příspěvek č. 36 

Já jsem na tom přibližně stejně jako sovicka2001. Takže:

1) Na který straně kostela je to AP?
=> 2) Chytnu signál ze sídliště?
3) Je to už vůbec v provozu?
4) Kdybych se potom připojil, moh bych si u thundernetu
zaplatit ryclejší připojení?

Old Post 25.01.2004 v 15:49
czfogg je offline   Click Here to See the Profile for czfogg   Find more posts by czfogg   Click here to Send czfogg a Private Message   Click Here to Email czfogg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Vinor_AP Příspěvek č. 37 

Po porade:
K Vinor AP presne informace mel dodat spise jeho vlastnik, tj. Samell nez ja, nicmene mohu rict co vim:
Antena na kostele je vsesmerova s vertikalni polarizaci, tj. dostupnost by mela byt ve vsech smerech v prime viditelnosti na kostel, nicmene je treba pocitat s tim, ze z nekterych smeru muze byt signal horsi vlivem pruchodu skrz silnejsi zed kostela. Optimalni by bylo, kdybyste videli na drevene okenice zvonice - tam se antena zminovaneho AP nachazi. Bezi na 1. kanalu, ESSID CZFree.Net.AP_VINOR.
V soucasnosti je na AP napojen jeden uzivatel mimo me - samotny Samell (podle udaju NetScan Tools), nicmene ostatnich par (neznam pocet) lidi o tom jiz taktez uvazuje. V brzke dobe by se meli postupne pripojit dalsi. Ze sidliste, pokud mate viditelnost stejne jak ja, byste meli behat v klidu 11Mb/s, kvalita signalu je na -65db. Kouknete na mapu a zjistite, ze z oblasti sidliste jsem vlastne nejdale (zalezi na Vasi antene, ja mam na strese 18db sito a kartu ZCom XI-626). Predtim, tyden zpatky, jsem mel nejlevnejsi kartu Edimax (v Monime za 890Kc, v Alzasoftu za 1900Kc - STEJNA KARTA!!!). Z vlastnich zkusenosti mohu rict, ze je dobra, nicmene nema regulaci (coz pri kvalitnim kabelu a silne antene treba je, paklize pojede pres "parkovku," nic vic nepotrebujete). Kdyz to zesumarizujete, tak potom v mem pripade me antena stala 1600Kc, Sitovka 2000Kc (i4.net), kabel stoji (H1000) bezne 47Kc/m, nicmene jej poridite i levneji pres nektere identity z CZFree.NET (muj pripad 27Kc/m - 20m). Dale pripocitejme pigtail (1000Kc), konektory (400Kc), no a nakonec i bleskojistku (690Kc + redukce s M/N-F/N konektorama) AP Vinor se melo jiz davno stat soucasti CZF, nicmene tomu brani technicke a casove problemy, coz se tyka podle poslednich informaci me poskytnutych Samellem zejmena chyby v associaci na host AP (BratrK - Letnany).

Co se tyce internetu - naotravoval jsem se tu dost, a mozna nekterym lidem zneprijemnil zivot, nicmene se mi podarilo zjistit, jak to presne je (doufam) - Zakladni konektivita sdileneho typu je nejakych 32Kb/s pro vsechny, nicmene podle zatizeni to muze vylezt az na 512Kb/s (neverim tomu, ale budiz). Paklize se rozhodnete si zaplatit lepsi a kvalitnejsi spojeni, pak je treba se registrovat v siti Proseckeho Thundernetu (odkaz nekde kolem na CZF). Zde nabizeji za zhruba 500Kc 128Kb/s lajnu. Nicmene, vyplati se mozna chvilku pockat, drzhor z Cakovic, kde mimojine taktez rozjel AP Cakovice (strecha ZS), bude mit k dispozici svuj vlastni GW a podle dostupnych informaci by za nej chtel 600Kc za 128Kb/s lajnu, s maximalni agregaci cca 5 lidi. K teto volbe se priklanim i ja zejmena proto, ze jsem cetl diskuze motajici se okolo Thundernetu, a zda se ze je spis vic lidi nespokojenych (sam nemohu bohuzel soudit).

Co se site jako takove tyce, pak bych rad upozornil, ze je mozne se jeste navic pomoci twistu pripojit i na nasi sit Tornado, fungujici jiz patym rokem na sidlisti ve Vinori.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 25.01.2004 v 16:23
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
samaell
Master Lama
zastupce cloudu 10.43


Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 226

AP Příspěvek č. 38 

Virnik: Diky za zcela vycerpavajici odpoved na predchozi dotazy.

ALL: Podle mereni by sme meli bezet az na teoretickych 11MB (-83dBi), ale kdo tomu veri. Jinak vazne to bud na ovladacich v linuxu, ale pravdepodobnejsi je HW (karta zcom).

Veskerou komunikacei prosim pres PM ci mail a to i konzultace ohledne wifi (neco malo uz sem zjistil)

Old Post 26.01.2004 v 08:40
samaell je offline   Click Here to See the Profile for samaell   Find more posts by samaell   Click here to Send samaell a Private Message   Click Here to Email samaell   Visit samaell's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 39 

Sammael, all: Tech -83db je mysleno na BratrK, pokud jsem spravne pochopil. Po sidlisti, vzhledem k mensi vzdalenosti, je to pak jeste lepsi. Uvidime. Kazdopadne by to bylo super. Ja 11Mb/s uz jedu. Skoda, ze tam nikdo jeste neni....Kostel je totiz vyhodnym mostem mezi lidmi z ruzne casti Vinore.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 26.01.2004 v 10:44
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
samaell
Master Lama
zastupce cloudu 10.43


Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 226

AP VINOR Příspěvek č. 40 

S radosti v srdci Vam oznamuji, ze JSME TAM. .

Zatim jede spoj na BratrK (10.33.10.1) ostatni az rozchodime zebru (zatim se neroutujeme dal nez na 10.33.10.x)

Zde je na miste abych podekoval kolegovi washkovi ze satalic za pomoc s konfiguraci ty sragory co na vezi bezi.

Old Post 26.01.2004 v 21:41
samaell je offline   Click Here to See the Profile for samaell   Find more posts by samaell   Click here to Send samaell a Private Message   Click Here to Email samaell   Visit samaell's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 41 

A ja s radosti v srdci predbehnu Sammaella a prozradim spoiler, ktery mi sam poslal by SMS: uz jede i routovani! :-)))

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 27.01.2004 v 23:12
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kahana
Newbie

Registrován: 02.02.2004
Příspěvků: 13

Preletice Příspěvek č. 42 

Cau jsem z Prezletic a kostal nevidim ani za boha. Je nejaka jina moznost jak se pripojit. Ten komin Stagema by byl super. Takhle je to na prd.

Old Post 02.02.2004 v 22:08
kahana je offline   Click Here to See the Profile for kahana   Find more posts by kahana   Click here to Send kahana a Private Message   Click Here to Email kahana     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 43 

Z prezletic nevim, nicmene na skole vzikne brzy AP s GW pro Vinor. Uvidime jak se situace vyvine. Po domluve s nekym na ceste ke kostelu by bylo mozne udelat most.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 05.02.2004 v 15:19
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kahana
Newbie

Registrován: 02.02.2004
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 44 

Ani skola mi moc nepomuze. To bych musel pokacet tak petinu bazantnice. Treba se mi ozve nekdo kdo by mi delal most. Uvidime. Kazdopadne diky. Kdyby se neco menilo, dej mi vedet.

Old Post 05.02.2004 v 15:48
kahana je offline   Click Here to See the Profile for kahana   Find more posts by kahana   Click here to Send kahana a Private Message   Click Here to Email kahana     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
samaell
Master Lama
zastupce cloudu 10.43


Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 226

MOST Příspěvek č. 45 

Muzu Te potesit, ze s navrhem mostu nejsi sam. O postaveni mostu uvazuje manik z radovych domku u prezletic, takze uvidime.

Old Post 09.02.2004 v 04:37
samaell je offline   Click Here to See the Profile for samaell   Find more posts by samaell   Click here to Send samaell a Private Message   Click Here to Email samaell   Visit samaell's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kahana
Newbie

Registrován: 02.02.2004
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 46 

Na ty radovky na konci Vinore uz vidim tada na nektery. To by bylo super. At se mi ozve.

Old Post 10.02.2004 v 12:28
kahana je offline   Click Here to See the Profile for kahana   Find more posts by kahana   Click here to Send kahana a Private Message   Click Here to Email kahana     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pdvor
Newbie

Registrován: 04.02.2004
Příspěvků: 11

Příspěvek č. 47 

Nazdarek ja jsem taky z Přezletic, ale mam to štěstí, že na kostel(i když blbě) vidim. Na školu bych ale viděl úplě super. Nevíte kdy by tam to APčko mohlo bejt? A Kahano dej si nod na barak. Zajímalo by mě kde bydlíš. Předpokládám, že v okálech.

Old Post 11.02.2004 v 17:28
pdvor je offline   Click Here to See the Profile for pdvor   Find more posts by pdvor   Click here to Send pdvor a Private Message   Click Here to Email pdvor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kahana
Newbie

Registrován: 02.02.2004
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 48 

Jo v okalech. Serikova 258. Zatim je Ap snad jen na kostele ve Vinori. Eto vsjo. Je otazka jestli bych videl na tebe ja kdyz uz pojede AP ve skole. Ale zatim asi nejede.

Old Post 11.02.2004 v 21:17
kahana je offline   Click Here to See the Profile for kahana   Find more posts by kahana   Click here to Send kahana a Private Message   Click Here to Email kahana     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:19.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz