CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Vinoř
12345678 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
sovicka2001
Newbie

Registrován: 08.03.2003
Příspěvků: 63

Ahojky Vinořáci... Příspěvek č. 17 

Nazdar, mám takový jeden crazy plán:

Pokud bychom přemluvili společnost stagemo v dolní části Vinoře tak, aby souhlasili s umístěním antény na jejich komíny, tak by to bylo super!
Na sídlák nevidím přímo, ale s pomocí komínů by to snad šlo otočit o 180o a byl bych pokryt nejen já, ale taky hlavně tak 70% Vinoře!
Zatím má na komínu svoji BTS T-Mobile ... tak nevim, jestli se jim to bude líbit

Pochopili jste můj komplikovaný a na-mnoha-záležitostech-mohoucí-zkolabovati výklad?


P.S. Bohužel na netu není o stagemo ani zmínka...

Old Post 09.11.2003 v 15:25
sovicka2001 je offline   Click Here to See the Profile for sovicka2001   Find more posts by sovicka2001   Click here to Send sovicka2001 a Private Message   Click Here to Email sovicka2001   Visit sovicka2001's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
samaell
Master Lama
zastupce cloudu 10.43


Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 226

AP VINOR Příspěvek č. 18 

Zdravim vsechny vinoraky.
Prave jsme zacaly vysilat z veze kostela. signal zatim neni nejlepsi, protoze tam je blbej kabel (vymena snad do tydne) Muzete skusit dohled a dyztak se ozvete. Jinak propojeni do letnan taky vazne uz jenom na blbejch kabelech (s jinyma jsme jeli vcelku bez problemu ).

Old Post 17.11.2003 v 09:13
samaell je offline   Click Here to See the Profile for samaell   Find more posts by samaell   Click here to Send samaell a Private Message   Click Here to Email samaell   Visit samaell's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rork
Newbie

Registrován: 31.08.2003
Příspěvků: 26

Připojení na net Příspěvek č. 19 

Přeji všem hezký den.
Jsem ze Satalic což zas tak není daleko do Vinoře. V Satalicích chci udělat celé připojení na net takže je tu reálná šance i pro Vinoř, ale museli byste mi s tím trochu píchnout.

Rork

Old Post 17.11.2003 v 13:40
Rork je offline   Click Here to See the Profile for Rork   Find more posts by Rork   Click here to Send Rork a Private Message   Click Here to Email Rork     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tornado
Newbie

Registrován: 24.02.2003
Příspěvků: 15

Příspěvek č. 20 

Super. Takze antena mi dojde doufam dnes. Na Samellovo AP vidim skvele, signal mam taky vybornej, ale asi to otocim do Letnan. Tam se napichnu, mluvil jsem o tom se Samellem, kterej dal do Letnan k BratrK svy AP. Uvidime jak to bude s kvalitou signalu. Pres Drzhor jsem sehnal i kabel, par dobrych rad a zkusenosti a velkou mirou prispel sam Samell. Do nedele snad budu on-line.

__________________

Resistance is, and always has been futile...

Old Post 18.12.2003 v 12:18
Tornado je offline   Click Here to See the Profile for Tornado   Find more posts by Tornado   Click here to Send Tornado a Private Message   Click Here to Email Tornado     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sovicka2001
Newbie

Registrován: 08.03.2003
Příspěvků: 63

Anténa Příspěvek č. 21 

Dotaz: Jaký je typ antény na kostelu (popř. její namíření)
Dotaz 2: Chytnu jí, když vidím jen na vrcholek těch černých oken??? (výš už s anténou fakt nemůžu jít...)

Old Post 20.12.2003 v 11:12
sovicka2001 je offline   Click Here to See the Profile for sovicka2001   Find more posts by sovicka2001   Click here to Send sovicka2001 a Private Message   Click Here to Email sovicka2001   Visit sovicka2001's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
samaell
Master Lama
zastupce cloudu 10.43


Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 226

ANTENA Příspěvek č. 22 

SOVICKA2001: Konfigurace zustava stejna jako je popsana v prispevku 16 (Vsesmer a Yagi) Jinak stred vsesmeru se spis k dolni hranici oken, takze co se tyce viditelnosti fakt nevim Je to jen 528m takze snad neco chytis, ale zaruku nedavam.

Old Post 20.12.2003 v 17:11
samaell je offline   Click Here to See the Profile for samaell   Find more posts by samaell   Click here to Send samaell a Private Message   Click Here to Email samaell   Visit samaell's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sovicka2001
Newbie

Registrován: 08.03.2003
Příspěvků: 63

OK Příspěvek č. 23 

OK, díky za odpověď...

Ještě pár věcí...

Když půjdu s anténou výše, je záruka že něco chytím????

Jakou anténu použít, popř. s jakým ziskem...???

Nemá někdo měřič signálu???

Díky moc!

Old Post 20.12.2003 v 19:47
sovicka2001 je offline   Click Here to See the Profile for sovicka2001   Find more posts by sovicka2001   Click here to Send sovicka2001 a Private Message   Click Here to Email sovicka2001   Visit sovicka2001's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
samaell
Master Lama
zastupce cloudu 10.43


Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 226

MERIC Příspěvek č. 24 

Sovicka2001:
Za pokus s tyci nic nedas, jinak na mereni signalu je pod windowsi nejlepsi (podle me) netstumbler a pro CE Ministrumbler. Jinak se ziskem pozor na dodrzeni normy CTU 100mw (20Dbi), Jinak pokud jde regulovat vykon tak cim silnejsi antena tim lepsi.

Old Post 06.01.2004 v 17:41
samaell je offline   Click Here to See the Profile for samaell   Find more posts by samaell   Click here to Send samaell a Private Message   Click Here to Email samaell   Visit samaell's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tornado
Newbie

Registrován: 24.02.2003
Příspěvků: 15

netstumbler Příspěvek č. 25 

prave tenhle program me nesmirne stve - odmita spolupracovat! jamile spustim skenovani okolnich siti, tak spadne. nekdy bezi, ale pokud zachyti vic jak jedno AP, havaruje.

__________________

Resistance is, and always has been futile...

Old Post 06.01.2004 v 21:03
Tornado je offline   Click Here to See the Profile for Tornado   Find more posts by Tornado   Click here to Send Tornado a Private Message   Click Here to Email Tornado     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
czfogg
Newbie

Registrován: 06.01.2004
Příspěvků: 9

? Příspěvek č. 26 

Ahoj lidi, jsem z Vinoře ze sídliště. Poradili byste mi někdo,
jestli a jak bych se moh připojit? Nejsem žádná lama,
linux jakž takž zvládám o TCP/IP taky něco vim. Akorát
o tomhle typu sítí a hardware nevim prakticky nic

Old Post 07.01.2004 v 20:20
czfogg je offline   Click Here to See the Profile for czfogg   Find more posts by czfogg   Click here to Send czfogg a Private Message   Click Here to Email czfogg     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

bratrk Příspěvek č. 27 

Ahoj,
ve stredu 10.1. bylo nainstalovano AP CZFree.Net.bratrk.sv
miri smerem cakovice, vinor, kbely. Jede na Sterbinove antene D-link DWL900+. Tornado se na nej uz nejakou dobu pokousi neuspesne pripojit, tak snad se mu to tento vikend povede.
Tohle AP je vytvorene jako paterni pro linky Z AP Čakovice, AP Vinor a budoucim APcku ve kbelich.
Plnohodnotne spusteni AP Vinor brani nedostupnost stratebicke suroviny ktera se zove elektrina a cas :-(. Vse se bude resit pristi tyden. Takze ve Vinori se muzete cca za tyden tesit na plnohodnotne CZFree. :-)
bk

Old Post 10.01.2004 v 11:03
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tornado
Newbie

Registrován: 24.02.2003
Příspěvků: 15

Příspěvek č. 28 

BratrK uz dal antenu, coz je fajn vedet. Fajn vedet je taky prihlasovaci udaje a fajn vedet je taky to, ze jsem jako dement mel spatne polarizaci. Fajn by taky bylo vedet, proc mi to kurwa nejde??? :-(

Vse jiz mam OK, vidim Te tam "bratreK" (:-)) na 16-30% signalu, muzu poslat vypis netstumbleru (zahada, otocil jsem antenu a prestal trucovat a normalne uz beha...), pokud o to stojis.
Dal jsem si tam udaje o IP, GW, DNS, ale stejne me to odmita pripojit...:(

__________________

Resistance is, and always has been futile...

Old Post 10.01.2004 v 13:06
Tornado je offline   Click Here to See the Profile for Tornado   Find more posts by Tornado   Click here to Send Tornado a Private Message   Click Here to Email Tornado     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sovicka2001
Newbie

Registrován: 08.03.2003
Příspěvků: 63

Jo? Příspěvek č. 29 

Chápu to tedy dobře že zanedlouho bude AP VINOR připojen do netu a já si konečně budu muset udělat plechovku?

Old Post 10.01.2004 v 19:25
sovicka2001 je offline   Click Here to See the Profile for sovicka2001   Find more posts by sovicka2001   Click here to Send sovicka2001 a Private Message   Click Here to Email sovicka2001   Visit sovicka2001's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

Příspěvek č. 30 

Naposledy upravil bratrk 10.01.2004 v 20:30

Old Post 10.01.2004 v 20:26
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tornado
Newbie

Registrován: 24.02.2003
Příspěvků: 15

Příspěvek č. 31 

Je dobry vedet, ze prima viditelnost na bratrK konci asi metr od meho stozaru. Super. Nasranej sem jak delo. Nevadi, s kostelem jsem stejne pocital. Zvlastni, otocil jsem antenu, nechal horizontalni polarizaci, a chytil dalsi neznamou sit z kostela...taky neco free, a nevim uz co. Pak jsem obratil polarizaci, a sit zmizela (buh vi, co to bylo). Takze jak to tak vypada, tak jse u nas ve Vinori asi 5 kanalu obsazenejch, vim jen, ze na 13 byl ten neznamy AP na kostelu, pak na 1 P Vinor, na 5 eurotel, na 3 nejakej default....kazdopadne bych rad podekoval bratruK za help a ochotu.

__________________

Resistance is, and always has been futile...

Old Post 11.01.2004 v 13:20
Tornado je offline   Click Here to See the Profile for Tornado   Find more posts by Tornado   Click here to Send Tornado a Private Message   Click Here to Email Tornado     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

jak to bude ve vinori Příspěvek č. 32 

Old Post 12.01.2004 v 20:40
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:04.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz