CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Vinoř
« 2122232425262728293031
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Sraz 10.6.2006 Příspěvek č. 417 

Svolavam sraz na 10.6.6.2006.
Na programu by melo byt reseni problemu se stavajicim internetovym pripojenim, zhodnoceni v te dobe snad jiz uspesneho prevedeni AP Vinor na mou osobu, plan rozvoje sidlistni site Vinor, upgrade GS Cluster, a jeho doprovodnych sluzeb, planovani linek v cloudu a reseni DNS cloudu Repna Pole a v neposledni rade take vitani novych clenu. Krom adminu cloudu, tj me, IOJe, Danika, Samaella, oooka a snad i lidi ze Satalic jsou zvani vsichni clenove nasi komunity, at jiz Ti ze sidliste, tak z ostatnich AP.

Prosim napiste kdo jste volni a svolni se dostavit, pripadne pripominky a podnety k programu srazu taktez.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 26.05.2006 v 12:14
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sovicka2001
Newbie

Registrován: 08.03.2003
Příspěvků: 63

Příspěvek č. 418 

__________________

Connected? YES!

Naposledy upravil sovicka2001 17.07.2006 v 14:11

Old Post 17.07.2006 v 08:09
sovicka2001 je offline   Click Here to See the Profile for sovicka2001   Find more posts by sovicka2001   Click here to Send sovicka2001 a Private Message   Click Here to Email sovicka2001   Visit sovicka2001's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 419 

__________________

Nemam rad Jestirky (vcetne popiracu Holocaustu a 9/11).

Old Post 17.07.2006 v 13:08
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sovicka2001
Newbie

Registrován: 08.03.2003
Příspěvků: 63

Příspěvek č. 420 

Tak hlásím mírné zlepšení ... už se dostanu na cluster normální routou a web už plusmínus jede...

...co nejede je p2p, ale hlavně icq, na kterém jsou docela závislý ;(

podobná situace se mi naskytla jen jendou, když jsem podle isp překročil max. počet připojení najednou (i když o tom nikde nebylo psáno ani slovo) ... ale tentokrát jsem oněch magických 100 připojení jsem dozajista nepřekročil. DC mám omezeno na 25 a žádná další aplikace, která by mi tu přitahovala připojení mi tu opravdu neběží.

takže wtf?!

(btw děkuji za opravu, sic nevím komu, ale aspoň že jede ten web)

__________________

Connected? YES!

Old Post 17.07.2006 v 19:44
sovicka2001 je offline   Click Here to See the Profile for sovicka2001   Find more posts by sovicka2001   Click here to Send sovicka2001 a Private Message   Click Here to Email sovicka2001   Visit sovicka2001's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 421 

__________________

Nemam rad Jestirky (vcetne popiracu Holocaustu a 9/11).

Old Post 17.07.2006 v 21:13
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IOJ
Junior Member

Registrován: 05.11.2003
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 422 

__________________

admin oblasti Repna pola
vaslepsi.net - 724 76 68 17
Nejlepsi zesilovac je ANTENA ! Pp=Pv+Gv+Gp-Lfsl-L Lfsl=32,45+20logf(MHz) +20logR(km)

Old Post 17.07.2006 v 21:19
IOJ je offline   Click Here to See the Profile for IOJ   Find more posts by IOJ   Click here to Send IOJ a Private Message   Click Here to Email IOJ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 423 

IOJ ma pravdu.
Po prvotnich problemech, kdy vinou me neinformovanosti byla instalovana karta CM10 s redukci pro PC 2.1 (MB podporuje starsi revizi), a nefunkcnosti, nasledne vymene za redukci pro starsi PCI se podarilo HW rozjet. CM10 zatuhla pri startu, takze doslo k vymene atherosu na CM9. To vse v jeden den, resp behem dvou hodin.

Link vsak nejel, karta mela problemy s ovladanim
Nicmene se podarilo nahodit nejnovejsi madwifi-ng drivery a karta zda se, chodi bezchybne. Skenovani, mody sta a ap, atp atp jedou jak maji.

Problemem ovsem zustava link samotny. Z nejakeho duvodu se jako klient do Radonic nepripojim, IOJovi to tam bleje hlasku auth timeout, kdyz jsem jako AP ja a IOJ jako klient, bleje to to samy do logu me. Myslel jsem ze jde o ack interval, ktery jsem zvetsil na 4000 (i kdyz spoj je 1800m), a stale je to stejne.

Dle referenci vyvojaru by CM10 jiz mela chodit s aktualnima driverama, ktery jsem tam zkompilil. Nezkouseli jsme. Posledni pokus s CM10 byl se staryma driverama, a to zatuhlo hned po startu. Mozna jeste testnem.

Tenhle problem, tj odmitani asociace, je prej mikrotik-madwifi generic. Resenim je nahodit na obou stranach stejny OS se stejnyma driverama, ale toto reseni neni schudne (pochybuju ze by si tam IOJ dal linux, kteremu tolik nerozumi, a nikdo nepochybuje, ze bych si ja sem dal Mikrotika). Reseni je na snade: trocha trpelivosti, duvtipu a google tuningu. Neco jsem nasel, ale neni moznost si to overit. V Prezleticich spadla linka do Radonic, jelikoz v Radonicich nemaj elektrinu (nejakej pitomej vypadek).

V soucasnosti internet chodi (tedy kdyz opominem ten problem s elektrinou) vsem klientum, i kdyz troska pomaleji, ale chci konecne vyresit spoj na 5G. Spoj mezi madwifi-madwifi nebo mikrotik-mikrotik je bezproblemovy. Kamarad vcera skenoval site nekde u rybnika ve Vinori s ntb, kde ma taky FC4 a madwifi. Pripojil se a z DHCP dostal IP. Vse OK (DHCP na tom ifacu bylo zaple jen na test pro nej).

Vime kde je problem, nevime jak na nej vyzrat. Uz jsem podal info do Troubleshootu VF. Uvidime.

Co se motajicich rout tyce, slo o vypadek routing table, ale ten nebyl jako source z vinorskeho kostela ani unimatrixu, aspon si to myslim. Unimatrix v te dobe bezel, a kostel tez, nicmene obe masiny mely prazdny tabulky, a assembler taky. Po chvilce to nastesti naskocilo (nevim co se delo, nezkoumal jsem).

Zkusme s IOJem vymenit jeste kartu v Unimatrixu za jinou CM9 (chyba karty mozna, ale nepravdepodobna) a pozdeji treba i za CM10. Snad se zadari.

Link na Kbely je ready, jen jsem se nedostal k otoceni anteny o 30° cca. Udelam jak budu mit moznost, nestiham.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 18.07.2006 v 10:16
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IOJ
Junior Member

Registrován: 05.11.2003
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 424 

Zkus kontaktovat MaDa , je v Satalicích připojen na Radoncore 2, os-Linux, Madwifi/CM9 bez problému.

__________________

admin oblasti Repna pola
vaslepsi.net - 724 76 68 17
Nejlepsi zesilovac je ANTENA ! Pp=Pv+Gv+Gp-Lfsl-L Lfsl=32,45+20logf(MHz) +20logR(km)

Old Post 18.07.2006 v 14:30
IOJ je offline   Click Here to See the Profile for IOJ   Find more posts by IOJ   Click here to Send IOJ a Private Message   Click Here to Email IOJ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 425 

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 19.07.2006 v 06:30
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 426 

LOL!!!!!!!!


heh, sorry za smile flame

vyreseno.
takze:
do modprobe.conf:
alias ath0 ath_pci xchanmode=1 outdoor=1 countrycode=276
options ath_pci autocreate=sta

pak je treba zvolit kanal, ktery se nam takto odemkne. anteny totiz chodi na stredu pasma nejlepe, po okrajich jim to moc nesmakuje...tohle vygooglit a pochopit duvody, bylo malem nad me sily
resp jsem si to ani neuvedomil.

zbytek konfigurace je stejny. pro nas ucel jsem zvolil kanal 104, ktery v americke norme, ktera je v karte normalne, neni povoleny.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 19.07.2006 v 07:29
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sovicka2001
Newbie

Registrován: 08.03.2003
Příspěvků: 63

Příspěvek č. 427 

__________________

Connected? YES!

Naposledy upravil sovicka2001 19.07.2006 v 07:51

Old Post 19.07.2006 v 07:47
sovicka2001 je offline   Click Here to See the Profile for sovicka2001   Find more posts by sovicka2001   Click here to Send sovicka2001 a Private Message   Click Here to Email sovicka2001   Visit sovicka2001's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

GS Cluster Příspěvek č. 428 

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 22.08.2006 v 14:55
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Herni Servery Příspěvek č. 429 

Takze uz bezi:
CounterStrike Source
PvPGN = Battle.Net + WOL

Dalsi budou nasledovat

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 26.08.2006 v 12:11
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Sraz Cloudu Řepná Pole Příspěvek č. 430 

15.09.2006 - Tohoto dne bychom se meli sejit v putyce u Cinanu. Sraz by mel zacit v 19:00h. Zkuste vsici prijit

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 02.09.2006 v 18:04
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rmc
Newbie

Registrován: 10.11.2005
Příspěvků: 5

rookie Příspěvek č. 431 

Ahoj, jsem nově nastěhovaný v Satalicích. Moje údaje : Node ID: 16693, Name: Rmc. Bylo by možné se připojit, případně co bych měl udělat. Jde mi i o konektivitu do internetu (rozhodně nee stahovaní čehokoliv, pouze mail a brouzdání). Samozřejmě počítám s tím, že bych se podílel na provozu. Finančně, osobně, jakkoliv ;-D .
Díky, Roman.

Old Post 07.09.2006 v 13:42
rmc je offline   Click Here to See the Profile for rmc   Find more posts by rmc   Click here to Send rmc a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 432 

kontaktuj MaDa.
Ten by mel byt ochotny Te pripojilt. Pak az Te pripoji, a budes mit IP, dej vedet, udelam DNS zaznam.

Nakonec napis IOJovi, s nim si dohodni internet. primarne jen a pouze kuli internetu by se ale pripojovat nemelo.

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 07.09.2006 v 13:48
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:34.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 2122232425262728293031  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz