CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Mate nekdo skusenosti s DLINK 700AP?
« 3456789101112131415 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jaba
Newbie

Registrován: 11.04.2002
Příspěvků: 45

Příspěvek č. 129 

__________________

Kobylisy, rodinny domek s vyhledem na Prahu pobliz FU-P8

Old Post 05.01.2004 v 14:42
jaba je offline   Click Here to See the Profile for jaba   Find more posts by jaba   Click here to Send jaba a Private Message   Click Here to Email jaba   Visit jaba's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 130 

__________________


vlasaty spravce AP Gwartass, Ostrava - Svinov
********
NH! ..a ve slove "krava" se nad prvnim "a" pise carka!!!

Old Post 05.01.2004 v 15:34
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 131 

Old Post 05.01.2004 v 15:40
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fandah
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 30

SNMP pro DWL-700 Příspěvek č. 132 

Old Post 05.01.2004 v 16:07
Fandah je offline   Click Here to See the Profile for Fandah   Find more posts by Fandah   Click here to Send Fandah a Private Message   Click Here to Email Fandah   Visit Fandah's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 133 

1)Na 99% je DWL-700AP hardwarove totozne s Linksys WET11, nema ten nahodou SNMP? Firmware Linksysu se tam flashnout neda, distribuuji ho v nejakem tajemnem exe souboru...

2)Mohu potvrdit, ze mi DWL-700AP+ naprosto bez problemu jelo v modu klient s 8 PC na levnem obycejnem switchy. Pri vice jak 8 PC se objevil mirny packetloss (cca 1 - 2%), ale to je zanedbatelne. Je mozne, ze jiz existuje vice revizi nebo ze take zalezi na access pointu (u me VIGOR 2200WE)

__________________

Michal Klečka

Old Post 05.01.2004 v 16:35
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 134 

Old Post 05.01.2004 v 17:00
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djdodo
CZNET

Registrován: 20.11.2002
Příspěvků: 1344

re Příspěvek č. 135 

mam opravdu na dwl 700 pripojeno pres 10/100 16 portovy switch asi 9 lidi.
Nemam duvod si vymejslet pohadky

__________________

http://shop.cznet.cz

Old Post 05.01.2004 v 17:01
djdodo je offline   Click Here to See the Profile for djdodo   Find more posts by djdodo   Click here to Send djdodo a Private Message   Click Here to Email djdodo   Visit djdodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 136 

__________________


vlasaty spravce AP Gwartass, Ostrava - Svinov
********
NH! ..a ve slove "krava" se nad prvnim "a" pise carka!!!

Old Post 05.01.2004 v 18:42
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fandah
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 30

Konzole DWL-700 Příspěvek č. 137 

Old Post 06.01.2004 v 07:09
Fandah je offline   Click Here to See the Profile for Fandah   Find more posts by Fandah   Click here to Send Fandah a Private Message   Click Here to Email Fandah   Visit Fandah's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fandah
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 30

Příspěvek č. 138 

Ten zmetek funguje proti Atmelu v režimu Bridge. Hned jak jsem tam ten příkaz poslal, tak se rozjeli pingy proti Ovislinku s Atmelem. Ve web rozhraní DWL-700 zmizelo označení volby režimu (AP-klient-rep). A hned se dalo spustit web rozhraní vzduchem přes Ovislinka. Po zapnutí a vypnutí to v tom DWL zůstalo. To je paráda.

Old Post 06.01.2004 v 07:31
Fandah je offline   Click Here to See the Profile for Fandah   Find more posts by Fandah   Click here to Send Fandah a Private Message   Click Here to Email Fandah   Visit Fandah's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaba
Newbie

Registrován: 11.04.2002
Příspěvků: 45

Re: re Příspěvek č. 139 

__________________

Kobylisy, rodinny domek s vyhledem na Prahu pobliz FU-P8

Old Post 06.01.2004 v 07:49
jaba je offline   Click Here to See the Profile for jaba   Find more posts by jaba   Click here to Send jaba a Private Message   Click Here to Email jaba   Visit jaba's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JaHo
Junior Member

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 200

Re: Schéma DWL-700 Příspěvek č. 140 

Old Post 06.01.2004 v 09:43
JaHo je offline   Click Here to See the Profile for JaHo   Find more posts by JaHo   Click here to Send JaHo a Private Message   Click Here to Email JaHo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JaHo
Junior Member

Registrován: 07.01.2003
Příspěvků: 200

Re: Re: re Příspěvek č. 141 

Old Post 06.01.2004 v 09:57
JaHo je offline   Click Here to See the Profile for JaHo   Find more posts by JaHo   Click here to Send JaHo a Private Message   Click Here to Email JaHo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 142 

WET11 opravdu nema admtek,
ale WAP11 v 2.8 je hardwarove totoznej s tim DWL-700, takze pokud by nekdo prisel na to jak dokazat ten dlink preflashovat pres seriak linksys firmwarem tak by to bylo zajimavy.

Old Post 06.01.2004 v 11:08
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 143 

K otazce zniceni tohoto AP: kdyz jsem jej koupil, byla asi nejak vadne nastavena IP adresa ci co, proste se se mnou vubec nebavil, ani nepingal. Tak jsem jej podle navodu vyresertoval (asi 15s drzet reset pri zapnutem AP) a nabehl do defaultu, takze predpokladam, ze pokud jej nebudu flashovat, tak by jit znicit nemel.

K tomu PoE: Pokud tam neni menic, ale pouze stabilizator, neni to PoE, protoze to prekracuje max. povoleny proud UTP kabelu. 2.5A je proste i na dva pary dost. Pri pouziti menice a napeti do 50V lze dosahnout snizeni proudu az na 0.3 A, coz je hodne malo. Jinak, meril nekdo skutecny prikon? 12.5W mi pripada dost (5V x 2.5A).

Jak je na tom s citlivosti v klient modu oproti starsim (=dobrym) XI626? Jakou ma realnou max. propustnost?

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 06.01.2004 v 11:48
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fandah
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 30

Laborování s DWL-700 Příspěvek č. 144 

Tak jsem zkusil obhlídnout ten WAP11, opravdu to má chip ADM a soubor pro nahrání má stejnou příponu. Tak jsem je porovnal a opravdu začátek programu je stejný. Po chvilce váhání jsem ho začal ládovat do DWLka. Za tři minuty bylo vaříno, a von mrcha začal blikat ledkama. Po vyvolání web stránky na mně čučel čistokrevnej WAP11, byl klikací a zdravě živej. Hodnoty byly default tak jsem se vrhnul na testování. A ouha, ten darebák nezapsal ani jednu změnu. Tak jsem kouknul co vypisuje na konzoli při startu a on hlásil že nesouhlasí SIB a že startuje s default hodnotama, což je to proč to nešlo cokoliv změnit. Tak jsem si řek že je třeba se vrátit zpět na strom a začal jsem tam ládovat původní firmváre a hle on se bránil (ty kluci od Linksysu jsou obezřetný). Po pár neúspěšných pokusech jsem si vzpoměl že když startuje tak je nějáká možnost jiného bootu. Taky že jo a nabízí jich hned několik. Vybral jsem si Zmodem a za pět minut tam byl původní SW jako fík a vše je v původním stavu.
Závěr je asi takový:
- Když se firmváre zmatlá tak, že nejde nahrát přes webovský rozhraní, tak existuje možnost to tam nacpat přes konzoli.
- Určitá choulostivá data jsou v eeprom procesoru (wep klíče, mac adresa atd) a po nahrání nového SW zůstane DWLko v původním nastavení.
- Procesor má vlastní zavaděč který dovede nahrát uživatelský program. Vlastní zavaděč se do procesoru nahrává pomocí rozhraní Jtag (to je ten neosazený konektor).
- SW pro WAP11 je použitelný ale nejdříve je nutno změnit tu signifikaci odlišující ty dva softy a smozřejmě kontrolní součty.

Poznámka: Konstrukce toho softu vypadá že ADMtek uvařil procesor s aplikačním softem který nechal certifikovat aliancí. Jednotlivý výrobci si pak podle svého dělají klikací nadstavbu, která pouze parametrizuje program dodaný ADMtekem. Bohužel ani tak jednoduchou věc jako je při startu nacpat správné hodnoty na správné místo nedokázali. Což vysvětluje celou řadu problému které s tímto bazmekem máte. Vysvětlení je následující: Když ty žlutý klucí testujou toto zařízení, tak spouštějí různé testy asi přes konzoli, zvláš? když je tam nějáká chyba. No a pak tam nahrajou finální SW. A ouha klikací program nedosadí všechny data co předpokládal otec základního SW a problém je na světě, ono stačí mít jiné číslo v časovači a spousta českejch kluků to nemůže po večerech rozdejchat, ono to kouzelné tlačítko reset default spustí zase jenom tu potvoru s tou chybou.
Nejsem programátor, neměl by někdo kdo to umí a má chu? ty dva softy skouknout, rád mu je pošlu.

Ale stejně je to dobrodružství ta elektronika co?

Old Post 06.01.2004 v 15:24
Fandah je offline   Click Here to See the Profile for Fandah   Find more posts by Fandah   Click here to Send Fandah a Private Message   Click Here to Email Fandah   Visit Fandah's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:21.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 3456789101112131415 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz