CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Mate nekdo skusenosti s DLINK 700AP?
« 343536373839404142
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kutil1
Newbie

Registrován: 07.04.2004
Příspěvků: 1

Nastavení D-LINK 700 pro režim klient Příspěvek č. 625 

Ahoj, nastavil jsem 700 podle doporučení, ale nechodil. Tak jsem trochu laboroval a není mi jasná jedna věc. Pokud se 700 nastaví do režimu klient, májí vliv nastaveni SSID, WEP apod? Nikde režim klient není pořádně popsaný. Jediné co je je že máš přepnout AP do režimu klienta, nechat si proskenovat dostupné AP, vybrat si jeden a uložit. Mě to ale nefungovalo, dokud jsem nenastavil do SSID jméno vzdáleného AP. Stále ale mám problém s tím, že mi vzdálený AP nevrací IP adresu.

Old Post 03.12.2004 v 11:38
kutil1 je offline   Click Here to See the Profile for kutil1   Find more posts by kutil1   Click here to Send kutil1 a Private Message   Click Here to Email kutil1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Re: Nastavení D-LINK 700 pro režim klient Příspěvek č. 626 

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Old Post 03.12.2004 v 19:26
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fini
Newbie

Registrován: 03.12.2004
Příspěvků: 5

Připojení k netu Příspěvek č. 627 

Zdravím,
jsem naprostý laik,nedivte se mému dotazu.
Potřeboval jsem se připojit k síti. Problém byl v tom, že zásuvka byla v jiné budově. Jediné řešení bylo přes wifi. V obchodě mi řekli, že k připojení jednoho počítače D700 stačí. Nevím, ale jak mám AP nastavit.
Na jednu zásuvku je přidělována jedna IP adresa DHCP serverem.
Děkuji.

Old Post 03.12.2004 v 20:12
Fini je offline   Click Here to See the Profile for Fini   Find more posts by Fini   Click here to Send Fini a Private Message   Click Here to Email Fini     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 628 

asi bych teda zkusil sesmolit návod pro nastavení sedmistovky jako klienta.
na ethernetové sí?ovce musíte mít adresu v rozsahu 192.168.0.0 s maskou 255.255.255.0, takže třeba 192.168.0.1 Nic jiného v nastavení TCP/IP nevyplňujete.
Naladíte signál, a dáte connect, poté nastavíte IP adresu na eth, kterou vám přidělil správce AP, případně si necháte přidělit automaticky.
Pozor, jako klient nefunguje na 12. a 13. kanále.
jestli se vám to líbí, tak to přidejte někdo do FAQ.

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Old Post 03.12.2004 v 20:21
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fini
Newbie

Registrován: 03.12.2004
Příspěvků: 5

NET Příspěvek č. 629 

Omlouvám se, špatně jsem formuloval svůj dotaz.
Vlastním jak AP D700 tak i sí?ovku DWL520, AP je u eth. zásuvky, počítač se sí?ovkou v druhé budově. AP se v pohodě se sí?ovkou spojí.
Potřebuju ale jakoby prodloužit tu eth. přípojku, pomocí wifi.
Děkuji.

Old Post 03.12.2004 v 20:48
Fini je offline   Click Here to See the Profile for Fini   Find more posts by Fini   Click here to Send Fini a Private Message   Click Here to Email Fini     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Re: NET Příspěvek č. 630 

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Old Post 03.12.2004 v 21:04
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fini
Newbie

Registrován: 03.12.2004
Příspěvků: 5

net Příspěvek č. 631 

Takže mám AP nastavit do režimu acces point zadat IP adresu která mi byla přidělena DHCP serverem a připojit se sí?ovkou jako klient?

Old Post 03.12.2004 v 21:13
Fini je offline   Click Here to See the Profile for Fini   Find more posts by Fini   Click here to Send Fini a Private Message   Click Here to Email Fini     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Re: net Příspěvek č. 632 

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Old Post 03.12.2004 v 21:16
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fini
Newbie

Registrován: 03.12.2004
Příspěvků: 5

net Příspěvek č. 633 

Aha, takže mi jen zbývá zapnout DHCP server na AP, protože správci přidělijí na jednu zásuvku jen jednu IP adresu.

Old Post 03.12.2004 v 21:20
Fini je offline   Click Here to See the Profile for Fini   Find more posts by Fini   Click here to Send Fini a Private Message   Click Here to Email Fini     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aquarius
Team Leader
zastupce cloudu 10.254


Registrován: 20.07.2002
Příspěvků: 340

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: Re: NET Příspěvek č. 634 

__________________

Old Post 06.12.2004 v 07:18
aquarius je offline   Click Here to See the Profile for aquarius   Find more posts by aquarius   Click here to Send aquarius a Private Message   Click Here to Email aquarius   Visit aquarius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fini
Newbie

Registrován: 03.12.2004
Příspěvků: 5

NET Příspěvek č. 635 

Teď už tomu vubec nerozumím.
Ip adresa je přidělována na základě MAC adresy DHCP serverem a je právě v rozsahu 10.x.x.x - s tímhle nic nenadělám
Nevím jak to nastavit.
Jinak ale dik snad to spatlam.

Naposledy upravil Fini 07.12.2004 v 15:23

Old Post 07.12.2004 v 15:15
Fini je offline   Click Here to See the Profile for Fini   Find more posts by Fini   Click here to Send Fini a Private Message   Click Here to Email Fini     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
orkesan
Newbie

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 25

Re: Re: Podarilo sa niekomu spojazdnit dva DWL-700ap, jeden v client a druhy v AP mod Příspěvek č. 636 

Old Post 25.12.2004 v 22:32
orkesan je offline   Click Here to See the Profile for orkesan   Find more posts by orkesan   Click here to Send orkesan a Private Message   Click Here to Email orkesan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jsmach
Newbie

Registrován: 29.12.2004
Příspěvků: 7

Question jaký HW použít? Příspěvek č. 637 

Zvažuji stavbu malé sítě WIFI (2 PC na 1 ADSL) ,
má někdo zkušenost s

eth. eth. eth. wifi
ADSL ---- DSL360T ------ DI604 --------- DL700AP ===== klienti

ADSK modem router+firewall AP

vše od D-linku

nebo mám nahradit DI604 a DL700AP něčím jiným např. ASUS WL500b? Co je lepší ?

Asus (běží na linuxu) umožňje měnit konfiguraci pomocí příkazů z příkazové řádky, umí to i Dlink??

Old Post 29.12.2004 v 18:00
jsmach je offline   Click Here to See the Profile for jsmach   Find more posts by jsmach   Click here to Send jsmach a Private Message   Click Here to Email jsmach     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
orkesan
Newbie

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 25

Re: Re: Re: Podarilo sa niekomu spojazdnit dva DWL-700ap, jeden v client a druhy v AP Příspěvek č. 638 

Old Post 30.12.2004 v 22:43
orkesan je offline   Click Here to See the Profile for orkesan   Find more posts by orkesan   Click here to Send orkesan a Private Message   Click Here to Email orkesan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 639 

update: Tak to vypada ze Dlink700 dovede repeatovat zase jenom Dlinka700. Proti linksysu WRT54G to jako repeater nejde vubec.

Nemate nekdo zkusenost s timhle Dlinkem v modu repeater?
Mam ho pripojen pres hybridni rozbocovac na dve anteny. Jedna vidi klienta s XI626 a druha kouka na AP Linksys WRT54G, ten je prepnuty do modu b - 11Mbit.
Pokud ho nastavim jako klient, tak se na linksyse pripoji. Pokud ho dam jako AP, tak se pripoji klient s XI626. Kdyz dam repeater (pres wizarda nebo prepnu z fungujiciho klienta), tak nic.
Problem by mohl byt se silou signalu - netstumbler s XI626 na miste dlinka hlasi SNR -78dB.
Zabazpeceni jsem pro ucel pokusu vypnul a linksys bezi na 6. kanale.

Nejake napady?

__________________

http://laser.webpark.cz

Naposledy upravil mnaga 17.03.2005 v 06:29

Old Post 03.02.2005 v 17:56
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
citron
Newbie

Registrován: 27.05.2003
Příspěvků: 63

Lze se nejak pripojit na DWL 700AP v rezimu Client? Příspěvek č. 640 

Zdravim,

v jednom z prvnich prispevku (tusim ze od DJDODO) je psano, ze v rezimu klient se na tuhle vec neda pingnout. Pry nejde ani pristup pres webove rozhrani nebo dodavanou utilitu. Vse pry funguje pouze pri pristupu pres LAN a ne pre WLAN.

Je to pravda? DJDODO zde napovidal mnoho veci, ktere byly nepravdy nebo polopravdy. Ale v tomhle s nim zatim musim souhlasit.

Otazka zni: Jde nejak na toto zarizeni pristupovat pres wlan, pokud je v rezimu klient?

citron

Old Post 04.02.2005 v 16:26
citron je offline   Click Here to See the Profile for citron   Find more posts by citron   Click here to Send citron a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:28.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 343536373839404142  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz