CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 5 > Klamovka (AP sranda)
123456789 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
pert
Newbie

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 49

Antenabili Příspěvek č. 33 

Trochu jsem to stabilizoval, ale ted uz na strechu nepolezu))

To funguje tak, ze kdyz ma nekdo blby signal, tak tim ovlivni i ty ostatni lidi pripojeny na AP?

Petr

Old Post 18.01.2003 v 00:59
pert je offline   Click Here to See the Profile for pert   Find more posts by pert   Click here to Send pert a Private Message   Click Here to Email pert     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sranda
Newbie

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 81

Příspěvek č. 34 

no presne to nevime, ale myslime si to u nas na chatu. Podivej se na hollyho(10.10.82.83), tam debatujem.

__________________

sranda

Old Post 18.01.2003 v 01:06
sranda je offline   Click Here to See the Profile for sranda   Find more posts by sranda   Click here to Send sranda a Private Message   Click Here to Email sranda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r080
Newbie

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 15

prvni pokus Příspěvek č. 35 

Mno ja jsem nedopadl dobre o vikendu, zkousel jsem to na martyho solo masine, kde jsou widle 98 - nepodarilo se mi v default instalaci tu kartu zprovoznit - chybel driver...
Jeste ze me nikdo neslysel nadavat )))
Drivery jsem stahl, tak jsem dneska zvedaf jak dopadnem.

(Jestli spatne, tak martymu dam na stroj konecne nejaky normalni operacni system :-)

Old Post 20.01.2003 v 14:36
r080 je offline   Click Here to See the Profile for r080   Find more posts by r080   Click here to Send r080 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pert
Newbie

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 49

Muj pokus Příspěvek č. 36 

Ahoj,

jak jsem psal, tak jsem se o vikendu pripojil. Ovsem z rychlosti mam trochu rozpacite pocity. Obzvlaste vcera vecer. Dost velkej packet lost, nekdy az 40 %. Prumerne neco mezi 20 a 30%. Jak jsem vysledoval z diskuze na holly's chat, tak to byl nejaky globalni problem pro cely AP.

Petr

Old Post 20.01.2003 v 15:01
pert je offline   Click Here to See the Profile for pert   Find more posts by pert   Click here to Send pert a Private Message   Click Here to Email pert     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DarkArt
Senior Member

Registrován: 31.08.2002
Příspěvků: 709

Antény Příspěvek č. 37 

Old Post 20.01.2003 v 17:20
DarkArt je offline   Click Here to See the Profile for DarkArt   Find more posts by DarkArt   Click here to Send DarkArt a Private Message   Click Here to Email DarkArt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
m4R7y
Newbie

Registrován: 04.07.2002
Příspěvků: 14

UZ SME TU TAKY Příspěvek č. 38 

Takze sme to s Robem rozchodili...sice ne pres standu ale Fantomase ))...link kvality 26% signal strength 20% ale JEDE TO.......Provolavam nasi plechovce 13x Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Old Post 21.01.2003 v 08:19
m4R7y je offline   Click Here to See the Profile for m4R7y   Find more posts by m4R7y   Click here to Send m4R7y a Private Message   Click Here to Email m4R7y     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fordfrog
Newbie

Registrován: 10.09.2002
Příspěvků: 16

Smile Připojení Příspěvek č. 39 

Ahoj,

tak jsme se včera s kolegou rozhodli vyzkoušet naší PCMCIA kartu na Klamovce. Stáli jsme na úrovni tramvajové zastávky směrem do Řep. Podařilo se nám připojit, web běžel v pohodě, poštu se nám ale nepodařilo stáhnout do konce. Pokaždé, když kolem projela tramvaj, tak se stahování pošty zastavilo. Rychlost taky nebyla nic moc (předpokládám, že tramovajové vedení nemá moc pozitivní vliv na kvalitu přenosu ) Připojovali jsme se asi v 19:15.

V souvislosti s tím se chci zeptat, jestli jste někdo nezaznamenal kolísání rychlosti (tak jako v případě perta).

Jak to vypadá s tou všesměrovou anténou? Podařilo se Vám ji někde půjčit? Kdy myslíte, že budeme moct vyzkoušet signál i tady u nás ve firmě?

Zdravím...

Old Post 22.01.2003 v 09:01
fordfrog je offline   Click Here to See the Profile for fordfrog   Find more posts by fordfrog   Click here to Send fordfrog a Private Message   Click Here to Email fordfrog     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r080
Newbie

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 15

pujceni anteny Příspěvek č. 40 

Na tu antenu jsem zapomel jak na smrt...
Kolem obeda tam zavolam...

Old Post 22.01.2003 v 09:59
r080 je offline   Click Here to See the Profile for r080   Find more posts by r080   Click here to Send r080 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r080
Newbie

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 15

vyjadreni i4 Příspěvek č. 41 

Naposledy upravil r080 22.01.2003 v 11:17

Old Post 22.01.2003 v 10:46
r080 je offline   Click Here to See the Profile for r080   Find more posts by r080   Click here to Send r080 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kruz
Newbie

Registrován: 01.09.2002
Příspěvků: 27

360° Příspěvek č. 42 

v Levi maj tohle:
OD12-2400 Všesměrová Omni anténa, 12dBi, 360° x 9°, délka 1m
ovsem za tohle ;( :
7 590.00 CZK bez DPH

Old Post 22.01.2003 v 11:24
Kruz je offline   Click Here to See the Profile for Kruz   Find more posts by Kruz   Click here to Send Kruz a Private Message   Click Here to Email Kruz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
m4R7y
Newbie

Registrován: 04.07.2002
Příspěvků: 14

hmn Příspěvek č. 43 

NENI TO ZBYTECNE MOC? nstaci nejake 8dbi?

Old Post 22.01.2003 v 12:06
m4R7y je offline   Click Here to See the Profile for m4R7y   Find more posts by m4R7y   Click here to Send m4R7y a Private Message   Click Here to Email m4R7y     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kruz
Newbie

Registrován: 01.09.2002
Příspěvků: 27

Příspěvek č. 44 

jo to mozna je, hlavne moc penez ... ale bavili jsme se o ni v hospode tak jsem to sem sendnul kdyz jsem si vzpomel

Old Post 22.01.2003 v 14:06
Kruz je offline   Click Here to See the Profile for Kruz   Find more posts by Kruz   Click here to Send Kruz a Private Message   Click Here to Email Kruz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sranda
Newbie

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 81

anteny? Příspěvek č. 45 

Cau , je fakt blby ze si ji nemuzem vyzkouset. Asi nam nic jinyho nezbude nez koupit a zkouset. Byl bych pro tu 9dBi za 3090,- bez DPH( v LEVI). Kdyby nekdo narazil na lepsi koupi, tak dejte vedet.
Pro vas , buhuzel, ale ja uz se tesim, v sobotu rano jedu na tejden na hory. Mame dve moznosti, 1) rychla akce a do patku to koupit, namontovat a vyzkouset. 2) pockat tejden a udelat to s rozvahou. Ja bych se priklanel k bodu 2) protoze me jeste cekaj baleni a nakupy.
Ahoj Standa

__________________

sranda

Old Post 22.01.2003 v 14:52
sranda je offline   Click Here to See the Profile for sranda   Find more posts by sranda   Click here to Send sranda a Private Message   Click Here to Email sranda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
m4R7y
Newbie

Registrován: 04.07.2002
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 46 

mno a co ta OMNI-6 Všesměrová anténa 6 dBi, 2,4 GHz, V26ř, konektor N male za 2400s dani z VANET sro?

JInak byl bych stando pro bod 1) )) ale jasne ze nema cenu to nejak neuvazene hrotit do 3 dnu....ale nezalezi jenom na me..i dalsich...
dalsi vec je sice na probrani na pivko(zajdeme az se standa vrati? ) )
jde o investovani..kdo to proste zaplati???

Old Post 22.01.2003 v 15:08
m4R7y je offline   Click Here to See the Profile for m4R7y   Find more posts by m4R7y   Click here to Send m4R7y a Private Message   Click Here to Email m4R7y     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pert
Newbie

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 49

Hospoda Příspěvek č. 47 

Navrhuji se sejit a probrat to poradne. Nejaka hura akce nema smysl. Zbytecne vyhozeny prachy. Krome anteny by se mohla take probrat konektivita ven. Dneska jsem zkousel delat z domu. Fakt hruza. Myslim, ze bychom meli taky vryresit problemy s AP.

Petr

Old Post 22.01.2003 v 15:53
pert je offline   Click Here to See the Profile for pert   Find more posts by pert   Click here to Send pert a Private Message   Click Here to Email pert     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fordfrog
Newbie

Registrován: 10.09.2002
Příspěvků: 16

anténa Příspěvek č. 48 

Díval jsem se ještě do TechData:

52604170 10 dBi všesměrová anténa Avaya Communication dealer: 7 108
52604171 7 dBi všesměrová anténa Avaya Communication dealer: 4 636
52604172 5 dBi mobilní všesměrová anténa Avaya Communication dealer: 2 575

Nic z toho není skladem.

Pro shrnutí i Levi:

OD12-2400 Všesměrová Omni anténa, 12dBi, 360° x 9°, délka 1m dealer: 7 590.00 CZK
OD9-2400 Všesměrová Omni anténa, 9dBi, 360° x14°,délka 40cm dealer: 3 090.00 CZK

Ta levná je skladem v Praze (alespoň podle jejich obchodního systému).

Přiznám se, že nevím, která z těch antén by byla nejvhodnější. Po technické stránce tomu vůbec nerozumím

Napadlo mě, že by možná bylo pro všechny zúčastněné nejlepší (a nejlevnější ), pokud bychom koupili anténu na naší firmu nebo na někoho jiného, kdo si může odečíst DPH. Na vyrovnání bychom se dohodli podle ostatních nákladů, které bude chtít Standa spolufinancovat. Ještě bych to ale musel probrat s kolegou (spolumajitelem), zda by s tím souhlasil v případě, že by to šlo přes nás.

Co se týče toho, kdy anténu pořídit, tak pro nás nepřipojené nebo existující na pomalých linkách platí samozřejmě "čím dříve, tím lépe". Nevím ale, jestli je někdo z Vás schopný zodpovědně říct, jakou anténu opravdu potřebujeme. Co se týče termínu samotné instalace antény, to je (předpokládám) plně v kompetenci Standy, takže ten musí říct, zda je to z jeho strany časově možné provést ještě před dovolenou. Předpokládám, že v případě nutnosti by přístup k anténě po dobu Standovi dovolené mohl zajistit i Kruz.

Old Post 22.01.2003 v 16:00
fordfrog je offline   Click Here to See the Profile for fordfrog   Find more posts by fordfrog   Click here to Send fordfrog a Private Message   Click Here to Email fordfrog     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:38.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz