CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ostrava > Vybudovani bodu na hvezdarne - co potrebuju?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
zebraak
Newbie

Registrován: 28.10.2003
Příspěvků: 5

Post Vybudovani bodu na hvezdarne - co potrebuju? Příspěvek č. 1 

Nadzarek! ja jsem tu novy! uz jsem sice psal do jineho fora pripojeni->ostrava->frydek-mistek ale pochybuju o tom ze bylo mozne zajistit pripojeni site do Metylovic jinou cestou nez zbudovani zcela noveho uzlu.

Jo predem bych se rad omluvil za pripadne hovadiny co zde napisu...

Takze v pripade ze bych chtel v nasi obci vybudovat zcela novy uzel! co presne potrebuju! Vyuziju jakychkoli rad, prispevku poznamek...

CO MAM: vyvsene misto(mala soikroma hvezdarna), nebyl by problem tam umistit antenu! dale by byli asi 3 uzivatele (prozatim) kteri by toto vyuzivali a financne podporovali(vcente vlastnika hvezdarny)!

Hlavne by mne zajimalo co vsechno by bylo potreba zajistit, objednat, zakoupit a taky cenova dostupnost, resp. cena komponent! rad bych sestavil predbezny finacni plan aby bylo mozne rozdelit naklady mezi vetsi pocet uzivatelu! Taky mne zajima co je potreba k tomu aby to fungovalo! jestli je to co mame dostacujici apod. opravdu rad privitam vsechny prispevky, nazory, rady apod. jo a pokud je nekdo z Metylovic a chtel by se na tomhle podilit neni problem!

Naposledy upravil Fyzik 28.10.2003 v 20:57

Old Post 28.10.2003 v 20:52
zebraak je offline   Click Here to See the Profile for zebraak   Find more posts by zebraak   Click here to Send zebraak a Private Message   Click Here to Email zebraak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Příspěvek č. 2 

nejdriv si potrebujes poradne precist FAQ

__________________

Old Post 28.10.2003 v 20:57
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxinoha
Nemám rád lamy :-)

Registrován: 10.10.2002
Příspěvků: 450

Příspěvek č. 3 

Old Post 29.10.2003 v 10:22
Maxinoha je offline   Click Here to See the Profile for Maxinoha   Find more posts by Maxinoha   Click here to Send Maxinoha a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zebraak
Newbie

Registrován: 28.10.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 4 

jo FAQ mi pomohlo! takze zkusim to jinak! je hvezdarna na vyvysenem bode! ja sem od ni vzdalen tak cca 200-300 m!

na hvezdarne bych chtel mit hlavni pripojny bod! zajimalo by mne co by jste mi doporucili? Jaky typ anteny atd. a pak me jeste zajima cim bych se mel s tou hvezdarnou spojit? taky nejaky navrh s konkretnim nazvem HW!? dekuji!!!


jo a nebo je tu moznost druha? hlavni pripojny bod bude u nas na baraku! pak budu potrebovat slabsi pocitac s LINUXem (oznacme ho jako HLAVNI - nechapu k cemu???? a jak pripojim stavajici pocik (ozname ho jako KLIENT) na net? to jako propojim KLIENT PC kabelem s HLAVNIM PC??? nebo KLIENT pc pripojim primo na antenu???

to jsou asi jedine veci kere jsem nepochopil, takze bude-li nekdo tak hodny a zkusi mi to polopate vysvetlit budu rad

Old Post 29.10.2003 v 18:36
zebraak je offline   Click Here to See the Profile for zebraak   Find more posts by zebraak   Click here to Send zebraak a Private Message   Click Here to Email zebraak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Ostrava Příspěvek č. 5 

jsem od Ostravy a mame tady uz nejake sitky, takze ti muzu neco malo poradit. Muzeme pripadne pomoci i s dodavkami hardware pripadne i tou instalaci, konfiguraci....

jde asi o tohle: NA hvezdarne umistis pristupovy bod = bude tam VSESMEROVA antena, na tkerou se budou pripojivat vsichni tvi klienti. U vsesmerove anteny musi byt nejaky WiFi hardware (bud nejake HWAP nebo 626ka v linuxovem kompu). Osobne bych doporucovl to reseni na Linuxu (ten komp by mel byt alespon nejaka 200ka, aby to bylo stabilni...).

Pripojeni klientskych pocitacu je vec jina - opet bych asi doporucil pouzit WiFi karty (primo ve windowsackych klientskych pocitacich) pripadne zase nektera HWAP co umi rezim client. Karta se dava v pripade, kdy to mas mezi antenou a kompem blizko, HWAP kdyz by byl kabel prilis dlouhy (takze drahy, byl by ho problem protahnout, mel by veliky utlum...).

Pokud ma byt nejaky klientsky pocitac i v te hvezdarne = primo "pod" AP, tak je zbytecne drahe ho pripojovat WiFinou - do toho "routeru = stareho kompu co bude nekde pod strechou" das jeste obycejnou sitovku a propojis to kabelem.

Pokud bych mel doporucit nejaky hardware i s cenama, za ktere my to tady tak kupujeme:

vsesmerova antena 8db 850,-
karta xi-626 nevim, kupujeme vetsinou z i4 nebo tak neco
HWAP WL-A14 cca 4000 (pouzivame tohle ap predevsim proto, ze umi regulovat vykon... pozor vsak na neho, ze kdyz mas AP na 626ce tak tohle AP nefunguje jako klient... radeji se predem informuj na konkretni reseni)
HWAP GWAP-300 je levne, je to vlastne dlink, ale neumi moc regulovat vyzareny vykon.
kabel RLA-10 35kc/m
pigtail 250,-

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 30.10.2003 v 07:54
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zebraak
Newbie

Registrován: 28.10.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 6 

dikes za odpoved! tohle je to co mi chybelo! ale pokud by nekomu nevadilo a mel by cas o tomhle pokecat budu rad! je mi jenom 15 takze s technickym resenim mam trochu problemy!!! napiste mi zpravu na ICQ 150759310 kdy mate cas a nejak se domluvime! fakt bych trosku potreboval pomoct! a kecat tahle pres forum je prilis zdlouhave...

dik

PS: jo ale jak se potom pripojim na czfree kdyz nemam primy vyhled na nikoho kdo uz na czfree je??? bude v tom nejaky problem? bude to jeste vice konstrukcne a financne narocne??

Old Post 30.10.2003 v 18:05
zebraak je offline   Click Here to See the Profile for zebraak   Find more posts by zebraak   Click here to Send zebraak a Private Message   Click Here to Email zebraak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:10.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz