CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > REKLAMACE HW v MONIME aneb NIKDY vice!!!!
123456
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
michaelth
Old Post 31.10.2003 11:47
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 33 
BazMyslik
Member

Registrován: 25.08.2002
Příspěvků: 347

Re: alfacomp Příspěvek č. 34 

__________________

BazMyslik

Old Post 31.10.2003 v 12:10
BazMyslik je offline   Click Here to See the Profile for BazMyslik   Find more posts by BazMyslik   Click here to Send BazMyslik a Private Message   Click Here to Email BazMyslik   Visit BazMyslik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxinoha
Nemám rád lamy :-)

Registrován: 10.10.2002
Příspěvků: 450

Re: alfacomp Příspěvek č. 35 

Old Post 31.10.2003 v 12:27
Maxinoha je offline   Click Here to See the Profile for Maxinoha   Find more posts by Maxinoha   Click here to Send Maxinoha a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stripe
Member

Registrován: 16.03.2003
Příspěvků: 435

kvalita Příspěvek č. 36 

koukam, celkem se debata o obchodem s IT rozjela....

pridam i svuj prispevek

zacal jsem kdysi v Heartware Bechovice, celkem byli dobry, ale daleko z Phy6 a zkrachovali v ´99 (myslim)

pak jsem nakupoval v Monime. nutno podotknout, ze kvalita pristupu obchodniku se opravdu rok od roku zhorsovala, az jsem si kvuli jedne reklamaci privedl pravnika. to si sedli na prdel a hned to slo....

to mi stacilo a zkusil jsem alzasoft, aneb jak kluci ve skole z neho byli nadrzeny. nejvic me sralo, ze tam neni ani jedinej odbornik!! najaty jenom nejaky pubertosove s brainwashem co maji, co ne. po jedne reklamaci se zdrojem morex, kdy mi nechteli vzit zpet celou sestavu a chovali se ke me jako k malymu spratkovi, co si rozslapl auticko, tentokrate stacila vyhruzka pravnika.

nyni nakupuji jiz par let ve 100mega v Praze. personal je na me mily po celou dobu. V pripade reklamaci, ktere nejsou tak caste, nasleduji jeste milejsi damy v servisu a kaficko. zatim nenastala situace, kdyby reklamace byla neuspesna, nebo na me zamestnanci delali ramena. nutno podotknout, ze neupravuji-li to smlouvy mezi dodavatelem a stomegou, maji-li zbozi skladem - reklamace na pockani, jinak do 30 dni... (ne za 30 dni). holt si vazi spokojenosti zakazniku, nez se handrkovat o nejaky komponent. stejne to dodavatel vymeni, i kdybyste to posrali sami, jelikoz pri te produkci je levnejsi vymena samotneho vyrobku, nez najem dalsi bandy lidi, co by se v tom vadnem stourali (studium ekonomie). stalo se mi tez, ze jsem se spletl a koupil neco jineho, vymenili mi to i rozbalene tyz den, vymenou, nebo dobropisem a nikdo nehnul ani brvou.

opravdu jsou profesionalove, doufam, ze to tak zustane a nebudu si muset hledat novy obchod.

doporucuji

__________________

...desktop mam usporadany dle Leffingwellova-Bronsteinova schematu psaciho stolu, verze B...

Old Post 31.10.2003 v 13:33
Stripe je offline   Click Here to See the Profile for Stripe   Find more posts by Stripe   Click here to Send Stripe a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Old Post 31.10.2003 14:13
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 37 
BazMyslik
Member

Registrován: 25.08.2002
Příspěvků: 347

Re: kvalita Příspěvek č. 38 

__________________

BazMyslik

Old Post 31.10.2003 v 16:59
BazMyslik je offline   Click Here to See the Profile for BazMyslik   Find more posts by BazMyslik   Click here to Send BazMyslik a Private Message   Click Here to Email BazMyslik   Visit BazMyslik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxinoha
Nemám rád lamy :-)

Registrován: 10.10.2002
Příspěvků: 450

Re: Re: kvalita Příspěvek č. 39 

Naposledy upravil Maxinoha 31.10.2003 v 23:06

Old Post 31.10.2003 v 23:00
Maxinoha je offline   Click Here to See the Profile for Maxinoha   Find more posts by Maxinoha   Click here to Send Maxinoha a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 40 

Bohuzel se stavem jaky je opravdu ve vetsine pripadu musi clovek nastudovat prislusne zakony nez jde reklamovat. Dobre je vedet, ze se s obchodem nemusite soudit, staci totiz podat podnet obchodni inspekci, ktera ze zakona musi podnety od obcanu prosetrovat. Ovsem zatim stacilo vzdycky obchodni inspekci pohrozit a najednou bylo ledasco mozne.

Z velkoobchodu muzu doporucit LEVI. Jinak je treba si uvedomit, ze velkoobchod je o necem jinem, protoze tam se to ridi jinym zakonem takze teoreticky velkoobchod nemusi mit povinnost reklamovat nic, je treba dopre precist smlouvu. Napriklad LEVI ve smlouve garantuje vyrizeni reklamace do 10ti pracovnich dnu a pri reklamaci do 3 dnu od koupe okamzitou vymenu. A opravdu to funguje.
Skvely velkoobchod na reklamace byval ELKO v Ostrave. Hrozne rad jsem tam nakupoval, i kdyz meli ceny o par procent vyssi nez jinde, jen z toho duvodu, ze vsechny reklamace vyrizovali okamzite .. Hlavne me soklo, kdyz jsem prinesl disk a prohlasil: 'Neco je s MBR, protoze kdyz v linuxu ulozim lilo do MBR tak nenajede (winy jely ok)', myslel jsem, ze to bude na dlouho apod. A ten chlap co tam delal reklamacky jen rekl 'ok', sahnul a vytahnul novy. To ze uz pred 6ti lety tam byli tak pokrokovi, ze na reklamacky nepotrebovali zarucak, uz tehdy pouzivali ctecky kodu..
No zaverem, podle me si vetsina firem neuvedomuje, ze to cele neni jen o cene, ale take kvalite a pristupu k zakaznikum. Taky jsem se spalil a do takovych kseftu uz nelezu.

Old Post 01.11.2003 v 10:42
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
standa99
Junior Member

Registrován: 01.10.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 41 

To oni (Elko ostrava) jako skoncili? Ja tam dlouho nebyl a uz nekolikrat jsem se pokousel najet www.elkoostrava.cz a nic. Pritom jine pobocky asi jedou?

Old Post 01.11.2003 v 10:54
standa99 je offline   Click Here to See the Profile for standa99   Find more posts by standa99   Click here to Send standa99 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milos
Newbie

Registrován: 20.05.2002
Příspěvků: 60

100Mega Praha Příspěvek č. 42 

U 100Mega v Praze nakupuju uz od roku 1992 a musim potvrdit, ze reklamace u nich byvaji bez problemu ( jen 1x za tu dobu se mi kroutili na disk, co byl na hranici zaruky a byl ponekud odreny - ale nakonec ho stejne vymenili ). Je pravda, ze maji ponekud "konzervativni" sortiment a horke novinky u nich nekoupite, na druhou stranu se mi zda, ze se snazi prodavat veci, ktere spolu funguji. Jedine, co me na nich stve, jsou ty (nekolika)hodinove fronty na vydeji zbozi koncem roku - ale to je asi vsude. Jinak vrele doporucuji!

Milos.

Old Post 01.11.2003 v 12:11
milos je offline   Click Here to See the Profile for milos   Find more posts by milos   Click here to Send milos a Private Message   Click Here to Email milos     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dargos
Member

Registrován: 30.08.2002
Příspěvků: 392

Příspěvek č. 43 

Taky se pridam. Po tom co se tady napsalo asi Monime nikdy nakupovat nebudu.
Ja mam spatny zkusenosti s Alzasoftem, zacinaji otravenyma a neochotnyma prodavace a konci to reklamacema. Musim rict ze maji MINIMALNI reklamacni lhutu mesic, driv to proste neresi, neodstranitelne vady nebo vraceni penez u nich vubec neexistuje.

__________________

Old Post 01.11.2003 v 15:18
Dargos je offline   Click Here to See the Profile for Dargos   Find more posts by Dargos   Click here to Send Dargos a Private Message   Click Here to Email Dargos   Visit Dargos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sj-shark
Member

Registrován: 03.03.2003
Příspěvků: 385

Thumbs down monima shit Příspěvek č. 44 

to jsem docela rad, ze nejsem sam kdo uz v monime nic nekoupi :-)

jsou to fakt smejdi a heslo "muj zakaznik muj pan" asi nikdy neslyseli

Naposledy upravil sj-shark 01.11.2003 v 18:16

Old Post 01.11.2003 v 18:11
sj-shark je offline   Click Here to See the Profile for sj-shark   Find more posts by sj-shark   Click here to Send sj-shark a Private Message     Visit sj-shark's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Moun
Newbie

Registrován: 25.07.2002
Příspěvků: 30

Reklamace... Příspěvek č. 45 

Nekolik let jsem se v tomhle sektoru pohyboval, takze mam jiste "insider view" a rad bych k tomu take neco rekl. Pro obchodniky s HW, zvlaste ty male, jsou reklamace jednou z nejproblematictejsich oblasti, protoze pristup k reklamacim od vetsiny (nikoliv vsech, ale vetsiny jiste) velkoobchodu je velice liknavy; vyzaduji dohledani dokladu a pak reklamaci casto zdrzuji na maximalni dobu. Navic maloobchod x velkoobchod se ridi nikoliv obcanskym, nybrz obchodnim zakonikem, tudiz pro nej neplati tak prisna pravidla jako pro vztah zakaznik x maloobchod. Jinymi slovy, zatimco vy mate ze zakona narok mit reklamaci vyrizenu do 30 dnu a minimalni zaruka na cokoliv je 2 roky, maloobchod muze teoreticky cekat na reklamaci u velkoobchodu treba i pres 2 mesice a limit minimalni zarucni doby se jej take netyka (i kdyz znovu podtrhuji, ze ne vzdy to dojde takhle daleko). Prislusne diskrepance pak musi maloobchod pochopitelne dorovnavat na ukor vlastniho zisku. Vetzte, ze pri tak konkurencnim prostredi, jake je na tomto trhu nyni, jsou dosahovane marze tak mizerne, ze vetsina firem z okruhu tzv. levnych (coz zahrnuje vsechny ty Monimy, Alzasofty, Softcomy, atd.) se horko tezko drzi pri zivote. Napr. o Monime jsem uz nekolikrat z "kuloaru" slysel, ze ma velike problemy s cashflow a musi kazdou chvili kleknout.

Pravda je takova, ze situace obchodniku neni jednoducha a tak si k jejimu vylepseni pomahaji tim, ze vetsina zakazniku sva prava nezna. Vypada to nemoralne, ale kdybyste byli "inside", asi by Vam to zase tak hrozne neprislo.
Novela Obcanskeho zakonika, ktera vstoupila v platnost 1.1.2003 vyrazne posilila prava zakaznika v reklamacnim rizeni.

1) mate pravo na to, aby reklamace byla vyrizena do 30 dnu (pokud vyslovne neodsouhlasite obchodnikovi lhutu delsi). Pokud to nestihnou, mate pravo na okamzitou vymenu zbozi za nove nebo dobropis.
2) zarucni doba na cokoliv (rozumeno z HW) je minimalne 2 roky. Kdyz bude na dodacim ci zarucnim listu doba kratsi, plati automaticky minimalne 2 roky (nicmene pozor! nevztahuje se na bezne opotrebeni, tozn. reklamovat za 1,5 roku vetrak totalne zaneseny prachem muze byt problem) - kratsi zaruku mohou mit pouze veci v bazaru (12 mesicu, tedy nikoliv den nebo 3 mesice, apod.) a pro zbozi, ktere bylo vyrobeno do 31.12.2002 plati do konce roku 2003 vyjimka, ze muze mit zaruku podle starych norem (minimum 6 mesicu).
3) MUZETE SI VYBRAT (prave podle teto novely), zda chcete zbozi opravit, vymenit nebo dobropisovat (vratit penize) - leda, ze by takova akce byla zcela neprimerena (napr. kdybyste kvuli vadne mysi chteli vratit cely pocitac)
4) pokud si v jakemkoliv pripade vyberete, ze chcete zbozi vymenit za nove, zarucni doba na vymenene zbozi bezi znovu od zacatku, tedy nikoliv jen jeji zbytek, ktery zbyval ze zbozi stareho
5) veskere dobropisovani se deje zasadne a pouze v prodejnich cenach. Pokud by se vam snazil obchodnik namluvit, ze vam vyplati pouze cenu soucasnou, nema na to v zadnem pripade pravo, byt by cena te veci byla desetinova.

V pripade, ze nekde maji se znalosti OZ problem, pohrozte jim, ze pujdete na COIku (Ceskou obchodni inspekci). Pravdepodobne to pomuze, COIka je takove male gestapo, ktere dela velmi neprijemne a velmi zakerne kontroly, kdy vam vzdycky, ale vzdycky neco najdou (zazil jsem dvakrat a nikdy to nebylo nic na co bych s laskou vzpominal). Vetsina obchodniku to vi a boji se toho jak cert krize.
Take si muzete stezovat na Zivnostenskem urade. Je to ale vicemene zbytecne, kontroly od ZU jsou sranda.

Old Post 02.11.2003 v 02:11
Moun je offline   Click Here to See the Profile for Moun   Find more posts by Moun   Click here to Send Moun a Private Message   Click Here to Email Moun   Visit Moun's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dargos
Member

Registrován: 30.08.2002
Příspěvků: 392

Re: Reklamace... Příspěvek č. 46 

__________________

Old Post 02.11.2003 v 12:10
Dargos je offline   Click Here to See the Profile for Dargos   Find more posts by Dargos   Click here to Send Dargos a Private Message   Click Here to Email Dargos   Visit Dargos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
m.kolinsky
Old Post 02.11.2003 20:45
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 47 
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 48 

__________________

Old Post 03.11.2003 v 08:23
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:01.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz