CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 6 > Suchdol
« 891011121314151617
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
foxx
Newbie

Registrován: 18.11.2003
Příspěvků: 6

pripojeni na MINOS Příspěvek č. 209 

Zdravím

Nwedávno jsem náhodou zjistil že bydlím cca 70 metrů od AP MINOS. Na anténu vidím z okna (trošku mi stíní strom). Signál jsem zkoušel na AP SMC 6255 ale přišlo mi že dost kolísal.
Chtěl bych se zeptat co mám udělat abych se mohl připojit, jak nastavit , nakonfigurovat pc , zaplatit atd :-)))
díky Petr (Foxx)

Old Post 20.11.2003 v 15:39
foxx je offline   Click Here to See the Profile for foxx   Find more posts by foxx   Click here to Send foxx a Private Message   Click Here to Email foxx   Visit foxx's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 210 

Old Post 20.11.2003 v 15:59
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
turbe
Newbie

Registrován: 10.02.2003
Příspěvků: 42

Příspěvek č. 211 

No fajn
dival jsem se na nabidku 4i , takze co vsechno budu potrebovat koupit? od karty k antene?
a co to je pigtail?
kde je nejaky navod na sestaveni dobre anteny? Je problem provozovat linux debian na Compaqu - P200 128Mram 1,6G disk? slysel jsem, ze linux ma s compaqy problemy.
Jinak nekteri lide se mne snazi natlacit do koupi hw routru, ze pry potom malo zere, jakou mam moznost ho konfigurovat? nechci prijit o moznosti, ktere ma linux. A jeste jedna vec, byl by problem udelat mi na gateway ssh ucet abych mohl na svuj komp?
dky moc a zatim ahoj

Old Post 21.11.2003 v 09:49
turbe je offline   Click Here to See the Profile for turbe   Find more posts by turbe   Click here to Send turbe a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
turbe
Newbie

Registrován: 10.02.2003
Příspěvků: 42

Příspěvek č. 212 

jeste jedna vec, mam doma asi 150 m nepouzivaneho koaxialniho ( stare pc site)kabelu, jde pouzit na propojeni wifi karty k antene? pokud ano, po kolika metrech se mi ztrati signal, nebo lepe do kolika metru ma cenu ho tahat? potreboval bych asi 20m na pude je moc prachu.

Old Post 21.11.2003 v 09:53
turbe je offline   Click Here to See the Profile for turbe   Find more posts by turbe   Click here to Send turbe a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
foxx
Newbie

Registrován: 18.11.2003
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 213 

Lunix: OK zřejmě koupím asi celej ten "levnej" set u i4 , nechce se mi z ničím bastlit :-) a jestli se vše povede příští tejden se ozvu.

BTW: Četl jsem ve fóru tvoje trable s byt. družstvem v ul. K Horoměřicům. Jelikož jsem víc jak tam deset let bydlel tak se celkem divím že to povolili :-)) protože tam byl problém si vystrčit TV anténu z okna :-)

Old Post 21.11.2003 v 15:20
foxx je offline   Click Here to See the Profile for foxx   Find more posts by foxx   Click here to Send foxx a Private Message   Click Here to Email foxx   Visit foxx's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dixi
Newbie

Registrován: 26.12.2002
Příspěvků: 3

Připojení do Roztok Příspěvek č. 214 

Bydlím v horní části Roztok a mám signál z AP minos. Chtěl bych se připojit. Jestli je to možné může mi někdo poradit. Na free net v Roztokách mám špatnou polohu. Předem dík za odpověď

Old Post 22.11.2003 v 12:33
Dixi je offline   Click Here to See the Profile for Dixi   Find more posts by Dixi   Click here to Send Dixi a Private Message   Click Here to Email Dixi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
talpa
Newbie

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 215 

Co chces vedet,kup is XI626ku kus kabelu,pigtail a plechovku a hura na net:-))Lunak te urcite ochotne pripoji,pokud si vyberes pausal:-))

Old Post 22.11.2003 v 21:49
talpa je offline   Click Here to See the Profile for talpa   Find more posts by talpa   Click here to Send talpa a Private Message   Click Here to Email talpa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dixi
Newbie

Registrován: 26.12.2002
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 216 

Dík že se někdo ozval. Už jsem si koupil D-linka, antenu a mám to připojený k počítači. Spíš mě zajímá co a jak nastavit a samozřejmě se rád připojím.

Old Post 22.11.2003 v 22:00
Dixi je offline   Click Here to See the Profile for Dixi   Find more posts by Dixi   Click here to Send Dixi a Private Message   Click Here to Email Dixi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 217 

nech si pridelit na otestovani adresu z dhcp serveru

Old Post 22.11.2003 v 22:04
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
talpa
Newbie

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 218 

Nemusis IP nastavovat to ti zatim nastavi dhcp samo,ale pojedes jen na 32,mel by sis rici Minosovi,ale ten je furt v lufte,tak bud Lunakovi (icq 52442775) nebo Mousakovi 224927053,ale radeji pres Lunaka,ten te hned zkasne...:-))

Old Post 22.11.2003 v 22:09
talpa je offline   Click Here to See the Profile for talpa   Find more posts by talpa   Click here to Send talpa a Private Message   Click Here to Email talpa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
talpa
Newbie

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 219 

Tak ted jsem asi odpovedeli zaroven co?:-)))Lunaku lunaku ty tucnej ptaku:-))

Old Post 22.11.2003 v 22:12
talpa je offline   Click Here to See the Profile for talpa   Find more posts by talpa   Click here to Send talpa a Private Message   Click Here to Email talpa     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dixi
Newbie

Registrován: 26.12.2002
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 220 

Díky za radu. Takže já se s tím pokusím poprat. Teprve začínám tak to bude asi chvíli trvat a pak se ozvu. Ještě jednou dík

Old Post 23.11.2003 v 07:10
Dixi je offline   Click Here to See the Profile for Dixi   Find more posts by Dixi   Click here to Send Dixi a Private Message   Click Here to Email Dixi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
turbe
Newbie

Registrován: 10.02.2003
Příspěvků: 42

Příspěvek č. 221 

byl by problem mi zmerit signal? vim, ze mam primou viditelnost, ale kdyz jsem se chtel asi v unoru pripojit a minose, tak taky byl sigal vsude kolem me, jen ne u me.
Take bych rad vedel jestli mohu pouzit koaxialni kabel jaky se pouzival na PC site. klasicky mam dojem , ze to je 50 , a do jake vzdalenosti max, nechci slyset co nejkratsi, na pude je moc prachu dam server o patro niz.

Old Post 24.11.2003 v 11:38
turbe je offline   Click Here to See the Profile for turbe   Find more posts by turbe   Click here to Send turbe a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jo.la
Newbie

Registrován: 07.04.2003
Příspěvků: 5

Cool Tak a ja se hlasim do party :-) Příspěvek č. 222 

Ahoj,
tak jsem ted meril signal (jola). Byla to "hloupa" USB masinka od D-link DWL-120 a nasel jsem PLNEJ signal od minose. Ted uz jenom antenu, kartu a jedeeem :-) Poradte nekdo nejaky zelezo. Jde mi hlavne o to, kolik co zere. Jestli je lepsi dat na pudu pocitac a nebo nejaky jednoucelovy zarizeni. Antenu si asi koupim, protoze signal je az na strese a jak jsem to tak procital, plechovky reznou ;-) Tak zatim ahoj diky za pripadne odpovedi a brzy na FreeNetu

JoLa

Old Post 24.11.2003 v 20:51
jo.la je offline   Click Here to See the Profile for jo.la   Find more posts by jo.la   Click here to Send jo.la a Private Message     Visit jo.la's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lunix
Junior Member

Registrován: 26.10.2002
Příspěvků: 216

Příspěvek č. 223 

zalezi na co to chces, jestli chces firewall, fileserver, webserver, dns server, tak ti asi jednoucelove zarizeni stacit nebude. jestli od toho potrebujes jen bridgovat mezi wlan a ethernetem, tak si kup GWAP300 (OEM D-link) v i4, nebo kdekoli.

Old Post 24.11.2003 v 21:03
lunix je offline   Click Here to See the Profile for lunix   Find more posts by lunix   Click here to Send lunix a Private Message   Click Here to Email lunix     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jo.la
Newbie

Registrován: 07.04.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 224 

Me jde hlavne o to, kolik to sezere elektriny, ale taky aby to cely nestalo 10 tis. Jak jsem koukal na tu GWAP-300 a jeste k tomu antenu a stejne potrebuju nejakej router, protoze budu mit pripojenej vic nez jeden pocitac, tak se to k tem 10 tis. asi vysplha. Dival jsem se na tu klientskou sadu s panelovou antenou za cca 3300,- Mate to nekdo v tyhle sestave? Nekde mam 486 s PCI slotama. Pujde mi do toho ta XI-626?

Old Post 25.11.2003 v 08:18
jo.la je offline   Click Here to See the Profile for jo.la   Find more posts by jo.la   Click here to Send jo.la a Private Message     Visit jo.la's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:12.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 891011121314151617  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz