CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 5 > Košíře
123456789101112 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
DarkArt
Senior Member

Registrován: 31.08.2002
Příspěvků: 709

Sraz:) Příspěvek č. 81 

Old Post 31.10.2002 v 22:17
DarkArt je offline   Click Here to See the Profile for DarkArt   Find more posts by DarkArt   Click here to Send DarkArt a Private Message   Click Here to Email DarkArt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FanTomas
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 45

Thumbs up Sraz Příspěvek č. 82 

Zdravím všechny!

Pro doplnění seznam přítomných na srazu:
FanTomas, Goshewan, DarkArt, Davy, Cornel, Pert (node Kremilek), ToTy, Faust, Beeda, Train, Rob, Kovaltom, Sranda, Kuci, Jiri, Vox, Xor - tedy celkem 17 členů CZFree.Net!


DarkArt si správně pamatuje, že mám možnost se připojit přes Bakuláka, DarkArta a Srandu. Původně plánované spojení Újezd-FanTomas není možné realizovat!

Situace u mně vypadá následovně:
20.listopadu bych měl mít všechen hardware připraven a usazen na svém místě. Pak už zbývá "jen" nainstalovat ovladače a nakonfigurovat linux (s tím by už po domluvě na srazu neměl být tak velký problém). Počítám, že nejpozději do 25.11. budu free online a doufám, že i dříve.

Vše bude připraveno pro případné zřízení AP. Toto AP bych dočasně zřídil (cca na týden) pro testování a zjištění pokrytí signálem Farkáně (ozývali se mi odtamtud potencionální koncoví uživatelé), otestování spojení na Cibulka a pro proměření signálu u Kovaltoma. Pokud by byli zájemci o AP FanTomas už nyní (hlavně z oblasti Farkáně), a? se mi ozvou.

Na SPOJENOU!!!
FanTomas

PS: Děkuji Faustovi za odvoz ze srazu autmo!!!

__________________

Byl jsem tu! - FanTomas

Old Post 01.11.2002 v 15:46
FanTomas je offline   Click Here to See the Profile for FanTomas   Find more posts by FanTomas       Visit FanTomas's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zvyre
Newbie

Registrován: 01.11.2002
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 83 

Ahojte lidi.

dnes jsem se zaregistroval, a pomalu se rozkoukavam. Bydlim na sidl. Homolka a touzim po pripojeni. O vikendu se pokusim vylezt na strechu a nafotit nejaky ty "panoramata" :-)

Koukal jsem na nektery vase panoramata, a na sebe primo nevidim. Vzdycky mi ve vyhledu neco trosku brani. Je to problem?

Joo, vlozil jsem do mapy muj planovany nod zvyre-home.

Zatim se mejte krasne.

PS: Skoda ze jsem prosvihl tu vasi hospudku :-).

__________________

>> z_v_Y_r_e <<

Old Post 01.11.2002 v 18:09
zvyre je offline   Click Here to See the Profile for zvyre   Find more posts by zvyre   Click here to Send zvyre a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kojott
Newbie

Registrován: 07.09.2002
Příspěvků: 8

Za mototechnou 939 - node Kojott Příspěvek č. 84 

Tak jsem lozil po strese a zjistoval kam vidim - vypada to dobre, nebot asi tak na 90%vidim v poho na Fausta, akorat na tom panoramatu mi chybi tak 3cm do leva )) bydlim primo pres udoli node Kojott, dale potom budu videt(jakmile mi tady vedle na parcele pokaci stromy) na Repy(poradne), amm to asi preci jen bliz nez od Fausta, dale potom vidim na Luziny, stare Stodulky nekde tam u stanice metra (ty vysoke panelaky). Bydlim v rodinnym domku, neboli zadnej problem s pristupem na strechu atp. Budu testovat pripojeni na node pajoslav a macros, ale to by melo byt taky v pohode. Jo a taky vidim nekam (asi Zlicin) takove nove domy maji oble cervene strechy. Nevim, ale jak je to daleko. Hledam ruzna mista jak to vsechno propojit aby to mohlo byt opravdu CZfree )))

dejte vedet co a jak. Budu rozhodne u sebe delat AP a to uz snad velice brzy, ten modem me uz s...

Toz mejte peknej zbytek dne a snad uz brzy connecting ......... CONNECTED

Jirka

Old Post 03.11.2002 v 14:56
kojott je offline   Click Here to See the Profile for kojott   Find more posts by kojott   Click here to Send kojott a Private Message   Click Here to Email kojott   Visit kojott's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smidra
Newbie

Registrován: 13.11.2002
Příspěvků: 9

Lightbulb novy maso je tady :) Příspěvek č. 85 

Zdravim vsechny, prave jsem se tu zaregistroval a tak cmucham kolem baraku, na koho bych se napojil... zatim nic moc vysledky - ulice V cibulkach, kousek od hospody "U tenisu/Na cibulce", viditelnost okoli nic moc, ,spis na protejsim kopci strahof, motol a tak... nejblizsi AP, ktery jede je az nekde na jinonicky,kam nevidim ani teleskopem... no jestli mate nekdo nejakej plan, rad se zucastnim...

PS> Fauste, neznam te z "Oskar - GPRS..." ???

Old Post 13.11.2002 v 09:19
Smidra je offline   Click Here to See the Profile for Smidra   Find more posts by Smidra   Click here to Send Smidra a Private Message   Click Here to Email Smidra     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FanTomas
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 45

Zádost Příspěvek č. 86 

Všeobecná výzva!!!

Má někdo z vás možnost zapůjčit notebooka s wifi nebo jen notebooka s pcmcia slotem a baterií.

Spuštění AP FanTomas je naplánováno na 20.11. a nemáme čím proměřit signál.
AP poběží jen do konce týdne pro otestování síly signálu u potencionálních koncových uživatelů!!!

Prosím, napište mi na fan_tomas@seznam.cz nebo pm případné nabídky.

Moc díky
FanTomas

__________________

Byl jsem tu! - FanTomas

Old Post 16.11.2002 v 12:20
FanTomas je offline   Click Here to See the Profile for FanTomas   Find more posts by FanTomas       Visit FanTomas's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DarkArt
Senior Member

Registrován: 31.08.2002
Příspěvků: 709

Post ap Dark Art Příspěvek č. 87 

Old Post 16.11.2002 v 17:39
DarkArt je offline   Click Here to See the Profile for DarkArt   Find more posts by DarkArt   Click here to Send DarkArt a Private Message   Click Here to Email DarkArt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StB
Team Leader

Registrován: 05.06.2002
Příspěvků: 221

Příspěvek č. 88 

__________________

StB<Standa@Bobřík>

Old Post 18.11.2002 v 00:55
StB je offline   Click Here to See the Profile for StB   Find more posts by StB   Click here to Send StB a Private Message   Click Here to Email StB   Visit StB's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smidra
Newbie

Registrován: 13.11.2002
Příspěvků: 9

Question Fauste, muzu se na tebe prisat??? Příspěvek č. 89 

Zdravim fausta, koukam na tu uzasnou mapku, gratuluju k promereni AP... jsem primo v lajne smerem na klamoffku, myslis, ze by se slo na tebe napojit, az budes online??? mam ale pocit ze na tebe primo nevidim :(
Diky diky

Old Post 19.11.2002 v 19:23
Smidra je offline   Click Here to See the Profile for Smidra   Find more posts by Smidra   Click here to Send Smidra a Private Message   Click Here to Email Smidra     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FanTomas
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 45

Cool Conected via CZFree.Net Příspěvek č. 90 

Zdravím!

Jistě už všichni čekáte, jak to vypadá s AP Fantomas. Po mnoha obtížích se mi povedlo připojit se nejprve přes DarkArta a pak přes Bakuláka! Anténa je zatím nastavena jen od oka.

Každou chvíli se mi dostane do rukou notebook (zrovna na něj čekám) a vše pořádně nastavím. Rozjetí AP je pak už jen otázkou nasměrování sektorovky 60° a nastavení vhodného kanálu. Hned jak bude notebook, udělám to!

Až bude notebook budu mít testovací sadu téměř kompletní (pcmcia wifi s pigtailem mám už zapůjčenou)

Potřeboval bych půjčit ještě jakoukoliv (nejlépe směrovou) anténu na testování spojení u lidí, kteří by se přes AP Fantomas připojily. V nejhorším odšroubuju anténu do CZFree.Net a na testování poběží jen AP bez konektivity do CZFree.Net

Zároveň bych poprosil lidi, kteří by se chtěli připojit na AP Fantomas a nemají čím změřit signál, a? mi napíší a domluvíme se na měření.

Moc díky!
FanTomas
PS: Hned jak poběží AP, dám vědět!!!

__________________

Byl jsem tu! - FanTomas

Old Post 21.11.2002 v 14:49
FanTomas je offline   Click Here to See the Profile for FanTomas   Find more posts by FanTomas       Visit FanTomas's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FanTomas
Newbie

Registrován: 07.08.2002
Příspěvků: 45

AP Fantomas Příspěvek č. 91 

Po vyřešení nesčetných problémů s instalací routeru jsem konečně připojen do CZFree.Net

AP FanTomas vysílá prozatím na 8. kanále 60° sektorovkou. Snaha byla pokrýt Farkáň. Vyzařovací úhel by měl pokrývat (aspoň doufám, zatím to není proměřené) výseč od Sameleona (z mého pohledu úplně napravo pokrývané oblasti) až po nody Dixie, Cheops, Trias a snad i node Kovaltom, který je hodně v údolí (a možná trochu dál)

Připojen jsem přes AP Bakulák. Přenosová rychlost z nodu Bakulák ke mně je přes 450KB/s.

Důležité informace pro připojení
essid: czf_testAP
ip: 192.168.100.1
neběží dhcp, takže si vyberte cokoliv mezi 192.168.100.2-254
AP poběží do neděle do večera, podle naměřených výsledků hlavně na Farkáni se uvidí, zda přežije do příštího týdne už jako oficiální AP Fantomas nebo bude definitivně zrušeno.

Takže je to jen na Vás. Testovací sadu na proměření signálu mám u sebe.

Na SPOJENOU

__________________

Byl jsem tu! - FanTomas

Old Post 21.11.2002 v 23:08
FanTomas je offline   Click Here to See the Profile for FanTomas   Find more posts by FanTomas       Visit FanTomas's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iextreme
Newbie

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 12

to FANTOMAS Příspěvek č. 92 

Old Post 22.11.2002 v 17:34
iextreme je offline   Click Here to See the Profile for iextreme   Find more posts by iextreme   Click here to Send iextreme a Private Message   Click Here to Email iextreme   Visit iextreme's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
b3tL
Newbie

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 9

Angry motol Příspěvek č. 93 

bydlim v Motole ale ale potreboval buch bud rozhlednu nebo aby sel signal za roh bydlim primo v pohledu za tou parabolou sakra

__________________

b3tL

Old Post 22.11.2002 v 22:03
b3tL je offline   Click Here to See the Profile for b3tL   Find more posts by b3tL   Click here to Send b3tL a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
titus
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 7

Dalsi v Motole Příspěvek č. 94 

Ahoj,
bydlim v Motole, Zahradnickova, uplne dole v udoli, cca 100m od Plzenske. Je to sice 4 patrovy dum, ale vyska nic moc. Jedine co je pozitivni, tak jsem nasel svoje okno na Faustove panoramatu a mam to k nemu odhaduji 750 - 800m. Je nejaka sance, ze bych se tam pripojil?

Dik
Titus

Old Post 26.11.2002 v 12:57
titus je offline   Click Here to See the Profile for titus   Find more posts by titus   Click here to Send titus a Private Message     Visit titus's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cornel
Newbie

Registrován: 21.10.2002
Příspěvků: 4

AP-Faust Příspěvek č. 95 

zdar vsici, budeme spoustet AP Faust a hledame lidi, ktery by se pripojili v prvni vlne. uzaverka je 30.11. 2002. dale se budete moct spojit primo s Faustem. Kdo se prihlasi a bude mozne u nej zprovoznit pristup na Fausta tak zaplati jen cast z porizovacich nakladu na zprovozneni AP. Ostatni pak budou mit moznost se pripojit za pausalni poplatek.

Old Post 26.11.2002 v 14:06
cornel je offline   Click Here to See the Profile for cornel   Find more posts by cornel   Click here to Send cornel a Private Message   Click Here to Email cornel     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iextreme
Newbie

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 12

Pripojeni na AP-Faust Příspěvek č. 96 

Old Post 26.11.2002 v 14:54
iextreme je offline   Click Here to See the Profile for iextreme   Find more posts by iextreme   Click here to Send iextreme a Private Message   Click Here to Email iextreme   Visit iextreme's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:43.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789101112 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz