CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ostrava > Internetove pripojeni pres gateway na VSB
123456789101112 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

re: n.e.o.c.z Příspěvek č. 81 

Ja taky nevim proc na tuto nabidku nikdo nereaguje....pripadne mi docela nadejna!
Pokud se sejde dost lidi na zaplaceni...tzn. pri nastaveni max. ceny nekde kolem 400kc tak je to 25-30 lidi.
Pokud mam nyni 10 klientu...na ap-cku ktere jeste nejede, tak se muzeme domluvit s ostatnimi kterym 2Mbit za 10000 pripada OK
Kdo tuto konektivitu poskytuje je mi fuk jak to neni Telecom.
Pokud to je GTS tim lip...s timto providerem ma mgolem dobre zkusenosti, nebo ne?

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 29.09.2003 v 17:02
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 82 

ja problemy s GTS nemam, vyjde mi vstric, sice delali v cervnu/cervenci sachy s cenama na konektivitu, kdy dvoumego vychazelo bratru asi na 16000, takze jsem zacal vazne uvazovat o jine alternative, v krajskych mestech mi zase vysel vstric contactel, takze se tyto dva provideri na krajske urovni vhodne doplnuji jak pro hlavni konektivitu tak aj pro zalozni.
Momentalne vyrizuji papiry pro autonomni system aby ta konektivita byla opravdu 100% zastupitelna pres kterehokoliv providera.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 29.09.2003 v 17:07
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

re: n.e.o.c.z Příspěvek č. 83 

Ja myslim, ze skoro kazdy da prednost dobre cene....pokud budou nejake problemy s providerem a je v ruce smlouva vzdycky se ne da postvat nejaky pravnik.
Nejvetsi pozitivum vidim v moznaosti uzavreni smlouvy na tak kratkou dobu, bez nutnosti zatezovat klienty pomerne vysokymi az 6 mesicnimi zalohami. (Maximalni jsou podle me ty 3 mesice)

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 29.09.2003 v 17:12
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 84 

Draculo My znamena ti kteri jsou momentalne pripraveni a ochotni poridit (zafinancovat) ten inet. Sory, ale ostatni me momentalne nezajimaji. Nabidky jsme posoudili vsechny, ktere dorazily a vyhodnotili. Je treba si uvedomit, ze nikdo nemluvi o tom, ze by linka byla od GTS .. GTS nam nikdy takovou cenu nenabidlo .. mit linku pres dalsi osobu, ktera nedela do inetu tak dlouho, aby to nemohla treba za 3 mesice zabalit je pri tom minimalnim rozdilu v cene prilis rizikove.
Navic u aliatelu jsou dalsi vyhody, ktere nehodlam rozpitvavat na foru ..
Jak jsem psal my nikoho nechceme nutit do toho, aby tuhle konektivitu vyuzival, momentalne jsme se na takovych podminkach shodli my, kteri to zaplatime. Mozna jsme padli na hlavu a chceme si schvalne nakoupit hrozne blbou konektivitu za hrozne blbych podminek a QoS nastavit tak, aby nam to vubec nejelo a .......................................

Old Post 29.09.2003 v 17:14
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 85 

jasne,
jenom aby bylo jasno, nechci tady vytvaret nejake dusno, nebo tady lobovat za to, aby jste si tu konektivitu ode mne vzali.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 29.09.2003 v 17:16
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

re: Shake Příspěvek č. 86 

Me to riziko pripadne stejne velke jako u mgolema. Nebo mame u mgolema jinou zaruku, kterou jsi tady na foru nechtel rozpitvavat?

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 29.09.2003 v 17:17
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

re: n.e.o.c.z Příspěvek č. 87 

Hele za co se omlouvas??Ze jsi nabidl konkurencni nabidku?Jsi normalni?Pokud bude kupni sila na to koupit to od tebe, tak to tak ucinime. K tomu nepotrebuju poradce.Navic mi nedela problem sdelovat lidem sebemensi detaily,tykajici se spolecneho nakupu konektivity!

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 29.09.2003 v 17:19
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Příspěvek č. 88 

jen takova odbocka: jisty provider diky tomu co pacham za zbesilosti s cenama sel v jedne lokalite dolu s cenama zhruba o 50% :-), takze tak jako tak svoji praci hodnotim pozitivne. i kdyz si nikdo konektivitu ode mne nevezme, mam minimalne dobry pocit z toho, ze jsem ostatni donutil reagovat na potreby lidi, a ne aby se ceny urcovali podle toho jak se kterej provider zrovna vyspi.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 29.09.2003 v 17:23
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

Příspěvek č. 89 

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Naposledy upravil dracula 29.09.2003 v 17:32

Old Post 29.09.2003 v 17:27
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Slim
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 181

Konektivita Příspěvek č. 90 

No vzhledem k tomu, jaké podmínky nabízí NEO a že lze u něj smlouvy vypovědět prakticky od dalšího měsíce, tak bych navrhoval vzít konektivitu od NEO. Pokud s jeho službami nebudeme spokojeni, můžeme od dalšího měsíce přejít bez problému k jinému providerovi. Přece jenom cena je lákavá a když vezmeme v úvahu, že platba za internet vzroste od příštího roku o 16.2% tak bych se přiimlouval to s NEO vyzkoušet.

2Dracula: Dá se říct, že Aliatel jsem zkontaktoval já. Když jsem s jedním známým řešil s czfree nesouvisející problém, vyplulo na povrch, že je člověk, který může Ostravskému CzFree (a ne jenom Ostravskému) udělat nabídku na konektivitu. V tu dobu byla nabídka pouze od Contactelu a nabídka od Aliatelu byla po všech stránkách lepší. Takže podezřívat kohokoliv, že protlačuje nabídku Aliatelu za každou cenu aby z toho měl nějaký prospěch je nesmysl. Cenu a podmínky jsem dojednal já a lze tedy podezřívat jenom mne. Ale já na svou čest prohlašuji, že z toho nemám sebemenší výhodu čí pěněžní přínos v podobě provize. Po dojednání jsem předal známému kontakt na MGolema pro dojednání praktické realizace. Shakovi se, se dle mého názoru, víc zamlouvá řešení Aliatelu z důvodu nekompromisní kvality a lepšího zázemí v místě odběru konektivity. Ale, opět dle mého názoru, převažuje v NEOvě nabídce ona cena a výhoda nemuset skládat zálohu na více měsícu dopředu veliké plus.

Proto se ještě jednou přimlouvám, zkusme to s NEO, vždy? přejít jinam je pak velice snadné a ty ušetřené peníze za ten pokus stojí.

Old Post 29.09.2003 v 17:32
Slim je offline   Click Here to See the Profile for Slim   Find more posts by Slim   Click here to Send Slim a Private Message   Click Here to Email Slim     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

Re:Slim Příspěvek č. 91 

Ja jsem rovnez pro Neo a moji klienti tohoto providera rovnez uvitaji...myslim tim hlavne jeho ceny a vypovedni podminky.
Jinak diky o puvodu nabidky od Aliatelu..nikoho nepodezrivam...a provize je zde NAPROSTO v poradku.Ale proc tyto informace zde nebyly uz davno??Pak to jen zavdava pricinu ke spekulacim!

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 29.09.2003 v 17:37
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

nabidka neo&pocet klientu Příspěvek č. 92 

Nevim kdo vsechno by nabidku od Neo pripadne od jineho levnejsiho providera jeste preferoval...., ale ja mam cca 8 lidi, Slim ma snad 5-6 lidi a to uz jsme nekde k polovicce, ktera je nutna ke stanoveni rozumne ceny (max 400kc)

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 29.09.2003 v 17:45
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
michaelth
Junior Member

Registrován: 19.12.2002
Příspěvků: 221

Nabidky Příspěvek č. 93 

Llitaji tady nabidky Aliatel, Neo apod. Nebylo by fer uverejnit vsechny nabidky at se o tom kolektivne rozhodne ? Slova typu "planou z toho vyhody, ktere nechci na foru rozpytvavat" mne znepokojuji. Dali jsme Vam duveru, ale osobne bych rad vedel do ceho jdu. Zatim jste nerekli proc by Aliatel byl lepsi nez napr. Neo nebo kdokoliv jiny.

Old Post 29.09.2003 v 21:06
michaelth je offline   Click Here to See the Profile for michaelth   Find more posts by michaelth   Click here to Send michaelth a Private Message   Click Here to Email michaelth   Visit michaelth's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgolem
Junior Member

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 219

odpovedi Draculovi Příspěvek č. 94 

jen pro poradek - at si muzete udelat obrazek - hned na zacatku uvadim, ze mam svou linku 256 Kbit od GTS a ta bude i dale (ti co jsou pripojeni, mohou minimalne tusit).

Transparentni ucet - dotaz na jedinou moznou stranu - zelenou linku 2x mi potvrdili, ze nebude problem. Na kontaktnim centru uz jsem mel podepsanou smlouvu, "jen" se jim to nepodarilo priradit me firme. To neni rezignace na transparentni ucet, jen vysledek k dnesnimu dni, nebot zde je silna potreba konektivity (odevsad jsem bombardovan).

co se tyce konektivity osloveni byli: Aliatel, GTS, MC-Net (Contactel), a n.e.o.c.z.
nabidku jsem nedostal od MC-Netu.

Cena - anketa na portale byla spustena po informaci, ze by se pripojeni za 12 kKc melo delit na 30 lidi, a tak jak my tlacime na providery, tak lide budou tlacit na nas. Taky se uz verejne vi, ze ja svou IGW za cenu 300 Kc poskytuji. Jedna se ale pouze o HTTP, FTP proxy a mail(ale na rozdil od zbytku komerce neorezano na 64 kbit).
Na schuzce, kde se i IGW melo take resit jsme jasne rekli, ze konektivita se bude skladat pro zacatek z 500 Kc dilu, a prebytek se bude resit az nejakej bude. (zatim neni).

Jeste jednou - Ti kteri pripojeni potrebuji(a mne to dnes az zas tak moc netrapi), se snazi jej ziskat HNED. Oni take uz JSOU pripojeni az na VSB (vyjma Slima, ktery se snazi, ale zatim nema to stesti) za cenu tezce prevysujici "prumerne naklady". Posleze az bude vice pripojenych lidi (kdo z diskutujicich ma dnes konektivitu na VSB?) muzeme (pokud budou soucasne pripojeni chtit) korigovat podminky.

Take se muze stat, ze se nevybere dostatek financi na zaplaceni konektivity (to jedine zajima mne, jinak smlouvu nepodepisu a budete si muset najit nekoho jineho - treba zalozit sdruzeni - viz schuzka). Dnes ale zaciname z toho co mame a nespolehame na nikoho, kdo neni ochoten si konektivitu poridit.

Z dnesnich zkusenosti si lide mohou, pokud se jim bude zdat 500 moc, vlastni pomoci konektivitu za nejakou castku (500, 1000, atd...) rozdelit (na dva, tri, ctyri).

Old Post 29.09.2003 v 21:07
mgolem je offline   Click Here to See the Profile for mgolem   Find more posts by mgolem   Click here to Send mgolem a Private Message   Click Here to Email mgolem     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cz_iceman
Junior Member

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 171

hmm Příspěvek č. 95 

AD. NEO: jak jsem ve svem predeslem prispevku uvedl , nemyslel jsem osobne Tebe jako RADOBYPOSKYTOVATELE, ale jen sem sdelil sirokemu okoli , ze nemam dobre zkusenosti s "ne moc velkymi " ISP . Nemam VUBEC nic proti Tobe (to ani omylem), nebo proti tve nabidce. (ale jeji detaily zna jen Mgolem a shake ) , bo my ostatni "smrtelnici"
jsme ji zatim nemneli sanci ani videt potazmo se k ni vyjadrit.

Ad konektivita: Osobne si myslim , ze zde zacina byt pro mnoho lidi hodne veci nepruhlednych , coz nepriznive ovlivnuje dalsi vyvoj IGW. Jsem za to zverejnit zde na FORu veskere podrobnosti a veskere nabidky co mame od ISP. Taky bych zde rad videl presne technicky popis jak si predstavujete propojeni czfree s INETEM. Jak budou nastavena QOS , kdo bude nastavovat servery, kdo koupi IGW server . Proste kdo to bude technicky zastresovat !!! Myslim si , ze kdyby se tyto veci verejne probraly , spousta veci by se vyresila.

Old Post 29.09.2003 v 21:52
cz_iceman je offline   Click Here to See the Profile for cz_iceman   Find more posts by cz_iceman   Click here to Send cz_iceman a Private Message   Click Here to Email cz_iceman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gugo
Member

Registrován: 08.01.2003
Příspěvků: 329

konkurence Příspěvek č. 96 

nevim jestli jste nezapomneli na princip CZFree tudiz to, ze muzu brat inet z jake IGW chci, tudiz pro me jako klienta muze byt zajimava i nabidka NEA i Aliatelu.

NEO podle me prece klidne muzes nabidnout cast sve konektivity CZFree a provozovat vastni IGW v ramci CZFree a zalezi na to be kolik lidi tvych sluzeb vyuzije.

Totez plati i o nabidce Aliatelu. Je zbytecne spekulovat jake (dalsi) vyhody to prinese. Nicmene pokud se najde dostatecny pocet pocet lidi (uzivatelu) touzicich pro inetu od (napr.) Alialtelu, nic nebrani tomu, aby bezela i tato IGW, no ne?

Potom mi pripada ze jde jen o vasnivou diskusi mezi Slimysty Shakeisty, Draculisty a dalsimi zajmovymi skupinkami.

Pokud existuje urcity pocet uzivatelu (urcity kopec $$), kteri pokryji naklady na vytvoreni IGW tak prece ta muze klidne vzniknout.

__________________

°°°°°°° Free neznamená zadarmo °°°°°°°

Old Post 30.09.2003 v 06:24
gugo je offline   Click Here to See the Profile for gugo   Find more posts by gugo   Click here to Send gugo a Private Message     Visit gugo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:01.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789101112 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz