CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Kunratice
123456789 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
martin_x00x
Junior Member

Registrován: 14.12.2002
Příspěvků: 226

Post Rozdeleni Kunratic Příspěvek č. 33






__________________

Zucastnete se akce Zabij si sveho debila !!! Nyni na 3 mesice zdarma, pravidelny prisun debilu v ramci cloudu zarucen
------------
{|} aka x00xTheEv1l




Naposledy upravil martin_x00x 01.11.2003 v 08:46

Old Post 01.11.2003 v 08:38
martin_x00x je offline Click Here to See the Profile for martin_x00x Click here to Send martin_x00x a Private Message Click Here to Email martin_x00x Visit martin_x00x's homepage! Find more posts by martin_x00x Upravit/Smazat Příspěvek Odpovědět s Citací
Martin Von Dr
Junior Member

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 113

HURA UZ TO BEHA Příspěvek č. 34 

Uspesne po rade problemu mam INET doma.
A CZ Free mi pochoduje po baraku po trech patrech.

Jsem lognutej na Ehamnet 1 ale mam dost nestabilni spojeni
proteze ten Povedeny Signamax preflesnuty na D-Link
jekmile ma signal mene nez 10% tak nefacha.

Na Ehamnet to beha 10% - 30%
a na Kuzelku to facha stale stabilne na 40%.

Chytam to Signamaxem ten je spojen krizenym RJ45
s dalsim Signamaxem jako AP a ten mi to bzuci skrze tri patra do prizemi az do USB Client Compex.
Bohuzel levny a spolehlivy repeter neexistuje.
Kvuli tomu jsem si koupil jeden Signamax
ale po mesicnim testovani jsem musel koupit druhy od DJ DODA.
I kdyz se mi snazil pomoci s firmware nepomohlo to.

Dost drahe reseni a stejne to skonci pocitacem na pude.
Protoze karta neco pod 1500 a jeden D-link jako AP vyjde levneji.

Paradox je ze ten maly prtavy Compex prijma pakety ze strechy pri sile signalu pod jedno procento.
ANO signal mezi 0.2 - 0.6 a data litaj na 80%.
Prfoste PRISM 2.5. A o tom to je.

Minitary co se u nas prtodavaji taky pod 10% signalu nebehaj.

Ten D-Link je jeden porad nutny protoze ma dva vstupy
jeden pouziji na zareni skrz barak a druhy na vsesmer.

Vsesmer uz je obednan a bude bzucet v polovine tydne.

A JE TO TADY.

CZFree a Internet V KUDRNATICICH.

V sobotu v 10 rano budu scanovat se svym harampadim
pro dva zname zajemce.

Pokud nekdo chce i net v Kudrnaticich a hodla
pro to neco udelat at mi zavola na 777 / 037401.
Muzu mu venovat cast sve drahocene soboty
na ukor rodinnych povinnosti.

V sobotu bude scanovaci den.

__________________

Kunratice1

Naposledy upravil Martin Von Dr 03.11.2003 v 08:03

Old Post 02.11.2003 v 22:01
Martin Von Dr je offline   Click Here to See the Profile for Martin Von Dr   Find more posts by Martin Von Dr   Click here to Send Martin Von Dr a Private Message   Click Here to Email Martin Von Dr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Příspěvek č. 35 

Ne že bych se v tom chtěl nějak zvláš? vrtat a ani v té lokalitě nežiji, ale z tvého příspěvku ke konci je vidět spoustu ochoty "dát" (asi za úplatu) kousek konektivity na internet, ale už není úplně jasné, jestli si oprávněn takto jí prodat, zkrátka a dobře, méně psát takovýchto opravdu vyloženě vostrých neprůhledných nabídek veřejně, aby to pak nedopadlo Martin von Dr třes se.

Tohle je přátelsky myšleno, prosím neber to nijak osobně.

A jinak ... no samozřejmě, gratuluji k úspěšnému vybudování AP, to je vždy krok v před, od teď se otevírají pro tebe a lidi v okolí jiné možnosti.

__________________

Old Post 03.11.2003 v 01:12
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin Von Dr
Junior Member

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 113

Příspěvek č. 36 

Jsem rad ze nekdo reaguje.
Porad mi jak dal. Aby to bylo dle vasich predstav.

Jak to myslis s tim třes se ?

POkud ma nekdo zajem ma snad moznost vedet
zda se ze sveho domu vubec nekam dostane.
Ja to zjistoval 5 mesicu.

Na Opatove jsem scanoval v panelaku v prizemi 3 hodiny a ani paket.
Tam je jasny ze ten clovicek musi hledat jine reseni.
Strecha kabel povoleni a tak dal. Ma starosti na
delsi dobu a to bude zase vse jinak.

Konektivitu na net zatim nemam jeste koupenou.
A inet, ktery se bude scanovat bude v oblasti ktera je
pro Ehamnet1 mrtva. Bude se scanovat dostupnost na
Zlesicka a Nechvilova coz by bylo pripojeni na
Chodov a to AP zatim neni jeste v CZFree.
A tam si prenosovku bude regulovat Dalibor.

Hovoril jsem s Bleadrem a ten nema nic proti natazeni
11Mb pojitka (dve sita) nekde pobliz neho do Kunratic
u nas v ulici.

Vim ze Bleader ma linku do centra plne vytizenou.
A tak ani nema zatim zajem udelat z Ehamnet 3 AP pro Kudrnatice.
Pry o tom uvazuje az za 2-3 mesice.

Ale pokud by se pripojilo vice lidi (6-8) pak by se resila otazka
jak jim zkvalitnit net. Nemam v zajmu si vzit Kunratice na svedomi.
Vse stejne resim S Bleaderem.

AP mi beha ale neni tam jeste antena an vyzareni ven,
az tam bude a bude fungovat pak se bude resit co s tim.
To AP mi bzuci skrze barak a ani za plotem ho nechytnes.

Lepsi cesta nez dlouze diskutovat a pak zjistit ze HW na vsesmer nebeha spravne.
Proto zkusim vyzarit co to da a pokud to bude fungovat dobre pak se bude resit co dal.

S prodejem konektivity je to horsi, v praci mam zakazano
provozovat ziskove tuto cinnost. Neboj se prodavat nebudu.
Zisky budou mit ostatni. Mne se jedna dostat domu 64Kb za 300Kc. A pochopitelne dobry a rychly net v CZFree.
A to umoznit i svym sousedum a pratelum.

A proc by mneli ty chudaci litat se sitem po strese honit
Signal 2-3Km a ladit tak dlouho jako ja, kdyz muzou vyhodit plechovky z okna a behat.

Pokud mas pro mne navrh reseni jak bych to mnel dal resit napis mi.
Rad si necham poradit.

Zajimave je ze v Praze je Hodne Bilych AP a bzucej
ale nejsou propojeny do CZFree. PROCPAK ?

__________________

Kunratice1

Naposledy upravil Martin Von Dr 03.11.2003 v 11:44

Old Post 03.11.2003 v 08:26
Martin Von Dr je offline   Click Here to See the Profile for Martin Von Dr   Find more posts by Martin Von Dr   Click here to Send Martin Von Dr a Private Message   Click Here to Email Martin Von Dr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vitex
Cyber Hippie
zastupce cloudu 10.111


Registrován: 13.07.2002
Příspěvků: 194

Wink Poděkování martinovi_x00x_ a Martin Von Dr Příspěvek č. 37 

__________________

Naposledy upravil Vitex 03.11.2003 v 17:44

Old Post 03.11.2003 v 09:13
Vitex je offline   Click Here to See the Profile for Vitex   Find more posts by Vitex   Click here to Send Vitex a Private Message   Click Here to Email Vitex   Visit Vitex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin Von Dr
Junior Member

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 113

Re: Poděkování martinovi_x00x_ Příspěvek č. 38 

Vitexi a mne nepodekujes.
Martinovi jsem jeste v patek jel pro konektory k Raslovi
ktery je uplne vybilenej, takze jsem Martinovi delal
kabel ze svych zasob v prubehu scanovani.
Jeste vecer jsem drandil do Baumaxu pro kablik.
A pro vsesmer jsem ho vezl do Dejvic aby mnel cas ho jeste odzkouset.

Ale dohodni se s Martinem na vyzkouseni sily toho AP.

Vcera v 20:00 jsme s HOKEm s laptopem 30 m od MArtinova domu
chytli signal na par procent dost slabe. Dell PCMCIA s vysokou citlivosti.

Mam pocit ze ma nekde chybku. Ten kabel co jsem delal je testovanej ale cert vi kde je chyba

__________________

Kunratice1

Old Post 03.11.2003 v 12:27
Martin Von Dr je offline   Click Here to See the Profile for Martin Von Dr   Find more posts by Martin Von Dr   Click here to Send Martin Von Dr a Private Message   Click Here to Email Martin Von Dr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
martin_x00x
Junior Member

Registrován: 14.12.2002
Příspěvků: 226

signal Příspěvek č. 39 

Martine nevim co si chytal a ani nevim jestli v tu chvili bylo rozhrani wlan0 up... nevim ... dulezity je ze VCERA pri mereni signalu kolem 12:00 byl signal 100 % ve vzdalenosti 80 metru kolem domu... a navic pokud vim tak pod svicnem je nejvesti tma.... . Jinak mas pravdu ze diky TOBE v soucasny dobe moje AP jede.. za coz mas u me nezmerny dik a ty 4 kila
Jinak vsesmerovku budes mit nejpozdeji dneska objednanou...

__________________

Zucastnete se akce Zabij si sveho debila !!! Nyni na 3 mesice zdarma, pravidelny prisun debilu v ramci cloudu zarucen
------------
{|} aka x00xTheEv1l




Old Post 03.11.2003 v 13:30
martin_x00x je offline   Click Here to See the Profile for martin_x00x   Find more posts by martin_x00x   Click here to Send martin_x00x a Private Message   Click Here to Email martin_x00x   Visit martin_x00x's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Příspěvek č. 40 

__________________

Old Post 03.11.2003 v 13:35
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin Von Dr
Junior Member

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 113

Re: signal Příspěvek č. 41 

Martine x00x

Vim ze pod svicnem je nejvetsi tma, ale vcera z krizovatky to
proste muselo byt necim zahluseny, ON tam obcas zari nejakej
KPM nebo neco takovyho. Cert vi cim to muze byt.

Vecer se dohodnem a ve stredu te zkusim chytit.
Diky za informace o te vsesmerovce.

Mozne ze casem bude dobry se proti tomu obrnit jinym KANALEM.

__________________

Kunratice1

Old Post 03.11.2003 v 13:48
Martin Von Dr je offline   Click Here to See the Profile for Martin Von Dr   Find more posts by Martin Von Dr   Click here to Send Martin Von Dr a Private Message   Click Here to Email Martin Von Dr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin Von Dr
Junior Member

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 113

RE Stay d Příspěvek č. 42 

__________________

Kunratice1

Naposledy upravil Martin Von Dr 03.11.2003 v 16:26

Old Post 03.11.2003 v 14:17
Martin Von Dr je offline   Click Here to See the Profile for Martin Von Dr   Find more posts by Martin Von Dr   Click here to Send Martin Von Dr a Private Message   Click Here to Email Martin Von Dr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Příspěvek č. 43 

Wow, trochu ostrý, já přeci ale nemám na rážky a nemyslel jsem to osobně, nechme toho, víš co máš dělat a to je okay.
Přeju hodně sil na rozjetí CZF v zapadákově, jak to označuješ.

P.S.: ten smajlík v mém příspěvku patřil k jinému odstavci, než je ukázáno v tvém příspěvku v odpovědi na můj příspěvek, prosím naprav to.

__________________

Old Post 03.11.2003 v 15:31
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vitex
Old Post 03.11.2003 15:34
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 44 
Martin Von Dr
Junior Member

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 113

Re: Inu, stane se ... Příspěvek č. 45 

Vitex : Dekuji, nejsem jesita ale zahreje mne kdyz mi nekdo pochvali nebo podekuje.
Vrazil jsem do testovaciho harampadi 25 tisic
smazil na pude v 70 stupnich celsia a zatim mne to neodradilo.
Snazim se pomoci jak to jde.
Akorat nevim jak se zbavim prebytecneho harampadi. Budu toho dost prodavat. Jako napr ty AP ecka. atd.

Stay D : Dobra, mozna jsem to prehnal OMLOUVAM SE.
Ale ten puvodni vzkaz ke mne promlouval stylem
kdyz to nemuzes delat tak to nedelej.
Vim ze dnes by kazdy chtel vse a nejlepe zadarmo. Ale to nejde.
S kupovanim konektivity a distribuci se budu dohadovat s Martinem x00x a s Bleaderem.
Mne se nyni jedna opravdu o to aby u nas bylo CZFree a nejaky ten INET. Kunratice mala ves .... Hmmm.
Telekom ADSL neplanuje 5-10let a UPS nebude taky asi dlouho.
Je to tak ze i nektere domky nemaj telefon a cekaj treba 2 roky a kdyz uz je tak same PCM.
A profi provideri ty by chteli moc moc. Ti jsou ochotni tu urcite postavit treba i stozar.
Proste pokud normalni net tak za normalni cenu, pokud super net tak za super extra cenu.
A s velkym zajmem se to zatim nesetkalo. OD dubna mne kontaktovali tri lide na telefon. Nedelam si zatim nadeje ze by se tu protrhl pytel se zajemci.
Kazdy ceka nez je bily bod na mape a pak chce kazdy prijd a udelej mi to. Ale to uz bude system poradim a ale snaz se.

Jediny kdo mi hodne pomohl byl Dalibor ze zlesicke a Martin x00x.
A tem taky mnohokrat dekuji.

__________________

Kunratice1

Naposledy upravil Martin Von Dr 03.11.2003 v 16:58

Old Post 03.11.2003 v 16:48
Martin Von Dr je offline   Click Here to See the Profile for Martin Von Dr   Find more posts by Martin Von Dr   Click here to Send Martin Von Dr a Private Message   Click Here to Email Martin Von Dr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
martin_x00x
Junior Member

Registrován: 14.12.2002
Příspěvků: 226

Konektivita Příspěvek č. 46 

__________________

Zucastnete se akce Zabij si sveho debila !!! Nyni na 3 mesice zdarma, pravidelny prisun debilu v ramci cloudu zarucen
------------
{|} aka x00xTheEv1l




Old Post 03.11.2003 v 20:29
martin_x00x je offline   Click Here to See the Profile for martin_x00x   Find more posts by martin_x00x   Click here to Send martin_x00x a Private Message   Click Here to Email martin_x00x   Visit martin_x00x's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Unhappy Příspěvek č. 47 

Jo - tohle je poněkud problémek...

CZFree by mělo být především o peeringu komunitních sítí mezi sebou. Sítě mohou mít jeden důvod proč nepeerovat, a sice obavu, že se jim výrazně zhorší funkčnost jejich vlastní sítě. Myslím, že to řada lidí už pocítila na vlasntní kůži, tehle efekt.

Proto je potřeba se bavit nikoliv o neomezeném peeringu, ale i o tom, co na tom spoji bude kdo komu garantovat - jaké adresní prefixy budou vyměněny, apod. Potom by nikdo nemusel mít obavu z toho, že mu nově příchozí tranzitní traffic znehodnotí sí?, a všichni by měli CZFree peering jedině vítat...

__________________

Old Post 03.11.2003 v 21:45
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 48 

Vsechno je to o dohode, ale majitel AP nema povinost pripojovat kdyz nechce, at uz z jakehokoli duvodu.

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 03.11.2003 v 22:56
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:26.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456789 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz