CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > EM simulace "plechovky"
123456
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

prumer/rozevreni Příspěvek č. 33 

Old Post 04.08.2003 v 13:04
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Konstrukce trychtýřů Příspěvek č. 34 

Old Post 04.08.2003 v 13:53
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hawkeyepierce
Newbie

Registrován: 30.04.2003
Příspěvků: 8

Plechovka Příspěvek č. 35 

Diky moc! Udelal jsem trychtyr k plechovce 11,5 cm a prijem se podstatne zhorsil (asi 10%).Je to delkou plechovky ,nebo to muze byt drobnymi odchylkami od symetrie trychtyre?Pouzivam plechovku ,ktera ma prumer 8.3 ,ale nema zcela rovne dno (konzerva).Dal by se popripade trychtyr predelat na plechovku 10 cm v prumeru pouhym zkracenim tak aby sel na sirsi prumer?Diky za pomoc!

Old Post 06.08.2003 v 14:31
hawkeyepierce je offline   Click Here to See the Profile for hawkeyepierce   Find more posts by hawkeyepierce   Click here to Send hawkeyepierce a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Příspěvek č. 36 

Old Post 06.08.2003 v 17:33
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 37 

Všude ale píšou že má být 1/4Lg, to je délka vlny ve vlnovodu,..
Protože ve vlnovodu se vlna nešíří rychlostí světla, ale jinou rychlostí.
Já to mam 1/4Lambdag.
Tak co je dobře ?

edit: Jsem brzda,.. nečtu pořádně příspěvky,... To asi to horko,..

Naposledy upravil highlander 06.08.2003 v 21:53

Old Post 06.08.2003 v 17:48
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hawkeyepierce
Newbie

Registrován: 30.04.2003
Příspěvků: 8

Plechovka Příspěvek č. 38 

Ale ta plechovka je 11.5cm dlouha.Neni to moc kratke?Jinak je to prumer 83 mm.Vysilac je asi 1300 m daleko.Po pridelani trychtyre to uz nechytalo temer nic.Pred chvili jsem misto toho pripojil biquad a signal vyskocil nahoru - ale asi je to nejaky odraz ,protoze vubec nemirim na to AP.Ma to caste vypadky- kazdou minutu vypadne signal tak na 1-3 sec.Jinak ve widows pise low signal.Namerim ale stabilnich 80 DBm.Co si o tom mam myslet?Muze to byt vina AP?

Old Post 06.08.2003 v 17:59
hawkeyepierce je offline   Click Here to See the Profile for hawkeyepierce   Find more posts by hawkeyepierce   Click here to Send hawkeyepierce a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Polarizace Příspěvek č. 39 

Jakou polarizaci používá anténa AP, na který se připojuješ? Pokud používá horizontální polarizaci musí být budící sonda v anténě umístěná vodorovně. Při vertikální polarizací antény na AP musí bát budící sonda v anténě umístěná svisle.
Prostě zkus otočit anténou kolem osy plechovky o 90°a změř signál.

Old Post 06.08.2003 v 20:39
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Příspěvek č. 40 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Old Post 11.08.2003 v 18:01
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Příspěvek č. 41 

A jaký si používal plech? Mě se osvědčil plech z kanystrů na petrolej, naftu nebo jiné svinstva. Prostě se odřízne horní s spodní strana a ve spoji se pláš? rozstřihne. Dá se to krásně letovat a pokud to sroluješ podle návrhu, má to samo hezký tvar.
Jenom ti výsledná anténa nesmí spadnout na zem, protože se to poměrně snadno prohne.

Old Post 11.08.2003 v 18:05
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Příspěvek č. 42 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Old Post 11.08.2003 v 18:39
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Příspěvek č. 43 

Old Post 11.08.2003 v 20:31
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jimmy sublime
Member

Registrován: 28.05.2003
Příspěvků: 308

Příspěvek č. 44 

Vyráběl jsem trychtýř o průměru 30 cm a úhlu 30°. Použil jsem hlikový plech asi 1 mm tlustý. Ocelový plech se mi zdá moc tuhý na ohýbání do tak složitého tvaru, jako je kužel. Ohýbal jsem to přes trubku upnutou ve svěráku Trvalo mi to asi 10 minut. Je ale třeba k té trubce připnout ještě něco (hranol, trubku) a vytvořit si mezeru tak zhruba o tlouš?ce toho plechu. Jinak vám bude ten plech ujíždět a uhýbat a netrefíte se do pravidelného tvaru. Plech jsem nakonec neletoval (u hliníku by to asi moc nešlo), ale spojil jsem ho pomocí velmy malých nýtů. Vypadá to slušně, nehrozí tam koroze a nebál bych se to upustit na zem, teda pokud to nebude ze střechy :-).

Old Post 12.08.2003 v 11:22
jimmy sublime je offline   Click Here to See the Profile for jimmy sublime   Find more posts by jimmy sublime   Click here to Send jimmy sublime a Private Message   Click Here to Email jimmy sublime   Visit jimmy sublime's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

hlinikovy desky Příspěvek č. 45 

ja pouzivam hlinikovy tiskarsky desky, ktery jdou krasne ohejbat a drzej tvar. vzdycky sem to uchytil izolackou a drzi. pokud budete nakou desku chtit, dejte vedet a stavte se u nas v repich.

Old Post 12.08.2003 v 12:13
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Re: hlinikovy desky Příspěvek č. 46 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Old Post 12.08.2003 v 18:27
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xor
Member

Registrován: 25.06.2002
Příspěvků: 474

hlinik Příspěvek č. 47 

nejjednodussi je to nytovat, ale je to imho zbytecny, izolacni paska drzi stejne dobre uz nekolik mesicu. kdyz usilujes o profesionalni reseni, proc radeji nepouzit jiny typ anteny? yagi jsou vyzkouseny, pouzivaji je i telco, jsou smerovejsi, maji vyssi zisk pri mensich rozmerech a odolavaji tak lip povetrnostnim podminkam.

Old Post 12.08.2003 v 19:01
xor je offline   Click Here to See the Profile for xor   Find more posts by xor   Click here to Send xor a Private Message   Click Here to Email xor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Re: hlinik Příspěvek č. 48 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Old Post 12.08.2003 v 20:06
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:09.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123456  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz