CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > Zprovozneni komunikacniho servru, konkretne jabberu. Uz nevim jak. HELP.
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Zprovozneni komunikacniho servru, konkretne jabberu. Uz nevim jak. HELP. Příspěvek č. 1 

Tak jsme se rozhodli, ze si zprovoznime jabber servr na nasi lokalni siti, kde zatim neni pripojeni na internet. Stahl jsem servr jabber 1.4.2 myslim a k nemu klienta PSI. Vse pro WIN. Ale nevim co ted. Nainstaloval jsem jabber i PSI. Jabber se konfiguruje v xml souboru. Edituji ho pres F4, sice je to uplne jine nez kdyz jej otebru pres F3, ale nejak se v tom da vyznat. Co vse je zapotrebi nastavit pro zakladni spusteni, aby to proste jelo? Myslim ze je tam dulezite nastavit service id, pro muj priklad napr. jabber.cz. Co dal? A ted jeste ke klientovi. Tam jedina vec kterou musim pouzit z jabberu je nazev toho servru tedy jabber.cz, jinak ostatni udaje (nick, heslo, jmeno) si muzu v pohode vymyslet? Je tohle vse, nebo je treba jeste stahnout neco jineho. Vsude se mluvi o jabber icq transfer, ale pro verzi win to nemuzu najit. A podle mne kdyz je jabber pro win i linux, to stejne psi pro win a linux, proc neni ten JIT i pro win a je jen pro LINUX. Nebo mam to chapat, ze to JIT nepotrebuji pro provoz. Prosim poradte mi, snazim se nejaky chat na nasi siti vyresit, ale zatim nic. Jedine co jsem zatim zprovoznil je ICQ groupware nebo tak nejak, ale moc se mi nelibi ti klienti, proste je to strasne jednoduche, zadna grafika. Kdyby mel ovsem nekdo zkusenost i s timhle, treba s klientem pro ICQ GROUPWARE SERVR, ktery bude vzhledove podobny napr. PSI, budu jen rad.

Old Post 15.07.2004 v 07:17
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Re: Zprovozneni komunikacniho servru, konkretne jabberu. Uz nevim jak. HELP. Příspěvek č. 2 

Ted jsem si vsiml podobneho prispevku nize, nevim pred tim jsem ho tam nevidel. Takze jak tak vidim pro win to nepojede z duvodu, ze neexistuji ty programy, napr. jabber icq transfer, nebo se milim? A co tedy ten ICQ GROUPWARE, mate s nim nekdo zkusenosti, co do klientů, ktere lze na nej pripojit, nebo je komunikace mozna pouze s icq groupware clientem. Diky.

Old Post 15.07.2004 v 07:26
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:14.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz