CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Jak je to vlastně se změnou MAC adresy???
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kyled
Newbie

Registrován: 21.12.2002
Příspěvků: 68

Jak je to vlastně se změnou MAC adresy??? Příspěvek č. 1 

Dá se u sí?ových karet změnit MAC adresa? Někde jsem četl,že ano, ale myslím si, že je to nesmysl: Je to jednoznačná identifikace zařízení - jak by se potom chovala sí?, pokud bychom v ní měli zapojené 2 prvky, co by měli stejnou MAC?

Old Post 01.07.2003 v 17:55
kyled je offline   Click Here to See the Profile for kyled   Find more posts by kyled   Click here to Send kyled a Private Message   Click Here to Email kyled     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KUBA
Junior Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 164

Příspěvek č. 2 

Co jsem cetl, tak da. MAC adresa je nejspip ulozena pouze v nejake casti firmware karty a prehranim se zmenit da, ale presny postup neznam.

__________________

Old Post 01.07.2003 v 19:52
KUBA je offline   Click Here to See the Profile for KUBA   Find more posts by KUBA   Click here to Send KUBA a Private Message   Click Here to Email KUBA     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
core
Newbie

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 16

Příspěvek č. 3 

no u vetsiny normalnich sitovek to jde:

man ifconfig(8):

hw class address
Set the hardware address of this interface, if the device driver supports this operation.

ale jak je to u wi-fi nevim, zatim jsem nezkousel..

Old Post 01.07.2003 v 21:39
core je offline   Click Here to See the Profile for core   Find more posts by core   Click here to Send core a Private Message   Click Here to Email core     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
filip-j
Newbie

Registrován: 21.01.2003
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 4 

Old Post 02.07.2003 v 06:57
filip-j je offline   Click Here to See the Profile for filip-j   Find more posts by filip-j   Click here to Send filip-j a Private Message   Click Here to Email filip-j     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

změna mac adresy Příspěvek č. 5 

Nevím jak na linuxu, tam jsem to nezkoušel, ale ve windows se dá změnit bez jakýchkoliv problémů. nepřehrává se žádný firmware, ale pouze se podstrčí jiná mac adresa prostřednictvím ovladače karty.
provádí se to následovně:
start->nastavení->ovládací panely->sí?ová připojení->"název sí?ového připojení"->záložka obecné, u sí?ové karty kliknout na konfigurovat->vybrat záložku upřesnit->pak vybrat položku místně spravovaná adresa radio button přepnout z není k dispozici na textové pole, kde zadáte mac adresu kterou potřebujete. stačí to uložit a možná počítač restartovat.
Úspěšně jsem toto používal na jedné nejmenované vysoké škole, kde jsem se potřeboval připojit do jejich LANky a měly zabezpečení sítě řízené prostřednictvím MAC adres.

MAC adresu kterou jsem si nastavoval byla adresa jedné kamarádky které sí?ovka odešla. :-) takže nedocházelo ke kolizím. ve chvíli kdy ale někomu tuto mac adresu ukradnete a budete na stejném segmentu jako on, a oba budete mět zapnutý počítač, tak ani jeden z vás se do internetu nedostane, protože dojde ke kolizím mac adres a router nebude vědět na který počítač posílat pakety. V lepším případě jeden počítač nepojede. a vždycky to bude ten, který bude zapnutý jako druhý.

Pokud někdo použije tento návod, tak pouze na vlastní riziko a musí si uvědomit že pokud tuto znalost nějak zneužije vystavuje se potom riziku právního postihu.

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 02.07.2003 v 12:51
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
m4930
Newbie

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 10

da se zmenit Příspěvek č. 6 

U klasickych sitovek to jde u bezdratovych si nejsem jisty. MAC adresu menim prikazem:
ifconfig eth0 hw ether 00:00:00:00:00:00

Old Post 02.07.2003 v 21:33
m4930 je offline   Click Here to See the Profile for m4930   Find more posts by m4930   Click here to Send m4930 a Private Message   Click Here to Email m4930     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kovis
Newbie

Registrován: 06.11.2002
Příspěvků: 37

Příspěvek č. 7 

U bezdratove to jde taky. Vyzkouseno u ZCOM XI-626 jak ve Windowsech, tak v Linuxu.

Old Post 02.07.2003 v 22:26
kovis je offline   Click Here to See the Profile for kovis   Find more posts by kovis   Click here to Send kovis a Private Message   Click Here to Email kovis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

Taky zmena Příspěvek č. 8 

Mam tady Planetku, jelikoz mam mapu EEPROM (93c46), tak
jsem si eeprom vypajel a preprogramoval na novej MAC a IRQ
(taky jsem potreboval zmenit IRQ) a bylo.

-=RYS=-

PS: jde to tak v 99% pripadu

Naposledy upravil -=RYS=- 05.07.2003 v 11:26

Old Post 04.07.2003 v 12:50
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
freekey
Newbie

Registrován: 27.08.2002
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 9 

Je mozne dozvedet se nekde vic?

Old Post 04.07.2003 v 21:21
freekey je offline   Click Here to See the Profile for freekey   Find more posts by freekey   Click here to Send freekey a Private Message   Click Here to Email freekey     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

Příspěvek č. 10 

Naposledy upravil -=RYS=- 05.07.2003 v 11:29

Old Post 05.07.2003 v 11:24
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

EEPROM ukazka Příspěvek č. 11 

Naposledy upravil -=RYS=- 05.07.2003 v 15:54

Old Post 05.07.2003 v 15:36
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
freekey
Newbie

Registrován: 27.08.2002
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 12 

Lze to udelat "bez kuchani" karty. Mam totiz Z-com XI-325H a asi bych to uz nedal dohromady.

Moje MAC adresa se mi celkem libi, hacker take nejsem, ale rad bych videl dukaz, ze zabezpeceni MAC adresou neni zabezpeceni, protoze je mozne ji snadno zmenit i kdyz jsem s NTB v terenu.

Zatim jsem se dozvedel, ze omezena zmena MAC je mozna u Orinoka.

Old Post 06.07.2003 v 10:52
freekey je offline   Click Here to See the Profile for freekey   Find more posts by freekey   Click here to Send freekey a Private Message   Click Here to Email freekey     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 13 

Potvrzuju zkusenosti, ze pokud je na karte pamet 93L46, tak adresa je ulozena prave v ni. Kdysi jsme resili problem s kartou s realtekem 8029, kde se smazalo nastaveni vcetne adresy. Od te doby MAC na takovych kartach umim menit.
Existuje na to velice jednoduchy programator na paralelni port. Pokud bude zajem hodim to na web.
P.S.:Nevite, ktery byt nastavuje fullduplex na AUI u cipu Realtek8019 (Ronja). Prave se to chystam zjistovat a tahle informace by me mohla usetrit par hodin casu.

__________________

http://laser.webpark.cz

Old Post 06.07.2003 v 11:47
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Příspěvek č. 14 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 06.07.2003 v 13:55
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 15 

Asi ten realtek zase takova sracka nebude, kdyz jsou to nejpouzivanejsi cipy na sitovych kartach, aspon ve zdejsich koncinach urcite .
O tom mapovani pres porty vim. Akorat jsem linej na stara kolena se ucit linux a vzhledem k tomu, ze na to mam programator a extrakce pameti je pro me otazkou zhruba minuty... tak to resim takhle.

__________________

http://laser.webpark.cz

Old Post 06.07.2003 v 21:39
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Seth2002
Newbie

Registrován: 10.09.2002
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 16 

Old Post 07.07.2003 v 15:26
Seth2002 je offline   Click Here to See the Profile for Seth2002   Find more posts by Seth2002   Click here to Send Seth2002 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:06.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz