CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > přerušovač napájení (schéma)
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

přerušovač napájení (schéma) Příspěvek č. 1 

Ahoj,
potřeboval bych vymyslet nějaký jednoduchý obvod, který by dokázal ve stanoveném intervalu (den-několik dnů) přerušit napájení na definovanou dobu (pár sekund, třeba 5). Byl by to jakýsi resetátor pro HW AP, které nám cca jednou za 3týdny vytuhne.

Nechci používát spínací hodiny - to je příliš velké a s dlouhým výpadkem.

Představu mám takovou, že bych ten obvod zapojil mezi adaptér a AP, napájení by se bralo z průchozího napětí (12V). Máte někdo už něco takového vymyšleného? Díky.

Milan

Old Post 03.06.2003 v 07:31
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

ovladani pres seriovej port Příspěvek č. 2 

ahoj,

udelal jsem si neco podobnyho (pouzivam to k resetovani druhyho pocitace co stoji vedle), a ovlada se to signalem DTR na seriovym portu. Napaji se to 5ti voltama z pocitace, a je v tom rele co kdyz se nastavi DTR na 1 tak se sepne, jinak je rozepnuty.

Kdyz nepocitam konektory, je to 1 rele, 1 transistor, 1 dioda, a 1 odpor. Krome toho rele soucastky asi tak za 10 korun + kousicek univerzalniho tistaku

Kdyz si sezenes rele co je na 12 voltu, a umi jak spinat tak rozepinat, tak by se to dalo napajet i z toho napajeni toho APcka. Rele bude stat tak 30-100Kc.

Resetovat to pak muzes kdyz to opravdu vytuhne a nepude na to pingnout.

Kdyby ti nebylo jasny to zapojeni, tak se mozna dokopu k tomu ze to nakreslim - ale je to tak jednoduchy ze sem to vymyslel ja, jako zatim svuj jedinej obvod s transistorem

__________________

let's meet on IRC!
#czfree.net/IRCNet (irc.felk.cvut.cz)
#czfree.net/irc.czf

Old Post 03.06.2003 v 09:19
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

Příspěvek č. 3 

Ahoj,
jak jsem napsal, jde o hardware AP. V podstate mam zatim myslenku s klasickym casovacem pomoci NE555+relatkem primo do plosnaku (asi 50Kc), dalo by se to macknout tak na 2x1,5cm plosnak. Protoze nemam jak konktrolovat, jestli AP bezi nebo je down, budu to muset resetovat pravidelne v nejakem intervalu.

Milan

Old Post 03.06.2003 v 09:48
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 4 

Tak presne stejne zarizeni bych potreboval take.

Sice jsem u sveho HW AP+routeru poslednim fw znacne eliminoval zatuhnuti (zatim je uptime 2 mesice), ale stejne jsem zjistil, ze kdyz se to alespon 1x tydne restartuje, ma to pozitivni vliv na rychlost komunikace.

Jde o to, aby ten casovac byl dostatecne presny na to, aby dokazal 1x tydne ve 4,00 hodin restartovat. Nesmi se moc rozchazet, pac kdyz by casem zacal restartovat v 18,00 hodin, nekoho kdo zrovna stahuje vetsi soubor by to mohlo voprudit.

__________________

Michal Klečka

Old Post 03.06.2003 v 10:13
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

přesnost Příspěvek č. 5 

Ahoj,
ta přesnost je trochu problém a podle mého se moc dobře uhlídat nedá. To by pak chtělo nějaké jiné řešení, např. s PIC, kde by se jednotlivé prodlevy nastavili programově.

Mě o přesnost až tak nejde. Bylo by samozřejmě lepší to resetovat někdy přes noc, ale myslím, že když se během dne udělá rychlý disconnect (třeba na 1s), tak si toho aplikační vrstva klienta ani nevšimne (nebo ano?).

Milan

Naposledy upravil milanc 03.06.2003 v 10:32

Old Post 03.06.2003 v 10:29
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

ještě Příspěvek č. 6 

a stejně to 100% neuhlídáš, nápř. vypadne elektřina a čítač se ti od toho okamžiku resetne. Leda bys to synchronizoval nějakou fotodiodou - padne tma, pak odpocitas 6hodin a reset. Ale to uz je tak trochu scifi.

Milan

Old Post 03.06.2003 v 11:50
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 7 

s foto diodou to neni uplne blbej napad ani by to asi nebylo moc slozite. Problem by byl se zatmenim slunce )

Pokud je to jenom AP, tak tam kratky vypadek nejspise nevadi, problem je to u routeru s NATem, ktery v ten okamzik zapomene, ktere porty mel otevrene a na jakou IP vedly.

Krom toho kratky vypadek napajeni je nekdy k nicemu, pac ty ram pameti, co jsou v ap nestaci zapomenout svuj obsah (asi je tam hodne kondiku). Ja musim sve ap resetovat alespon 10 vterin, jinak se vypadek napajeni vubec neprojevi.

__________________

Michal Klečka

Old Post 03.06.2003 v 12:28
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Re: přerušovač napájení (schéma) Příspěvek č. 8 

__________________

Old Post 03.06.2003 v 14:55
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

resetátor z budíku Příspěvek č. 9 

Pokud bys to chtěl resetovat každý den (což by třeba ve 3 ráno ani nevadilo), mohl bys to udělat z nějakých hodinek nebo budíku - napíchnout se na ten piezorepráček, doplnin nějaký MKO a taky něco, co "zasimuluje" stisk tlačitka - aby to nezvonilo pořád. Typuju, že by to bylo pár tranzistorů, 555ka a relátko.
I ty nejlevnější hodinky mají ostatešnou přesnost na to, aby to nějakou chvíli vydrželo bez údržby.
Další věc je sehnat hodinky nebo "něco", kde by se daly nastavit budíky např. jednou týdně...

(napadá mě snad ještě doplnit čítač z jednoho IO a resetovat při každém např. osmém pulsu)

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 03.06.2003 v 22:23
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
k.kral
Newbie

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 35

Příspěvek č. 10 

Old Post 04.06.2003 v 00:27
k.kral je offline   Click Here to See the Profile for k.kral   Find more posts by k.kral   Click here to Send k.kral a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

Příspěvek č. 11 

Ahoj,
přesně jak napsal rsaf, čítač už jsem tam také doplnil...

Nic proti hodinám, jen mi příde celkem zbytečné do toho investovat více jak 50Kč, s radostí si to klidně vyrobím. :-)

Milan

Old Post 04.06.2003 v 05:52
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

Neco jsem zbastlil Příspěvek č. 12 

Ahoj,
tak jsem ve chvili volna slozil neco podle puvodni predstavy. Protoze jsem nalezl jeden nevyuzity PIC, pouzil jsem nakonec ten, plus jedno male rele, dale 1xkrystal, 4xkondenzatory, 1x5V stabilizator, 1xLED, 1xtranzistor a 2 odpory. Je to opravdu jednoduche na slozeni (o to mi slo) a myslim, ze i pocet soucastek je mensi nez jakekoli jine reseni s 555, citaci apod. Uz jen zbyva navrhnout plosnak...

Chci se tedy zeptat, je tu nekdo, kdo mi pomohl s nekterymi prekazkami v Eaglu, ktery jsem se prave zacal ucit (schema uz mam, ale mirne nekonzistentni, autoroute neumim omezit na 1vrstvu, atd.). Neni problem si to namalovat rucne, ale rad bych se zasvetil...

Pripadne nekdo dalsi, kdo by obohatil muj, prozatim provizorni, firmware PICu? Napadu mam celou radu. :-)

Milan

Old Post 13.06.2003 v 21:36
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stava
Newbie

Registrován: 10.10.2002
Příspěvků: 19

vysledek??? Příspěvek č. 13 

az to bude, rad si objednam jeden dva kousky

Old Post 16.09.2003 v 22:09
stava je offline   Click Here to See the Profile for stava   Find more posts by stava   Click here to Send stava a Private Message   Click Here to Email stava   Visit stava's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

schémata Příspěvek č. 14 

Ahoj,
ono už to je, ale já ti to k mé současné vytíženosti asi těžko postavím. Až bude chvíle, umístím někam vše, jak se mi to podařilo zprovoznit (schéma,DSP,firmware) a napíšu link.

Naprogramovat to můžu, ale vyrobit, ee :-)

Milan

Old Post 17.09.2003 v 05:51
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stava
Newbie

Registrován: 10.10.2002
Příspěvků: 19

no problem Příspěvek č. 15 

no, to ja si to klidne postavim, to neni problem... spis to vymyslet, ve skole sem nedaval moc pozor
takze podle zapojeni to zmaknu...

Old Post 17.09.2003 v 20:16
stava je offline   Click Here to See the Profile for stava   Find more posts by stava   Click here to Send stava a Private Message   Click Here to Email stava   Visit stava's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

link Příspěvek č. 16 

Old Post 21.09.2003 v 17:34
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:11.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz