CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Optické Pojítko > Projekt - Ronja 100mbit
« 18192021222324252627282930 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

sitovka 100 Příspěvek č. 369 

diky vsem, kteri mi nabidli sitovky, zatim jsem sehnal od petrika jednu levnou s realtekem 8139, aspon budu mit srovna ni low-end a ten druhej intel, uvidime. Jeste jsem ji nezkousel ale kdybych mel problemy, poslu PMto tem kteri mi nabidli pomoc.

Vsem dekuji!

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 06.12.2002 v 00:38
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dJAR
Newbie

Registrován: 13.09.2002
Příspěvků: 60

Re: STM1 Příspěvek č. 370 

Old Post 06.12.2002 v 08:00
dJAR je offline   Click Here to See the Profile for dJAR   Find more posts by dJAR   Click here to Send dJAR a Private Message   Click Here to Email dJAR     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
film
Newbie

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 18

STM Příspěvek č. 371 

Podle tveho popisu predpokladam ze se asi jedna o CBL LaserLINK. Mam s touhle technologii celkem slusne zkusenost - par jsem jich instaloval. Ty drzaky opravdu nejsou optimalni, ale chodi to jako hodinky. O te regulaci mi neni nic znamo, urovne se v tom daji nastavit manualne, kdyz to rozeberes. Akorat se musi davt pozor na nastaveni vysilaci optiky vevnitr...je tam celkem jemna soustava. Honoli jsme tim jak 100Mbs ethernet, tak STM1 a bez problemu. Jinak je v tom pouzit GaAlAs laser.
To co pouziva radiomobil jsou CBL WOLlink. To neni laser, ale IR a ma to v soube integrovan 4xE1 MUX. Takze to prenasi 4 G.703, coz je pro krmeni BTS celkem optimalni. Max vzdalenost je 300m

__________________

Filip Malina

Old Post 06.12.2002 v 09:40
film je offline   Click Here to See the Profile for film   Find more posts by film   Click here to Send film a Private Message   Click Here to Email film     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bobbik
Junior Member

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 149

Re: STM Příspěvek č. 372 

Old Post 06.12.2002 v 10:14
Bobbik je offline   Click Here to See the Profile for Bobbik   Find more posts by Bobbik   Click here to Send Bobbik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
film
Newbie

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 18

STM Příspěvek č. 373 

WOLlink stoji cca 300 000. Ten mux je relativne draha vec. Je to integraln i soucast toho pojitka, takze o "nepouziti" se neuvazuje. CBL dela pro ethernet alternativu a to je LEDlink. take IR na 300m, 10Mbps cena take kolem 300 000. Ty veci jsou drahe, protoze se jich nedela mnoho a jsou to opravdu profi produkty. Jde tam predevsim o mechanickou konstrukci. Nikdy jsme neresili problem s mlhou, namrazou apod. Proste je to na to i dimenzovane. Ten WOLlink chodi i na dvojnasobnou vzdalenost, ale pak uz tam neni patricna rezerva na unik. Proto vyrobce uvadi 300m. Perfektne se to smeruje - optika je dobra, ma presny nitkovy kriz a hlavne to ma VU metr z LEDek, a podle nej je to easy.

__________________

Filip Malina

Old Post 06.12.2002 v 10:21
film je offline   Click Here to See the Profile for film   Find more posts by film   Click here to Send film a Private Message   Click Here to Email film     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bobbik
Junior Member

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 149

Re: STM Příspěvek č. 374 

Old Post 06.12.2002 v 10:49
Bobbik je offline   Click Here to See the Profile for Bobbik   Find more posts by Bobbik   Click here to Send Bobbik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vox
Junior Member

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 114

2 film Příspěvek č. 375 

Ano je to opravdu CBL LaserLINK...

Old Post 06.12.2002 v 11:01
Vox je offline   Click Here to See the Profile for Vox   Find more posts by Vox   Click here to Send Vox a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Re: Re: STM Příspěvek č. 376 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 07.12.2002 v 13:16
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
film
Newbie

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 18

CBL Příspěvek č. 377 

To dotazeni nedela problemy. Nikdy jsme na spoje nemeli zadnou reklamaci, slape to naprosto bez problemu. Zakladem je perfektni, robustni montaz.

__________________

Filip Malina

Old Post 07.12.2002 v 17:04
film je offline   Click Here to See the Profile for film   Find more posts by film   Click here to Send film a Private Message   Click Here to Email film     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

optika Příspěvek č. 378 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 20.12.2002 v 20:30
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Re: optika Příspěvek č. 379 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 20.12.2002 v 22:41
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Re: Re: optika Příspěvek č. 380 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 21.12.2002 v 00:34
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 381 

Nebudu dělat konzultace na nějakým projektu co s Ronjou nesouvisí. Když si myslíš že seš chytřejší a že z mýho vývoje není nic použitelnýho, tak asi taky budeš líp vědět než já, jestli je Luxeon použitelnej nebo ne.

Odpovídat hodlám akorát na věci ohledně Ronji, na ní je vývoj zastaven pro nedostatek času lidí, kteří jsou schopní a ochotní na ní pracovat. To znamená že moje odpovědi se redukují na uživatelskou podporu. Nebudu ti pomáhat s Crusaderem protože s tím jak je navrženej nesouhlasím, a myslím si, že na ten návrh doplatí spolehlivost a dosah výsledného zařízení.

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Naposledy upravil Clock 21.12.2002 v 15:40

Old Post 21.12.2002 v 15:35
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Příspěvek č. 382 

1. nebudu vykradat ronju (GPL) pro crusader.

2. uvidime

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 21.12.2002 v 23:14
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kuty
Junior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 122

Příspěvek č. 383 

Hola hola,

Netusil jsem ze se projekt zacal stepit, no co uz. Ty Luxeony jsou moje a pokud bys mel Clocku zajem, muzes s nima take experimentovat. Necht dostanou sanci obe vyvojarske grupy, tak pravil Kuty

Old Post 28.12.2002 v 11:04
kuty je offline   Click Here to See the Profile for kuty   Find more posts by kuty   Click here to Send kuty a Private Message   Click Here to Email kuty     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Příspěvek č. 384 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 28.12.2002 v 15:55
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:39.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 18192021222324252627282930 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz