CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Optické Pojítko > Jak propojit vice pojitek Ronja?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
OldSoldier
Newbie

Registrován: 27.05.2002
Příspěvků: 2

Question Příspěvek č. 1 

Ahoj,
snazim se propojit nekolik baráků (cca 5), ale nemuzu pouzit klasickych metalickych rozvodu.

Napadlo me, ze bych vyuzil, zde tolik chvalene Ronji, ale premyslim, jak je propojit vsechny mezi sebou.

Napadlo me toto reseni: Pokud bych si oblekty oznacil A, B, C, D, E a na kazdem z nich mel jednu Ronju, ktere by byly nasmerovany tak, ze Ronja v bode "A" bude vysilat na bod "B", z bodu "B" se zase bude vysilat na bod "C" atd. Slo by to? Je toto realne?

Dale jsem se chtel zeptat, na to, jak vytvorit v jednotlivych bode dalsi sit: Rozvod tam jiz existuje a je tvorem metalickymi linkami (UTP). Udajne existuje prevodnik z rozhrani AUI na UTP - pokud ano, bylo by mozne pomoci tohoto prevodniku pripojit Ronju napr. do switche ? (nechce se mi vsude cpat router)

Diky za pomoc.

Old Post 06.06.2002 v 08:26
OldSoldier je offline   Click Here to See the Profile for OldSoldier   Find more posts by OldSoldier   Click here to Send OldSoldier a Private Message   Click Here to Email OldSoldier   Visit OldSoldier's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Ronja do kruhu Příspěvek č. 2 

Takhle do kruhu by Ronja zapojit samozrejme sla, pak by se
to jen nakonfigurovalo na tech routerech do kterych by byla Ronja zapichana a uz by to jelo. Jak je to se zapojovanim do UTP nevim - ja to radim zapojovat do routeru, to je nejlepsi.
Nebo by se musela dovyvinout Ronja pro TP, coz je opruz, protoze v ni bude asi o 3 cipy a haldu soucastek navic.

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 06.06.2002 v 11:27
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OldSoldier
Newbie

Registrován: 27.05.2002
Příspěvků: 2

Re: Ronja do kruhu Příspěvek č. 3 

Diky za radu - myslite, ze existuje nejake omezeni ohledne poctu techto pojitek takhle do kruhu zapojenych ?

Old Post 06.06.2002 v 13:43
OldSoldier je offline   Click Here to See the Profile for OldSoldier   Find more posts by OldSoldier   Click here to Send OldSoldier a Private Message   Click Here to Email OldSoldier   Visit OldSoldier's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alex
Formerly known as Frogale
zastupce cloudu 10.38


Registrován: 29.12.2002
Příspěvků: 690

User is Mapper

Příspěvek č. 4 

Nema to potom obrovskou odezvu?

__________________

Old Post 09.02.2003 v 12:29
Alex je offline   Click Here to See the Profile for Alex   Find more posts by Alex   Click here to Send Alex a Private Message   Click Here to Email Alex   Visit Alex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
macros
Network Operator
zastupce cloudu 10.13


Registrován: 16.07.2002
Příspěvků: 397

latence Příspěvek č. 5 

__________________

All your base are belong to us.

Old Post 09.02.2003 v 14:04
macros je offline   Click Here to See the Profile for macros   Find more posts by macros   Click here to Send macros a Private Message     Visit macros's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prema
Newbie

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 8

Re: Ronja do kruhu Příspěvek č. 6 

Old Post 10.02.2003 v 17:42
prema je offline   Click Here to See the Profile for prema   Find more posts by prema   Click here to Send prema a Private Message   Click Here to Email prema     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 7 

8-portovy switch ma typicky kolem 8W, moje P100 ma bez HDD asi 35W.
K te ronje: neslo by udelat to zapojeni do trojuhelniku, co poisoval nekde Clock? Na kazdem miste mit pouze jedno TX a jedno RX, ktere by jedno mirilo na predchozi a druhe na dalsi bod. Usetrili by se 4 ronji, ale v pripade vypadku jedineho spoje by spadli vsechny v danem smeru :-(

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 10.02.2003 v 19:51
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jiri.cestr
Junior Member

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 128

Lightbulb AUI a SWITCH Příspěvek č. 8 

Propojit Ronju se Switchem teoreticky jde!
Na škole jsme mněli ty redukce AUI x UTP a tak jsem zkusil se správcem sítě tohle:
Pracovní stanici (normálně na UTP) jsme připojili do redukce, z redukce jsem použil jen signály RX a TX. Kolizní vodiče jsem schválně nezapojil, a na druhý konec jsem zapojil ten druhej převodník. (Kříženě RX>TX a TX>RX, dalo by se říct že jsem simuloval Ronju). Ke druhýmu převodníku se připojil již zmíněný UTP kabel jdoucí so Switche. Zapnul jsem stahování souboru 300MB a taky na ostatních stanicích (abych "zažhavil" switch).
EJHLE, ono to bježelo! a ani jsem nepozoroval rozdíl v rychlosti, je tam 10Mbit sí? a jestli to bježí i na 100Mbit to nevim.

Vysvětlení jsem si vyvodil toto: V sí?ovce UTP se kolizní signály vyhodnocují uvnitř sí?ovky (čipu), tudíž se tyto info. nemusejí přenášet mezi redukcemi, a sama redukce pak produkuje testovací impulsy, které ta zatracená UTP sí?ovka vyhodnotí a zozsvítí se. A přesně stejně funguje Switch!

Jirka

Old Post 08.04.2003 v 19:48
jiri.cestr je offline   Click Here to See the Profile for jiri.cestr   Find more posts by jiri.cestr   Click here to Send jiri.cestr a Private Message   Click Here to Email jiri.cestr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

topologie Příspěvek č. 9 

Premyslel jsem otom, a nejlepsi je hvezdicova struktura - jeden barak se switchem a 5 opt. pojitky proti 5 zvlast barakum kde jsou vvzdy pojednom switchi a 1 pojitku.

SDtaci pak jen jediny router, coz je dobre jak pro elejkteriku tak spravu.

Nejlepsi by bylo switch e co umeji trochu qos podle nejakyho 802.x standardu. Aby to nekdo nezadelal. Hvezdicova struktura ma vyhodu oproti meshi nebo kruhu to ze ma vetsi agregatni kapacitu.

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 09.04.2003 v 00:57
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Re: topologie Příspěvek č. 10 

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 09.04.2003 v 08:30
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Re: Re: topologie Příspěvek č. 11 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 09.04.2003 v 10:21
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:46.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz