CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Optické Pojítko > Odcházím z CZFree - ukončení podpory
1234
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Příspěvek č. 17 

Pane tygr, danove uniky jsou nelegalni v kazdem state na svete to je fakt

__________________

I am the Linux/UNIX user only!!! It is because of Linux/UNIX is like teepee. No Windows, no Gates, Apache inside!!!

Old Post 30.03.2003 v 11:21
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tygr
Junior Member

Registrován: 28.02.2003
Příspěvků: 110

Příspěvek č. 18 

Pane Cijoml, to je jiste pravda. Snazim se jak faktickou argumentaci tak psi nadsazkou naznacit, ze Vy nemate pravo to posuzovat.

__________________

Old Post 30.03.2003 v 11:25
tygr je offline   Click Here to See the Profile for tygr   Find more posts by tygr   Click here to Send tygr a Private Message   Click Here to Email tygr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Příspěvek č. 19 

Mam ovsem pravo upozornit na tuto skutecnost organy policie - a je jedno, jestli tak ucinim osobnim podanim nebo zverejnenim teto skutecnosti na verejnem miste, kterym internetovy server bezesporu je

__________________

I am the Linux/UNIX user only!!! It is because of Linux/UNIX is like teepee. No Windows, no Gates, Apache inside!!!

Old Post 30.03.2003 v 11:32
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tygr
Junior Member

Registrován: 28.02.2003
Příspěvků: 110

Příspěvek č. 20 

Jedno to neni, na policii ma takove udani smysl, kdezto zde je to pouze pomluva. Jak jiste sam uznas, ikdyby Tve podezreni v jakekoliv veci bylo opravnene, nacpat to na nejaky verejny server je asi stejne efektivni, jako septat to do vrby. Ovsem policie by po Tobe jako udavaci take chtela dukazy, coz? Kdezto zde ve foru je mozne vesele anonymne prudit

haf!

__________________

Naposledy upravil tygr 30.03.2003 v 11:44

Old Post 30.03.2003 v 11:41
tygr je offline   Click Here to See the Profile for tygr   Find more posts by tygr   Click here to Send tygr a Private Message   Click Here to Email tygr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
johanka
Big Sister

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 67

Příspěvek č. 21 

Cojimle zverejnuj si to kde chces, ale root to nebude, to Te mohu ujistit.
Mne jsou danove uniky sekty AlphaWave ukradene, at uz je ma, nebo nema, nic si od nich nekupuju (inet nam uz taky jede pres thundernet a ne pres udoli), jen se mi nelibi, kdyz se jich lidi zastavaji na ukor Clocka, ktery nikdy nic spatneho neudelal.
A BTW ty prachy na 100MBit ronju, jak jsem cetla ve foru, snad ani nikdo nevi, kam padly, pokud vim, tak na nejaky superdrahy opticky sitovky, co se rozvrtaly a tim to skoncilo.

Old Post 30.03.2003 v 11:44
johanka je offline   Click Here to See the Profile for johanka   Find more posts by johanka         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Příspěvek č. 22 

Tygr tak to se mylis jako jedle Kdyz obcan poda trestni oznameni na neznameho pachatele, tak dukazy musi najit nebo nenajit policie. Obcan nema zadnou povinnost dukazy dodat.

__________________

I am the Linux/UNIX user only!!! It is because of Linux/UNIX is like teepee. No Windows, no Gates, Apache inside!!!

Old Post 30.03.2003 v 12:02
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Příspěvek č. 23 

Johanko, prosim, nekomol muj nick, ano? Navic co tam bude/nebude rozhoduji Krauzici, ne ty

__________________

I am the Linux/UNIX user only!!! It is because of Linux/UNIX is like teepee. No Windows, no Gates, Apache inside!!!

Old Post 30.03.2003 v 12:04
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 24 

Clock jen sklizi plody, ktere zasel. Jednou uz to jeho prudeni muselo nekoho nastvat, chyba je, ze nastval dva lidi, co to tady vedou, takze konci. Nastesti mame dalsi vyvojare optickych pojitek, takze neni nenahraditelny, jak si urcite mysli. Nemyslim, ze Clock vsechny svoje kritiky a FUDy (co to vlastne znamena?) nemyslel presne tak, jak vyzneli, coz potrvzuje Johanka, ale na to se nehraje. CZfree.net komunita se proste zacina procistovat a prudivy lidi musi pryc, to je jasny vyvoj v kazde podobne komunite. Doufam, ze se to ale nejak uklidni a vetsina lidi bude zase v pohode a ze ubyde osobnich sporu a hadek. CZfree jako takova uz tezko zanikne, pokud nebude ISM pasmo nejak vyrazne omezeno, mohla by se ale zmenit v neco mene hezkeho, nez je jeji soucasny stav, to znamena skutecne free sit lidi, kterym nejde o penize. Treba se Clock casem uklidni a vrati se zpet, ale zatim to na to oc nevypada. Uvidime

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 30.03.2003 v 13:02
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Vazne od nezaujateho pozorovatele Příspěvek č. 25 

No, ja narozdil od ostatnich nevidim do zakulisi vsech tech sekt a danovych podvodu, takze se k tomu nemuzu vyjadrovat a vynaset soudy. Nicmene muzu napsat aspon to, coho jsem si tady uz vsiml.

Ve foru jsem videl Clockovy reakce na ladu a jeho praci na Crusaderovi a nestacil jsem se divit. Vypadalo to, jakoze ma Clock pocit, ze mu nekdo chce upirat nejake zasluhy. Ale to tam nikdo nedelal. Clockovy poznamky nebyly nijak kostruktivni, mluvila z nich jen urazena jesitnost. Bylo mi to lito, ne kvuli ostatnim, ale kvuli Clockovi, ktery se takhle smutne, a zjevne bez toho, ze by si to uvedomoval, verejne shazoval. Vzdycky jsem si ho vazil a vazim nadale, i kdyz ho neznam, nicmene me mrzi, ze se chova tak paranoidne a netolerantne. Ale ma na to ovsem pravo a ja nemuzu posuzovat jeho duvody.

A taky bych mel asi na jeho obranu dodat, ze kdyz mu nekdo v tom foru vycetl arogantni chovani, tak zareagoval tim, ze priznal, ze se tak asi opravdu chova, cimz v mych ocich opet velmi stoupl. To mi prijde opravdu uslechtile.

Take jsem si vsiml, ze se Clock ohanel GPL licenci, nebot "nic jineho neuznava". GPL licence ovsem predpoklada jeden zakladni fakt, totiz ze kdyz pod ni svoje dilo vypustim, musim pocitat s tim, ze uz nad nim nemam nadale vlastni absolutistickou moc (tudiz je zvlastni volat po pravu na dusevni vlastnictvi a GPL najednou - to ze s tim maji problemy ceske zakony je IMHO jejich chyba), ale ze se toho dila muze kdokoliv, tedy i clovek s uplne odlisnymi nazory a pristupem, zmocnit a (za podminek dodrzeni pravidel one licence) muze muj vytvor zmrsit k obrazu svemu. Pokud nejsem schopen a ochoten tohle tolerovat, nemuzu neco vypoustet pod GPL licenci. A Clock zjevne s toleranci problemy ma.

Co se tyce problemu, ktery z tech pristupu je spravnejsi a lepsi, to uz vubec nehodlam posuzovat. (Mohl bych nanejvys osobne dodat, ze pro mne je stejne neprijatelne bastlit na kolene vrabci hnizdo, jako koupit si Ronju za 15000, takze prast jako uhod.) A jak vyplyva z vyse uvedeneho, vlastne na tom ani nezalezi, protoze tady jde o neco jineho.

Co se tyce uzivatele "cijoml", tam se snad ani vyjadrovat nebudu. Uz dlouho jsem nevidel tolik pomstychtivosti a zasti. Nevim, co tomu cloveku kdo provedl, ale nedovedu si predstavit nic, co by jeho chovani ospravedlnilo. Hazeni spiny na druhe neni podle me ospravedlnitelne. A je skoda, ze si tahle osoba tady prihriva svoji polivcicku. Nevim, na cem stavi svoje soudy, a uprimne receno, od nej to asi ani slyset nechci. Narozdil od nej si Clock jeste porad dokazal zachovat nejakou vaznost a uctu, byt s nim clovek nemusi souhlasit a jeho chovani mu muze pripadat ukvapene a trochu paranoidni. Ale jak rikam, nemam na zaklade ceho bych mohl soudit, neznam osobne zadnou ze zucastnenych stran, kterych si (obou - t.j. Deu vs. Clock) vazim.

Co se tyce CZFree.Net, je to otevrene uskupeni libovolnych lidi, a z toho nutne vyplyva, ze se tu sejdou lide s hodne rozdilnymi nazory a pristupy. Obzvlaste v tomto projektu hrozi velmi extremni rozpory, a jak se ukazuje, praxe to potvrzuje. Nutnym rozporum se nelze vyhnout stejne jako ucasti vselijakych podvodniku se skutecne spatnymi umysly, s tim se neda nic delat. Pro to vsechno jsou nutne jiste predpoklady a tolerance je prvnim z nich. Jesitnost neni dobrym predpokladem pro spolupraci a neochota ke kompromisum taky ne. To ze jsou tu lide, kteri se chteji obohacovat na ukor druhych a delat si z toho nelegalni kseftik je smutne, nicmene si opravdu nemyslim, ze Deu patri mezi ne. A hlavne se mi nelibi generalizovani tech, kteri potkali nejakeho grazla, odvolavajiciho se na "CZFree.net", znacku to volnou, se kterou si muze kazdy delat cokoliv dle sve libosti, a stejne tak se mi nelibi generalizovani a paranoidni zvelicovani jevu, ktere nekomu z nejakeho osobniho duvodu uplne nesednou a se kterymi z nejakeho osobniho duvodu nesouhlasi. Nehlede uz vubec na souzeni veci, kdyz do nich clovek poradne nevidi. Ale to uz se netyka Clocka, to jen obecne.

Wanthalf

Old Post 30.03.2003 v 15:17
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mitch
Junior Member

Registrován: 27.05.2002
Příspěvků: 113

to je drsny Příspěvek č. 26 

hele cijomle nevim, co presne ti deu provedl, ale posilat na nekoho bernak je svinarna nejvetsiho razeni - to je jako praskat na StB. svoje moudra o zakonech platicich pro vsechny si nech do hodiny obcansky nauky a pridej k tomu jeste fairy tale o demokracii, vlade lidu. jinak se divim, ze v podstate neskodnej chaotik deu ti vadi vic nez statni mafie, ktera ti sebere 50%+ prijmu a vyhodi je v podstate z okna.

podobnymi argumenty se ti bohuzel podarilo dost zdiskreditovat celou opozici proti deuovi, takze o to dele bude trvat nez zase nekdo najde odvahu se k jeho osobe kriticky vyjadrit s pouzitim racionalnich argumentu...

je to ke skode vsech lidi hledajicich alternativni moznosti pripojeni jako czfree. osobne mi z toho zadny bezprostredni prospech ani ujma neplyne (pro mne je deu epocha over), ale skutecne fungujici nekomercni sitova a vyvojova platforma by byla z obecneho hlediska vec skvela... jenze takovato destrukce czfree ci hromadna dezerce to asi neresi - protoze neexistuje nic jineho, je lepsi spatne czfree, nez zadne czfree...

mitch

__________________

There are only 10 types of people in this world:
Those who understand binary, and those who don't.

Old Post 30.03.2003 v 16:44
mitch je offline   Click Here to See the Profile for mitch   Find more posts by mitch   Click here to Send mitch a Private Message   Click Here to Email mitch     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 27 

Old Post 30.03.2003 v 16:57
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mitch
Junior Member

Registrován: 27.05.2002
Příspěvků: 113

ano, ta dikce je skutecne pekna... Příspěvek č. 28 

...ale snad ten newspeaker petrik nespeakuje za czfree... ;o)))

__________________

There are only 10 types of people in this world:
Those who understand binary, and those who don't.

Old Post 30.03.2003 v 17:11
mitch je offline   Click Here to See the Profile for mitch   Find more posts by mitch   Click here to Send mitch a Private Message   Click Here to Email mitch     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
johanka
Big Sister

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 67

pod poklicku Příspěvek č. 29 

Rada bych tady reagovala na wanthalfa, pripadne jeste na jeden post z threadu Opticke pojitko (autora si nepamatuju). Nehodlam Clocka hajit do posledni kapky krve, ale mozna by vas zajimalo, co je vlastne zac...mnozi z vas s nim jiste ohldne ruznych pojitek budou komunikovat nadale, bez ohledu na jeho status v CZFree.
Clock ma velmi silny firewall a kdybyste za nej nahlidli, asi byste dooost neverili, co tam najdete...ja taky dost neverila, ctyri roky mi ve skole pripadal presne jako tady vam, arogantni, nepristupny apod. (a to tam nikdy s nikym zadne pojitko neresil, proste mu to vyzarovalo z xichtu ). Pak jsme se blize spratelili a po uvodnim soku, ze Clock je zcela jiny Clock, nez jsem do te doby myslela, spolu resime ledacos, od sexualniho zivota az po zakulisni zalezitosti CZFree, ale temi se ted zabyvat nebudu. Jak uz jsem psala, casto mu rikam, ze ruzne jeho reakce muzou lidem prijit arogantni, on se tomu vzdycky divi a nevi, jak to ma resit :( Na jeho obranu musim rict, ze ta obecna paranoia a nadrazenost, stejne tak absence socialniho citeni, neni jeho vlastni vyplod ani za to nemuze pojitko, nebo nedejboze sexualni orientace , je to obecna kulhavka a on je na tom z rodiny jeste nejlip, uvedomuje si, ze to neni dobre a snazi se s tim neco delat.
Rikala jsem mu jednou, ze asi zalezi na tom, koho si za ten firewall pusti, s tim pak komunikuje normalne, a on se zase divil a ptal se, jak to ma udelat, aby nekoho pustil dovnitr...z cehoz jsem odvodila, ze firewall neni umyslny a ze nezalezi ani tak na tom, z jake adresy pristupujete, jako na jakem protokolu . Proste kdyz hledate velkeho drsneho vyvojare pojitek, najdete ho, kdyz hledate prastenyho teplouse, najdete ho taky... A kdyz pak Clocka znate i z te jeho vnitrni stranky, ani jeho reakce na foru vam neprijdou tak arogantni, jako nezavislym pozorovatelum, protoze vite, jak to myslel.
Fora o pojitkach nectu, tolik casu zase nemam. ale Clock mi casto rika o tom, kdo kdy kde co stavi, jak to komu funguje apod. A rozhodne to nevypada, ze by chtel veskere napady, co nejsou z jeho hlavy, udusit a zadupat, vetsinou je uprimne nadsen, kdyz nekdo nekde zkousi rozbehavat laser, vetsi vzdalenost apod. Nevim teda, jestli to nadseni projevuje i verejne, vim jen, co projevuje prede mnou .
Clock si o kazdem musi explicitne uvedomit, ze to neni nepritel. Kdyz jsem mu jednou neco navrhovala, on s tim nesouhlasil, ja na to "OK, Tvoje vec, jen jsem si rikala, ze by byla skoda, kdybys tu vec z tehle strany neznal", odpovedi mi byla nadsena reakce "jeee, Ty mi nic necpes? Tak ja o tom budu uvazovat", kdezto kdybych se ho snazila za kazdou cenu presvedcit, nikdy to nevyhraju, tim mene tedy nekdo jiny. Ale tohle plati na lidi obecne.
No, rozkecala jsem se. Nechtela jsem vas taky presvedcovat, ze Clock je svaty muz a mate mu postavit pomnik, ale proste je to normalni kluk, ktery si je sam sebou nejisty, jako kazdy, a kdyz se naucite se s nim komunikovat (a nauci se to taky on), je uplne bezva Takze tak

Old Post 30.03.2003 v 17:48
johanka je offline   Click Here to See the Profile for johanka   Find more posts by johanka         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

pod poklicku Příspěvek č. 30 

Dik, Johanko, za Tvuj prispevek. Dobre, ze tu zaznel.

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 30.03.2003 v 18:34
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

diky Příspěvek č. 31 

Diky Johance i jk (poslal mi PM) za primejsi informace o vas na matfyzu a zakulisi CZFree, resp. nekterych jeho akteru. V dobach, kdy jsem bydlel na koleji v Troji a mel tam kamarady jsem mel moznost nahlednout aspon z povrchu do matfyzackych dusi a ta exotika me vzdycky napul pritahovala a napul desila ;-). Skoda, ze uz tam nejsem. O problemech exotickych lidskych dusi uz toho vim taky dost, takze mam dost pochopeni pro vse, co jsem se dozvedel. Mozna mi to uz i pripada normalnejsi nez tzv. "normalni lidi" ;-).

Jednu vec jsem ale moc nepochopil: myslel jsem ze Deu je jen uzel a zakladatel a tim to hasne. Dost me udivilo, kolik lidi se porad na nej obraci, jako kdyby platilo, ze CZFree.Net = Deu. Myslel jsem, ze je to otevrena komunita, ktera nema nejake organizatory a vladce. I kdyz je fakt, ze aspon stranky nekdo organizovat musi, a zda se, ze i temhle lidem obcas dochazi trpelivost a tolerance, coz je znakem toho, ze to asi nezvladaji - ale vsak to taky jsou lidi. Nicmene porad je snad moznost (a snad to byl puvodne i ucel) nepripojovat se vsichni na Deua, ale navzajem mezi sebou. Zadna centralizace nebyla nikdy ani navrhovana, tak nevim, proc ma tolik lidi sklony k ni samovolne smerovat, jako k nejake nevyhnutelne samozrejmosti a nutnosti. Nic nebrani vzajemnemu propojovani, a nic by nemelo branit ani alternativnim webum a forum, pokud ma nekdo zajem je vytvorit. Bude se ta domena holt muset asi jmenovat jinak, ale to bych nevidel jako problem. A ze nelze rozumnymi argumenty kritizovat Deua? Podle PM od jk usuzuji, ze to dost dobre lze. V sesti vetach jsem se od nej dovedel o objektivnich problemech s Deu vic, nez z hromady cijomlovych nadavek a vyhruzek.

Jeste jednou diky,
W.

Naposledy upravil wanthalf 30.03.2003 v 19:07

Old Post 30.03.2003 v 18:40
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Node #1

Registrován: 21.12.2000
Příspěvků: 373

Re: Odcházím z CZFree - ukončení podpory Příspěvek č. 32 

Old Post 30.03.2003 v 19:19
Deu je offline   Click Here to See the Profile for Deu   Find more posts by Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Click Here to Email Deu   Visit Deu's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:07.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz