CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > HOWTO:winXP routing
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
glorfindel_1
Newbie

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 52

HOWTO:winXP routing Příspěvek č. 1 

Konecne jeden konstruktivni post, tady neslo o hadani, mne jen trochu stve, ze se neco zatracuje aniz by to nekdo poradne prozkoumal a zjistil jaky jsou skutecny moznosti. On bohuzel kolem windows plati jedna vec, vetsina lidi si mysli, ze windows mnoho veci vubec neumi a ony je umi, ale vyzaduje to stejne jako asi linux zkusenosti a trochu jiny pristup. Pokusim se ten router sestavit a ac si nejsem jeste samozrejme jisty nakolik to bude fcni, budu se to snazi tvyzkouset a urcite sem postnu vysledek sveho snazeni, at uz bude negativni nebo pozitivni (muzu se taky klidne plest, ... )

glorfindel_1

Old Post 05.03.2003 v 19:30
glorfindel_1 je offline   Click Here to See the Profile for glorfindel_1   Find more posts by glorfindel_1   Click here to Send glorfindel_1 a Private Message   Click Here to Email glorfindel_1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
raul
Newbie

Registrován: 09.09.2002
Příspěvků: 27

svym zpusobem mas pravdu Příspěvek č. 2 

Zastvavam podobny nazor, je dost veci ktery windows skutecne neumi, ale take dost veci ktery umeji. Vzpominam na hadku s kolegou, ktery rikal ze W2K server nemuze umet NAT, no byl to linuxar, W2K videl jen z rychliku, tak jsem mu to odpustil... Je otazka jak kvalitne ten NAT bezel, na takove ze nam to stacilo...

Jinak spousta veci ve win nejde udelat, ale od toho jsou dalsi aplikace, nektere zdarma, nektere ne..


Dokaze me nastvat linuxar, kterej tvrdi ze to na win nejde, at rekne ze treba jde ale s problemama (Tedy konstatuje pravdu), nebo ze to jde v pohode, ale ne ze nejakej ..... kterymu nekdo ukazal linux, nastavil apod se zacne cpat do win, ze sou naprd. Panove i na Win se da udelat mnoho.


Rejpnu si> Server ma uptime 14 dni (predtim se tam daval disk), coz se mi ani nahodou na linuxu s hostap nepodarilo. Vecne padal pri uploadovani na ftp po lokalni 100mbit ethernetu. Procetl jsem tehda vsehcny mozne prispevky zde, aplikoval co se dalo a padalo to porad. (HW Conf : Duron 1200, Soltek DR7V2, 256Mb, 120Gb)


Jiste se zde strhne silena vrava ohledne Win vs Lin, to bych nerad, staci mi panove ze uznate ze je mozno bezet na windows, kdyz mi ten linux holt pada. (Investoval jsem do toho KAZDE ODPOLEDNE (kome vikendu) od prosince do ledna (CCA 6 tydnu), na vic uz opravdu nemam cas)


Raul-Chabry, W2k Server, TTC.

Old Post 06.03.2003 v 09:35
raul je offline   Click Here to See the Profile for raul   Find more posts by raul   Click here to Send raul a Private Message   Click Here to Email raul     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
glorfindel_1
Newbie

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 52

to:raul Příspěvek č. 3 

Debata na tohle tema se uz tahla v threadu windows a tenhle prispevek pari tam, jenom mi to nejkou chybou mysto postu udelalo novy thread pokud te tohle tema zajima, tak si ten thread precti. Flamewar doufam uz skoncil, a je zbytecne se k tomu vracet. Na druhe strane mne tesi ze alespon nekdo v czfree neco o win skutecne vi.

glorfindel_1

Old Post 06.03.2003 v 09:44
glorfindel_1 je offline   Click Here to See the Profile for glorfindel_1   Find more posts by glorfindel_1   Click here to Send glorfindel_1 a Private Message   Click Here to Email glorfindel_1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pihhan
Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 493

Re: svym zpusobem mas pravdu Příspěvek č. 4 

__________________

tisnov.czf

Old Post 06.03.2003 v 12:36
pihhan je offline   Click Here to See the Profile for pihhan   Find more posts by pihhan   Click here to Send pihhan a Private Message   Click Here to Email pihhan   Visit pihhan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
raul
Newbie

Registrován: 09.09.2002
Příspěvků: 27

win&lin Příspěvek č. 5 

Myslim si totez, kazdy ma svoje klady, a jako ja uznam ze nekdo neco udela na lin, on necht uzna ze tohle pujde i na win.. (Treba pomoci aplikace treti strany, ono co na linuxu je primo v systemu a co ne se velmi tezko zjistuje :-) (Vtip)

Ja si treba nemuzu vynachvalit TTC, umi co potrebuju, admin vypada tak, ze si NAKRESLIS routovani jako ve visiu, das run a ono to jede. Vse se nastavuje v prehlednejch oknech. (Opravdu nejsem jenom klikac, ale dobra app ktera takto nastavit jde je u me dobra app)

HW Problem to zrejme nebude, zkouseli jsme ruzny karty vse mozne, jakmile na linuxu modprobnu hostap tak to do trech hodin slitne (server mam na pude a kdo tam ma porad behat, stavet zebrik apod), na win se mi to nestava.

Raul-Chabry

Old Post 06.03.2003 v 13:12
raul je offline   Click Here to See the Profile for raul   Find more posts by raul   Click here to Send raul a Private Message   Click Here to Email raul     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lukasv
Newbie

Registrován: 13.02.2003
Příspěvků: 23

Re: svym zpusobem mas pravdu Příspěvek č. 6 

Old Post 07.03.2003 v 11:42
Lukasv je offline   Click Here to See the Profile for Lukasv   Find more posts by Lukasv   Click here to Send Lukasv a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
raul
Newbie

Registrován: 09.09.2002
Příspěvků: 27

souhlas Příspěvek č. 7 

asi tak

Old Post 07.03.2003 v 12:44
raul je offline   Click Here to See the Profile for raul   Find more posts by raul   Click here to Send raul a Private Message   Click Here to Email raul     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jetson
Member

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 351

Dějí se i větší zvěrstva a jde to. Příspěvek č. 8 

My tady na firmě máme proxynu na Win98SE a LanSuite602 a taky to šlape bez problémů. Jediné restarty které se dějí, jsou kvůli update AVG. Je to jedno zvěrstvo větší, než druhé, ale zatím za 3 roky jediný problém, je se switchem 3COM, který se tak jednou měsíčně musí vytáhnout z elektriky a znovu zapojit.:o)

Old Post 14.03.2003 v 07:54
Jetson je offline   Click Here to See the Profile for Jetson   Find more posts by Jetson   Click here to Send Jetson a Private Message   Click Here to Email Jetson   Visit Jetson's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaltman
Junior Member

Registrován: 15.03.2003
Příspěvků: 145

Příspěvek č. 9 

Ja mam site pul na pul.... neco na Linuxu, neco na W2K Server, dokonce tady mam jeden UNIX na mym detatku (SUN Microsystems)... Jsem spokojenej se vsema systemama, na Linuxu pouzivam vsechno mozny podle potreby, na woknech pouzivam TTC (Total Traffic Control).... Nevim, proc by Windows nemohly neco zvladat??? Problem je ve stabilite, ale to uz si musi kazdej pohlidat sam.....

Old Post 18.03.2003 v 20:42
jaltman je offline   Click Here to See the Profile for jaltman   Find more posts by jaltman   Click here to Send jaltman a Private Message   Click Here to Email jaltman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:53.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz