CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Změna generální licence GL12/R/2000
12345
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
wifi-tabor
Newbie

Registrován: 04.02.2003
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 33 

Nevím, proč řešíte počty s kanály. Níže je vyjádření ČTÚ, kde jsem jim posílal žádost o zaregistrování anténky, kdyby třeba v budoucnu tam někdo postavil jinou a docházelo by k rušení.

-------------------------------------------------------------------------------
K Vašemu dalšímu dotazu ohledně "rušení signálů a odstranění rušitele jako posledního účastníka zapojeného do sítě" Vám sdělujeme, že provoz s rozprostřeným spektrem v pásmu 2400 až 2483,5 MHz není rozdělen na kanály, čili nemůže vzniknout "obsazení všech kanálů". Rušení může vzniknout nevhodným nasměrováním vysílacích a přijímacích antén jednotlivých spojů, kdy se tyto spoje vzájemně mohou rušit, např. při velké hustotě již provozovaných vysílacích zařízení v tomto pásmu v lokalitě, kde budete provozovat Vaše zařízení v tomto kmitočtovém pásmu. V tomto případě musíte rovněž dodržet podmínky Generální licence a případné rušení řešit vzájemnou dohodou s ostatními provozovateli atd. dle článku 6 Generální licence GL-12/R/2000.
---------------------------------------------------------------------------------

Old Post 03.03.2003 v 17:17
wifi-tabor je offline   Click Here to See the Profile for wifi-tabor   Find more posts by wifi-tabor   Click here to Send wifi-tabor a Private Message   Click Here to Email wifi-tabor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LuciuS
Newbie

Registrován: 04.08.2002
Příspěvků: 86

Příspěvek č. 34 

lol pravda trochu se ty kanaly prekryvaji ale tohle... holt CTU asi ani nevi co vlastne meri.

Old Post 05.03.2003 v 22:10
LuciuS je offline   Click Here to See the Profile for LuciuS   Find more posts by LuciuS   Click here to Send LuciuS a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eaglecz
Newbie

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 99

Příspěvek č. 35 

nebude to tim, ze tam vlastne obecne nikdo nevi co dela ?

Old Post 05.03.2003 v 22:29
eaglecz je offline   Click Here to See the Profile for eaglecz   Find more posts by eaglecz   Click here to Send eaglecz a Private Message   Click Here to Email eaglecz     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
discovery
Junior Member

Registrován: 26.11.2002
Příspěvků: 143

Příspěvek č. 36 

qwart: neni. Jsou tak trochu mimoprazsky. Maj fajn ceny, ale prisernej bordel v organizaci a taky v siti. Nastesti uz jim funguje bez vypadku.

Old Post 06.03.2003 v 12:07
discovery je offline   Click Here to See the Profile for discovery   Find more posts by discovery   Click here to Send discovery a Private Message   Click Here to Email discovery   Visit discovery's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
namil1
Newbie

Registrován: 22.08.2002
Příspěvků: 1

Angry rg-6 kabel Příspěvek č. 37 

2 discovery

Tak s tímto kabelem můžeš do anteny pouštět watty a CTU to vadit nebude - k anteně nedorazí skoro nic!

Coax - Standard Analog Video Cables

Coaxial, Brilliance, RG-6/U Type, 18 AWG, solid bare copper, gas injected foam high density polyethylene, Duofoil +61% tinned copper braid, PVC jacket, 100% sweep tested, 5-450 MHz, UL Style 1354, 30V, 80 deg.C.

Už udávaný frekvenční rozsah 5 až 450 MHz mluví sám za sebe.

Prima cena, ale tak na rozvod video anebo ethernet - ale ne 2400 MHz.

Milan

Old Post 09.03.2003 v 02:33
namil1 je offline   Click Here to See the Profile for namil1   Find more posts by namil1   Click here to Send namil1 a Private Message   Click Here to Email namil1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zuben_el_Akrab
Junior Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 118

Re: ISP a 24db Příspěvek č. 38 

__________________

This message was written by using recycled electrons.

Old Post 09.03.2003 v 11:40
Zuben_el_Akrab je offline   Click Here to See the Profile for Zuben_el_Akrab   Find more posts by Zuben_el_Akrab   Click here to Send Zuben_el_Akrab a Private Message   Click Here to Email Zuben_el_Akrab     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CoolEx
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 40

Question Příspěvek č. 39 

A? to čtu jak chci, tak ty vaší debatě nerozumim, furt mi není jásný jak je ten výkon omezenej, jeden říká že je a druhej říká že se nic nezměnílo. Tak pokus se nic nezměnilo tak furt platí to že:
Výkon karty + ztráty v kabelech + výkon antény = 20db???
např: 15 - 3 + 8 = 20db
a tudiž budu furt v povolenejch mezích???
Nebo tam je ještě něco co sem tam zapoměl???

Old Post 09.03.2003 v 19:55
CoolEx je offline   Click Here to See the Profile for CoolEx   Find more posts by CoolEx   Click here to Send CoolEx a Private Message     Visit CoolEx's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Příspěvek č. 40 

Old Post 10.03.2003 v 08:36
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LuciuS
Newbie

Registrován: 04.08.2002
Příspěvků: 86

Příspěvek č. 41 

Ja bych tam nepridaval utlumove clanky (treba zbytecnou N spojku) ale stahnul bych vykon o 3dB samo za predpokladu ze utlum na kabelech se mysli vcetne konektoru. Pocital bych obe hodnoty a drzel bych se nizsiho vypoctu vzdy, jelikoz nevim co bude CTU pocitat...

Old Post 10.03.2003 v 14:54
LuciuS je offline   Click Here to See the Profile for LuciuS   Find more posts by LuciuS   Click here to Send LuciuS a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CoolEx
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 40

Příspěvek č. 42 

Hele já vim že vy jste na to všichni odborníci a všichni tomu rozumíte, ale já sem blboun ze zapadákova a nerozumim tomu. Mám na střeše všesměrovou anténu s výkonem 9dbi, 5m kabelu s utlumem 0,22 db/m což je 1,1 db, konektory s bleskojistkou maj utlum asi 3,5 db, a kartu ix626....
Takže otázka spočívá v tom jestli i pri nynější úpravě GL dodržuju zákon. A jestli ho budu dodržovat když tu kartu zaměnim za jinou...?
Já tomu rozumim jenom když se používá jen jedna jednotka, ale pokud se používáj dBW/100 kHz nebo mW nebo dbW nebo něco jinýho tak tomu vůbec nerozumim...
Fakt sorry za mojí blbost...

Naposledy upravil CoolEx 10.03.2003 v 21:22

Old Post 10.03.2003 v 21:17
CoolEx je offline   Click Here to See the Profile for CoolEx   Find more posts by CoolEx   Click here to Send CoolEx a Private Message     Visit CoolEx's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Příspěvek č. 43 

Old Post 11.03.2003 v 07:40
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CoolEx
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 40

Příspěvek č. 44 

Old Post 12.03.2003 v 18:41
CoolEx je offline   Click Here to See the Profile for CoolEx   Find more posts by CoolEx   Click here to Send CoolEx a Private Message     Visit CoolEx's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
discovery
Junior Member

Registrován: 26.11.2002
Příspěvků: 143

Příspěvek č. 45 

2Milan. Tak ty jsi asi spatne cetl, nebo te maminka malo kojila, vid? Ja jsem psal o jinym kabelu nez sem podstrkavas ty. Mimochodem, cpat videokabel na 2.4Ghz muze snad napadnout jen tebe... Kabel RG6 neznamena, ze je kazdej stejnej. Podivej se alespon na Webovej katalog Beldena, at mas trochu prehled. Potom zkus neco vyplodit, ale opatrne, at se zase neztrapnis...

Old Post 15.03.2003 v 14:25
discovery je offline   Click Here to See the Profile for discovery   Find more posts by discovery   Click here to Send discovery a Private Message   Click Here to Email discovery   Visit discovery's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LuciuS
Newbie

Registrován: 04.08.2002
Příspěvků: 86

Příspěvek č. 46 

Pred chvili jsem videl kabel RG6 (takovy bily, vedlo to od satelitu ) venkovni a bylo tam napsano neco jako 32dB/2100MHz, myslim ze je to mysleno jako utlum 32dB/100m pri 2,1GHz. Zkusim zjistit cenu a napsat to (do prisl. fora ). Jinak - jako nouzovka (do 2m) staci TV koax a misto RSMA konektoru trochu roztahnout vnitrni izolaci (hrebik a ohrat ) a zpusobem izolacka ho zachytit ke karte. Na druhou stranu jednoduchy biquad z CDcka. Ty ctverce byly sisaty, cely to bylo nakrivo, odrazova plocha nebyla spojena s koaxem, ted jsem to predelal, jiny kabel s konektorem, biquad je novy (cela soustava ) ale rozdily v prijmanem signalu jsou zanedbatelne (1dB podle iwconfig)

P.S. Nechte si osobni utoky na PM, jinak se muzete pred ostatnimi ztrapnit.
P.S. II : To jsme se ale dostali hooodne offtopic od zmeny GL co?

Old Post 17.03.2003 v 20:58
LuciuS je offline   Click Here to See the Profile for LuciuS   Find more posts by LuciuS   Click here to Send LuciuS a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Unhappy Údiv Příspěvek č. 47 

Mám k tomu jednu otázku. Je to určitě zajímavá diskuse, ale jelikož je to dlouhé, tak jsem na to chtěl jít takto a vybrat si z diskuse momentálně pro mě důležitá regulace pod Windows.

Tak jsem zadal do pole "Search This Thread" postupně tyto výrazy "Windows" "windows" "*indows" a z údivem jsem zjistil, že v tomto vláknu se o windows snad vůbec nemluví, pokud ano pak se omlouvám a je to moje chyba, že si to nečtu, ale aby bylo jasno mě nezajímá na koncové stanici Linux, ale Windows a bohužel v celém fóru se o Windows moc nemluví, všude samý linux sem linux tam, ale Windows nic, nemohu stále uvěřit tomu, že by se vyzářený výkon nedal regulovat podle ČTU.

Pokud přeci jenom se skutečně nedá, pak je to vážný problém pro všechny, co použivájí Windows a těch není málo, nevím kolik je to v procentech, ale je to asi tak půl na půl s Linuxem. Pokud totiž mám nějakou anténu, která mi dáva např. 14 dB, mám XI626 s maximem na 15 dB a kabelem s - 8 dB tak se dostanu na 21 dB a to už je průser. Anebo jsem blíž k AP a kamarád je dál, mnohem dál než jsem já k AP, kamarád mě požádá o snížení výkonu karty, nebo?, jeho chudáka, AP pořádně neslyší, kvuli tomu, že já na AP řvu tak jak řvu, ale jelikož jsem blíž, tak mě AP slyší líp než mého kamaráda ač on na AP řve třeba i víc než já, takže vlastně nemám možnost jak vyjít kamaradovi vstříc a snižit ten výkon, abych ho neusurpoval před AP.

Byl bych rád, kdyby se začlo nějak řešit i Windows a ne furt mluvit o Linuxu jako o jediném možném. Linux je bezpochyb mnohonásobně lepším systémem než Windows, ale to neznamená, že všichni uživatelé czf hromadně musí nebo mají přejít na Linux.

Prosím o komentář bez emocí a bez flamewar na zažité téma Linux vs. Windows.

Naposledy upravil Stay d 23.03.2003 v 19:32

Old Post 23.03.2003 v 18:02
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Příspěvek č. 48 

pro windowsaky je optimalni pouzit nejakou sunku (P100 a lepsi staci, kdyz tam bude jedna wifi XI626 karta) s Linuxem jako koncovy router/firewall pro svuj/sve woknouzi stanice.

__________________

Old Post 23.03.2003 v 20:11
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:37.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz