CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Adapterz USB a zkušenosti
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
A152
Senior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 599

Adapterz USB a zkušenosti Příspěvek č. 1 

Jaký máte zkušenosti a USB daptaery na jakou vzdálenost se snima da chytat signál od vysilace

Old Post 22.02.2003 v 10:27
A152 je offline   Click Here to See the Profile for A152   Find more posts by A152   Click here to Send A152 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cxl
Newbie

Registrován: 18.11.2002
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 2 

Dobrou, akorat to musis dat ven na primou viditelnost.

No, asi mam tu vyhodu ze jsem cca 200m od AP. Mam nejaky vicemene noname indoor USB WiFi adapter. Bohuzel mam pocitac na uplne jine strane domu nez bych potreboval a 20 m od strechy.

Konecne reseni vypada tak, ze jsem mily USB adapter soupnul do uriznute plastove lahve (aby mi na nej neprselo) a prilepil ho lepici paskou na zabradli od komina v prime viditelnosti AP. 20 m ktere deli tohle zabradli od pocitace jsem prekonal pomci 4 petimetrovych USB kabelu a 3 USB-hubu v roli repeateru (v cene 220Kc za kus).

Vysledek je ten, ze to chodi, nemusim mit zvlastni router, a cele to stalo cca 2500Kc bez DPH. Samozrejme, je otazka kdy ten adapter na strese v dusledku koroze, slunce atd... odejde, ale nevidel bych to tak tragicky.... Signal quality je trvale 97-100%. A jelikoz ten adapter ma 18dbm vykon, zadne normy rozhodne neprekracuju.

Jediny podivny problem ktery jsem zaznamenal je, ze se zda ze ty USB huby nejak divne zpomaluji prenos. Kdyz to mam bez HUBU, tak jsem schopen primo z AP sosat 500KB/s. Kdyz jsem tam dal 4 HUBy, buhvi proc to spadlo na 5KB/s. Se 3 je to 70KB/s, coz mi staci, takze dal neprepinam a neresim.

Old Post 22.02.2003 v 14:13
cxl je offline   Click Here to See the Profile for cxl   Find more posts by cxl   Click here to Send cxl a Private Message   Click Here to Email cxl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
A152
Senior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 599

Příspěvek č. 3 

Old Post 22.02.2003 v 16:41
A152 je offline   Click Here to See the Profile for A152   Find more posts by A152   Click here to Send A152 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cxl
Newbie

Registrován: 18.11.2002
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 4 

No, na adaptery je napsano tusim C-NET a na tech USB hubech snad ani nic napsano neni Oboji jsem koupil ve 100mega, predpokladam ze jinde se to da koupit i levneji.

Old Post 22.02.2003 v 22:24
cxl je offline   Click Here to See the Profile for cxl   Find more posts by cxl   Click here to Send cxl a Private Message   Click Here to Email cxl     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JeT
Junior Member

Registrován: 10.11.2002
Příspěvků: 224

Příspěvek č. 5 

Zkuste misto HUBu pouzit kabely pro USB 2.0, funguje to pak spolehlive i pres 10m delky (diky Kocoure)

Old Post 23.02.2003 v 12:47
JeT je offline   Click Here to See the Profile for JeT   Find more posts by JeT   Click here to Send JeT a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zaphod
Newbie

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 38

Příspěvek č. 6 

Nemate nekdo tip na konektor pro USB adapter OEM Z-com XI-725? Ma to, mrska, konektor pro externi antenu, ale jeste jsem nezjistil, co je to za typ a potreboval bych to nejak mene prasacky zredukovat na N konektor :-)

Old Post 24.02.2003 v 08:55
Zaphod je offline   Click Here to See the Profile for Zaphod   Find more posts by Zaphod   Click here to Send Zaphod a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
A152
Senior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 599

Příspěvek č. 7 

Old Post 24.02.2003 v 09:30
A152 je offline   Click Here to See the Profile for A152   Find more posts by A152   Click here to Send A152 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
A152
Senior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 599

Příspěvek č. 8 

Old Post 24.02.2003 v 09:35
A152 je offline   Click Here to See the Profile for A152   Find more posts by A152   Click here to Send A152 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zaphod
Newbie

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 38

Příspěvek č. 9 

Old Post 24.02.2003 v 10:38
Zaphod je offline   Click Here to See the Profile for Zaphod   Find more posts by Zaphod   Click here to Send Zaphod a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mixworx
Newbie

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 29

jee, to je fajn :-) Příspěvek č. 10 

fakt je, ze se casto datasheety zminujou o externi antene
a mysli se tim ta pouze vyklopna - nekdy je jen cosi vyleptane
v tistaku jako antena (interni) ...

ale ten konekturek je teda roztomilej, da se to jednoduse rozebrat?

__________________

mixworx node

Old Post 27.02.2003 v 00:02
mixworx je offline   Click Here to See the Profile for mixworx   Find more posts by mixworx   Click here to Send mixworx a Private Message   Click Here to Email mixworx     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zaphod
Newbie

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 38

Příspěvek č. 11 

Old Post 27.02.2003 v 08:43
Zaphod je offline   Click Here to See the Profile for Zaphod   Find more posts by Zaphod   Click here to Send Zaphod a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mixworx
Newbie

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 29

zaruka, CTU, vykon Příspěvek č. 12 

no, ja uz bych se asi dneska taky nepidil po externim konektoru,
ale koupil bych to surove nejlevnejsi, co bych nasel, rozebral
a priletoval a sehnal nejnovejsi ovladace - pokud to ma navic
ten intersil prism2.5, pak je snad i ta moznost tx-power regulace...

Zkousel jsi to nejak??? Jde to aspon v Linuxu v klientskem modu?
(hostap pry neumi zatim usb).

jasne, ze se tim vrtanim porusi zaruka, ale celkove je myslim
mensi zlo, ze nevysilas pres limit, byt jsi si k tomu pripojil treba
parabolu (otazka je jak to zmerit - no alespon snizit vykon na
unosne minimum a nejak si to odhadnout je myslim fajn)

me se extra libi treba Linksys WUSB12, coz ma taky prism2.5
a je to ukrutne mainkata krabicka, skoro jak zapalovac,
s vyklopnou antenkou :-) Mozna je to taky u BenQ.

Co te ten XI-725 stal a kde?

Petr

__________________

mixworx node

Old Post 27.02.2003 v 09:47
mixworx je offline   Click Here to See the Profile for mixworx   Find more posts by mixworx   Click here to Send mixworx a Private Message   Click Here to Email mixworx     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zaphod
Newbie

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 38

Příspěvek č. 13 

Mno... me stal 1,- Kc (slovy: jedna), koupil jsem ho loni na jare jako bundle s XI-1500 v Levi. Jinak je za cca 2950,- bez DPH.

Vzhledem k tomu, ze jsem potreboval jenom to AP, tak jsem jeste nemel duvod to v linuxu zkouset a taky nemam zadnej stroj na kterym bezi linux, kterej by mel USB

Ted, jsem chvili zkousel, jestli se to chytne proti Orinocu s WEP, ale nejak jsem nepochodil, budu laborovat dal.

Pocitam s tim, ale spis jako s volbou pro lidi, kteri nemaji router a pripojuji se naprimo k AP s windowsama.

Natvrdo pripajet - to je otazka. Ja nerozumim elektronice a pripada mi, jako kdyby tam u toho kabliku od te antenky bylo nejaky prizpusobeni, nebo co - takze netusim, co by to udelalo, kdybych tam natvrdo napajel koax.

Old Post 27.02.2003 v 11:35
Zaphod je offline   Click Here to See the Profile for Zaphod   Find more posts by Zaphod   Click here to Send Zaphod a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borta
Newbie

Registrován: 18.10.2002
Příspěvků: 13

Gemtek Příspěvek č. 14 

:Zaphod

Kde se da koupit ten Gemtek P-380A a kolik stoji?
Diky, borta.

Old Post 03.03.2003 v 15:41
borta je offline   Click Here to See the Profile for borta   Find more posts by borta   Click here to Send borta a Private Message   Click Here to Email borta     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mixworx
Newbie

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 29

gemtek == sparklan / ferimex Příspěvek č. 15 

takze sparklan.cz, ferimex.cz :-)

kuprikladu tisktak v tom usb adapteru s N-konektorem
co mam je gemtek wl-780

__________________

mixworx node

Old Post 03.03.2003 v 18:28
mixworx je offline   Click Here to See the Profile for mixworx   Find more posts by mixworx   Click here to Send mixworx a Private Message   Click Here to Email mixworx     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zaphod
Newbie

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 38

Příspěvek č. 16 

Ten Gemtek jsem mel pujcenej - jenom jako vzorek. Do Ceska se nedovazi a asi ani nebude, protoze nema sanci ziskat homologaci bez uprav SW (nehlede k tomu, ze to ma Linux, cili bys musel upravit aji HW, abys znemoznil pouzivani jinych "vysilacich norem" na nasem uzemi). A proto, aby se vyrobci vyplatilo provest upravu SW a HW, by musela byt objednana spooousta kusu (tipuju aspon 500) a to si dovozce nelajzl (a asi udelal dobre, podle toho, jak jdou ceny dolu).
Jooo, holt budem furt pracovat s ethernetkonvertorama, injektorama a P100 :-/

Old Post 03.03.2003 v 22:31
Zaphod je offline   Click Here to See the Profile for Zaphod   Find more posts by Zaphod   Click here to Send Zaphod a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:11.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz