CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > Bridge pod XP
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
vasabr
Newbie

Registrován: 09.01.2003
Příspěvků: 13

Bridge pod XP Příspěvek č. 1 

Mam dva pocitace v LANu a na jednom je wifi sitovka. Potrebuju ale aby i ten druhej moh do internetu. Je nejaka moznost? Urcite to chci nechat pod wXP.
Prosim poradte.

Old Post 02.02.2003 v 19:30
vasabr je offline   Click Here to See the Profile for vasabr   Find more posts by vasabr   Click here to Send vasabr a Private Message   Click Here to Email vasabr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
douby
Moderator
zastupce cloudu 10.132


Registrován: 10.08.2002
Příspěvků: 638

Příspěvek č. 2 

Old Post 02.02.2003 v 19:59
douby je offline   Click Here to See the Profile for douby   Find more posts by douby   Click here to Send douby a Private Message   Click Here to Email douby   Visit douby's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vasabr
Newbie

Registrován: 09.01.2003
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 3 

Hmm, to ze na to pouziju Winroute jsem si myslel. Problem ale zustava JAK to nakonfigurovat. To se snazim uz druhy den, ale porad nic a uz me to fakt nebavi

Old Post 02.02.2003 v 20:05
vasabr je offline   Click Here to See the Profile for vasabr   Find more posts by vasabr   Click here to Send vasabr a Private Message   Click Here to Email vasabr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
karel1
Newbie

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 8

jak jsem to dělal já Příspěvek č. 4 

Řešil jsem to před časem. Nepoužil jsem ani winproxy ani žádný další soft. Vše je už zabudovaný v XP. Podle mě jsou dvě základní možnosti jak to nakonfigurovat.
1. V nastavení sítě pod XP je průvodce nastavení: "Nastavit sí? pro domácnost, nebo malou kancelář" ten tě provede krok za krokem konfigurací, nejdřív třeba na routeru a pak si můžeš vytvořit disketu, pomocí které nakonfiguruješ ostatní PC v síti.
2. Ruční konfigurace, na routeru klinkout pravou myší na ikonu "Bezdrátového připojení k síti" a vybrat "Přemostit připojení" nastavení je intuitivní.

Skus to tak a poděl se s problémy

Old Post 02.02.2003 v 21:07
karel1 je offline   Click Here to See the Profile for karel1   Find more posts by karel1   Click here to Send karel1 a Private Message   Click Here to Email karel1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vasabr
Newbie

Registrován: 09.01.2003
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 5 

Primo ve windowsech "bridge connections" jsem to taky zkousel, ale od te doby uz mi nechodi LAN.
Ty pocitace jsou peer-to-peer, ip natvrdo, wifi bere ip z dhcp serveru.
A propo, kdyby se podarilo bridgovat ty site, pujde pak odesilat mejly atd?

Old Post 02.02.2003 v 21:11
vasabr je offline   Click Here to See the Profile for vasabr   Find more posts by vasabr   Click here to Send vasabr a Private Message   Click Here to Email vasabr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
imperator
Newbie

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 59

BRIDGE Příspěvek č. 6 

ahoj.
Bridge pod XP jsem pouzival temer pul roku.Jak na to:
oznacit sitova pripojeni ktere chces premostit(wlan+lan), klknout pravym tl. mysi a vybrat "premostit pripojeni" pak se nastavuje ip adresa a podobny opicarny jen u toho sitoveho mostu.
Jeden zadrhel je jeste v tom,ze je potreba u obou karet nastavit tzv. promiskuitni rezim! jinak to proste nefunguje.
pustit cmd a jedeme:

netsh bridge show a //zobrazi sitova pripojeni v bridgi
netsh bridge set a X e // nastavi promiskuitni rezim u karty X-cislo odpovida cislu podle vypisu prvniho prikazu.

Pak by to melo fungovat. Vrele doporucuji nastavovat nejdrive promiskuitni rezim u lan karty(pokud jiz neni nastaven)

__________________

imperator/ZAP-02

Old Post 03.02.2003 v 07:50
imperator je offline   Click Here to See the Profile for imperator   Find more posts by imperator   Click here to Send imperator a Private Message   Click Here to Email imperator   Visit imperator's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
karel1
Newbie

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 7 

Přesně takhle to mám i já. LAN adaptéry mají své pevné IP adresy a Wifi používá DHCP. Vše chodí jak má i pošta Skusil jsi to pres toho průvodce a disketu? Já bych se za to nestyděl, hlavně že to ve výsledku bude chodit ne?

Old Post 03.02.2003 v 09:02
karel1 je offline   Click Here to See the Profile for karel1   Find more posts by karel1   Click here to Send karel1 a Private Message   Click Here to Email karel1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vasabr
Newbie

Registrován: 09.01.2003
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 8 

Tak ja vam nevim. Bridge mam pomoci XP, ale pocitace co jsou v LANu se stejne nevidej. V pocitaci, kde mam wifi se do internetu dostanu, ale na tom druhem ani tuk. Zaroven si na sebe vubec nedopingnou. Zkousel jsem to nastavovat i pomoci netsh ale nic.

Old Post 03.02.2003 v 14:18
vasabr je offline   Click Here to See the Profile for vasabr   Find more posts by vasabr   Click here to Send vasabr a Private Message   Click Here to Email vasabr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
scud
Newbie

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 20

naco bridge Příspěvek č. 9 

__________________

the nuclear warhead

Naposledy upravil scud 03.02.2003 v 15:46

Old Post 03.02.2003 v 15:28
scud je offline   Click Here to See the Profile for scud   Find more posts by scud   Click here to Send scud a Private Message   Click Here to Email scud   Visit scud's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vasabr
Newbie

Registrován: 09.01.2003
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 10 

Z APcka mam jedno ip a pres to se chci napojit vice pocitacema. Zkousel jsem to pres ten sharing, ale porad nic. Nejlepsi na tom je, ze si pocitac s wifi/Lan sitovkama ani na sebe nepingne na ip adresu v lanu. Z druhyho pocitace v lanu ale na nej dopingnu. Divny...

Old Post 03.02.2003 v 18:51
vasabr je offline   Click Here to See the Profile for vasabr   Find more posts by vasabr   Click here to Send vasabr a Private Message   Click Here to Email vasabr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
scud
Newbie

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 11 

tak neco delas blbe... to ti ale takhle na dalku tezko reknu co

natahni si RealVNC, zapni server, posli IP a heslo a ja se ti do toho kouknu jestli chces
ICQ:136171496
node info: 10.10.187.10

... nemas nahodou blbe nastavenej firewall

__________________

the nuclear warhead

Naposledy upravil scud 03.02.2003 v 19:00

Old Post 03.02.2003 v 18:57
scud je offline   Click Here to See the Profile for scud   Find more posts by scud   Click here to Send scud a Private Message   Click Here to Email scud   Visit scud's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
karel1
Newbie

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 12 

S tím VNC je to skvělí nápad. Jinak napiš jaké máš IP adresy a masky. Ping by měl chodit pokud nemáš nastaven firewall.

Old Post 03.02.2003 v 20:11
karel1 je offline   Click Here to See the Profile for karel1   Find more posts by karel1   Click here to Send karel1 a Private Message   Click Here to Email karel1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
scud
Newbie

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 20

pingy na czfree Příspěvek č. 13 

pingy na czfree maj chodit (i s firewallem), jednoduse povolte ICMP (vsechny druhy) na podsit (10.10.x.x)

__________________

the nuclear warhead

Old Post 03.02.2003 v 22:42
scud je offline   Click Here to See the Profile for scud   Find more posts by scud   Click here to Send scud a Private Message   Click Here to Email scud   Visit scud's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
imperator
Newbie

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 59

Příspěvek č. 14 

Mno ja mam z AP pridelenou sit s maskou ...248 (asi 5 pevnych IP)
a vsechny pocitace co byly pripojeny pres bridge mely nastavenou adresu z rozsahu naseho AP a sly pingnout z celeho czfreenetu:-)) A o to tady myslim jde ne?

__________________

imperator/ZAP-02

Old Post 04.02.2003 v 07:58
imperator je offline   Click Here to See the Profile for imperator   Find more posts by imperator   Click here to Send imperator a Private Message   Click Here to Email imperator   Visit imperator's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
karel1
Newbie

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 15 

Ahoj, nejak tomu nerozumim. Mas jeden pocitac s wifi kartou. Na nem a na teto karte mas nastaveno prideleni adresy DHCP. No a v tom samem compu mas ethernet kartu ktera je pichla do HUB/switche. Vsechny compy a jejich eth. karty pichle do HUBu maji pevne IP adresy (192.168....).
Je to tak?

Old Post 04.02.2003 v 11:03
karel1 je offline   Click Here to See the Profile for karel1   Find more posts by karel1   Click here to Send karel1 a Private Message   Click Here to Email karel1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vasabr
Newbie

Registrován: 09.01.2003
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 16 

tak je to naprosto presne

Old Post 04.02.2003 v 13:35
vasabr je offline   Click Here to See the Profile for vasabr   Find more posts by vasabr   Click here to Send vasabr a Private Message   Click Here to Email vasabr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:50.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz