CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Prosek
« 234567891011121314 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Jakub
Member
zastupce cloudu 10.28


Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 78

User is Mapper

Schuzka, i4 Příspěvek č. 113 

__________________

Naposledy upravil Jakub 04.12.2002 v 11:01

Old Post 03.12.2002 v 20:29
Jakub je offline   Click Here to See the Profile for Jakub   Find more posts by Jakub   Click here to Send Jakub a Private Message   Click Here to Email Jakub     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smile Inside
Member

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 338

Příspěvek č. 114 

zdravim ve spoleq
me sice neznate ale tedka tu pracujem na propojeni praha-ricany a se asi divite proc pisu zrovna sem tak to proto ze ja osobne jsem na proseku a ze by ten spoj do tech rican mel jit asi s velkou pravdepodobnosti take z proseka tak protoze jsem tu nasel jednoho souseda tak co kdyby jsme to spojili... jinak v nedeli by melo probihat u me mereni signalu smer ricany tak jestli by se nekdo chtel dostavi tak se ozvete...

ps: soused je pan Simandl ale jeste se osobne nezname stezi pres icq

ps2: viz forum > pripojeni > ricany u prahy

Old Post 03.12.2002 v 22:15
Smile Inside je offline   Click Here to See the Profile for Smile Inside   Find more posts by Smile Inside   Click here to Send Smile Inside a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Re: Re: Sraz Kobylis Příspěvek č. 115 

Old Post 04.12.2002 v 10:28
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Re: Re: Re: Sraz Kobylis Příspěvek č. 116 

Old Post 06.12.2002 v 10:40
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Mame tri nova AP Příspěvek č. 117 

Ahoj lidi,
dneska jsme rozjeli tri AP na Proseku. U Kozla je to CZFree.Net.kozel ip 10.10.124.1 a je tam home-made vsesmerovka. Nic moc, protoze uz se zkousel pripojit Dodo a je to mizerny. Je to urcite tou antenou.
Potom jsem rozjel dve AP u sebe doma a to CZFree.Net.jablonecka.jz ip 10.10.122.1 z balkonu smer jihozapad a CZFree.Net.jablonecka.sv ip 10.10.123.1 smer severovychod.

nastaveni:
gw je adresa AP
maska 255.255.255.0
dns 10.10.0.1 ale to pojede jen u Kozla ja jsem offline
vase ip si vyberte z rozsahu 2..250 snad se nesejde vic lidi na jednom

Sluzby jako treba ftp nebo podobne u me nebezi, takze budete moct jen pingat a nebo se pripojit pomoci ssh a nebo scp (konto a heslo sdelim zajemcum).
Takze kdo ma hardware muze lovit signal a hlasit jak to jde.
Pristup do czfree ma jen Kozel. Ja pripojeny bohuzel nejsem, protoze antena na Jarove je ted natocena jinak, nez kdyz me to slo. Napravit se to snad povede uz zitra a nebo v pondeli.
Ted tu tyden nebudu. V pondeli jedu mimo republiku a budu pryc az do nedele a tak si zkousejte nebo pingejte a pod.

__________________

Old Post 07.12.2002 v 19:42
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

AP na jz Příspěvek č. 118 

Dobra na jihozapad tedy otocim AP plechovkou horizontalne na Johanku. Smer na severovychod uz je osazeny fungl novou quad antenou a miri to horizontalne smerem na Masku a Jiru. Routovani je tak, ze Jira nebo Maska klidne muze pingnout na Johanku a naopak pokud se vsichni pripoji.
Jinak na AP smerem na Masku netrvam. Klidne to prepnu na klienta. Je to vsechno ve vyvinu, takze zmen bude asi jeste hodne. Pokud ale budu mit AP tak se na me povesi i Kuba a Antonin, az budou mit hw.

__________________

Naposledy upravil simandl 08.12.2002 v 13:36

Old Post 08.12.2002 v 13:23
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 119 

Zdravím všechny. Zítra si snad konečně jdu pro pigtail, takže budu připraven k testování. Mám k dispozici notebook, takze jsem ochoten se v případě potřeby k někomu dostavit.

2 Johanka:

Přimlouvám se za Símův návrh, abychom se pro testování vybavili nejdříve plechovkovou anténou. O víkendu jsem chtěl původně stavět bi-quad, ale rozhodl jsem se zatím zůstat u plechovky. Plechovka se totiž dá opatřit trychtýřovým nástavcem, kterým lze značně zvýšit zisk. Mám připravené dva trychtýře s teoretickým ziskem 14 a 17 dBi (!), mohu jeden zapůjčit, případně vypočítat rozměry a zisk pokud by si ho někdo chtěl vyrobit.

Zítra si jdu do Rasel na Francouzské ul. koupit panelový N-female konektor (s matičkou) do plechovky. Chce někdo abych mu ho koupil? (Byl by k vyzvednutí na Proseku.)

Mám taky nějaké plechovky, zatím převážně plné, ale pokud by byl zájem, mohu obsah vyjíst (párky) nebo přelít (Arva). Můžu pomoct i s vyvrtáním a pájením.

Old Post 09.12.2002 v 17:46
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jakub.konas
Newbie

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 120 

Old Post 09.12.2002 v 23:07
jakub.konas je offline   Click Here to See the Profile for jakub.konas   Find more posts by jakub.konas   Click here to Send jakub.konas a Private Message   Click Here to Email jakub.konas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Testovani spojeni Příspěvek č. 121 

__________________

Old Post 10.12.2002 v 08:48
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smile Inside
Member

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 338

Příspěvek č. 122 

sima: tak jsem schanel zelezo a mam nasledujici
ja osobne XI325H se zvysenym vykonem a jiank XI626 za 2369 Kc bez dph coz je 2890 s DPH a jeste to pujde dat dolu a mozna jeste bude uz tedka dvou leta zaruka )

Old Post 10.12.2002 v 22:14
Smile Inside je offline   Click Here to See the Profile for Smile Inside   Find more posts by Smile Inside   Click here to Send Smile Inside a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 123 

Old Post 11.12.2002 v 16:20
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 124 

Zdravim vespolek. O vikendu se mi podarilo (s vydatnou pomoci pratel) zkonzumovat parky. Jednu plechovku uz mam, takze druha bude (i s trychtýřem) k dispozici pro zajemce z czfree Prosek a okoli. Jako první ji má zamluvenou Kuba. Nevím ale co tam mám dát za konektor, žádné volné N-ko už nemám a k Raselovi je to proklatě daleko. V panelovém provedení jsem našel jenom BNC a PL-259. BNC by 2.4GHz snad zvládl. Pájecí BNC na tenký kabel mám taky, krimplovací sadu nemám.

Mohl bych taky připrasit kabel přímo k plechovce. Na plechovku bych připájel jednu nebo dvě mosazné matky M6, stínění bych přehrnul dozadu přes pláš? kabelu a "zašrouboval" do matky jako do F konektoru. Střední vodič kabelu by se nastavil silnějším drátkem nebo prostě jenom zastřihl na 3cm a hotovo. Bohužel mám jedině ohebnou verzi RG58 s lankovým vodičem uprostřed a bez alobalového stínění. Obávám se že má ještě větší útlum než 1dB/m.

Dotazy pro všechny:

Má někdo volný panelový N konektor? Je někdo ochoten pro něj dojet? Chcete female nebo male? Nebo tam mám dát ten BNC?
Má někdo kus RG58 s tvrdým středem a foliovým stíněním? Stačilo by všem pro otestování dejme tomu 2m kabelu?
Je někdo ze zájemců ochoten dodat nějaký trochu lepší kabel (třeba Belden H155)? Stejně si nějaký budete muset koupit...

Pro svoje vlastní účely jsem se rozhodl pro tuto konfiguraci: N-male na pigtailu, N-fem. a N-male na kabelu a N-female na anténě. Ale nikomu to nevnucuju.

Nabídka vrtání plechovek a pájení čehokoli trvá.

2 Síma: zítra dopoledne se chystám na lov signálu AP jablonecká. Je to v provozu?

Vláďa

Old Post 16.12.2002 v 11:45
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Pokusy Příspěvek č. 125 

__________________

Old Post 16.12.2002 v 12:43
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 126 

Old Post 16.12.2002 v 15:40
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jakub
Member
zastupce cloudu 10.28


Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 78

User is Mapper

jakub-gymlit testing Příspěvek č. 127 

__________________

Naposledy upravil Jakub 18.12.2002 v 11:50

Old Post 16.12.2002 v 16:10
Jakub je offline   Click Here to See the Profile for Jakub   Find more posts by Jakub   Click here to Send Jakub a Private Message   Click Here to Email Jakub     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kozel
Newbie

Registrován: 23.10.2002
Příspěvků: 61

Příspěvek č. 128 

Uffff uz sem tu dlouho nebyl pac sem mel moooc prace do skoly ...
Ted na strechu nelezu ale zejtra az pridu ze skoly tak bych tu sanci videl...
Nevim ale jestli zvladnu korektne prenastavit router aby se chytil na tohle AP.

__________________

Kozel ¤ ICQ#71252479

Old Post 16.12.2002 v 20:18
Kozel je offline   Click Here to See the Profile for Kozel   Find more posts by Kozel   Click here to Send Kozel a Private Message   Click Here to Email Kozel   Visit Kozel's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:05.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 234567891011121314 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz