CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Prosek
« 43444546474849505152535455 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
HonzaL
Newbie

Registrován: 22.05.2002
Příspěvků: 27

Internet by djdodo Příspěvek č. 769 

Takže jak je vidět z prokopirovaného e-mailu, vyzkoušel jsem internet přes djdoda a běželo to v naprosté pohodě, jak download, tak upload, na domluvených rychlostech. Je sice pravda, že jsem musel použít "delší" trasu HonzaL-OrgJ-Kozel-djdodo oproti původní HonzaL-OrgJ-Kobylky, a že to šlo víc po páteři CZFree po Proseku, ale rychlost byla stále v pohodě.

Frodo a spol. se často vymlouvali na neprůchodnost páteře a že kvůli tomu nejede lidem internet od TGNetu tak jak má, ale já zkoušel testy rychlosti jak ve špičce trafiku po Proseku, tak v době relativního klidu a běželo to od djdoda pořád stejně, na domluvené nesdílené rychlosti 256/256. Je sice otázkou, co by to ještě udělalo po přesměrování všeho internetového traficu na doda a jestli by se nanašlo nějaké "úzké hrdlo" někde v páteři. djdodo taky navrhoval, že by lidi, co jedou do netu přes OrgJe směroval do netu přes sebe a lidi, co jsou kolem bratrk by směroval případně na nod na hotelu Duo, který plánuje rozchodit. Asi by to bylo o hodně nastavovaní v routách apod., ale je otázkou, jestli by to nestálo za pokus.

Nechci nikoho do něčeho nutit, napsal jsem tady jen jaké zkušenosti mám já s internetem od djdoda, ale je tady i možnost si to s djdodem domluvit a každý si pak může vyzkoušet, jak mu přes něj pojede net...

Popravdě řešeno, je mi jedno, jestli za net platím tomu či onomu a je mi i jedno, jestli je to o pár korun víc a nebo níň, ale jediné co vyžaduji jen, abych za své prachy dostal adekvátní služby. A to se mi u TGNetu stávalo jen poskrovnu. Bez jediného vysvětlení mi u nich jel internet jel klidně 8,7kbps misto placených vyhrazených 128kbps. Vážně si nemůžu dovolit za 800 stovek měsíčně jet 6x pomaleji než po modemu... to ty penize radši dám tomu, co mi rychlost a službu zajistí...

__________________

Světlo na konci tunelu může být i blížící se rychlík...

ICQ - 320713962

Old Post 11.12.2003 v 09:52
HonzaL je offline   Click Here to See the Profile for HonzaL   Find more posts by HonzaL   Click here to Send HonzaL a Private Message   Click Here to Email HonzaL     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djdodo
CZNET

Registrován: 20.11.2002
Příspěvků: 1344

re Příspěvek č. 770 

To je skvely,akorat bych navrhoval udelat spoj ORGJ <> DJDODO,nebot soucasny spoj KOZEL <> DJDODO je predevsim pro traffic czfree.
Pokud tedy bude zajem otestovat inet pres moji gtw,tak mi napiste,nebo zavolejte a no-problem.Zatim to bude pres proxy a casem pres PPTP/VPN tunel.

__________________

http://shop.cznet.cz

Old Post 11.12.2003 v 10:31
djdodo je offline   Click Here to See the Profile for djdodo   Find more posts by djdodo   Click here to Send djdodo a Private Message   Click Here to Email djdodo   Visit djdodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HonzaL
Newbie

Registrován: 22.05.2002
Příspěvků: 27

Re: re Příspěvek č. 771 

__________________

Světlo na konci tunelu může být i blížící se rychlík...

ICQ - 320713962

Old Post 11.12.2003 v 12:22
HonzaL je offline   Click Here to See the Profile for HonzaL   Find more posts by HonzaL   Click here to Send HonzaL a Private Message   Click Here to Email HonzaL     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djdodo
CZNET

Registrován: 20.11.2002
Příspěvků: 1344

re Příspěvek č. 772 

co se tyka 54mbit spoje,tak momentalne mam hw router/ap 54mbit a jako karta pci k orgj muzeme zkusit dat 54mbit xg900.ovladace a navod lze najit na prism54.org
che to nekdo zkusit?

__________________

http://shop.cznet.cz

Old Post 11.12.2003 v 13:01
djdodo je offline   Click Here to See the Profile for djdodo   Find more posts by djdodo   Click here to Send djdodo a Private Message   Click Here to Email djdodo   Visit djdodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HonzaL
Newbie

Registrován: 22.05.2002
Příspěvků: 27

Re: re Příspěvek č. 773 

__________________

Světlo na konci tunelu může být i blížící se rychlík...

ICQ - 320713962

Old Post 11.12.2003 v 13:29
HonzaL je offline   Click Here to See the Profile for HonzaL   Find more posts by HonzaL   Click here to Send HonzaL a Private Message   Click Here to Email HonzaL     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

ad 54mbit Příspěvek č. 774 

__________________

Old Post 12.12.2003 v 15:20
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

ronja Příspěvek č. 775 

Naposledy upravil bratrk 14.12.2003 v 09:41

Old Post 12.12.2003 v 23:12
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 95

XI 626 na Linuxu Příspěvek č. 776 

Old Post 14.12.2003 v 10:01
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 95

Re: XI 626 na Linuxu Příspěvek č. 777 

Takže řešení problému bylo vskutku triviální:
V Příručce správce systému jsem se na straně 436 dočetl, že po ukončení nastavování systému je třeba restartovat sí? příkazem:
earth:~ # rcnetwork restart
Když jsem tento příkaz provedl napsalo mi to, že nic nefunguje a v poslední řádce byla zmínka, že nemám nainstalován balíček pcmcia (balíček umožňuje využívání PCMCIA hardware v Linuxu). Balíček jsem tedy nainstaloval a najednou vše fungovalo.

Resp. příkaz
earth:~ # rcnetwork restart
mi již píše pouze jednu hlášku, která se mi nelíbí:
wlan0 ERROR: interface wlan0 is not up
Ale Inet funguje, tak a? si píše, co se mu chce...

Old Post 14.12.2003 v 17:19
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 778 

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 14.12.2003 v 19:03
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djdodo
CZNET

Registrován: 20.11.2002
Příspěvků: 1344

Jednoduchy popis jak se v XP pripojit VPN-tunelem do GTW CZNET (resp.djdodo kobylisy) Příspěvek č. 779 

__________________

http://shop.cznet.cz

Old Post 15.12.2003 v 21:45
djdodo je offline   Click Here to See the Profile for djdodo   Find more posts by djdodo   Click here to Send djdodo a Private Message   Click Here to Email djdodo   Visit djdodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kuba.konas
Newbie

Registrován: 17.12.2002
Příspěvků: 39

Re: Jednoduchy popis jak se v XP pripojit VPN-tunelem do GTW CZNET (resp.djdodo kobylisy) Příspěvek č. 780 

Old Post 15.12.2003 v 22:30
kuba.konas je offline   Click Here to See the Profile for kuba.konas   Find more posts by kuba.konas   Click here to Send kuba.konas a Private Message   Click Here to Email kuba.konas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kuba.konas
Newbie

Registrován: 17.12.2002
Příspěvků: 39

Question Internet Příspěvek č. 781 

Jak jste asi pochopili z mého předchozího příspěvku, vážně uvažuji o změne poskytovatele inetu. Jak vidět, možnosti se už rýsují.

Jelikož pro rychlý Inet se hodí minimlizovat počet hopů, uvítal bych GW na hotelu Duo, kterou dodo nabízel. Jak mnozí víte, jde o komerční záležitost a budu-li sám, zůstane situace ve stávajícím stavu.

Pokud tedy máte někdo zájem o změnu providera, dejte sem vědět, a? víme, kdo je ochotem uvažovat o jiné možnosti, případně kdo by do toho šel.

Já se hlásím mezi vážné zájemce.

Old Post 15.12.2003 v 22:36
kuba.konas je offline   Click Here to See the Profile for kuba.konas   Find more posts by kuba.konas   Click here to Send kuba.konas a Private Message   Click Here to Email kuba.konas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frodo
Úlet

Registrován: 01.08.2002
Příspěvků: 726

Re: Internet Příspěvek č. 782 

__________________

:::: whois -h whois.czfree.net 64550|grep ^descr

Old Post 16.12.2003 v 01:05
frodo je offline   Click Here to See the Profile for frodo   Find more posts by frodo   Click here to Send frodo a Private Message   Click Here to Email frodo   Visit frodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
djdodo
CZNET

Registrován: 20.11.2002
Příspěvků: 1344

Opet navod na VPN+ma smysl tu neco psat??? Příspěvek č. 783 

__________________

http://shop.cznet.cz

Old Post 16.12.2003 v 09:31
djdodo je offline   Click Here to See the Profile for djdodo   Find more posts by djdodo   Click here to Send djdodo a Private Message   Click Here to Email djdodo   Visit djdodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

moderace této diskuse Příspěvek č. 784 

Typuju že nejspíš frodo tady moderuje příspěvky. Takže 2 frodo. Prosím nemoderuj to tady. Neumíš to a jsi zaujatý. Tvůj poslední příspěvek je mimo a to že jsi opět skryl příspěvek djdoda je zbabělost.

Ty sám nejseš schopný ani udržet inet v thundernetu v chodu. V tuhle chvíli nejde inet na proseku a vše končí na routeru killbill.thundernet.cz A přitom z routeru kobylky se do inetu normálně dostat jde. Je to chyba uvnitř thundernetu a zodpovědný jsi za to ty. Neustále se ti to hroutí a místo aby ses snažil to napravit a uvést do pořádku tak se zajímáš o věci do kterých ti nic není. Když ti to píšu tak se jen vymlouváš a mlžíš.

djDodo si tu sice dělá reklamu ale je to rozhodně víc k věci než tvoje příspěvky, které většinou obsahují jen jednu holou větu.

Jestli chceš nějakou činnost tak rozchoď inet pro prosek. Už se o to snažíš několik měsíců, spotřeboval jsi už jeden router a stále to nejde. Dokaž že to umíš. Je to tak náročný?

__________________

Old Post 18.12.2003 v 01:25
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:23.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 43444546474849505152535455 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz